Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 7 másodperces időzitő
Lapozás: OK   7 / 10
(#) Forgács István válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Hali! "Lay " fájlt nem tudom megnyitni ,panelrajz van rajta?
(#) kokozo válasza Forgács István hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
A lay fájlt azért nem tudod megnyitni mert az nincs csak egy pdf a kapcsolási rajzzal és egy .dsn ami a proteus nevű program kapcsolási rajza amivel leteszteltem hogy tényleg azt csinálja e amit kell.
(#) Forgács István válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
a nyomógomb elhagyható? ha a kapcsolás megkapja (+)(-)-t akkor indúl?
(#) kokozo válasza Forgács István hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Szia!
Az egész áramkör fixen kapja meg a feszt és a gomb helyett pedig lehet vezérlő jelet adni neki, például központi zár lezárásának a jelét vagy a riasztó bekapcsolásának a jelét.
(#) Forgács István válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Értem,köszi !Jel kell vagy folyamatosan is maradhat rajta( +)? nekem a riasztón van egy komfort kimenet de ezen bekapcsolást követően folyamatosan mínusz van ezzel nem lehet el indítani ?,mert találtam még rajta plussz kimenetet de ez ki és bekapcsoláskor is megjelenik és ez nyitáskor is inditaná a kapcsolást . A 4017 -es ic re várok keddre ígértek, remélem működni fog.Még annyit a trimer mit állít?
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2013
(#) Forgács István válasza Forgács István hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Szia !valami hülyeséget kérdeztem?
(#) kokozo válasza Forgács István hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Szia!
A trimmer az impulzus idejét állítja, tehát hogy mennyi ideig legyen a relé behúzva. Ha van olyan kimeneted ami testre húzza a kimenetét az jó lehet a tranzisztor kollektora helyére kötve.
(#) Forgács István válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Akkor a tranzisztort nem kell és az ic 15 lábára mehet a minusz (modulkimenet)? így gondoltad? vagy lerajzolnád hogy gondoltad?
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2013
(#) proli007 válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Hello! "..nekem a riasztón van egy komfort kimenet de ezen bekapcsolást követően folyamatosan mínusz van ezzel nem lehet el indítani " Vagy is differenciáló tag is kel a kettő közé.. üdv!
(#) kokozo válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Szia!
De lehet hogy egyszerűen a testre húzást mínusznak írta, ami valójában a gnd.
De erre majd István válaszol.
(#) proli007 válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Nem ezzel van a gond, hanem hanem amíg a 2-es láb alacsony szinten van, addig a kimenet folyamatosan magas. Vagy is nem lesz időzítés..
(#) kokozo válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
2-es láb? Az 555 ic elvileg mindig táp alatt van és mindig adja az impulzust a 4017-nek. A tranyó csak reseteli a 4017-et az öntartásból.
(#) proli007 válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Bocs hülyeséget beszélek! (Közben mással is foglalkoztam.) Ha a bemeneti jel folyamatosan "L" szinten van, akkor a 4017 állandóan Reset-ben van. Vagy is nem képződnek impulzusok.
(#) Forgács István válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Igen gnd !
(#) kokozo válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Proteus szerint ha magas a szint akkor van folyamatos reset, ha a 15-re test van adva akkor engedélyezi a futást. És ezt igazolja rengeteg áramköri rajz ahol a 15 gndre van kötve ahol folyamatosan futnia kell a programnak. Ha van proteusod akkor le tudod tesztelni mert feltettem lejjebb a tesztfájlt is.
(#) proli007 válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Na leesett IGAZAD VAN!
(#) Forgács István hozzászólása Ápr 28, 2013 /
 
Egyszerűen meg tudnám cserélni a polaritást egy relével és akkor meglenne a pozitív jel de a "jel" akkor is folyamatos lenne és a relé is tartva maradna a riasztó aktíválása alatt! ezért lenne jó minusszal(gnd) -vel inditani ,de úgy hogy ez folyamatosan a kapcsoláson maradhasson a riasztó aktíválását követően!
(#) kokozo válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Köszönöm! Most hogy ezt tisztáztuk szerinted akkor ahogy írtam úgy működőképes lehet, mármint úgy, hogy az egész áramkör mindig táp alatt van és a 15 -re adja a gnd-t (ami nála a minusz) ami engedélyezi a futást akkor amikor a riasztó a komfort kimenetet letesteli?
(#) kokozo válasza Forgács István hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Módosítottam a tervet kivettem a tranyót belőle, így ha testeled akkor indul el!
(#) proli007 válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Hello! Persze! Amikor "L" szintű lesz, "lefut a program" és megáll Q9-nél. Majd amikor kikapcsolja a riasztót, Reset-ben várakozik. üdv!
(#) Forgács István válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Na ez lesz a tuti ! meg is terveztem a nyákot!

panel 3.lay
    
(#) kokozo válasza Forgács István hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Szia!
Ezt így ne csináld meg mert nem jó!
A 4017 nek nem adtál testet és áramot, lábsorrendek se jók!
Itt van az én verzióm, de a relék nem akkorák mint nálad azt cseréld le ha tényleg akkorák a tiéid, bár az enyémek omron szabvány méretűek.
(#) Forgács István válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
100 mikros kondi nem volt a rajzon?
(#) kokozo válasza Forgács István hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Az csak zavarszűrés ugyanúgy mint a 100n-os.
(#) Forgács István válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Oké ! köszönöm .
(#) Forgács István válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Meg építettem de nem müxik adok + - -t és a relé behúz úgy is marad!
A 10k ellenállások körül látom a hibát!!!!
(#) kokozo válasza Forgács István hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Az ic-k foglalatban vannak? Ki tudod venni őket? Esetleg le tudod fényképezni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2013
(#) Forgács István válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Igen .De nézted az ellenállásokat az eredeti rajzhoz képest a panelrajzodon közösítve lettek a tranzisztor előtt!
(#) kokozo válasza Forgács István hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
A kapcsi rajzon is úgy van. Most az a kérdés hogy a 4017- kimenetei halottak e vagy a tranzisztoraid rosszak e. Ha a 4017-et kivéve is behúzva marad a relé akkor a tranyókkal van valami ha anélkül jó akkor a 4017 hibás.
(#) Forgács István válasza Forgács István hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Pontosan ilyen mint a képen látni

HCF4017BE.jpg
    
Következő: »»   7 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem