Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   234 / 375
(#) Barni87 válasza zoli200 hozzászólására (») Júl 30, 2013 /
 
Helló!
Van egy direkt erre indított topik 3D LED Cube építés
(#) zoli200 válasza Barni87 hozzászólására (») Júl 30, 2013 /
 
Köszi.
(#) Tomi94 hozzászólása Júl 30, 2013 /
 
Sziasztok!
Ennek a készüléknek a kapcsolási rajza nincsen meg valakinek? Vettem egy ilyen rádiós magnót használtan, de alapvetően jó állapotban. A kazetta lejátszásakor sokkal tompábbnak érzem a hangját, mint FM-adóknál. A fejet megnéztem, jó állapotban van, tiszta. Ha felveszek vele, akkor is visszahallgatva sokkal mosottabb a hangja, mint a rádiónak. Viszont, ha ezt a felvételt meghallgatom a hifimben, az Akai kazettás deckemmel, akkor meglepően jól szól egy mai CD-s, hordozható magnó felvételéhez képest. Szóval szerintem a fejrés sincs elállítva.
Egyszer régebben volt még egy Technics deckem is, azzal ugyanilyen gond volt (minden tompán szól benne, de a saját felvétele máshol jó), és a korrekciós láncban levő kondi cseréje oldotta meg a gondot. Ezért szeretném ebben a magnóban is megkeresni ezt.
(#) Szpisti válasza zoli200 hozzászólására (») Júl 31, 2013 / 1
 
Ott van a videó alatt a kocka leírásának a linkje . Full 72 oldalon elég részletesen. Konkrétan ITT
(#) Qju hozzászólása Júl 31, 2013 /
 
Tiszteletem!
Az alábbi asztali készülékről szeretnék információt "kapcsolási rajzot" szerezni.
Ez egy lakásfelújítás áldozatává vált kidobott készülék. A feliratai németül vannak.
A hálózati trafója és az óra panelje használhatónak tűnik. A hálózati kábele a készüléken kívül lett zárlatos. AudioTon
(#) pcsjimmy hozzászólása Aug 2, 2013 /
 
segítség kellenen.Nekem van egy Csimax 602 vezérlőm amihez keresnék kapcsolási rajzot.
(#) lokátoros hozzászólása Aug 2, 2013 /
 
Sziasztok
Advantest R6441A multiméternek a komplett gépkönyve megvan valakinek? A barátom (Google) csak a 4 oldalas rövid specifikációt találja.
(#) bubuszoft hozzászólása Aug 3, 2013 /
 
Sziasztok, Lg DR-7500 hoz keresek szervizkönyvet.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2013
(#) proli007 válasza pcsjimmy hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Hello! Ezt egy órai kis kézimunkával ki lehet rajzolni, tovább tart keresni.. üdv!
(#) szikorapéter hozzászólása Aug 5, 2013 /
 
Helló.Az lenne a kérdésem hogy van itthon egy ilyen forrasztóm és nem tudom hogyan lehetne üzemre bírni,vagy esetleg egy egyszerű hőfokszabályzót csinálni hozzá.Ha valaki esetleg tudna ebben a kérdésben segítségemre lenni annak előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2013
(#) proli007 válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Hello! Mi az, hogy "üzemre bírni"? Az oldal szerint 24V-ot kell rákapcsolni, ami legalább 50W terhelhetőségű. Hőfokszabályzót ahhoz lehet készíteni, amiben van hőfokérzékelő. Ha ebben van ilyen, akkor lehet, de tudni kell mi az.
Van olyan is ami a fűtőszál ellenállás változását figyeli, ha pld. "fahrenheit 28003 páka sch" név alatt keresed a hálón, bár én nem tartom ezt túl szerencsésnek. De a semminél, biztos százszor jobb. üdv!
(#) szikorapéter válasza proli007 hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Ez a páka lényegében egy solomon sl10-es LINK.Itt van a hozzávakó bekötés is már csak egy egyszerű hőfokszabályzó áramkört kéne hozzá összerakni.Abban esetleg tudsz segíteni? (mármint a kapcsolási rajzban)
(#) Temela hozzászólása Aug 5, 2013 /
 
Üdvözlet!

Megépíthető (nem spec ic-vel, könnyen és olcsón beszerezhető ) digitális oszcilloszkóp rajzot keresek számítógéphez vagy akár valamilyen lcd kijelzőhöz.
Köszi!
(#) proli007 válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Hello! Akkor a pákádban hőelem van, így csak keresni kell itt egy rajzot, pld. Attila80-ét. Csak azért nem keresem elő. mert ennyi hozzászólás után, már illik tudni keresni itt a He-n.. üdv!
(#) Ge Lee válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Nálam ezzel működnek a Solomon-ok.

pákaszab.jpg
    
(#) Ge Lee válasza Temela hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
A számítógéphez nem kell építeni, csak egy programot kell letölteni hozzá és máris működik a hangkártya bemenetéről.
Az LCD-vel építettek amiket eddig láttam sem sokkal komolyabbak, viszont az mind PIC-es vezérlésű, amihez rendszerint nem adja a programot a tervezője. Keresgélj a guglival, valahol láttam olyat amihez van teljes építési leírás, program, minden. Persze ezek is olyanok amik kb. 100kHz-ig mennek, tehát inkább csak látványosságnak jók. Youtube-on is van elég sok videó.
(#) szikorapéter válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Köszönöm a választ ezzel a kapcsolással már el tudok indulni a "kisméretű forrasztóállomásom" felé.Annyi kérdésem lenne még hogy nagy baj az hogy csak 21V-os trafóm van itthon? (nagyon magas amperszámmal: 3mm-es rézzel tekercselve.)
(#) Ge Lee válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Nem baj, sőt inkább előny ha a fűtőszál a 24V helyett csak 20-21V-ot kap. Lassabban fűt fel, de cserébe hosszabb lesz az élettartama. Mondjuk egy ilyen nagyon olcsó pákánál ez lényegtelen.
(#) szikorapéter válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
És kb mennyi idő lehet a felfűtési ideje? Max mennyi idelyig használható egyhuzamban a páka?
(#) Ge Lee válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Nem tudom, sosem mértem, kb. 1,5-2 perc, persze ez függ attól is hogy mekkora hőfokot állítottál be. Nyilván a 280 Co-ot előbb el fogja érni mint a 380-at. Én néhány óránál többet nem szoktam folyamatosan használni, mert addigra a fenekem is kockás lesz az üléstől. Egy munkahelyen viszont reggel bemennek, bekapcsolják, és akkor kapcsolják ki amikor délután hazamennek. Ezt egy Weller nagyon sokáig bírja, hogy ez meddig azt nem tudom.
(#) szikorapéter válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Akkor én sem hagyom majd tovább bekapcsolva,és köszönöm a válaszokat.Egyenlőre még akkor marad az alkatrészbeszerzés és az építés.Mégegyszer köszönök mindent.
(#) Balu424 hozzászólása Aug 6, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!

Egy olyan kapcsolásra lenne szükségem (valójában egy "hosszúra nyújtott" astabil multivibrátor), mely úgy működik, hogy bekapcsol, egy kis motornak áramot ad (pl. 6 másodperc) , utána pihen kb. 3 másodperc, majd a motornál pólust vált s áramot ad (megint 6 másodperc). Ez egy kis daruhoz kellene. Ha valaki úgy megszerkesztené a kapcsolási rajzot, hogy a fent látható időértékek állítható lenne +- 5 másodperc, akkor annak külön örülnék.

Előre is köszi!!
(#) proli007 válasza Balu424 hozzászólására (») Aug 6, 2013 1 /
 
Hello!
Ha van egy kérdésed/kérésed, akkor kicsit jobban át kellene gondolni az infókat? A "kis daru" cseppet tág fogalom. Feszültség-áram, nem számít?
Egyébként lehetnek gondok is. Ha 6 másodpercig jár ide-oda, az még nem jelenti azt, hogy oda is érkezik, ahonnan indult. Vagy is a működésből, súrlódásból, teherből összeálló kis úthiba idővel összeintegrálódik. (Ha a 3sec időt, 5sec-al csökkentjük, elég érdekes időzónába kerülünk..) üdv!
(#) Balu424 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Szia Gábor! Persze a szünet idejét csak növelni gondoltam, a kötél mozgásának idejét gondoltam változtatni . A daru kötél le-és fel mozog. Ezt szerettem volna automatizálni, melyet persze lehetne kézzel is vezérelni (egy 3 állású két érintkezősoros kapcsolóval), de akkor ki irányítja a vonatot /villamost? Azt persze nem mondtam, hogy a motor 3-5 V-al megy.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2013
(#) balais hozzászólása Aug 6, 2013 /
 
Sziasztok !

A segítségeteket szeretném kérni.
Sal Sub250 es erősítő kapcsolási rajzára lenne szükségem,nagyon örülnék neki ha valaki tudna segíteni.
Két műszerész is megnézte,de a rajz nélkül nem tudják megjavítani.

06447.jpg
    
(#) Balu424 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
A mozgás/szünet milyen értékhatárokon belül mozog az időben?
(#) Balu424 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
A mozgás/szünet milyen értékhatárokon belül mozog az időben?
(#) proli007 válasza Balu424 hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Jelenleg kb. 1és 8 sec között. De lehet az ellenállásokkal változtatni.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2013
(#) soos csaba hozzászólása Aug 6, 2013 /
 
Sziasztok, szűkségem lenne egy KENWOOD KA-5050R-tipusu erősítő kapcsolási rajzára, ha valakinek meg van azt kérem segítsen. Köszönöm!.
(#) szunyi55 hozzászólása Aug 6, 2013 /
 
Sziasztok.
Egy magyar gyártmányu (Transservice Budapest) CO hegesztöhöz (pulsmig 145) keresek kapcsolási rajzot,vagy jó minöségü fényképeket a tirisztor vezérlöröl.A gépen minden müködik csak a teljesitményét nem lehet kissebre állitani.Elöre is köszönöm a segitséget.Üdv Zoli.
Következő: »»   234 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem