Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális fényképezőgép - fotózás (villámok, zivatarok)
Lapozás: OK   18 / 22
(#) bankimajki válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Jó kis szerkezet, ezen már én sokat agyaltam. De mivel nekem egy régebbi vakum van, így lehet hogy inkább majd átalakítom.

Üdv.: Miki
(#) nagy hoho válasza bankimajki hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Hány voltról működik a régi vaku?
(#) bankimajki válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
6V Egy kis DC-DC-vel konv. segítségével elég könnyen stabilan előállítható Li-ion cellákból.
(#) bankimajki hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
Valakinek nincs ilyesmi NYÁK terve: Fénykör Nekem a makrózáshoz valamennyire használható objektívemnek a külső átmérője: ~65mm. Tehát valami ehhez a mérethez stimmelő kellene. Nagyon hasznos dolog, igaz nem bonyolult, de hátha már valaki megtervezte, mert akkor nem kellene újból foglalkozni vele.

Üdv.: Miki
(#) Boldacs hozzászólása Márc 26, 2013 /
 
Sziasztok! Panasonic DMC-TZ3 eddig hibátlanul működő gépem elromlott. A készített kép pirosas, zavaros. Nem egyszerre lett ilyen. Néha még egész jó képeket is csinált.
Bevittem egy szervízbe. Megállapították, hogy a "VEKOLO4 UNIT hibás.
Árajánlatot is tetteka javításra.Alkatrész és munkadíj kb. 35-40 ezer Ft. 6 hónapos garanciával.
Azt mondták, hogy ilyen meghibásodással még nem találkoztak. Mit javasoltk? Annyi pénzért már új gépet is vehetek. Köszönöm a válaszokat. Boldacs
(#) havranarpi hozzászólása Máj 22, 2013 /
 
Sziasztok!
Felmerült szükséglet egy villám fotózó készítésére.
Megnéztem itt a cikkek között a villám elsütő 2-es cikket és ott fotodiódának BPW34 -es fotodiódát használtak.Nekem itthon csak BPW36C -m van.
Az lenne a kérdésem ,hogy helyettesíthetem-e a megnevezett alkatrésszel illetve ,hogy digitális gép helyett használhatok-e egy régi egyszerű szalagos fényképezőt?
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2013
(#) Szebence hozzászólása Máj 22, 2013 /
 
Sziasztok! Én is szeretnék egy ilyet építeni, csatlakoztatni a fényképezőmhöz. Viszont nem vagyok benne biztos, hogy lehet, sőt... szerintem nem lehetséges. Ebben kérnék megerősítést, cáfolást, hogy lehet-e a gépemhez ilyen kiegészítő elektronikát építeni. Fényképező típusa: Samsung ST66 Mivel nincs semmilyen "extra" csatlakozó kivezetve, így csak a micro USB jöhetne szóba.
(#) Gafly válasza Szebence hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Szerintem felejtsd el.
Ennél egy lépéssel fentebb is...
(#) havranarpi válasza Gafly hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
A régi szalagos miért nem felel meg?
(#) Gafly válasza havranarpi hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Ezt nem értem
(#) havranarpi válasza Gafly hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Csak írtad ,hogy ennél egy lépéssel fentebb is.
Azt gondolom nekem írtad és azt nem értem ,hogy a szalagos miért nem felel meg a villám fotózásra?
(#) kadarist válasza havranarpi hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Filmes, és nem szalagos.
(#) Gafly válasza havranarpi hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Ha a "szalagoson" a 35mm-es hagyományos filmet érted, akkor az jobban megfelel.

Ami nekem van Fuji, digitális azzal ilyesmit (sem) lehet csinálni. Már bánom is hogy ilyet vettem...
(#) Collector válasza Gafly hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
A legtöbb kompakton nincs távkioldó, marad a hosszú záridő. De sok esetben jobb eredményt lehet elérni vele, mert a teljes eseményt rögzíti, nekem a 30s a legnagyobb beállítás, így nem is kell sokat fotózni. Bár meg lehetne buherálni a kioldógombot is egy párhuzamos tranyóval talán, vagy esetleg valamilyen szoftverrel USB-n keresztül.
(#) Gafly válasza Collector hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
Hát a túlzott szoftver fejlesztés eredményeképpen még végtelenre sem lehet állítani kézzel
(#) havranarpi válasza Gafly hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
Igen arra gondoltam bocsi
Hétvégén befejezem BPW36C-vel és kipróbálom.
Kerestem a gépen egy kis helyet ahol elfér egy 2,5mm -es jach dugó majd megfúrom és bekötöm a nyomógombal párhuzamosan
(#) Collector válasza havranarpi hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
A nyomógomb amire megy nem biztos, hogy egyirányú kontaktot vár, azt meg kéne nézni előtte. A másik kérdés a fókuszbeállítás, mert egy kis kompakton semmi manuális lehetőség nincs erre, így kénytelen vagy valami nagyon távoli fényes objektumra fókuszálni, és azt is kivezetni, és zárva tartani, ameddig a kioldóparancs meg nem érkezik, a parancs után pedig mindkét kontaktot kinyitni.
(#) havranarpi válasza Collector hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
A film nem vakul meg a túl nagy záridőtöl?
(#) Collector válasza havranarpi hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
Igaz, írtad hogy nem digitális a gép, akkor más a helyzet. Kérdés milyen gyors a kioldása, lehet akkor azt is meg tudod oldani, hogy a blendét nyitod a vezérlővel, szét kell szedni és meg kell nézni mi hogy van bekötve, mi mechanikus, és mi elektronikus.
(#) baracklekvár hozzászólása Okt 20, 2013 /
 
Sziasztok tudna nekem valaki segíteni?
Arról lenne szó hogy egy olyan távkioldót szeretnék csinálni a gépemhez ami hangra old ki és lehet szabályozni a késleltetést is. Tudna nekem ebben segíteni hogy lehetne ilyet csinálni?
(#) Collector válasza baracklekvár hozzászólására (») Okt 21, 2013 1 /
 
Majdnem pont ilyenen dolgozok, fény/hang + beállítható késleltetés. Ha nagyon egyszerű, és olcsó kell, akkor nincs nehéz dolgod, készíts egy mikrofonerősítőt LM386-al, mögé egy komparátort, amögé egy monostabilt, mögé pedig egy rail to railes komparátort, potival beállítható referenciával, időméréshez pedig egy hőkompenzált áramgenerátorra és egy tantálkondira van szükség. A monostabilnak kell indítania az áramgenerátort, onnan indul az időmérés. Aztán jöhet az optotirisztor vagy triak, nem tudom milyen kioldó kimenet kell.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2013
(#) baracklekvár válasza Collector hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
Egy jack csatlakozoval akarom a fényképezőgépre dugni a szerkezetemet. Kapcsolási rajzokat tudsz küldeni?
(#) Collector válasza baracklekvár hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
Nem tudok küldeni, ezek egyelőre a fejemben vannak.
(#) hatwany hozzászólása Okt 31, 2013 /
 
Sziasztok!

Találkozott már vki ilyen problémával? A gépem magától bekapcsol, kikapcsolás után pár másodperccel. Érintkezéssel lehet vmi probléma?
(#) Collector válasza hatwany hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Nekem is csinálta ezt, hosszas szenvedés után. Nálam lehet más miatt van, egyszerűen minden akksit elemet lemerültnek érzékel, és azonnal kikapcsolt, most már be se kapcsol. Van valami figyelőáramkör a gépben, és az tönkrement. Ezt más is tapasztalta már, de adapterről (5V) tökéletesen működik.
(#) jdani hozzászólása Jan 31, 2014 /
 
Szevasztok, sgítséget szeretnék kérni fotózás ügyben. Alkatrészeket kell fotóznom, márpedig úgy, hogy az alkatrészen kívül a háttér mindenütt fehér legyen.
Mint pl itt. Próbálkoztam sok megoldással, fényerő változtatással stb, de ennek szerintem valami más titka van. Meg tudnátok mondani, hogyan készülnek ezek a fotók? Pl. a melléklet.
(#) sastas01 válasza jdani hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Fehér színű papír/vászon+ egy erős de egyenletes fényelosztást biztosító pilács fehér színben. Esetleg erre még rájön a gépnek a vakuja.
Legalábbis szerintem.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2014
(#) jdani válasza sastas01 hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Nem valami photoshop áll a háttérben?
(#) sastas01 válasza jdani hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Az is állhat, mondjuk amit linkeltél azon. De ami a mellékletben van az nagyjából úgy sikerült ahogy leírtam(nem látszik rajta utómunka jele). Csak ott nincs pilács csak a készülék vakuja, valószínűleg valami féloldalra fordított masina, azon meg elfordított vaku.
(#) jdani válasza sastas01 hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
A melléklet, azt csak én készítettem, és semmi javítás nincs rajta, viszont nem is jó a háttér, azért kérdem, hogy próbáljam..
Következő: »»   18 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem