Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   8 / 194
(#) roland9 válasza zotyo hozzászólására (») Nov 16, 2007 /
 
Hello!!

Én ezzel a relével oldottam meg: RECO GPM4 (24V DC)

Üdv.: Roland
(#) Gery hozzászólása Nov 18, 2007 /
 
Hello mindenkinek.
Végigolvastam a topikot, mert nekem is szükségem lenne egy ilyen védelemre. Szabi nyákja tetszik a legjobban szóval azt építem meg. De az a baj hogy nemteljesen látom át. Nekem szubhoz(monohoz) kéne. Most ez sztereohoz van és csak a jelet szakítja meg vagy monohoz, és úgykell-e bekötni az erősítőröl jövő jelet meg ami a hangszóróhoz megy mint ahogy odarajzoltam. És ha nem monohoz van akkor mitváltoztassak rajta?
Ja és azt már kérdeztem de a biztonság kedvéért mégegyszer. Ha a szubszűrű +-12V-os tájára kötöm (12V-jára) akor az biztos nemfog bezavarni?

névtelen.JPG
    
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Senki semmit?
Vagy csak a pozitívot kell "megszakítani", és akkor csak az egyik oldal kéne?
(#) szabi83 válasza Gery hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
bocs, de nem voltam gépnél


Idézet:
„úgykell-e bekötni az erősítőröl jövő jelet meg ami a hangszóróhoz megy mint ahogy odarajzoltam”


Nem jó, mert így csak az erősítődet viszed zárlatba, a rajzod szerint a + + egyik oldal, - - a másik oldal.

Csak az erősítő kimenetét kell megszakítani.

Idézet:
„monohoz van akkor mitváltoztassak rajta?”


A TE relédnek megfelelően a lábait, adatlapja szerint.

Idézet:
„Ha a szubszűrű +-12V-os tájára kötöm (12V-jára) akor az biztos nemfog bezavarni?”


Attól függ, mi adja a 12V-ot, mekkora teljesítményű?


Üdv
(#) Gery válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 

Nah én most ezt valahogy képtelen vok felfogni ezeket a koppanásgátlós relés izéket.
Szóval! Úgy ahogy a képen van?
A 12Vot mi adja? Kocsiba lesz és a kapcsüzis táp trafójára tekertem még pluszba két secundert +-12V-nak. Egy szál 0.5-ös huzallal. Mitgondolsz?

névtelen.JPG
    
(#) szabi83 válasza Gery hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Idézet:
„Úgy ahogy a képen van?”


Igen, így jó lesz!

A tápod bírja, nem lesz gond.

(#) Gery válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Köszi
Akkor majd jövőhéten bele is fogok. :yes: Amit kénéztem mélynyomót 17EHUF és nyugottabb leszek ha van előtte védelem
(#) zotyo válasza roland9 hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
Szia!

Köszi, én a napokban vettem a Lomex-ből egy Omron relét. Típusa G2RL-2, 24V DC/8A.
Ezt fogom használni a majki féle áramkörhöz.
A KD mester féle B5 erősítőhöz is beszereztem az alkatrészeket, ahhoz fogom alkalmazni a védőáramkört.

Üdv.: Zoli
(#) Gery válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Üdv megint.
Ma voltam a boltba és bár nemvolt reléjük, de 700valamennyi forintba kerül Hát annyit nemigazán van kedvem kiadni érte. Viszont a nyákot sincs teljesen ujjat csinálni ehhez meg nemtok hozzányulni
De volt egykis időm és utánnanéztem:
Az r2-es verziónál (nekem csak mono lesz) a 3as és a 4es lábon megy át a jel a hangfalhoz. Ha én megveszem az r1-eset (mert elég azis), néztem hogy belepasszol a lábkiosztása (itt) de akkor ott is a 3as és 4es lábon megy a jel igaz?
Azaz a bemenet és a kimenet az lesz amit berajzoltam ugye?

névtelen.JPG
    
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Hát nemvalami népszerü ez a topik
Valaki nem nyugtatna meg hogy jó-e az elképzelésem?
(#) szabi83 válasza Gery hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
jó, de a relé lába nem passzol, de ez orvosolható
(#) Gery válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Hát a méretei ugyanazok. A lábak is ugyanott lesznek nem? Csak épp a többi hiányzik, azaz a sárgával átfestett lábbak lesznek beforrasztva. Nem?

névtelen.JPG
    
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Jah most látom hogy bár a hqvideóba leírtak alapján a külsö méretek ugyanazok, de a lábak mégse azonos távolságba vannak.
Nah mind1 akkor nemvariálok, végülis annyival nemdrágább a dupla és max az egyiket nemhasználom
(#) szabi83 válasza Gery hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
tessék amelyik szimpi

üdv
(#) Gery válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Nah ez jobbnak néz ki De nincs meg a sprintes vagy valahogy hogy ha elküldöm muternak e-mailba akkor kitudja nyomtatni? :yes:
(#) Carter hozzászólása Nov 22, 2007 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a dbase által publikált koppanásgátlót.
Működik (időzítés, DC védelem) csak annyi nem ok hogy mikor kikapcsolom az erősítőt akkor koppan a hangszóró. Én csináltam vmit rosszul?
(#) dbase válasza Carter hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Nem csináltad rosszul, csak külön egyenirányítást, és külön kicsi puffert rakj a védelem elé, esetleg tegyél rá ledet, hogy gyorsabban kisüljön a puffer kondija. Gyorsabb legyen a erősítőnél.
(#) Carter válasza dbase hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Hello!
Köszönöm a segítséget sikerült elhárítani a koppanást )
(#) Carter válasza dbase hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Hello!
Szerinted így korrekt a kopp. gátló tápja? Találtam egy kis trafot itthon.

tap2.JPG
    
(#) Peti_85 válasza Carter hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Szerintem oké így!
Én is egy külön trafóval fogom megoldani...
Meg a külön trafóval hajtom pl a ventillátort is!
(#) dbase válasza Carter hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Ahogy elöbb is írtam kicsi puffer kell, éppen csak akkroa, hogy a relé ne brellezzen.K b 100mikro is elég ha jól emlékszem.De ha rátesezel egy ventit is, akkro lehet nagyobb.A lényeg a gyors kisűlés.Átkéne már alakítani a kapcsolást, h ne keljen így. Szerintem nem szükséges stabilizált táb.16v-ig kibírja a relé ugyse kap annyit, marad a tranyón is. Mérd ki, ha jól emlékszem.
(#) proli007 válasza Peti_85 hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
A stabi bemenetére és kimenetére illik tenni egy-egy 100nF-os kondit, hogy ne gerjedjen (Lehetőleg közvetlenül az IC lábára.). A kimenetre sem ártana egy elkó, ha a kütyüben nincs.

üdv! proli007
(#) Gery válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Hello
Márcsak a relét kell beforrasztani és kész is (meg legyen valamikor szabadidőm rá )
És azt akarom kérdezni hogy nemkell ennek stabil táp? Tehát ne rakjak bele valami stba ic-t, mondjuk 7812-őt?
Ja és hány voltig bírja a kapcsolás a tápot? 17V már sok?
(#) szabi83 válasza Gery hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Mehetrá stab, 2 db 100n-val esetleg a kimenetre + 10uf.

(#) Gery válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Közbe szétnéztem és nincs is ilyen ic-m csak 7805-ös
Nah mind1 mivel a panelon se alakítottam ki helyet neki úgyis csunya lett volna szóval megkapja a 12.9V-ot. (azt csak kibírja )
Azért köszi
(#) szabi83 válasza Gery hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
azt kibírja
(#) rudolf992 hozzászólása Nov 28, 2007 /
 
hello
atneztem a rajzokat csak nem talaltam meg ami nekem kene 12 voltrol sima taprol nincs vmi bevalt rajz?
vagy csinaljak egy 555 -el idozitot az erosito mute play-ere?
(#) Gery válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 30, 2007 /
 
Most nemrég lettem kész vele, kipróbáltam és tökéletesen müködik. Köszi a segítséget!
(#) szabi83 válasza Gery hozzászólására (») Nov 30, 2007 /
 
nm máskor is

[off]képeket a ki mit ép...

(#) Gery válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 30, 2007 /
 
Majd ha kész lesz az egész mű(kb 1-2hónap ) akkor felrakom egybe mert most összevissza van minden "kötögetve"
Következő: »»   8 / 194
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem