Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1025 / 1679
(#) IMi válasza nÁnÁ hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
Sziasztok!
Inkább mi érezhetjük magunkat szerencséseknek, hogy megosztja ezen remek dolgokat itt velünk.
(#) vicsys válasza IMi hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
Jól esik a dicséret, mint mindenkinek. Én is szívesen nézegetem mások alkotásait.
(#) interferi hozzászólása Ápr 12, 2013 /
 
A kabát karjára, a kalapba és a szemüvegre épitett lámpák Bővebben: Link
(#) sooty válasza interferi hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Feri, ez nagyon jól néz ki!
(#) dudassandor1 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Viktor, ez pazar munka! Emelem kalapom munkásságod előtt, várom a folytatását!
(#) dudassandor1 válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Ügyes munka, a a doboz is jó! Sok örömet a használatához!
(#) Kovidivi válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Helló! Tök jó lett a doboza szerintem!
Egy tipp: ha egyenesre csiszolod az oldalakat, akkor szebb lesz az illesztés, és pontosabb is. Az előlapot meg készíthetted volna úgy, hogy a felső lapot is eltakarja. De ezeket ne kritikának vedd, nekem nagyon tetszik a dobozolás, egyszerű, de tudom, így is mennyi munka volt vele!
(#) vladcepes válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
dudassandor1,Kovidivi Köszönöm a hozzászólásokat. Isten ments hogy kritikának vegyem. Igen ezek hibák amikre oda kellett volna figyelni.Le is fogom csiszolni. Na meg az előlapot valóban vághattam volna nagyobbra. Még egyszer köszönöm az észrevételeket. Ha az ember kritikának venné akkor nem tanulna a hibákból. Üdv.
UI: na meg a csavarokat azért be fogom csavarni csak mikor fényképeztem még csak rá volt téve a teteje
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2013
(#) dudassandor1 hozzászólása Ápr 12, 2013 /
 
Vettem egy használt T.amp 1050-et. A táp panelen történt régebben egy zárlat, így ott eléget a panel egy darabja (a képen látszik a lyuk a panelen) . Valahol működőképessé tették, szólt is de nekem a tudat is rossz, ha valami a dobozon belül nem tökéletes. Ezért készíttettem egy új táp panelt neki. A puffereket 4700µF-ról 10.000-re emeltem, illetve kiegészítettem 100nF-os szűréssel is. Eredetileg a ventilátorok hangját hallani lehetett halkan (a volt tulaj szerint ez típushiba!?). A végfok teljes szétszedése és generálja közben a ventilátorokat is felújítottam. Ezek is kaptak szűrést a csatlakozóiknál, láss csodát megszűnt a zaj! Képek:
(#) Koree válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Ügyes munka, gratulálok .
(#) Zenner válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Szép munka!

A ventilátort csak felújítottad vagy kis is cserélted?
(#) SZISZI86 válasza Zenner hozzászólására (») Ápr 12, 2013 / 1
 
Sziasztok!

Csatlakoznék én is az építők táborához hiszen tegnap elkészültem a harmadik saját építésű erősítőmmel,amiről azt gondolom a legjobban sikerült munkám.A mellékletben lévő kapcsolást az egyszerűsége végett választottam és nem csalódtam remek hangja van.
A nyákokat egytől egyig én terveztem meg Sprint Layout-tal és vasalással készítettem el.
A tápellátásról egy szünetmentes táp trafója gondoskodik amelyet át tekertem, hogy megfelelő feszültséget kapjak (2x28V AC).A tápban lévő pufferek bontásból származnak 2x6800µF melyeket majd cserélek ha módom lesz rá 10.000µF-ra.A kábelezés lehetne szebb is de nekem így megfelel mert teljesen brumm mentes és egy esetleges javításnál könnyebben kiemelhetőek a panelek.
Hirtelen ennyi jutott eszembe beszéljenek a képek.
(#) Dano6 hozzászólása Ápr 12, 2013 /
 
Szevasztok,én is meg vagyok az elsö töltömel ami tyristoral van szabályozva.
(#) SZISZI86 válasza Dano6 hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Hali!

Király lett a töltő. Nekem sem ártana egy ilyet összehozni.
Kapcsolási rajzod van esetleg?
(#) dudassandor1 válasza SZISZI86 hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Ügyes és szép munka! Jó zenehallgatást kívánok hozzá!!
(#) kameleon2 válasza SZISZI86 hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Szia! Pofás darab lett. Egyetlen "csúnyaság" benne az a fránya ventillátor. Én inkább nagyobb passzív hűtést csináltam volna - tudom persze, hogy a nagy alutömb drágább is.... Sajnos gyáriban is láttam már rendezetlenebb belsőt. Talán még egy apróság..... Trafót jobb súlyközéppontba tenni. Mert így ha be van dobozolva, nem látod a trafó helyét és leemeled - akaratlanul is félrebillenhet és leeshet a súlyponteltolódás miatt. Rendezettebbé is lehet tenni a belsőt, ha középen a trafó és a szelektivitás is jobb lehet a két oldal között.
(#) SZISZI86 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Sziasztok!

Köszönöm az építő jellegű kritikákat, ígérem megfogadom az eddigi és ez utáni tanácsokat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2013
(#) audiofeeel válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
A T-amp-ok szeretnek kigyulladni
(#) dudassandor1 válasza audiofeeel hozzászólására (») Ápr 13, 2013 / 1
 
Az komoly, akkor csavarozok bele egy automata porral oltó készüléket is!
(#) audiofeeel válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
De tényleg, gyárilag kéne bele… (vagy normálisan megcsinálni már az elején)
(#) Mengyán válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
FirePro-t tegyél bele! kb 6-8.000Ft egy ekkora. A megbízhatóságáról meg annyit, hogy űrállomásokra fejlesztették. A többit, ha van kérdésed, priv. Nem kapok érte jutalékot, de ismerem és használom, a magyar forgalmazóval, Jorgos-szal pedig tegeződök.
(#) Buvarruha válasza audiofeeel hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Szerintem egyszerűen biztosíték kéne bele és nem lenne ilyen gond..
(#) Zoli_bácsi válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Fordítva. A kritikából tanul az ember. Jó a technika, az elgondolás, a kivitelezés viszont hagy némi kívánni valót maga után. Az előbbiekben volt némi észrevétel az illesztésekkel, megmunkálással kapcsolatban. Ezekre odafigyelve remek doboz készíthető. Még egyszer is mondom, nagyin jó ötlet részedről ez a dobozolási eljárás, csak pontosabb kivitelezéssel még szebb lehet. (Egyébként ezek a forrasztó állomások nagyon strapabíróak.)
(#) laszlo raduj válasza zolek hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Szia , hol keresem a rajzott?
(#) elektroncso hozzászólása Ápr 13, 2013 /
 
Sziasztok, ma befejeztem egy kis tápot. A cél a hordozhatóság és az újrahasznosítás volt. Egy batris csavarhúzó dobozát kapta meg. Minden alkatrész bontott. A poti alá még lesz egy címke ragasztva.

kistap.JPG
    
(#) Alkotó hozzászólása Ápr 14, 2013 /
 
Építettem egy vízszint érzékelőt. Képek itt.
(#) yankoo hozzászólása Ápr 14, 2013 /
 
Üdv! Adtam egy kis "pofát" a cnc-nek.
(#) kameleon2 válasza yankoo hozzászólására (») Ápr 14, 2013 /
 
Ügyes konstrukciónak tűnik
(#) zsoltee0001 válasza yankoo hozzászólására (») Ápr 14, 2013 /
 
Jól néz ki.
Valahol olvastam, hogy rossz mérőszalagra rögzítik a vezetéket és azt használják energialáncnak.
Üdv
(#) yankoo válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 14, 2013 /
 
Sajnos a fióksínek a gyengéi, de idővel le lesz cserélve lineáris csapágyra.
Következő: »»   1025 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem