Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   478 / 843
(#) lala0606 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Köszönöm a választ, a 0.5% szerintem belefér még. Turkáltam a neten pic progi után, spec erre, ehhez nem találtam, de sok olyan van ami kiindulási alapnak esetleg megteszi, pl ez, a MAX definiálása, a portok kezelése, stb. Biztos nem tudom majd egyedül megoldani, de majd kérek segítséget a megfelelő helyen (pl: PIC kezdőknek fórumon.) A lényeg az hogy a meglévő anyagokból egyáltalán megoldható a kijelzés amit elgondoltam. Nem lesz egyszerű számomra, de megpróbálom összeállítani az áramkört és hozzáilleszteni Alkotó sokak álltal dicsért tápjához, esetleg ehhez is szivesen fogadnék javaslatokat, ötleteket a megvalósításhoz. Nagyon szeretném ezt a tápot, de úgy látom eléggé kemény fába vágtam a fejszém, legalábbis nekem nem lesz egyszerü.
Mégegyszer köszi.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2013
(#) vicsys válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Nagyon zorga lesz, gratula!
(#) CIROKL válasza vicsys hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Köszi !
Inkább strapabirót szeretnék , a külsőség nem annyira izgat , végül is ez csak egy műhely segéd eszköz, a többi műszerem sem mai gyerek és ütött kopottak ezért most ide beteszek egy csili vili labortápot akkor hogy néz ki .
Délután megint foglalkoztam egy kicsit a cuccal az előlap kezelőszerveit összedrótoztam , már minden működik a kezelőszervek bevetésre készen , a folytatás a doboz alja fedlapja festés és ez után az összeállítás.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2013
(#) _vl_ válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
A középső banánaljzatot hol sikerült beszerezni?
(#) CIROKL válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Ezt vagy 20 évvel ezelőtt sikerült beszereznem , a fiók mélyén várta a felhasználás lehetőségét . Kár volt ide betenni mert még van egy párja is így az most szomorkodik egyedül .
(#) gordonfreemN válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Tényleg, melyik lenne a főkapcsoló?
(#) CIROKL válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Totálisan középen az kicsit megtévesztő lehet mert nem sokkal nagyobb mint a pici kapcsolók viszont 2X10A tud 250Volt on / Most vettem a börzén /
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2013
(#) dolargaan válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Fönt, középen az a kütyü mire való?
(#) Ghoost válasza dolargaan hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Van egy sanda gyanum, hogy az az egyseg fogja a ventillatort a bordahomerseklet fuggvenyeben vezerelni
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2013
(#) CIROKL válasza Ghoost hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Igy igaz !
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Ez gyakorlatilag egy termo kapcsoló , ez a megoldás most hirtelen egyszerűbbnek tünt mint ha még épitettem volna egy figyelő áramkort , ez meg mivel kéznél volt így csak beépítésre került , a beállítás egyszerű és még mutatni fogja ugye az aktuális értéket is . / Tudom nincs a gyáriban sem ilyen és nem sok értelme van hogy látni is lehet hogy éppen hol tart a hőmérséklet de ez van és itt ebben az esetben nekem ide tökéletes ! /
Bővebben: Link
(#) Kovidivi válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Szerintem jó dolog a hőmérséklet kijelzés! Két érzékelője is van a műszernek? Jó nagy táp lesz, az biztos! Gratulálok hozzá! Ha venni kellene egy ugyanilyen paraméterekkel rendelkező tápot, fel lehetne hitelt venni a házra, olyan drágán kínálnák...
(#) pilotitalia válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Szia!
Gratulálok hozzá nagyon igényes szép kivitelezés,az enyém is hánykolódott de látva a tiedet elővettem összerakni!

Jó sok kapcsoló van a tápodon az sem tudom melyik mire van Na jó azért kicsit sejtem!

Szép munka!
(#) pjg válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Nem fikázni akarom, mert nagyon szép munka, miért nem tettél rá két ventillátort?
(#) CIROKL válasza pjg hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Igen jo kérdés , de máris válaszolok erre a felvetésre is , na nem hogy kettő de még további 2 darab lesz bent a dobozban a biztonság kedvéért , ez a felállás most így marad és a további + ventilátorokat a dobozolásnál alkalmazom ,majd erről mutatok képeket...
(#) pjg válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Arra gondoltam, hogy a hűtőbordák közepe van megszívva a ventivel. A széleken viszont pang a meleg. Ezek a bordák eléggé sűrűn vannak bordázva, tehát forszírozott hűtést igényelnek.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
(#) CIROKL válasza pjg hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Ez a felvetés is helyes a mostani képek alapján de itt van a de , ha megfigyeled a ventilátor az a hűtőbordák tetejétől kb 40 mm -el magasabban helyezkedik el ,és ez nem véletlen van így , erről mutatok majd a későbbiekben képet hogyan lesz burkolva ez az egész hogy ne csak a közepét szivja el hanem a két szélét is!
Idézet:
„Ezek a bordák eléggé sűrűn vannak bordázva”

Nem - nem nem olyan sűrü ez , semmi gond ezzel .
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
(#) pjg válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Egy gondolaton vagyunk!
Most akartam írni, hogy ha körbepalástolod akkor megoldottad a problémát én meg feleslegesen szájaltam.
(#) CIROKL válasza pjg hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Látod nem csak én gondolkodom , hála a fórumnak vannak itt gondolkodó emberek akik előre átlátják ezeket az apró de nem jelentéktelen történetet .
Egy ekkora labortápegységnél nagyon is oda kell figyelni az esetlegesen keletkező hő mennyiségre , és mint az egyik jó ismerősöm mondja nem is a lassú melegedés ami gond ha nem a hirtelen keletkező hőmennyiség amit tudni kell kezelni .
(#) gordonfreemN válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
De ez a hirtelen keletkező hőmennyiség az, amit nem lehet kontrollálni, nem?
Vagyis ha jól értem, a hőmegfutásra gondoltok, amikor a tokon belül már kritikus a hőmérséklet, de a hőáram nem elég gyors a hővezető anyagban ahhoz, hogy egyensúly alakuljon ki a távolabb lévő hőleadó felületek közt.

Többek között emiatt a hőközvetítés miatt javasoltam és tettem én is aszerint, hogy szigetelő csillámlemezt sem tettem a 3055-ök alá, így gyorsítva a reakciót.

Transzformátor olajba kell tenni az egészet, aztán ott majd ellesz
(#) CIROKL válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Természetesen a tokon belül nem tudsz sokat kezdeni ezzel de kint némileg tudod hűteni a tokot !
(#) pjg válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Az olajat nem minden alkatrész viseli el. Én inkább vagyok híve az előszabályozásnak.
(#) CIROKL válasza pilotitalia hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Itt vannak a kapcsolók szerepei .
(#) CIROKL válasza pjg hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Na igen ha most lenne kedvem akkor azt tenném de már nincs hangulatom egy újabb trafó tekerésre , elég volt ezt szétszedni megtekerni .
(#) pjg válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Ugye nem így fogod feliratozni? Logikusan Áram és Feszültség, vagy Volt és Amper lenne.
(#) pjg válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Nem kéne áttekerni, csak a Graetz és a puffer közé egy tirisztoros előszabályzót tenni.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
(#) gordonfreemN válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Azt elhiszem...
Mekkora az a trafó, te jó ég
Mondjuk nekem tetszett
(#) CIROKL válasza pjg hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Nem - nem logikusan ez nem feliratozás csupán egy foto szerkesztővel írtam ide a kollégának kb mi mit fog takarni ! / De látom már kár volt mert sokan félre fogják értelmezni ezt is mint más egyebet /
(#) gordonfreemN válasza pjg hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
...zaj
gondolom.
Ha működne, mindegyik disszipatívban benne lenne, nem?
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
(#) pjg válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Gondolod, vagy tapasztalat?
Következő: »»   478 / 843
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem