Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1028 / 1679
(#) guliver83 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
(#) dudassandor1 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Gratulálok, nagyon szép munka! Olyan mint a makk ász, mindent visz!
(#) 20sz Jófiú válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Ezt hívom én elektronikának! Szép munka!
(#) Zoli_bácsi válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Köszönöm!

Sajnos a video elég gagyi felbontású, tervezem, hogy hamarosan néhány fotót is fölteszek a vezérlőről.
(#) Dano6 hozzászólása Ápr 19, 2013 /
 
Gratula,nagyon szép munka
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Ápr 19, 2013 / 2
 
Készítettem néhány fotót a vezérlőről. A videóban nem lehet látni rendesen, mert a tömörítés elég nagy. Legközelebb már a kész CNC-ről rakok fel fotót.
(#) zoly15 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 19, 2013 /
 
Nagyon fain, gratulálok!
A mechanika miből, s hogyan készül?
(#) Izeg. válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 19, 2013 /
 
Nekem nagyon tetszik a hűtőborda(vaószinüleg egy stabkockán)!
Én is használtam egyszer ilyet,egy hangkártyában(ha már úgyis PC-ből bontottam akkor még köze is van hozzá) De énnekem eszembe sem jutott berakni a belsejébe(Illetve eszembe jutott de nem is foglalkoztam az ötlettel.)


Ez már csak így szokott lenni.
Szép a dobozolás is, különösen tetszenek a motorcsatlakozók!
Minden jót!
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2013
(#) sargarigo hozzászólása Ápr 19, 2013 /
 
Főnököm beszerzett magának egy ilyet, csakhát a drága 110V-os és az én feladatom az volt, hogy tegyem alkalmassá a mi 230V-os hálózatunkra.
Amire büszke vagyok, hogy szerintem egész gyári kinézete lett az átalakítás után
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2013
(#) Szammer válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 19, 2013 /
 
Szia!
Jó lett az átalakítás. Külön jó, hogy a gyengeáramú aljzat alatt ott van a polaritás-helyesség.
Azért én odaírtam volna, hogy mettől meddig a feszültség és mennyi a szükséges max. áram.
(Ha jól értelmezem az átalakítás lényegét.)
Üdv:
Zsolt
(#) zenetom válasza Szammer hozzászólására (») Ápr 19, 2013 /
 
Ott van a képen!
DC 5V 15W.
Bár a 60Hz ott maradt.
(#) Zoli_bácsi válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 19, 2013 /
 
Köszönöm Zoly! A mechanika teljes egészében alumínium. Természetesen kivételt képeznek a talpas tengelyek, orsók, egyéb lineáris alkatrészek. Ezekből is a magas minőségűeket választottam. A leggyengébb láncszem a trapézorsó lesz, ami 12X3-as magas minőségű KTS trapézorsó, acélházas kottyanásmentes bronzanyával. A kész gép várható súlya 50Kg. 25-ös és 30-as német minőségi alumíniumból készül.
(#) zoly15 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 19, 2013 /
 
Hűha, elég komolynak ígérkezik, sok sikert hozzá!
(#) sargarigo válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 19, 2013 /
 
Bakker, az tényleg ott maradt! Csórikám majd agyalhat, hogy honnan szerez még 10Hz-et a készülékhez
(#) kocsgab002 válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 19, 2013 /
 
Illetve még 60-at, mert ugye a DC az 0Hz
(#) sargarigo válasza kocsgab002 hozzászólására (») Ápr 19, 2013 /
 
Grrr....
Nyilván arra gondoltam, hogy az adapter az megy 50-ről... Persze, akkor meg miért a készüléken van az a 60Hz.. tudom!
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2013
(#) Szammer válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Szia!
Bocsi, tényleg ott van. Elnézést, de annyira gyárinak tűnt a középső felirat, hogy csak a csati környékét néztem.
(#) sargarigo válasza Szammer hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Akkor pedig csak jól sikerült
(#) bankimajki válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
A betáp utána még stabilizálva van valamivel? Mert ha nem, akkor lehet hogy igen rövid életű lesz a kütyü. (Arrról nem is beszélve ha beledugnak valami nagyobb feszültségű vagy csak nem stabilizált 5V-os adaptert.)
(#) Szammer válasza bankimajki hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Szerintem arra gondolt hogy minden stabilizálatlan táp tőbbet ad ki és egy belső stabbal lesz meg az 5V. De a polaritásvédelem biztosan benne van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2013
(#) bankimajki válasza Szammer hozzászólására (») Ápr 20, 2013 / 1
 
Nem tudom hogy ezt nekem címezed, vagyis tőlem kérdezel vagy nem is értem. De én konkrétan arra gondoltam, hogy ha ő a betáp csatit a belső rendszerekre simán csak ráakasztotta akkor az igen nagy baj. (Vagyis mindenképp kell egy belső tápegység is.) Ha van még benne egy Low-dropout-os 3,3V-os stab, vagy egy kis kapcsolóüzemű táp, akkor jó. De ha nincs, akkor az a fő gond hogy sok dugasztáp nem stabilizált feszültséget ad ki és a belső digitális áramkörök pedig igen kicsi feszültségtűréssel működnek, kisebbel, mint amekkora általában a dugasztápok hiszterézise. Nem véletlenül van minden DC-ről működő kütyüben saját belső táp is. (Szinte mindegyiknek a bemenete elvisel egy tól-ig feszültségtartományt, olyat sosem szabad csinálni, hogy csak konkrétan ez az érték jó. Mert valaki beledug egy másik 5V-os adaptert, ami mondjuk 7V-ot ad ki üresen, beterhelve is mondjuk 5,8V-ot és már az eszköz el is repült a másvilágra. És ha jól sejtem ez is tele van BGA tokozású IC-vel, vagyis házilag gazdaságosan nem is javítható. A polaritás az meg triviális hogy tenni kell be védelmet, az ellen kell egy biztosíték, meg egy záró irányú nagy áramú dióda. Mire ezt megírtam, már módosítottad a HSZ-odat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2013
(#) sargarigo válasza bankimajki hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Hűű.. nem gondoltam, hogy ekkora lavinát indítok el
A herkentyű belül ilyen 1.7V és társai feszültséggel megy (rá van szitázva a panelra pár helyen), és a bemeneten ott figyel egy belső tápegység is. Eredetileg 5.6V-ot mértem a saját tápján, ezért írtam rá 5V-ot. A 15W pedig előre vetíti, hogy ide nem lesz jó egy akármilyen bedugós táp, mert ez innen is, onnan is 3A-t jelent. Szóval az egyetlen alternatíva egy bedugós kapcsolóüzemű erős táp. Ezt meg már mondtam a gazdájának, szóval ebből nem lehet gond. Annyi esze meg van, hogy előbb leméri, hogy tényleg az jön-e ki belőle, aminek kell.
(#) Szammer hozzászólása Ápr 20, 2013 /
 
Jól van srácok, nem akartam sem vitát idítani, sem bolhából elefántot csinálni.
(#) sargarigo válasza yankoo hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Azt hogyan oldottad meg, hogy a torony ne akarjon eldőlni? Innen elég keskenynek tűnik a támasztása, bár igazából nem nagyon látszik a fotókon. Középen ott a menetesszár azt látom, de a szélein mi fogja? Csak sejtem hogy valami csúszótengely lehet.. Tudnál erről is képet csinálni?
Amúgy nagyon tetszik, lementettem az összes képet róla
(#) Sanyesz5 hozzászólása Ápr 21, 2013 / 1
 
Üdv, íme az első normálisabbnak mondható levilágítóm, még félkész, illetve nem valami rendezett tudom. A csövektől milyen távra rakjam az üveget?

UV.jpg
    
(#) Melphi válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Gratula, én is ilyen csöveket használok nagyon profi, garantálom, h meg leszel velük elégedve!
Nekem így néz ki:http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1418312.html
(#) Sanyesz5 válasza Melphi hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Köszi, frankó a tiéd is, 2,5 centire lett az üveg a csövektől, háát, remélem jó lesz így is.
(#) pjg válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Szerintem nagyon közel van az az üveg. Van ahol a cső a "tárgylemeztől" 2,5 cm-re van, van ahol legalább 5 cm-re. Van ahol a fény merőlegesen érkezik és van ahol egészen lapos szögben. Így sávokban világosabb és sötétebb sávok alakulnak ki. Ezért a megvilágítás nem lesz egyenletes. A 4 csöves arcszolit kb. 25 cm távolságra tettem a nyáktól.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2013
(#) nÁnÁ hozzászólása Ápr 21, 2013 / 2
 
Sziasztok!
Készítettem egy nagy kijelzős órát. Az volt a cél, hogy barátnőm szemüveg nélkül is lássa, a szoba bármely pontjáról. Az alapja vicsys fórumtárs bináris órája, az alap ötletet pedig martinov nagy kijelzős órájából merítettem. A másodperc kijelzést elhagytam, 7 szegmenses meghajtó IC-ként 74LS247 van benne, multiplex meghajtásért egy-egy NPN - PNP páros felel. A szegmensek kék LED szalagból készültek, a kijelző test pedig 5mm-es "álmennyezetből".
Még tervezek az elejére egy füst színű plexi - vékony papír párost, hogy jobban látszódjanak a szegmensek.
Üdv. Balázs
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2013
(#) Sanyesz5 válasza pjg hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Lehet emelnem kell rajta, most ilyen lett a fény eloszlása

DSCN1844.JPG
    
Következő: »»   1028 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem