Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1061 / 1683
(#) Attila86 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
A videóklipptől nekem is hányingerem van de én úgy sejtem hogy nem véletlen lett ez a választás, mert a gyorsan villogó vízszintes-függőleges csíkjaival kiváló teszt az ambilight-nak. Félelmetes hogy milyen gyorsan és jól követi a képet!
(#) PowerPein válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 18, 2013 / 1
 
Ez nem vita topic, de most utoljára leírom: építő jellegű negatív kritika jól jön. Bocsáss meg, hogy ha nem felel meg Neked ez a megoldás amit megépítettem. Legközelebb doboz nélkül csinálom, és akkor nem lehet kifogásod a kinézetre Amúgy próba panelen van az áramkör. Társasházban meg nem fogok fát vágni, tortát hegeszteni.
Tudtommal ez a topic arról szól, hogy "Ki mit épített?" meg, akár házilag, akár laborban. Érdekes, egyedi elképzelések ÉS megvalósítások alapján!
Kifogásokat meg nem keresek, mert egyszerűen nincsenek.
Azért mertem ide felrakni, mert ÉLETEMBEN ELŐSZÖR CSINÁLTAM ILYET.
Ui.: Egy profi tervező nem akkor tudja, hogy tökéleteset alkotott, amikor nincs mit hozzá tenni, hanem akkor; ha már nincs mit elvenni.
(#) vicsys válasza Braf hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Nekem nagyon tettszik, gratula!
(#) enree válasza PowerPein hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Szerintem abszolút belefér a topikba, értsd meg, ez nem elfogadható! Veszélyes! Panelban laktam és is sokáig, egy sarokban lehet pici műhelyt készíteni! Ha megfogadod a tanácsot és megmarad ez a lelkesedésed, akkor jobb is lesz ez! Én elsőre multivibrátort építettem, nem lett volna bátorságom ennek nekifogni!
(#) Szammer válasza Braf hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Szia!
Lehet hogy kicsit bugyuta a kérdés, soha nem foglalkoztam ezzel a témával.
Hogyan, mi alapján figyeli a képernyőtartalmat.
(#) zenetom válasza Szammer hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Szia!
Bár nem tőlem kérdezted, de azért válaszolok..
Szóval írt egy programot PC-re is, ami figyeli a képernyőn megjelenő tartalom színösszetételét, és azt rögtön elküldi USB-n a PIC-nek.
Írta a videó leírásában, hogy:
Idézet:
„PC side written in C#, captures using GDI or DirectX”

Vagyis az op.rendszer "szolgáltatásaitól" kéri le bizonyos függvényekkel.
(#) Szammer válasza zenetom hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Szia!
Ok. Kicsit értem, de ez már nem az én szintem.
Köszi:
Zsolt
(#) kicsicsira hozzászólása Júl 18, 2013 /
 
Feléledt a Nixie csöves óra
Majd még kapni fog egy szép sötét lakkos fadobozt egy gravírozott emblémával.

DSC_0310.jpg
    
(#) havranarpi hozzászólása Júl 18, 2013 /
 
Unokaöcsémmel a múltkor TV-t néztünk és megtetszett neki a Knight Rider-ből a kocsi Fénye.
Születésnap alkalmából csináltam neki egy ilyen fényt
Bővebben: Link

IMG_2557.JPG
    
(#) zenetom válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Szép lett!
Imádom a LED-eket, főleg ha így szép sorban vannak.
(#) havranarpi válasza zenetom hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Hát azért van benne némi görbület
(#) laszlo raduj válasza zenetom hozzászólására (») Júl 19, 2013 /
 
Engem is rabul ejtetek a ledek.
Szep lett.
(#) sooty válasza Braf hozzászólására (») Júl 19, 2013 /
 
Gratulálok, elsőre nem tudta elképzelni, hogy milyen lehet működés közben, de fantasztikusan jó a hatása. Ezzel a klippel is megnézném... Ha egy különálló keretként kerülne a monitor hátára és a vezetékek sugárirányú csövekben futnának (nem kell mindegyikhez külön külön cső, akár flexibilisen, hogy a monitor hátán lévő felfüggesztéshez és domborulatokhoz lehessen igazítani) a vezérlőtől, hátulról is impresszív lenne Mi történik akkor ha a videó felbontása nem passzol a monitorhoz, a sötét sávokat is figyelembe veszi, vagy csak az aktív képtartalmat?
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2013
(#) Braf válasza sooty hozzászólására (») Júl 19, 2013 /
 
Állítható a képarány a tartalomhoz -> csak az aktív tartalmat veszi figyelembe.
(#) Sanyi220v hozzászólása Júl 19, 2013 /
 
Sziasztok. Elkészült a LED világitás az ágyam aljára. Majd még teszek képet róla. Nem nagy tudomány. 200 darab kék LED mindössze 4,7 voltról párhuzamos kapcsolással. Azért csináltam párhuzamosan, mert ha soros kapcsplással kötöm akkor 200 DC voltra van szükségem ami eléggé veszélyes. de így mindössze 4,7 voltról megy ami semmi esetben sem okoz veszélyt.
(#) pjg válasza Sanyi220v hozzászólására (») Júl 19, 2013 /
 
S ez miért jó? Jobban alszol? Esetleg a vízér ellen?
(#) Gabó válasza pjg hozzászólására (») Júl 19, 2013 /
 
Azé ha botorkálsz be sötétbe, és a "földön hagyott tárgykeresővel" meg találod az ágy lábát / sarkát, jól jön egy ilyen
(#) Sanyi220v válasza pjg hozzászólására (») Júl 19, 2013 /
 
Ez ara jó hogy jobban nézzen ki.
(#) _vl_ válasza Sanyi220v hozzászólására (») Júl 19, 2013 /
 
És miért pont kék? A narancs szerintem ember(szem)barátabb...
(#) Gabó válasza pjg hozzászólására (») Júl 19, 2013 /
 
Pont ezt írtam, hogy "elhagyott tárgykereső"
(#) Sanyi220v válasza _vl_ hozzászólására (») Júl 19, 2013 /
 
Igen. de most csak kék ledem volt. De igazából RGB vel szeretném megcsinálni. de majd azzal is lessz.
(#) Kovidivi válasza Sanyi220v hozzászólására (») Júl 19, 2013 /
 
Meg legközelebb kösd a LED-eket sorosan IS és párhuzamosan IS, és akkor nem csak két tápfeszültség közül választhatsz! Egyébként frankó! Rakj elé egy PWM fényerőszabályzást!
(#) pjg válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 19, 2013 /
 
Mikrofonnal, horkolásra vezérelt fény.
(#) johny999 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 19, 2013 /
 
Vagy RGB led szalag
(#) vicsys hozzászólása Júl 19, 2013 /
 
Nagyjából elkészült a steampunk nixie órám. Az időn kívül, be lehet állítani az ismétlések közötti időt- mint a videon is látszik:
Steampunk nixie clock
(#) zolika60 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 19, 2013 /
 
Mesteri darab. Gratulálok hozzá. Most már mindig tudni fogod a pontos időt, ha eddig nem lett volna órád.
(#) havranarpi válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 19, 2013 /
 
Vicsys az órák és hőmérők terén verhetetlen
(#) vicsys válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 19, 2013 / 1
 
Zoli, Árpi!
Köszönöm. Ez még csak amolyan szárnypróbálgatás. Sok mindent megtanultam az építés során, úgy mint hardver és szoftver terén is. Még nincs teljesen kész az óra, akarok a hálózati zsinórra egy szép fonott kábelharisnyát. Ja, és itt van a "bele".
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2013
(#) zenetom válasza vicsys hozzászólására (») Júl 19, 2013 /
 
Eredeti, de nem kevés az 1 digit?
Jó tudom, hogy váltja, de na..
A következő órás videódhoz ezt a zenét kéne rakni: Bővebben: Link
Sajnos csak kéne, mert biztos belekötne a jutub a kopirájt miatt.
(#) vicsys válasza zenetom hozzászólására (») Júl 19, 2013 /
 
Nyugalom, már tervezgetem a 6 digites változatot. Na, az elég dark-os lesz. Emiatt nem is menne hozzá a "tek-tek-tek" zene.
Következő: »»   1061 / 1683
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem