Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   480 / 843
(#) Alex2 válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
Pont a legfontosabb adat maradt le, a teljes szélessége, de 130-asra saccolom. A mag szélesség viszont kicsit sok 55mm-nek. lehet, hogy a csévetestet is belemérted?
A tekercselés elég össze-vissza van sok légréssel, ami rontja a hatásfokot.
Jól látom, hogy többféle vastagságú huzallal van megtekerve?
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2013
(#) Csongi_ hozzászólása Máj 23, 2013 /
 
Az 55mm-t csevetesttel egyut mertem, az elobb mermertem a szelesseget es 15cm széles.
A menetszamokat igyekeztem minnel jobban egymas melle tekerni, de a drot rugalmassaga miatt folyton ugrott el a helyerol. Am ez volt az elso trafo amit tekercseltem.
(#) Alex2 válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
Ezért kell tekercselő alkalmatosságot csinálni hozzá.
Ha EI150/43-as a vasmag, akkor tudja a 400VA-t, csak a fotón sokkal kisebbnek tűnik.
Akkor viszont tovább kell keresni a hibát.
A diódahíd után próbáld megterhelni az 5,2 Ohm-mal!
(#) Csongi_ válasza Alex2 hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Ha a diodahid utan terhelem akkor a feszultseg 44.4V
(#) csikosgabi hozzászólása Máj 26, 2013 /
 
Üdv. Meg szeretném építeni a cikkek között található Labortápegységet. Nevezetesen ezt . A kérdésem az lenne, hogy működni fog-e 27,5V AC szekunder feszültségű trafóról. A cikkben le van írva, hogy maximálisan 25V lehet a bemenő fesz. Lehetséges-e módosítani úgy a kapcsolást, hogy megfeleljen neki a 27,5V ? Köszönöm előre is.
(#) dB_Thunder válasza csikosgabi hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Papíron a TL081 nem szereti a 36 voltnál nagyobb tápot, e miatt a korlátozás.
A 3 opa-t kell nagyobb feszültségűre cserélni, és nincs gond.
De én már járattam 2x 22 voltról Tl071-t melegedett, de nem halt meg...
De én sem ajánlom a tápfesz túllépését
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2013
(#) csikosgabi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Értem. Tudnál ajánlani konkrét típust a cserére?
(#) Alkotó válasza csikosgabi hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Esetleg fontold meg egy másik kapcsolás választását, mint pl. ez.
Találsz hozzá kétféle paneltervet is nagyjából ilyenek, illetve a paraméterek igen széles határok között mozoghatnak, amikbe a Te trafód is beleillik.
(#) csikosgabi válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Tetszik! A kapcsolási rajzon 26V látható a bemenetnél. Azt mondod nem lesz sok a 27,5V ?
(#) dB_Thunder válasza csikosgabi hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Menni fog még akár 30 V ac ról is.
Ic ajánlás azért nehéz mert nem ismerem a beszerzési forrásaidat.
(#) Ghoost válasza csikosgabi hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
A 2N3055 60VDC-ig hasznalhato!
De van nagyobb feszultseg turesu tranzisztor is ami beepitheto helyette.
pl: TIP 35 C
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2013
(#) csikosgabi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Értem. Köszönöm mindkettőtök segítségét!
(#) dB_Thunder válasza Ghoost hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Idézet:
„A 2N3055 60VDC-ig hasznalhato!”

igen, de az csak 40 V ac feletti betápnál okoz problémát
(#) Ghoost válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
igy igaz... Te irod, hogy
Idézet:
„...Menni fog még akár 30 V ac ról is....”

Innen mar csak egy kis lepes es atleptuk a 40VAC-t
Csak ezert mertem jelezni a hatulütöjét az ilyen merteku feszültségnövelésnek.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2013
(#) Alkotó válasza csikosgabi hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Javaslom, olvasd el amit a határértékekről írtam. Ha növeled a bemeneti feszültséget, annak többek között az lesz a következménye, hogy nagyobb kimeneti feszültséget tudsz elérni. Hurrá-hurrá, de azért nem feledkezhetünk meg az áramról se, amit ezzel arányosan nagyon ajánlott csökkenteni. A kimeneti feszültség maximumának és a kimeneti áram maximumának szorzata ne legyen nagyobb 100-120VA-nél. Ettől nagyobb érték már csak különleges, fokozottan hatékony hűtés mellett ígérheti az elvárt megbízhatóságot.
(#) Gabó hozzászólása Máj 26, 2013 /
 
Ebbe tudna valaki segíteni? Bővebben: Link
(#) sirály12 válasza tothtechnika hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
A pic miként vezérli a rendszert? Én is egy ilyen digitálisan szabályozható labortápon dolgozgatok, ezért érdekelne a Te megoldásod is, persze csak ha publikus.
(#) csikosgabi hozzászólása Máj 31, 2013 /
 
Üdv. Megépítettem ezt a labortápegységet. Működik minden rajta de egy valamit nem értek: a "durva" feszültség szabályzó potival (a "finom" feszültség szabályzó poti lehuzva van) szinte az egész feszültség tartományt tudom állítani (0-30V). A leírásban szerepel, hogy
Idézet:
„mérjük meg a feszültséget a kimeneten úgy, hogy közben a durva feszültségszabályzó potenciométert tekerjük egy kicsit feljebb. Maximálisan feltekerve is csak kb. 5-10V közötti értéket olvashatunk le a mérőműszerünkről.”
De közben egy adott értékre beállítva a "finom" potival szépen tudom szabályozni a feszt. tizedvoltonként. Szerintetek mi lehet a gond? Számomra ez abszolút nem zavaró de nem károsítok ezzel egyes alkarészeket? Köszönöm előre is a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2013
(#) proli007 válasza csikosgabi hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Hello! Nem károsítasz vele semmit. A finom és durva szabályozásnak számtalan megoldása és működése lehetséges. Itt az oldalon is szerepel néhány példa. Mindig az a cél, mit szeretnénk elérni a szabályozásnál, számunkra mi a szimpatikus. Az szerint kell a kapcsolást megválasztani. Itt a finom szabályzó, a durva szabályzóra jutó maximális feszültséget változtatja. Vagyis a durvával beállított kimenti feszültséget mindig egy bizonyos %-ában lehet változtatni a finom szabályzóval. Ha pld. a 30V kimenti feszültséget a finom szabályzó 3V-al módosítja, akkor a 3V feszültséget 0,3V-al ect. üdv!
(#) csikosgabi válasza proli007 hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Köszönöm, akkor minden rendben van.
(#) Attila86 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Ez nagyon tetszik! Remélem beszerezhető és értelmes ára van.

Szerk.: A tokozása nem gusztusos annyira.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2013
(#) _vl_ válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Van belőle MSOP, az egy fokkal jobb, mint a DFN...
Az LT termékei nem szoktak olcsók lenni... Erre a Digikey $6.66-os árat mond, amiből Magyarországon kb. a duplája lesz (2-3 rugóért fogják adni, ha valaki hajlandó lesz egyszer behozni).
(#) dB_Thunder válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Ha lehet vele 200 A-es graetzet csinálni akkor tökéletes!! Hegesztőben. Egyébként kutatok olyan áramkört ami fetekkel egyenirányít, laza 160 A-re kellene...
Ami szerintem nagyon korlátozza a felhasználási területét az a freki, mert csak 600Hz et bír, így kapcsolóüzemű tápba nem mehet..
(#) kameleon2 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Ahogy elnéztem - ott max 10A szerepelt az oldalon. Egyébként abszolút tetszik - kár, hogy annak idején nem védettem le a saját - hasonló megoldásomat - most sok pénzt kapnék érte jogdíjként...
(#) scooby_ válasza Gabó hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Szia!
Azok a tirisztorok szerintem nem nyitnak ki teljesen sose, ezért ekkora a bemenő feszültség.
(#) nagysasy hozzászólása Jún 4, 2013 /
 
Sziasztok !

Az Alkotós féle 2.7.4-es labortáp kimenetén folyamatosan növekszik a feszültség amit eddig nem csinált ez mitől lehet?
(#) proli007 válasza nagysasy hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Hello! Megfutott a végfok, vagy a P2 poti csúszka szakadozik. (bár az üzemmódot beállítást, sebességet nem írtad..) üdv!
(#) Bucdarov hozzászólása Jún 5, 2013 /
 
Sziasztok!

Alkotó 2.7.4 tápom van. Egy hónapig éjjel nappal nyüstöltem, nem volt gond. 3 hete (működőképesen) eltettem aludni (v.ö: Konnektorból kihúztam de a helyén maradt) Most bekapcsoltam és minden előjel nélkül 32V körüli DC feszt ad, szinte változatlanul. Gondolom megint a 3055 a hibás, de miért? Mitől döglik meg állás közben? Van erre magyarázat? (A kismanók és a nyomorult tündérek nem játszanak )
(#) pjg válasza Bucdarov hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
A készülékek legtöbbször ki- vagy bekapcsoláskor haláloznak el.
(#) Bucdarov válasza pjg hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Akkor ezt vehetem úgy, hogy rossz időben, rossz helyen, minőség alatti alkatrész esetével állok szemben és mondjuk bebuktam a tervezett avulást?...De eddig számtalan ki be kapcsolást megélt.....No mindegy. Ha nincs rá konkrét fizikai magyarázat, marad a végfok csere. Még 10 "életem" maradt
Következő: »»   480 / 843
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem