Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1041 / 1679
(#) Pulyka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
...és tényleg.
Akkora égést, hogy 7 év tagság alatt ilyet nem tanultam meg.
(de szerintem nem is 2006-tól vezették be itt a képek közzétételét.)
Köszönöm.
(#) Pulyka válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 20, 2013 / 1
 
(#) zsoltee0001 válasza Tibi98 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Ez nem semmi!
Jól értem, csináltál egy dobozt amihez majd később szerettél volna beépíteni?
Szerintem lenne rá vevő az apróba
(#) Tibi98 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Köszi!
Igen, jó érted. Én is az eladáson gondolkozom, de szerintem senki nem fogja megfizetni a belefektetett munkát sajnos... Ha az anyagköltséget visszakapom, már örülhetek.
(#) zsoltee0001 válasza Tibi98 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Én még sose voltam annyira előrelátó, hogy a dobozt készítsem el először
(#) Tibi98 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
A-osztályú JLH-t már építettem (az volt az első erősítőm), Hiraga-t is összedobtam már deszkán, úgyhogy igazából az volt a terv, hogy megépítem a dobozt (ezeknek az erősítőknek a helyigénye kb egyforma), aztán majd próbálgatom, melyik kacsolásnak tetszik a legjobban a hangja, és azzal építem véglegesre.
(#) Fizikus hozzászólása Máj 21, 2013 / 3
 
Építettem egy kis vonalkövető robotot MSP430 Launchpad-del kb. 5-6000 Ft-ból, főként HeStore-os alkatrészekből. Lehet hogy cikket is írok róla ide a hobbielektronikára is. Addig is az angol nyelvű cikk a Let's Make Robots weboldalról:
SiLi LiLa BOT
(#) Mybuster válasza Fizikus hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Nagyon tetszik a robotod, és a cikked. Tökéletes,profi és mind e mellet ötletes megoldás. A CD test kifejezetten tetszik. Én még csak nemrég kezdtem ismerkedtem az MSP430-al , egyre több project készül én úgy látom.

Gratulálok!
(#) zenetom válasza Fizikus hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Szia!
Nagyon jó, részletes leírás van a honlapon!
Bár csak átrohantam fölötte, de első ránézésre feszültség méréssel állapítod meg, hol van sötétebb, és aszerint vezérled a motorokat?
(#) Fizikus válasza zenetom hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Igen, fehér LED + a 22kOhm-mal ellenállásosztó kapcsolásban lévő fotoellenállásból áll a vonalérzékelő. Ennek a kimenetén lesz a fényerősséggel arányos feszültségjel. Ezt dolgozza fel a mikrovezérlő ADC-vel.
(#) zenetom válasza Fizikus hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Köszi a választ!
(#) soos csaba hozzászólása Máj 22, 2013 1 /
 
Sziasztok!, nagyjából nekem is kész van az ESR mérőm, már csak a tekercs és egy 2N3819-es tranzisztor hiányzik belőle, és kész. Gondoltam meg osztom veletek ezt a két képet
(#) Pulyka hozzászólása Máj 22, 2013 /
 
Készítettem egy hármas akkupackot a szeretett morzsaporszívóm számára(nyák csiszolásánál keletkezett maradványának felszívásához pont jó.) és a másik 7-est az akkus tűzőgéphez.
Igazából a tűzőgépnek eredetileg 8 cellája volt, de tök mind1, így is felhúz, és a hiányzó cella helyére teszek egy kis időzítőt.
Lehet, hogy jobb lenne egy normál akkutöltő kapcsolás, de még mindig jobb, mint a porszívóé, ha azt elfelejtem kihúzni, akkor cumi van finoman szólva.
..majd keresek arra is valamit, ami elketyeg 3V-ról is akár.
Egész jól sikerült a ponthegesztés, ehhez a munkához képest sokat javultam, a linken pár cella ki is lyukadt, annyira melegítettem, rossz áthidaló lemezt választottam, az volt a baj.
..de sikerült begyűjtenem kábelkötés alkalmával pár tekercsnyi acélköpeny félét, ami pont annyira vékony, ami jó ide.
Itt van a ponthegesztőm is.
(már változott, de a trafója, és a tekercselése ugyanez, a tekercselése még változni fog, és úgy, ahogy pár embernek a topikjába, nekem se lesz most már dobozban.)
..és aki olyan kíváncsi mint én, annak lefényképeztem az akkus tűzőgép belvilágát.
Meglepődtem, hogy motoros mechanika van benne, valami elektromágnes félére gondoltam.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2013
(#) chopper800 hozzászólása Máj 23, 2013 /
 
Szevasztok.
Régóta terveztem hogy veszek egy biztosítékos elosztót, amiben miután megvettem ki is csaptam a biztosítékot. No de nem ez a lényeg hanem hogy ez egy hármas elosztó, és én azt szerettem volna ha mindháromnak külön biztosítéka van különböző max. amper értékekkel. Így hát átépítettem.
Üdv.
(#) dbase válasza chopper800 hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
De jó lesz szétszedegetni ha kiveri Én külső beépíthetőt raktam volna bele.De régi fénymásolókban vannak is automaták, amiket vissza lehet nyomni, az is elfér bele még.
(#) Gabó válasza chopper800 hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
Nem lett volna egyszerűbb, ha valami ilyesmibe teszed a biztosítékokat? Foglalat
(#) chopper800 válasza Gabó hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
egyszerűbb lett volna, de én nem vagyok lusta szerelgetni
(#) Alkotó válasza chopper800 hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
Én egy elosztótól azt várom, hogy a lehető legnagyobb teljesítmény elérést tegye lehetővé, méghozzá ezt több fogyasztóval egyszerre. Ameddig el nem olvad a kábel, addig bírjon ki bármit.
Ide beépíteni egy ilyen típusú "védelmet", az szinte már merénylet.
(#) Gabó válasza chopper800 hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
Amúgy valami céllal készült? Mert én ha nem akarom, hogy a hálózat menjen le, a kismegszakítós aljzatba dugom.
(#) chopper800 válasza Gabó hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Természetesen céllal készült, méghozzá azzal hogyha egyszer kicsapja a biztosítékot akkor ne legyen az hogy mindhárom aljzat használhatatlan a bizti cseréjéig. Igaz kivitelezhettem volna egyszerűbbre okosabbra de nekem így is megfelel.
(#) eyess válasza chopper800 hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Az a helyzet , hogy lehet , így is használhatatlan lesz .Ugyanis van olyan is nem kevés , hogy ha elszáll a biztosíték , akkor rendre szokta lőni a kismegszakítót is , és hát hiába lesz neked másik aljzatba épp biztosíték mégsem lesz delej .
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2013
(#) CIROKL hozzászólása Máj 24, 2013 /
 
Tiszteletem !
Elkészült egy forrasztóállomásom amit csak ugy seftében csináltam alig egy pár nap alatt , ebben benne van a panel készitéstől a doboz készitésig minden , nem nagyon érdekelt most ebben az estben a külalak csupán a működését tartottam fontosabb szempontnak , ezért nem is sokat foglalkoztam a dobozolással , csupán annyit hogy a lehetőségekhez képest a leg kisebb méretet elérjem .
Köszönet a kapcsolási rajzért és a panel tervért az alkotójának Attila 86 -nak ,s az Andris -nak a vasmagért illetve a panel gyártásban a gyors és korrekt munkáért !
Kicsit több kép
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2013
(#) vicsys válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Nagyon egyedi lett!
(#) slogan válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Szép lett ! Gratula !
A sefte az egy helység ?
(#) drawzsoli82 válasza beta hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Szia szeretném megépíteni segítenél hogy le írod milyen ellenállások illetve további anyagok kellenek pontosan hozzá?bocsánat ha tolakodó vagyok
(#) orcika70 válasza drawzsoli82 hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Ő aztán jó rég volt már itt.
(#) yagi hozzászólása Máj 25, 2013 /
 
Sziasztok,

készülőben van egy előerősítő, ez távirányítós lesz, és hogy ne kelljen a végfokokat külön bekapcsolni ezért készült bele egy relés panel, biztosítékokkal, az előerősítőhöz lesznek csatlakoztatva a végfok tápkábelek, így az előerősítő bekapcsolásával a végfokok is bekapcsolnak.
(#) Kristof10 hozzászólása Máj 25, 2013 /
 
Sziasztok,

Most regisztráltam az oldalra, de már régóta olvasom a fórumot és a cikkeket. Úgy gondolt jó kezdés lenne valamit fel is tölteni, és pont most lett készen a hangfalam amit Jax ötletei alapján építettem (JAXTECH).Gyakorlatilag minden egyezik a cikkben leírtakkal csak pár dolog lett kihagyva belőle pl.: ütemre villogó led nincs benne. Még annyit megjegyeznék, hogy első komolyabb munkám volt ez a hangfal és sok hasznos dolgot tanultam belőle, pl.: a zsugorcső nagyon hasznos és szebb mint a szigetelőszalag!!! Remélem tetszeni fog a művem és várom a kritikákat!
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2013
(#) apac hozzászólása Máj 25, 2013 / 2
 
Sziasztok!

Volt egy kis időm a munkahelyen és sikerült összehozni egy remek óntartót. Igaz nem elektronikai dolog, de azért hasznos segédeszköz.
(#) zsoltee0001 válasza apac hozzászólására (») Máj 25, 2013 1 /
 
Ezt pont kiszúrtam a műlyelyes topicba, jól néz ki.
Következő: »»   1041 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem