Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1039 / 1679
(#) djloui válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Szia, a passzítás nem volt bonyolult mert kört kellet vágni amit felsömaróval csináltam nem dekopir fűrésszel, azzal nem lehet ilyen kört vágni. Csináltam hozzá egy talpat amit körző szerűen tudok körbe forgatni, így tökéletes kör lesz amit ragasztóval bekenve belekalapáltam a végeibe, majd kerek fejjel körbe mentem rajta, kb 1 óra alatt kész volt festéssel együtt. A rücsi egy kaucsukbázisú festék amit utána matt feketével lefújtam. Itt egy kép a festékről bármelyik nagyobb festékboltban lehet venni. A hangolással nem babráltam sokat, tapasztalataimra hagyatkoztam 40-es cső 16cm hosszú.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2013

images.jpg
    
(#) zsoltee0001 válasza djloui hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Szia
Tényleg gyárinak néz ki.
Egyszer én is építettem pvc-csőre hangszórót de elég gázul szólt, egyrészt a kis térfogat miatt a hangszóró membránjának nem képes azokra az alacsony frekvenciás hangokra mint egy méretezett láda.
Másrészt a belső állóhullámok miatt igencsak cső-hangja lett, vastag padlószőnyegből ragasztottam belül és kívül is 1-1 réteget, na akkor jobb lett 1 fokkal.
Nyilván helytakarékosság szempontjából ez egy jó megoldás.
A belsejét mivel szigetelted?
Üdv
(#) djloui válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Semmivel kő kemény belseje van csak a végében egy 15cm-en körbe van ilyen fehér szőr, ilyen van itthon egy tekercs erre használom. Olyasmi mint a vatta de ritkákb olyan 6cm vastag. Valószínű hogy Te rövidre vágtad a csövet és azért nem szolt jól ez 50cm és 5mm vastag a fala.
(#) papus51 válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Szia!
Tetszik az órád, gratulálok.
Egy kérdés: a rajzon nem látok kondikat a nyomógombok környékén. Hogyan lett megoldva a prell mentesítés? Lehet, hogy az áramkörben vannak kondik, csak a rajzon nem lett feltüntetve, vagy más megoldása van?
(#) zsoltee0001 válasza djloui hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Nem a hosszával volt gond (1m) hanem, hogy a membrán szélétől már rögtön ott volt a cső fala ez pedig gátolta a szabad mozgásban, ettől függetlenül a tied lehet jó
(#) Mybuster válasza papus51 hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Hello!

Köszönöm! Jól látod a rajzon nincs kondenzátor, viszont én se raktam gondoltam rá ,de kiprobáltam és ahogy a videon is látszik nem perreg
(#) sargarigo válasza djloui hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Köszönöm szépen, megint tanultam valami okosat!
Idézet:
„nem babráltam sokat, tapasztalataimra hagyatkoztam 40-es cső 16cm hosszú.”

Ez jó!
(#) sooty válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Szép óra! De azért azt a panelt én belülre, vagy hátulra tettem vola...
(#) StefuPeti hozzászólása Máj 16, 2013 / 2
 
Sziasztok. Nos én is készen lettem a következő órámmal. Elég sok munkaórám van benne, remélem tetszeni fog nektek is, mert nekem igen. Az árnyékóra nevet adtam neki.
(#) zolika60 válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Klassz lett, gratulálok. Az elektronikáról nem teszel fel fotókat?
(#) Mybuster válasza sooty hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Köszönöm!

Igen sokat gondolkoztam rajta hogy hol legyen csak mivel a falra terveztem így elég "kényelmetlen" lett volna
(#) Kovabe válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Ez nagyon tuti, kb 10 percig néztem mire rájöttem a müködésére. Napfényben is müködik ez a megoldás?
(#) StefuPeti válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 16, 2013 / 1
 
Fotó a NYÁK-ról. Teljesen egyedül terveztem, rajzoltam, a paneleket is itthon gyártottam. A PIC program írásában segített egy nagyon jó kollégám, ezúton is köszi Roland.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2013
(#) silent15 válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Az igen! Elég impozáns látványt nyújt!
(#) StefuPeti válasza Kovabe hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Szia. Napfényben nem igazán látni jól, nem kell hogy teljes sötétség legyen, de sötétben az igazi.
(#) zolika60 válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Ez is gondos szép munka, kár lett volna eltitkolni előlünk.
(#) StefuPeti válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Köszönöm, kb fél év munkája van benne, na jó nyilván nem csináltam minden nap.
(#) Zoli_bácsi válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Le a kalappal! Nagyon szép látvány, látszik, hogy sok munka van benne és ez meg is látszik a végeredményen. Látszik a gondosan tervezett, kivitelezett óra. Csak gratulálni tudok, remek szerkezet lett!
(#) proli007 válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Ej ha! Most már egy pásztorórát is készíthetne valaki..
(#) zolika60 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Abból mindenki készítse csak a sajátját. Az enyémről nem teszek fel képeket.
(#) Pulyka válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Videót, videót.
Egyébként nekem nagyon tetszik.
Én olyat szeretnék majd, ami a metróállomásokon szokott lenni, ahol a kör közepén látható a LED-es, 7 szegmenses kijelző, körben pedig másodpercenként felvillan egy-egy LED, és amikor letelik az egy perc, akkor az összes kialszik, és kezdődik előlröl.
Mybuster órája, ami megint nagyon klassz szerintem alkalmas lesz a célra, amihez körbe majd megépítem az effektet.
..most csak egy kinai, LCD-s időkapcsoló óráján látom az időt, de ilyen lapozós óra mechanikája is várja új életét.
(#) Mybuster válasza Pulyka hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Pulyka : Köszönöm.

StefuPeti : Tetszik az órád, gratulálok jó sok led van benne
(#) storm válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Így utólag szabad-e megkérdezni, hogy miért jó egy potival szabizni a fényerőt, és miért nem jobb, ha egy LDR figyeli a fényerőt, és annak függfényében változik a fényerő? Így ha este ránézel nem süti ki a szemed, hapedig reggel rásütne a nap akkor is látod. Ezt az egészet meg lehet oldani PWM-el, és akkor még nem is fűtene.
(#) Mybuster válasza storm hozzászólására (») Máj 16, 2013 1 /
 
Felvetődött bennem a kérdés ismerem a megoldást. De én nem akartam azt a megoldást kísérletezni akarok az energiafogyasztással. De lehet a későbbiekben megcsinálom
(#) StefuPeti válasza Pulyka hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Szia. Itt egy videó, még a dobozolás előtt készült valamikor.
Nem túl jó a minősége, bocsánat érte.
Zöld szín az óra, piros a percek, kék a másodpercek.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2013
(#) Bari- válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Gratulálok Barátom nagyon szép lett az órád , alkalmasint majd beugrom megnézni személyesen.

Bari
(#) (Felhasználó 46585) válasza proli007 hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Jó ez a mai este... rég röhögtem ennyit...
(#) sooty válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Ez igen ! Az árnyékóra elvét ismertem korábbról és a tiéd egy nagyon szép profi megvalósítás. A mérete pedig egyenesen impozáns !
(#) PIC hozzászólása Máj 17, 2013 /
 
Sziasztok! Elkészült az 1000Ft-os SMD PC Oszcilloszkópom. Még a dobozolás és a vezetékek cseréje árnyékoltakra hátra van, de már működik. Építő kritikát elfogadok. További képek és információ ITT.
Egy ízelítő képet azért töltök fel.

Készen.jpg
    
(#) Hp41C válasza Pulyka hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Idézet:
„Én olyat szeretnék majd, ami a metróállomásokon szokott lenni, ahol a kör közepén látható a LED-es, 7 szegmenses kijelző, körben pedig másodpercenként felvillan egy-egy LED, és amikor letelik az egy perc, akkor az összes kialszik, és kezdődik előlröl.”

Mostanában készítettem egyet Vicsys bináris órájából...
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2013
Következő: »»   1039 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem