Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1064 / 1679
(#) eyess válasza kicsicsira hozzászólására (») Júl 24, 2013 /
 
70% os a dobozolás ???

Hát nálam nem ütné meg az 5% ot sem.
Legalább azok az emberek akik alkották ennek az órának a lelkét megérdemelnék , hogy ne egy ilyen tákolmányban lássák viszont a munkájuk gyümölcsét .Annyival megtisztelhetnéd őket szerintem , hogy nem egy ilyen szedett vetett gányolás lesz a doboza.
És szerintem az oldal dizájnját is rontja.
De lehet ezen még javítani megtisztítod a nyákokat kipolírozod teszel rá szép feliratokat , és mint egy ékszerdoboz úgy nézne ki .Nem beszélve arról , hogy komolyságot sugalna , de ez így
(#) Alkotó válasza vicsys hozzászólására (») Júl 24, 2013 /
 
Nagyon találóan összefoglaltad a lényeget, egyetértek.
(#) sooty válasza kicsicsira hozzászólására (») Júl 24, 2013 /
 
Gratulálok! A dobozolásnál a steampunk-ból a punk már sikerült ! Amúgy kíváncsi lennék az egyedi belsejére, hiszen a belbecs a fontosabb...
(#) Doncso válasza kicsicsira hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Ha steampunk stílust próbáltad megjeleníteni, ahoz még nagyon kezdetleges, de egyébként érdekes alkotás, nem tudom eldönteni, hogy hogy hanyagul összehajigált, vagy szándékos hanyagság érzetét keltető építményről van szó. A belsejéből könnyebb lenne megitélni.
(#) Vales válasza kicsicsira hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Jól néz ki, egyedi design, Gartulákok!
(#) PowerPein válasza kicsicsira hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Nagyon jól néz ki. Bár egy kicsit "csupasz" . Szerintem mehetne rá még egy analóg feszültség mérő is a dizájn kedvéért. De legalább nekem adtál ötletet, hogy hogyan fogom igényesen megcsinálni a plazma hangszóróm dobozát Amint a könyökömről le kerül a gipsz (gördeszkázás veszélyes játék), neki is állok, bár szerintem év vége lesz mire elkészül.
Csak így tovább a dizájnnal
(#) Zoli_bácsi válasza PowerPein hozzászólására (») Júl 25, 2013 / 5
 
Idézet:
„De legalább nekem adtál ötletet, hogy hogyan fogom igényesen megcsinálni a plazma hangszóróm dobozát”


Na ez leverte nálam a biztosítékot. A személyes véleményem:

Még véletlenül se. Ez még véletlenül se igényes kialakítás. És ahogy olvasom a hozzászólásod, Te sem vagy igényes a munkádra, ahogy azt már láthattam. Legalább is az én szemszögemből nem. Azért írok ennyire negatív kritikát, hogy lásd, mennyire kifacsarodott "szépérzéked" van a kinézetet illetően.

Nixie clock

Nézd csak meg a képeket. Egyik se olyan gány, mint a "kollégáé"
(#) Moderátor hozzászólása Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 25, 2013
 
Szeretjük a negatív kritikákat, mert attól fejlődik az ember. DE! Az a kijelentés, hogy ez egy "gány", nagyon erős és sértő! Ja és ne csak egy szóval (gány) méltasd a nemtetszésedet, hanem fejtsd ki is bővebben, hogy mitől az. Vagy, mi nem tetszik benne, mit csinálnál másképpen, hisz ebből lehet csak tanulni.
Közülünk nagyon kevesek rendelkeznek olyan gépekkel, hogy mindenféle CNC mart, gravírozott, esztergált ... elemekből építse meg a "dizájnos" dobozát.

Ami részemről nagyon nem tetszik az a ferde adattábla. Ez semmilyen stílusba nem illik bele.
Az elszórt ferde alkatrészeket, ha rendbe állította volna, a tekercsek is simábbak lennének, már jól is mutatnának.
Ami még befejezetlen hatást kelt az élek pontforrasztása. Jobb lenne az egészet végigvinni, illetve jó lenne, ha egyforma méretű lenne a két lap, mert kikandikál a bele a jobb szélén.
Ami kifejezetten tetszik, az a baloldali "csőrendszer", olyan gőzgépes feelinget sugall nekem. Egy ilyen dizájn nem is nézne ki rosszul.
Szumma-szummárum, látszik, hogy szeretett volna egy kirívó külsőt, csak a koncepció még nem állt össze teljesen. kicsit olyan ide oda csapongó lett.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
(#) Rumcájsz válasza eyess hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Kedves Barátom!
Nekem speciel tetszik az óra dizájn, látszik egy fiatalos lendület és pont ez a jó benne! Szerintem!
De izlések és pofonok! Mivel nem üti meg a Te szintedet csak 5%-ban, én nagyon kíváncsi lennék arra a 95%-ra amit Te tudsz végezni!
Szeretnélek megkérni, tegyél fel egy két képet ide, hagy tanuljunk a te tökéletességedből vagy a mi hibáinkból!
Köszönöm előre is!
Rumcájsz.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
(#) PowerPein válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 25, 2013 2 / 1
 
Meg se vártad, hogy elkészüljön és máris leírod. A "szépérzékem" meg nincs kifacsarodva. Pusztán több oldalról nézem a dolgokat és tettem valamilyen javaslatot, hogy hogyan lehetne jobbá tenni házilag.
Ha egy kicsit jobban utána néz a steam-punk stílusnak, akkor még jól is sikerülhet ezt kihozni.
Tény, hogy ezt a stílust nem olyan könnyű összehozni. Legalább megpróbálja.
A képeket megnéztem, de ezeknél szinte az összes befejezett típus. A "kolléga" viszont írta, hogy nincs még kész.
Ui.: papír doboz: könnyen módosítható. Ha valahova kell szellőző,kivezetés stb... könnyebb rajta lyukat vágni. Ráadásul vissza csinálhatod. Egy fém lemeznél sokkal nehezebb vissza csinálni a kivágásokat. Főleg, ha egy új dologról van szó. Ha papírból megvan a "végleges" összeállítás, akkor mehet a fémből/műanyagból való kivitelezés. Szerintem legalábbis így kellene csinálni. Bár mindenki úgy csinálja ahogy gondolja, vagy tudja.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
(#) vicsys válasza PowerPein hozzászólására (») Júl 25, 2013 / 1
 
Idézet:
„Ui.: légyszíves mutass egy pár képet, arról, hogy TE hogyan dobozolsz. Kíváncsi vagyok rá. Nem a összeszerelési technikára vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy hogyan néz ki kész állapotban.”

[off]Öngól esete...
[/off]
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
(#) PowerPein válasza vicsys hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Köszi Igen ez egy kicsit fail lett nekem.
Már csak azt nem értem, hogyha ennyire megy neki, akkor miért nem segít? Miért csak annyit tud írni, hogy ez "gány"?
(#) vicsys válasza PowerPein hozzászólására (») Júl 25, 2013 / 1
 
Nem csak ezt írta. Nekem sem esik jól ha elmondják, hogy mit rontottam el, de tény az, hogy ez is csak inspirál/ motivál, hogy a következő még jobb legyen. Tehát, lehet belőle tanulni, még ha nyersen is fogalmaznak.
(#) PowerPein válasza vicsys hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Ez igaz, csak ha túl nyersen van elmondva, akkor az ember kedve is elmegy attól, hogy megpróbáljon rajta javítani. Te legalább a plazma hangszórós hozzászólásomnál úgy fogalmaztad meg a negatív kritikádat, hogy ne hagyjam úgy, foglalkozzak a dologgal. Nem pedig úgy, hogy az ember kedve elmenjen tőle, vagy az egészet inkább kidobja, és nem is fog hozzá másnak.
1 kézzel sajnos lassan gépelek. A másik még 2.5 hétig gipszben van.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
(#) Szammer válasza kicsicsira hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Szia!
Hát látom a reakciókat (felkavartad a vizet).
Azért lehetett volna kicsit átgondoltabb, mert én azt érzem, hogy kapásból ötleteltél és nem átgondolva. Nincs semi kifinomult, vagy művészien átgondolt dolog benne.
Természetesen, ha neked ez ok. ... akkor ok. (Ez az én privát véleményem)
Üdv:
Zsolt
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
(#) Zoli_bácsi válasza PowerPein hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Talán túl nyersen fogalmaztam, elismerem. Az is lehet, hogy a nyerseségéből adódóan bántó is volt. Bocsánatot kérek érte. Vicsys fogalmazott a legtisztábban a témában.
(#) vicsys válasza PowerPein hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Nos, kedved ne szegje! Dolgozz rajta és meglátod, egyre szebb és szebb dolgok kerülnek ki a kezed alól, amire aztán tényleg nagyon, de nagyon büszke lehetsz. Én meg sem merem mutatni az első erősítőmet, mert hanyatt esnél.
Zoli_bácsi
Apum is ilyen volt. Oda vittem neki egy hiper-szuper fetes sztereo füles erősítőt, nyomógombos hangerő szabályzással. Erre a fény felé tartotta, majd visszaadta és csak annyit mondott, hogy: ferde a panel széle... Megjegyzem, újraépítettem. Pedig akkor még javában filccel rajzoltam a nyákokat.
(#) zenetom hozzászólása Júl 25, 2013 / 1
 
No most nem az a lényeg, hogy mit csináltam, hanem hogy megtörjem az OFF-ot
Még februárban csináltam munkatársamnak egy U2008B-n alapú teljesítményszabályzót.
Bocsi a rossz képekért, csak azért fényképeztem is le, hogy "na, ilyet is csináltam".
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
(#) Rumcájsz válasza zenetom hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
A gyenge képektől eltekintve, gratula a szép munkához! Gondolom remekül is működik! Sok sikert hozzá!
(#) zenetom válasza Rumcájsz hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Köszi, nem volt különösebben kihívás, csak kíváncsi voltam erre az IC-re, de szépen működik, még lágyindítást is tud az IC.
(#) vicsys hozzászólása Júl 25, 2013 /
 
Na, akkor én is töröm az offot.
A következő projektemhez készítettem elő egy műszert. Festve lett fémes bronzszínűre az eleje (sajnos a fényképezőgép nem adja vissza). Illetve a skála lemeze lett kicserélve egy polírozott rézlemezre.
(#) yagi hozzászólása Júl 25, 2013 /
 
Sziasztok,

elnézést hogy csak egy dobozt mutatok nektek ( egyenlőre elektronika nélkül ), de éppen a napokban készültem el a labortápom házával, és éppen arról folyt egy kis vita itt a topicban, hogy kinek milyen kivitelezés tettszik. Én például egyáltalán nem szeretem a giccses dolgokat, mindenféle kallantyúkat a készüléken ( főleg ha még színesek is ). Tudom hogy egy labortáp nem óra, de ha órát készítenék akkor is minimalista stílusban tenném azt. Íme néhány kép a dobozról:
(#) vicsys válasza yagi hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Brutál jól néz ki, gratula! Már várom az összeszerelt képeit.
(#) yagi válasza vicsys hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Köszönöm, én is várom azokat a képeket

A következő napokban fogom csak kimaratni és beültetni a paneleket hozzá ( talán ez életem első olyan projektje amelynél a doboz előbb elkészült mint az elektronika ).
Természetesen majd teszek fel képeket
(#) Alkotó válasza yagi hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Ez "házi" gyártmány? Teljesen profi a felépítés. Erősítő doboznak -ha nem akarsz ventilátort- a legideálisabb elrendezések egyike.
Mivel labortáp, próbáltam kitalálni az előlap elrendezését. Jól kihasználtad a helyet. A labortápot elég sokat kell tekergetni, kapcsolgatni, nyomkodni, azaz piszkálni, ezért fokozottan fontosnak érzem a jó előlapi elrendezést. Nálad a hely korlátot jelentett ebben.
(#) yagi válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Köszi, ez valóban házi gyártmány. Oszloposfúró marófejjel, fúrószárral, hegesztótrafó és sarokcsiszoló. Ennyi nagyjából ami szükséges az elkészítéséhez. Nem akarom előre beharangozni, de készül 2db 2x20W Hiraga végfok, ugyanilyen profilú bordákkal ( csak azok dupla ilyen magasak, és nincs rajtuk sérülés, ezeken van egy kis hiba, de nem nagyon látszik szerencsére ). Igen, elég szűkös volt a hely, és mint látható dupla táp lesz, de azért elfértek a kezelőszervek.
(#) Rumcájsz válasza yagi hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Az elektronika is olyan szuper legyen amint ez a profi doboz! Sok munkád van benne, legyen is sok sikered, szerencséd!
Kíváncsian várom majd a végső állapotáról készült képeket!
(#) eyess válasza yagi hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Á ezt a boltba vetted

Még semmi nincs benne , és milyen jó ránézni azt a mindenit.
Ügyes vagy nagyon pontos megtervezett dolgot csináltál .
Általában azt mondják amilyen az ember munkája olyan maga az ember is.
Hát szuper tényleg.
(#) zenetom válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Köszi!
A tied is!
(#) Zoli_bácsi válasza yagi hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Le a kalappal a dobozt illetően. Nagyon tetszik, szép munka.

Én is a minimalista stílust preferálom. Szerintem a minimalista stílus a leginkább professzionális hatású. Én egyenesen utálom a sok csicsás sz@rt. Ilyen-olyan csilli-villi szutykokat. Nem hiába a profi készülékek és az ipar is a minimalista stílust képviseli.
Következő: »»   1064 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem