Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2062 / 3975
(#) kérdező válasza szamóca hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Köszi!
(#) kérdező válasza pucuka hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Ezek szerint az itteni sokkal korszerűbb, jobb.
(#) kadarist válasza kineda1 hozzászólására (») Júl 22, 2013 / 1
 
Szia!
Nem, mert nagy az ellenállása és kicsi a terhelhetősége.
(#) pucuka válasza kérdező hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Nem tudom, hogy melyik jobb, más a koncepció. Amerikában nagy kiterjedésű települések vannak, (pl. Los Angeles -ben és környékén 24 millióan laknak), főként családi házasnak megfelelő környezetben. A távolságok olyan nagyok (akár két ház között is) hogy nem érné meg a nálunk alkalmazott rendszert használni. Gondold meg, már nálunk is problémák vannak a hálózati feszültséggel egy faluban, ha este mindenki darál, pedig csak egy két km -ről van szó.
A kadarist linkjén a cikkben láthatod, hogy az elosztó hálózat nagyrésze középfeszültségű, és az oszlopokon elhelyezett transzformátorokból kapják a villanyt. Ennek előnye, hogy a kisfeszültségű, nagyáramú hálózat rövid, így a veszteségek is kisebbek. Persze ezek után a nagyvárosokban is szükséges ezt a rendszert használni.
A másik jelentős eltérés, hogy amerikában csak a gyárakban ipartelepeken dolgoznak, és ott saját energia ellátó rendszert használnak, otthon nem, tehát nincs is szükség a háromfázisú hálózatra.
Én még a régi feszültségeket írtam 110/220, de ez ma már 120/240 V. Láthatóan a szorzószám 2, és nem gyök3. A cikkben is olvashatod, hogy két fázis van, ők split fázisnak nevezik. Ilyenformán nincs se csillag, se delta kapcsolás, egyszerűen egy középleágazásos 240 V (2 *120 V) van. (otthon nem is lehet ~3f motort használni)
Még egy érdekes megoldás: Bővebben: Link
A trafó ugyanaz, mint ami az oszlopokon van
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2013
(#) laszlo raduj válasza laszlo raduj hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Kutakodtam es ezt talaltam 20 ora, konyitok valamenyit az angolhoz de nem enyit, a google meg eleg erthetetlenul forditja le.
Igy tudtok segiteni ebol megepiteni az ontozo rendszeremet? Ami 3 orankent nyitt 10 percre, az sem baj ha alithatos marad 1-20 ora kozott(mintha lehetne evel a kapcsolasal)
(#) Csupasz válasza laszlo raduj hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Szia!
Nem tudom, hogy ez mennyire használható Neked, mert egy kapcsolóval kell beállítani az időzítési intervallumokat.A rajz alatt írja, hogy a kapcsoló melyik állásában, mettől meddig szabályozható az időzítés.Ha intervallumon kívüli időzítést szeretnél, át kell kapcsolnod másik fokozatba ( 1-2-3 kapcsoló állás ).
(#) pucuka válasza laszlo raduj hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Ilyen hosszú idejű időzítést másképpen kellene megoldani. A legegyszerűbb persze egy mikrovezérlős megoldás lenne, de ehhez programozni kellene tudni. Azonban megnyered vele azt, hogy bármilyen időket be tudsz állítani. Ilyenek a gyári (Gardena) öntöző automaták is.
Lehet úgy is, hogy készítesz egy órajel generátort, (555 -el) és egy hosszú számlálót (4060) kötsz utána, vagy annyit, amennyit szükséges. Ezzel is bármilyen időt be tudsz állítani, csak és kapukkal ki kell választani a megfelelőt. Hátránya, hogy rugalmatlanul programozható.
(#) laszlo raduj válasza pucuka hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Persze nem fontos nekem hogy alithato legyen , ahogy mar irtam a 10 perc az kobe vesett, a 3 ora lehet 2:50, vagy 3:10.
(#) kadarist válasza laszlo raduj hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Ez nem indul újra az időzítés lejártával. Neked olyan kellene, ami periodikusan ki-be kapcsolgat.
(#) laszlo raduj válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Ertelek oda kapcsolom a kapcsolot ahova kell 3 orara , de a 10 percet hgoyan oldom meg?
(#) laszlo raduj válasza kadarist hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Persze olyanra volna szuksegem , ezt csak kiindulo pontnak linkeltem , nem sokat talalok, vagy nem jol keresem.
(#) enree hozzászólása Júl 22, 2013 /
 
Sziasztok! Ebben a kapcsolásban mi a gyakorlati szerepe R3-nak?

bc182.JPG
    
(#) Balaa16 válasza enree hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Üdv!
A hozzá tartozó cikkben le van írva. Az a bázisellenállás. Bekapcsolt kapcsoló esetén az ellenálláson keresztül húzza le a bázist a - pólusra.
Sinka Balázs
(#) kadarist válasza Balaa16 hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Igazából nincs sok szerepe annak az ellenállásnak, hisz ha megszűnik a bázisáram (kapcsoló zár), akkor úgyis kikapcsol a tranzisztor.
(#) proli007 válasza laszlo raduj hozzászólására (») Júl 22, 2013 / 1
 
Hello! Itt van, remélem ez megfelel. A 3,6V helyett nyugodtan adhatsz neki 12V-ot is. üdv!
(#) bence666699 hozzászólása Júl 22, 2013 /
 
Múltkor szétszereltem az öcsémmel egy lézeres nyomtatót de sajnos a lézert nem tudom be kapcsolni. Azt szeretném megtudni ,hogy mekkora feszültség kellhet a lézernek ,és hogyan kell beindítani?
(#) pjg válasza bence666699 hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Infravörös lézer. Nem látod mikor kiégeti a retinád.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2013
(#) laszlo raduj válasza proli007 hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Hu ha , koszonom a gyors valaszt es a megoldast, mar at is neztem, szuper jo fejek vagytok, csak amulok.

Hova kothetek 1 ledett ,hogy la'sam a mukodeset , vagyis ,hogy pilogtason? Kapcsolo uzemu taprol hasznalhatom?

UI; Ketsegbe voltam esve mivel fogok szembesulni , de ez egyszeru es nagyszeru , me'g alithatosagi lehetoseg is.
(#) bence666699 válasza pjg hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
De akkor mire jó?Pedig vannak benne ilyen üveg téglatestek meg ilyenek is.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2013
(#) pjg válasza bence666699 hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Lézernyomtatónak.
(#) zolika60 válasza bence666699 hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Lézeres nyomtatóba. Ahogy pjg barátunk is megírta közben.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2013
(#) enree válasza kadarist hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Idézet:
„Igazából nincs sok szerepe annak az ellenállásnak”

Ezt akartam hallani, akkor jól sejtettem, köszönöm!
(#) kineda1 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Köszi
(#) bence666699 hozzászólása Júl 22, 2013 /
 
Ha van egy air soft-os lézerem annak tudom változtatni a színét?
(#) proli007 válasza laszlo raduj hozzászólására (») Júl 22, 2013 / 1
 
Hello! A CTC lábra lehetne, de részben befolyásolja az oszci működését, részben baromi gyorsan villogna. Ugyanis a frekvencia osztó, 65536-al oszt. Kapcsolótápról járathatod. üdv!
(#) yoman917 hozzászólása Júl 22, 2013 /
 
Sziasztok

Egy tükör mozgató motor vezérlő elektronikáját akaram megjavítani. Már kicseréltem minden alkatrészt (egy miniatűr relé, egy 1k ellenállás), de hátravan még két elektrolit kondenzátor. Sajnos az eredetik, amik benne voltak nem élték túl a műgyanta lekaparását. Kísérletezgettem, és rájöttem, hogy az időzítésért felelősek, meddig legyen a relé behúzva. Mellékelek egy rajzot, hogy voltak a kondik a nyákon. Kérdésem: Látott már valaki ilyen elrendezésben kondit, és tudja mire szolgál? Illetve milyen értékekkel tudnék 3-4 s-os időt elérni, amig a relé behúzva tart.

Névtelen.jpg
    
(#) laszlo raduj válasza bence666699 hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
A lezereknek aramgenerator kell , nem feszultseg , a keresoben kerestes ra , foglalkozik nehany tema veluk, ott olvashatsz arrol is menyire veszelyesek a szemre.
(#) laszlo raduj válasza proli007 hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Koszon, lemondtam rola , megertetem.

UI; Nem az en dolgom beleutni az orom , most mar tudom , hogy en sem jo helyre irtam a kerdesem, de csak szolni akarok hogy rengeteg tema van "idozito" cimszo alatt, de mindegyik szinte ugyan aval foglalkozik, gondolom akkor oszevonhatoak.

udv!
(#) hpsamsung8 hozzászólása Júl 22, 2013 /
 
Sziasztok.
Az lenne a kérdésem hogy van nekem egy rádiom és azt hogy tudnám meg csinálni hogy egy hanfal a mélyet nyomja?
Válaszotokat előre is köszönöm
(#) laszlo raduj válasza hpsamsung8 hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Aktiv vagy pasziv szurovel, ha itt vissza olvasol egy keveset, talalsz egy (2 link formajaban) aktiv szurot es egy vegfokot hozza.
Következő: »»   2062 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem