Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   115 / 198
(#) Pixi válasza matyusz hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
Csatoltam egy képet, gondoltam így egyértelműbb lesz. Mindent úgy mértem hogy a fekete kábel volt a negatívon.

60nv.jpg
    
(#) matyusz válasza Pixi hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
Úgy tűnik a tápod rendben van, szóval a BUZ11-esek közül lesz ludas valamelyik, ezeket az értékeket kiforrasztott BUZ-okkal mérted ugye? A BUZ11-es feteket úgy tudod kimérni, hogy multidat szakadásvizsgálóba állítod és körbeméred 1-2 2-1 2-3 3-2 1-3 3-1 variációkban és írd le miket mérsz rajtuk, persze nem biztos, hogy ez a lábkiosztása a fetednek de ez a lényeg, írj majd fejleményt. Vagy ha valami nem volt érthető szólj.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2013
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
Ja és a nagy kondikon mérj feszt még ha lehetséges.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2013
(#) Pixi válasza matyusz hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
BUZ-ok nélkül mértem mindent! Azoknál már méregettem és és az egyiknél ha a 2-3 lábra teszem akkor 25 körül mutat és sípol, mindegy melyik kábel melyik lábon van, egyiknél 500-at mutat ha a plusz kábel van a 3-as lábon, a másik kettőnél így is úgy is I van a kijelzőn.
Lehet akkor 4 BUZ és jó lesz?
(#) matyusz válasza Pixi hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
Hát jobb mindet cserélni, de az biztos rossz lesz amelyiknél 25 ohm ot mutat mert valamelyik 2 átmenet között átégett a fet. De ha nem akarod mindet cserélni akkor kénytelen vagy úgy kimérni ahogy írtam. És a nagy kondikon még mérj feszt külön.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2013
(#) Pixi válasza matyusz hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
Mindegyiken 26,4V van.
(#) Pixi válasza matyusz hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
Áááá nem játszom vele, egyszerűbb ha cserélem mindegyiket. Esetleg olyan FET lenne bele ami nagyobb? Régebben egy tranyós végfokos erősítőben cseréltem tranyókat nagyobbra, abban BD-k voltak.
(#) matyusz válasza Pixi hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
Mindegyiken? A jobb és bal oldalon van egy 4es csokor meg egy 2-es ezeken mérj még feszt, hogy biztos oké-e a tápod.
(#) Pixi válasza matyusz hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
Jaj bocs, a 4-eseknél van a 26.4, a két másikon 12V van.
(#) mrbini válasza emmzolee hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
Azt elfelejtettem, hogy a hangszín szabályozó is a trafó szekunder tekercséről kapja a tápot.
Ezért kérdeztem, hogy össze lehet kötni a két földet. Így viszont kell valami leválasztás a bemenetre, mert különben az RCA kábelen keresztül le lesz testelve.
(#) matyusz válasza Pixi hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
Akkor marad az összes BUZ cseréje vagy mérése és rossz cseréje, bár én mindet cserélném, mert károsodhatott a párja is a rossz fetnek.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2013
(#) Pixi válasza matyusz hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
Mindet cserélem, azért is kérdeztem hogy lenne-e helyette valami ami nagyobb kicsivel? De ahogy nézem nem lesz nagy érvágás a 4db BUZ11, ha valaki ilyen ár mellett agyal hogy nem cseréli mind akkor megérdemli!
(#) matyusz válasza Pixi hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Csak majd az élesztésnél is mindent szigetelj el a bordától, bordára fel minden rendesen indít hangszóró nélkül, és a felvett áramot kéne mérni, a hangszóró kimeneteken pedig mérni kéne a Feszültséget multival, ha nincs számottevő DC a kimeneten (pár millivolt) egyik csatornán sem, akkor mehet a két kimenetre külön-külön egy-egy hangszóró próbára de ne nagyon hajtsd, mert még járatósak lesznek a végek.
(#) Troga hozzászólása Jún 13, 2013 /
 
Sziasztok
Kaptam itt egy olyan instrukciot hogy a ket tekercses melynyomo tekercseit kossem sorba igy kapva 4 ohmos ellenallast a tekercsen kenti 2 helyet de en akkorse tudok rajonni hogy hogy lehet sorosan kotni hisz a ket tekercsnek semmi erintkezese...tehat akarhogy kotozgetem az csakcsak parhuzamos lesz...bocsi a helyes irasert telefonrol irok koszi a valaszokat
(#) Troga hozzászólása Jún 13, 2013 /
 
Sziasztok
Kaptam itt egy olyan instrukciot hogy a ket tekercses melynyomo tekercseit kossem sorba igy kapva 4 ohmos ellenallast a tekercsen kenti 2 helyet de en akkorse tudok rajonni hogy hogy lehet sorosan kotni hisz a ket tekercsnek semmi erintkezese...tehat akarhogy kotozgetem az csakcsak parhuzamos lesz...bocsi a helyes irasert telefonrol irok koszi a valaszokat
(#) Pixi válasza Troga hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Hali!
Elvileg van a hangszórón 4 csatlakozó, két plusz két minusz. Innentől a két ellentétes plusz mínuszt összekötöd egy darab vezetékkel, és a megmaradó oldalankénti 1-1 plusz mínuszra kötöt az erősítőt polaritásnak megfelelően.
(#) Pixi válasza Troga hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Csatoltam képet mind a két kötési lehetőségről:
(#) Troga válasza Pixi hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Ezer hála neked! Nem is értem, hogy ez hogy nem jutott eszembe, nagyon köszönöm!
(#) Pixi válasza Troga hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Nincs mit!
(#) norbi0325 hozzászólása Jún 14, 2013 /
 
Üdv mindenkinek !
Szakértőktől kérnék segítséget ,erősítő hiba gyanújával !
Kaptam egy rockford erősítőt asztalon próbálom mielőtt beraknám az autóba! A következőket tapasztalom : melegszik egy kis 13cm koax hangszóró a teszt hangszóróm ,ennek az erősítőnek ez nudli ,nem is szabadna semmiféle melegedési jeleket mutatnia ! Ehelyett rendesen ,melegszik ! Működik látszólag rendesen megy szépen minden csatornája.
Laikus amatőrként már javítottam erősítőket ,amolyan látható hibákat ( végfokcsere fet-ek )
Na most amiket szoktam meregetni ,hogy egy-pár végfok lábain egyforma feszültségek szoktak lenni .ezen nem ezt mérem ( ezt mind laikusként,hozzá nem értőként ) Nehogy azt mondjátok vigyem szervizbe !! nem azért kérdezek !
Azt gondolom ez hiba lehet ..
A kérdés ,az a 4 poti ami a képeken látszik ,az mire való ? Nem azzal lehet beállítani ilyesmi különbséget ?
A segítséget előre is köszönöm !
(#) emmzolee válasza norbi0325 hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Nem tudom mi melegszik benne pontosan. A trafó természetes, hogy melegszik és a táp fetek is. Nagyon szép képeket tettél be. Ezt szeretem, ha rendes képek is vannak.

Milyenek a jelalakok? Mi a különbség közöttük? Melyik alkatrész melyik lábán nézted? A jelalakról tudsz tenni be képet?

A Rockfordok nagyon jó erősítők. A potmétereik viszont csapnivalóak. Rendszeresen cserélek ki Minőségre épített autókban hangerő potikat. Kontaktosak és nem futnak együtt (bal-jobb oldal).
Azok a potik amik az erősítő belsejében vannak, a munkapontot illesztik. Ezzel nyitják egymásra egy kicsit a végtranyókat. Ez az AB osztály. Ez azért van, hogy amikor nagyon pici a bemeneten a jel, akkor a tranyó még nem nyitna ki, tehét a nagyon halk hangok le lennének vágva. Ezért egymásra nyitják egy kicsit, és így mind a kettő már előfeszített állapotban várja a kis jelet, amit így már rendesen kezel. Azokat egyforma értékre kell belőni. Nem tudom mennyi a gyári értéke. Úgy a legegyszerűbb, ha nézed az áram fogyasztást a táp felől és látod mennyivel eszik többet ha tekergeted. Persze ezt nagyon le egyszerűsítettem. Ha érdekel le írom majd jobban. Csak írd meg az erősítő pontos típusát.
(#) norbi0325 válasza emmzolee hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Szia köszönöm hogy hozzászóltál !
Az a helyzet hogy csak egy kis multiméterem van ,és ezzel méregetek random ,összehasonlítási módon
Jelalakot nem tudok sajnos méregetni .. A táp fetek és a trafó melegedése elhanyagolható .. ami melegszik az a végfok a 2. képen középen az irf540 és a mellette levő 9540 !
Egyébként az Roki 800a4-es ..asztali tápról,és egy asztali tunerről ,szép hangja van ..kocsiba rakva viszont búg ,és a generátor zajt is összeszedi ,az rca-ról ! ..pedig amit előtte kivettem az egy Signat Rom 4 -es az nem búgott ..szép zajmentes volt ..mond ez valamit esetleg ?
Kérdés ha a munkapont amit írsz ,nincs jól beállítva mit okozhat ?
Áramfogyasztást gondolom egy tesztlemezről szóló 30hz.körüli frekvencián mérjem ?
(#) emmzolee válasza norbi0325 hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
A végfokból egyformán melegszik mind a 4? Ha igen, akkor ok.
A generátor zajért általában a fej rca kimenetének az árnyékolás szakadása a felelős. Mérd meg, hogy az rca árnyékolása ée a fej negatívja között hány ohm van. 0 körül kell lenni. Ha szakadt, akkor szedd szét és csináld meg.
A munkapont ha nincs beállítva akkor szól az erősítő, csak nem olyan minőségben. Lehet meg sem hallod olyan kicsi a változás.
A munkapont beállításához nem kell a bemenetre semmi. Az egyenfeszültségű munkapont.
(#) emmzolee válasza norbi0325 hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Állítsd be az erősítő munkapontját úgy, hogy:
Minden végfet grain lábán van egy nagyon kicsi értékű nagyobb teljesítményű ellenállás. Ez valami 0.1ohm 3-5W szokott lenni. Erre az ellenállásra tegyél egy voltmérőt. Nagyon kicsi feszültséget fogsz mérni, tehát a műszert kicsi feszültségre állítsd. Mérd meg mind a 4 csatorna azonos típusú fetjének a drainjén lévő ellenálláson mekkora fesz esik. Mivel nem tudjuk, hogy mennyinek kell lennie, a legsűrűbben előforduló értéket állítsd be mind a 4 csatornán a potikkal.
(#) norbi0325 válasza emmzolee hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Na most adtam fől ! mindenfélét mérek ..4 különböző helyen ugyanolyan fet ellenállásán 4 különböző érték 2,2mV - 9,65mV ..
Ennyi ..kevés vagyok én ehhez .. azért kösz ,hogy megpróbáltad
(#) Directors hozzászólása Jún 15, 2013 /
 
Sziasztok!

Hoztak hozzám egy erősítőt hogy nézzem meg mi a baja.

Tápot megkapta, a hűtőbordán lévő összes meghajtó félvezetőt átnéztem és mind jó. Hallható is az összes kimeneten a halk sistergés meg ha a bemeneti RCA kábel végét megfogom akkor felhangosodik a zaj.(RCA kábelen kapja a bemeneti jelet.)

A probléma az hogyha pl.: rákötöm egy telefonra és elindítom a zenét akkor csak búg. Semmilyen hang nem jön ki csak búg.

Ez mitől lehet? Minden oldala ezt csinálja. Én a műveleti erősítőre gondolok. Szerintetek?

Ez lehet a műveleti erősítő? (MJM 4558L) sajnos nem találtam az adatlapját.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2013
(#) Directors válasza Directors hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Megtaláltam az adatlapot az NJM4558L a műveleti erősítő. Ezt valahogy kitudom mérni hogy jó-e?
Melyik lábon mekkora feszt kellene mérnem?
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2013
(#) Bassmester válasza Directors hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
A panelban megkapja a tápfeszt? Kimérted a 4-8 lábon? A be és kimeneti lábakon nem lehet tápfesz, könnyű kimérni. Köss rá szinuszgenerátort és szkóppal tapogasd végig, hogy hol akad el a jel. 4558 helyett hasonló OPA is megteszi pl 5532.
(#) Directors válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Összesen 4db műveleti erősítő van benne. Mindegyik megkapja a +-15V.
Az összes többi lábat lemértem és mindegyiket 1,4V és 1,6V között mértem.
(#) norbi0325 hozzászólása Jún 17, 2013 /
 
És akkor ez normális ?
Mindenféle terhelés nélkül !! Az ott az áramfelvétel !
Következő: »»   115 / 198
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem