Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő probléma
 
Témaindító: proksa1, idő: Márc 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   40 / 85
(#) feri87 válasza CHZ hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Igen ha a panelt bele rakom akkor megy kb 20-30-percig is van amikor hamarabb lekapcsol és a hűtő is meleg volt de az a érdekes ,hogy nekem így ment zenével mind a négy kimenet is csak magátol lekapcsolt és ha hangszín szabályzót mozgattam akkor a relé tiltott és vissza lekapcsolt és azóta eszt csinálja csak van úgy hosszabb ideig is megy és nem kapcsol le.
(#) CHZ válasza feri87 hozzászólására (») Júl 11, 2013 / 1
 
Továbbra is érintkezési hibát keresnék.
Végtranzisztorokat ne bolygasd, csak újabb hibát gyártasz.
(#) feri87 válasza CHZ hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Azt kellene megtudnom ,hogy miért vagy mitől melegszik a hűtő borda és végtranzisztor is .Csak nem tudom hogyan kell mérni kondezátort és ellenálást melyikre kell állítani a műszert
(#) CHZ válasza feri87 hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Így nehéz lesz.
Akkor is melegszik ha nem hajtod?
(#) Beringer 600 válasza feri87 hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Hali! Az hogy melegszik terhelés nélkül is az arra vezethető,hogy a nyugalmi áramnál nincs minden rendben,gondolván nyugalmi beállító trimmer kontaktos,valamelyik dióda szakadt,vagy át vezet,esetleg ellenállás meg nyúlt,esetleg valamelyik tranzisztor hibádzik,stb....
De ahogy említetted hogy nem vagy othol az erősítők javítása terén,így előfordul hogy,további problémákat idézel elő.
(#) feri87 válasza CHZ hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Igen akkor is melegszik ha nem hajtom.És ha áram állá helyzem azonal el kezd melegedni a hűtő borda és a tranzisztor is.
(#) feri87 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Sajnos igen nem éppen erőségem az erősítő javítása ,de remélem nem csinálok nagyobb kárt.Csak ezeket diódákat és elleállásokat kondenzátorakat kellene tudnom ,hogy hagan kell mérni műszerrel
(#) Beringer 600 válasza feri87 hozzászólására (») Júl 11, 2013 / 1
 
hát diódát úgy mérsz,hogy a mérőd fekete pálcáját oda teszed a diódán,ahol a fekete csik van,a pirosat,pedig a másik oldalára.Ha 500-800 közötti értéket mutat,és ha forditva nem mutat semmi értéket,akkor jó a dióda.
(#) Beringer 600 válasza feri87 hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
PNP tranyó mérés:a fekete pálca a B,a piros pedig a C- E, B-E igy is 500-800-közt kell mérned,meg nézed forditott mérő pálcával,és ha nem mérsz ellenállást,csak ugy ahogyan először leirtam,akkor jó a tranyó.
NPN tranyó mérés,a PNP forditottja,piros a B,fekete C-E, B- E
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2013
(#) Beringer 600 válasza feri87 hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Ment Pü.
(#) feri87 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
köszőn a segítségedet.Megyek mérek és írom a fejleményeket.
(#) CHZ válasza feri87 hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Azért azt tisztázzuk, milyen mértékű melegedést észlelsz.
Normális működés esetén is melegszik, kivezérlés nélkül is.
Simán elérheti a 40-50C fokot.
(#) feri87 válasza CHZ hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Fokozatosan melegszik a baloldali borda ,de az a érdekes ,hogy jobboldali meg jég hideg.És a tanzisztor is melegszik és elég gyorsan de a jobbnál meg semmi, hideg a borda is meg a tranzisztor is.
(#) feri87 válasza CHZ hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
És így nem ismerem sokáig áram alatt hagyni.
(#) CHZ válasza feri87 hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Két végtranzisztor bázisai között mérd meg a DC feszültséget, mind két oldalon.
(#) mraulajos válasza feri87 hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Hali!
T.amp 1050 jártam így, és a hangkimenet speakonnál, a panelen volt gyenge szulfátosodás.
(#) feri87 válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Köszi,a hozzá szóllást ,de bocsi nem értek hozzá és nem tudom mit jelent amit irtál.
(#) mraulajos válasza feri87 hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Ahová a hangszóró vezetéket/dugaszt csatlakoztatod az erősítőn. A erősítőben, innen a csatlakozótól menjél visszafelé a panelon. Erős fénynél, esetleg nagyítóval ellenőrizd, a forrasztások között nincs e elszíneződés, pára hatására szulfátosodás, (zárlat) zöldes színű lerakódás. Ha igen erős szőrű műanyag kefével takarítsd meg. Nálam ilyen gond volt.
(#) fecameca válasza feri87 hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Ilyened van? Az is jó, amit CHZ ír, a bázisfeszültségek összehasonlítása, de mindenek előtt a nyugalmi áramot kellene megmérned valahogy, az áramkör megbontása nélkül például úgy, hogy a 0,33 ohmokon kellene mérned maximum 6 millivoltot, (20 mA nyugalmi áram) ha több, állítanod kellene a VR502 4,7 kiloohmos trimmeren lefelé. A trimmerpoti is lehet kontaktos, akár a csatlakozók. Nekem nem ilyenem van, de ugyanekkora teljesítményű, és kb. 30 év hibátlan működés után egyszer csak hőgutát kaptak valamiért a meghajtó tranzisztorok. (Tapasztalatom, hogy általában mindig azoktól indul ki a baj) Végtranzisztorok, meghajtók cseréje nyugalmi áram beállítása után azóta is kifogástalan.
(#) feri87 válasza fecameca hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Hát az a nagy helyzet hogy nem tudjuk mi lehet a hiba voltam szerelőnél és át mért mindent nincs szakadás nincs zárlat minden jó ,de valami még se jó és nem tudta ,hogy mi lehet a gond.
(#) feri87 hozzászólása Júl 18, 2013 /
 
A trimmerek be lettek állítva de akkor se jó.
(#) feri87 válasza fecameca hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Fecameca!Azt szeretném kérdezni ,ha a meghajtó tranzisztort csak úgy lehet mérni ha ki forrasztod ,vagy úgy is lehet ha benne van?
(#) fecameca válasza feri87 hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
A nyugalmi áram, hogy jó legyen az erősítőjavítás alfája és az omegája. Először benne szoktam tranzisztort mérni, a totál 0 ohm, illetve 50 ohm alatt bármely 2 láb között, az tuti zárlat, megnézheted kivéve is utána. Feszültségeket viszont tudsz mérni a működő erősítőben, ami sokat megmondhat, de vigyázz, hogy ilyenkor véletlenül semmit ne zárj benne rövidre, mert füstölni fog!
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2013
(#) fecameca válasza feri87 hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
A félig rossz, kicsit ide-oda is vezető, de már erősítés nélküli tranzisztort nem találod meg elllenállásmérővel, jó lenne méricskélni benne a feszültségeket, ha nincs benne végfok zárlat, akkor nyugodtan, mert hidegen csak a durva zárlatok érhetők tetten.
(#) fecameca válasza feri87 hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Minekutána nálam a végtranzisztorok totál zárlatosak voltak, semmi nem tartott vissza, hogy a meghajtókat is kivegyem, és mivel azok is rövidek voltak, abból gondoltam, hogy onnan eredhetett a gond.
(#) kory24 hozzászólása Aug 14, 2013 /
 
Sziasztok! Volna egy kis problémám egy erősítővel: Mégpedig: Buliban használtam...tönkremenet...a tápnál az egyenirányítóknál elolvandt az ón...ezt javítottam. (egy aktív mélyládáról van szó ami rendszeresen szétrázta eddig az erősítőt eltört 1-1 alkatrész lába...na ezt meguntam átépítettem egy külön dobozba) összeraktam bekapcsoltam egy ellenállás és egy a végfok Bázisára dolgozó tranzisztor azonnal megadta magát ( 2275A ) Na ezt kiderítettem h mi volt a gond, az, hogy a végfokok másként lettek beszerelve, és nem tükröztem a bekötést, így a bázis lett az Emitter, és az Emitter lett a bázis.. oké megvettem az alkatrészeket kicseréltem...most bekapcsolom szól hídban is és oldalanként is(csak halkan nyomtam meg kb 10%-on) de a hűtőborda egyik fele eléggé meleg, és egyre melegszik a végfokok: 2SA1295 és 2SC3264 2*200, hídban 1*400W Leírtam kb mindent ami érdekes lehet, ha valakinek van ötlete kérem írja le. (Én gondolok talán az egyik végfokra, de a műszerrel nem tudtam kimérni őket egyik irányban sem mutat semmit egyiknél sem)
(#) reloop válasza kory24 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Szia! Végy el a melegedős oldal nyugalmi áramából! Jelenleg mennyi?
(#) kory24 hozzászólása Aug 14, 2013 /
 
Szia! Ezt pontosan hol tudom a legegyszerűbben megmérni? (nem szoktam belemerülni ennyire) Gondolom ha a nyugalmi áram a gond az azért van,mert az új alkatrészek picit más értékük lehetnek?!
(#) kory24 hozzászólása Aug 14, 2013 /
 
Reloop, egyébként Te segítettél ezt az erősítőt megjavítani ennek volt baja a híd kapcsolást végző IC tápjával..
(#) reloop válasza kory24 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Már nem emlékszem rá fejből. Van róla rajzod?
Következő: »»   40 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem