Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   55 / 123
(#) Chipmunk1960 válasza golem hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Ez attól függ, hogy hány Ohm-os hangfalakat akasztasz rá.
(#) golem válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Mivel 4 ohm os hangfalat nem lehet rákötni igy marad a 8 ohm os hangfal
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2013
(#) Pityu9 válasza mezei dávid hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Üdv!
A kimeneten lévő RC tagnál a 4,7Ohm-os ellenállás meg van égve a panelodon, ez a gerjedés jele, javaslom, hogy bemenő jel nélkül nézd meg szkóppal a kimenetet, és amikor már nem gerjed a végfok állítsad be a nyugalmi áramot (VR22 helyére egy 1k poti sorosan egy 470Ohm-os ellenállással). Sajnos ezek a végfokok nagyon gerjedékenyek, a 50%-a ami átment a kezeim között mind gerjedt, és a nyugalmi áram is a legritkább esetben stimmel, mert a szinteltoló fokozatban az ellenállások megnyúlnak és tranzisztorok is nagymérétkben szórnak. Javaslom, hogy a miller kapacitást kezd el növelni lassan, fokozatosan (2pF-os lépésekben, ha túl nagy az sem jó, mert nagyon lelassul a végfok, és a slew-rate miatt a magasabb frekiken megnő a torzítás).
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2013
(#) mustang74 hozzászólása Jún 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Az én 6363S-emen van egy kicsi brumm. Csak annyira, hogy ha zeneszünet van akkor hallani. Közel 20 éve van meg, kezdettől ilyen. Ez a típus jellemzője, vagy meg lehet szüntetni?
(#) golem hozzászólása Jún 8, 2013 /
 
Sziasztok!

Bele mértem az erősítőmbe a puffer kondiknál + gnd között 30,8V gnd - között 30,8V A + - 61,6V van.
A service manuálba a trafónál oda van írva 2X21V.
Akkor használhatok 1x 25v trafót a végfok panelhez.
(#) Alkotó válasza golem hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Nem.
(#) golem válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Reloop féle kapcsolást építettem meg hozzá be is indul csak fokozatosan elhalkul táp 25V 2,2A
(#) Alkotó válasza golem hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Elveszítettem a fonalat.
Kicserélted a végfokot egy TDA7294-re? Vagy csak Reloop tápegység megoldását próbáltad ide is adoptálni?
[off]Illetve az egész ténykedést nem értem, hiszen az érintett erősítőben eleve van tápegység, méghozzá trafóval együtt, tehát semmi értelmes okát nem látom idegen trafóval variálni.Ha a gyári végfok valamelyik része hibás, akkor inkább megjavítani lenne célszerű.[off]
(#) golem válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 9, 2013 /
 
Reloop tápegységét akartam hozzá meg csinálni mert van egy ilyen modulom pluszba
(#) golem válasza golem hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Ezt építettem meg így ahogy a rajzon van.
(#) bekeipeter válasza golem hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
15-16V ról a differenciál erősítő áramgenerátora biztos, hogy nem nyit ki!
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Végre megtaláltam melyik témában ügyködsz. A hangszóró rákötése előtt a kimeneti egyenfeszültséget minimálisra kell csökkenteni a COM ponthoz képest, mert különben a hangszórón folyó áram kihúzza a tápközepet valamelyik tápra.
Az VR09 1,8k ellenállás helyére tegyél be trimmert, hogy 1,5k és 2,5k között tudj állítani.
Úgy is állíthatsz, hogy bent van a hangszóró, ekkor azt kell figyelni, hogy a tápfelező mindkét 1,5k ellenállásán a lehető legkisebb feszültség essen. Ezzel be lehet vonni a kiegyenlítésbe a pozitív oldalon aszimmetrikusan húzó 8,2k áramgenerátor ellenállást is.
(#) golem válasza reloop hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
A potméter középső szárát hova kössem be
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Az egyik szélső lábbal kösd össze.
(#) golem válasza reloop hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
A kimeneti egyen feszt 0-ra le csökkentetem csak nincs olyan ellenállásom ami jó lenne oda
1,46k ohm kellene.
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Ügyes vagy, jó lesz az 1,5k-val is
(#) golem válasza reloop hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
1,5k val nem lesz pont 0.
De legalább működik.
Hány wattot vehetek le róla 8 ohmra. +-18V mellet?
Köszönöm a segítséged.
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
A kimeneti egyenfeszültség úgyis ingadozik kissé a hőmérséklet hatására, nem kell halál pontosnak lennie.
A teljesítmény 10-15W körül lesz.
(#) golem válasza reloop hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
4 ohm al lehetne használni ra6363s készülékemet mert az sztereó
(#) mustang74 válasza CHZ hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Idézet:
„Igen jól értelmezed , erre nem figyeltek , de a modernebb erősítőiket már úgy tervezték .
Útólag betenni nem anyira egyszerű .
Ha alakítgatni akarod , jobb hang érdekében első lépés a LOUDNES kiiktatása , szerintem nagyon sokat ront a hangján .
Találam itt egy leírást :
Bővebben: Link”


Megváltozott a link, ha érdekel valakit a téma a módosításról: http://gilszkilabor.audiodiy.hu/ra6363s/ra6363s.html
(#) mustang74 válasza mustang74 hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Megtaláltam a feltett kérdésre a megoldást.
Viszont olvastam, hogy a bekapcsoláskor jelentkező puffanást csak átalakítással lehet megszüntetni. Erre mondok egy érdekességet: nálam is puffan, DE 20-ból vagy talán 50-ből egyszer(nem számoltam) NEM csinálja. Ha nincs benne ez a védelem akkor mitől lehet, hogy néha nem puffan?
(#) Kis Csucsu hozzászólása Jún 23, 2013 /
 
Sziasztok!

Valakinek nincsen RA 6360-S hez kapcsolási rajza?
(#) Beringer 600 válasza Kis Csucsu hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Ez a rádiós erősitő ugye?Ha igen akkor itt van.
(#) Kis Csucsu válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Igen az
Köszi szépen tönkrementek a végfokok
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2013
(#) Kis Csucsu válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Ez szerintem nem az. Ez nem a 6363 -as é?
(#) Beringer 600 válasza Kis Csucsu hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Nekem csak ez van gondoltam segítek ezzel.
(#) szamóca válasza Kis Csucsu hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Itt van.
(#) Kis Csucsu válasza szamóca hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Áhh ez az.
Végre megvan köszönöm szépen
(#) Johnny0004 hozzászólása Jún 29, 2013 /
 
Üdv! Vettem egy RT6303S tunert, az lenne a problémám, hogy nagyon gyengén jönnek be az adók FM sávon épp hogy világít egy led a jelerősség jelzőnél, tiszta zajos. Probáltam teleszkóp, és szalag antennával is. A kérdésem ezekhez ennyire komoly antenna kell, vagy valamilyen hibája lehet? A házimozis tunerem is egy szál dróttal elég gyengén veszi az adókat, de azért befogja mindegyiket, a Videoton nagy ügyködések árán is csak max. két erősebb adót fog gyengén, meg párat, de ott egy led sem világít.
(#) koczos1 hozzászólása Júl 8, 2013 /
 
Sziasztok.
Eg kis segítségre lenne szükségem.
Van nekem egy videoton ra6363s erősítőm,a problémája az,hogy kb. két percig szépen szól utána elkezd gerjedni,torzítani inkább csak a bal oldala,de van hogy mindkét oldal csúnyán szól.
Kikapcsolom bekapcsolom és megint szépen szól,két perc és megint torzít.Kikapcs bekapcs megint jó.8 ohm-os orion hangfalakkal használom azok tuti jók.
Valaki találkozott már ilyennel?
A válaszokat előre is köszönöm.
Következő: »»   55 / 123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem