Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   166 / 244
(#) Davidd válasza sound.man hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Ebben van valami, hogy kinek mi a hangos. Egy topba rendesen hány wattot kellene küldeni,hogy aztmondjatok hogy na ez már elmegy? Milyen erősítőt ajánlanátok hozzá?
(#) sound.man válasza Davidd hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Ha a közép kategória megfelel, akkor RH végfokai nekem jók voltak topra SP850 vagy az 1250 mind a kettő inkább top-ba jobb mint mélyre. Lexon mégjobb. A legkisebb lexon is annyira erős már, mint a t-amp ta2400, azok a lexonok nagyon jók, talán azért mert full ecler kopi az egész. Amúgy mélyre még a T-amp E800-asát nézd meg ha van a közeledbe. Az topra felét se szólja mint az RH sp850es végfoka, de mélybe az 1250-est is megette. Próbáld majd ki, ha van valakinek a közelbe. Nekem most mélyekre ilyet sikerült szereznem. Ez jó mélyre. Jó sok tranyóval, amit látsz az egy oldal.. alatta van mégegyszer ennyi.
(#) Davidd válasza sound.man hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Mélyre nekem van egy t.amp ta2400-asom. (A t.amp kivan egészítve meg a +tranyokkal, amit még lehet beletenni) Ezt a brutal erősítődet már láttam, hát nem semmi egy példány azt mondhatom. Egy ismerősömnek van t.amp e800, majd beszélek vele hogy próbáljuk ki a topjaimat vele. Akkor azt mondod hogy ne is foglalkozzam a tda hiddal? (Ilyet hajt a t.amp e800-al.) Hallotam már szólni eclert, hát az már nem semmi amit tud...nemtudom már hanyas volt, de 339.000huf körül van, ha átszámítom román lejből.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
(#) sound.man válasza Davidd hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
T-amp E800-at mélyre próbáld, az topon alig szól.
(#) Davidd válasza sound.man hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Úgy is kb fog jönni hozzám amikor az udvaron kirpóbálom a frissen elkészült hogjaimat. De azért a ta2400-ast csak nem szolja le az e800as. Szerintem az lesz, hogy nekem most elfog keszülni a tda7294 hid, ami egy pót erősítő lesz ha másnem... Meglátom hogy fog szólni és ha számomra türhető hangnyomást tudok kihozni belőlle akkor marad. Ám látom te is inkább cipelsz, minthogy beruházz digitális végfokra. Láttam olyan digit végfokot 1U magas 2x9000w 2ohmon. Na akkor lesett az állam.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
(#) pinyó39 válasza Davidd hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Azért kiváncsi volnék az 1U magas dobozba hogy viszed be az alhangon 80A-t 230 V-on. Na meg a lottó ötös is kellene egy ilyen géphez.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
(#) Davidd válasza pinyó39 hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Mondjuk az elsőben nem kételkedem, de viszont a másikban igazad van. De azert mutatok egy adatlapot.
(#) Action2K válasza Davidd hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Képzelj el egy nemzetközi versenyszabályzatnak megfelelő sportcsarnokot. Töltsd tele a nézőteret, s a küzdőtér 3/4-ét is emberrel (ez sok-száz ember). Az akusztika kiváló, a falak gyárilag hang-csillapítottak, minimális a visszhang. A rendezvény egy tánc világbajnoksági elődöntő. Szól a zene, a versenyzők táncolnak, a közönség "őrjöng", hát toljuk a kakaót. Egyszer csak szólnak, hogy a zsűri kéri, hogy vegyük lejjebb a hangerőt. A frontok 2*300W a monitor 2*150W volt. Este megpróbálok egy kis részt bedigizni a több mint 15 éves videófelvételből.
(#) ptesza válasza Action2K hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Na ilyesmiről beszélek. Én már nem nagyon hiszek a feliratokban , főleg ha a végén "W" van.

(#) fehrudi válasza Davidd hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Van nagyobb több is
Bővebben: Link
(#) Szabi1 hozzászólása Aug 8, 2013 /
 
Van nállam egy Dm1002 MKII Numark dj keverő a következő hibát produkálja:
Ch 2 normálisan működik aval semmi baj. Ha Ch 1 kap jelet akkor ha a Ch2 re van adva jel akkor azt nem küldi ki (ha a fader Ch2-esen van) helyette a Ch1 ről a érkező jel jön, de az alacsony frekiket a Ch1-esen adja át. Remélem értitek....
Javítható szerintetek? Mi lehet a probléma?
(#) Action2K válasza ptesza hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Minden szám igaz, csak elfelejtik odaírni, hogy P.M.P.O.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Szóval képekben:
Ch1_good.jpg ábrázolja azt amikor normálisan működne a keverő.
Ch1_bad.jpg ahogy most megyen.
(#) Action2K válasza fehrudi hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Tételezzük fel, hogy 100%-os a hatásfoka. Ekkor ugye nincs káros hőtermelés sem, ami miatt hűteni kellene.
szóval, ha 20kW-os a kicsike, akkor az 87 ampert zabál. Láttál már egy 100 vagy 63A-es késes biztit? Csak azért kérdem, mert az a nudli kis tápcsatija igen haloványka hozzá.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Elnézést, de megoldódott a problémám, A hiba forrása: Rossz kábelek...
(#) Davidd válasza Action2K hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Az már valami, nemsemmi. Köszönöm, így legalább a tapasztalatokból megtudom mire van szükségem, mire figyeljek oda.
(#) pinyó39 válasza fehrudi hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Szóval a papírokból sem derül ki hogy igazán mit tudnak a "kicsikék". A melóhelyen még van 3x100A és még a régi egyenként 5kW-os műterhek is megvannak, csak a kíváncsiságtól hajtva megmérném valójában mit tudnak, és hány perc múlva mekkora hőfokon oldana a védelem.
(#) bajtaig válasza ptesza hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Csak úgy halkan, a színpad vonalában 130 dB, a keverő állásban már csak 100 dB.
(#) Davidd válasza bajtaig hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Az szeretném megkérdezni, hogy akkor hogy is van ez a "csillapodás" hány méter hány dB? Abban van igaz hogy minden ember elnyel egy wattot? Mert már ilyet is hallotam...hogy mi igaz vagy mi sem.
(#) Action2K válasza Davidd hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Amire még nagyon oda kell figyelni, az a hangsugárzók érzékenysége. Azt persze nem írtam, hogy mindezt 100dB-esekkel nyomtuk. A gagyi nyolcvan-egynéhányasokhoz, na oda kellenek ám a kilowattok.
(#) Davidd válasza Action2K hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Az en topjaimban a hangszorók érzékenysége:mélyközép 98 dB magas 103 dB. A magasban is 3" lengő van. Akkor csak megpróbálkozom en a tda 7294 hiddal az 200w. Csak lesz valamilyen, ha másnem valamikor monitort hajtani jó lesz.
(#) fehrudi válasza Action2K hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Úgy látom inkább 3 fázisra találták ki, úgy barátibb az áram érték. Másrészt ez egy erősítő, ami átlagban töredékét fogyasztja/adja le. A csúcsteljesítményt tartósan úgysem nem tudná leadni, nem alkalmas inverternek
Személy szerint elhiszem a felvésett értékeket, legfeljebb az ciki, ha valamiért meghal és egy erősítő volt egy szekcióra

Egyébként raktam már be 250A-es késes biztosítékot, részben vezetékeztem diszkót ahol 3x150A volt a csúcsfogyasztás. Ebből a hangtechnika elenyésző része volt.
(#) bajtaig válasza Davidd hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Ennek a topnak a várható hangnyomása, 150 W-os a tda-val hajtva max 119-120 dB, amely minden távolság duplázódáskor 6 dB-t csökken.
(#) Action2K válasza fehrudi hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Egy magára valamit adó cég azt írja rá, amit valóban tud a cucc. Pláne, ha PA-ról van szó. A mérési szabvány sehol nem írja, hogy jaa, csak pillanatnyi érték ez. Persze, nem akarom csúcson járatni, de szerintem, még a 80%-kot sem tudja. De kár is vitázni, úgysem kell nekem ilyen.
(#) Davidd válasza bajtaig hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Akkor csak jobban megkéne tömni wattal. Megpróbálok valami rossz erősítőt venni, amit megjavítok. Ez az egy olcsóbb módja van. Action2k én is szeretek maradni a jó bevált analóg erősítőnél. Meg a toroid tápnál, inkább cipelem de üzembiztos.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
(#) bajtaig válasza Davidd hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Dupla teljesítmény kell a dupla hangnyomáshoz, azt még bírja a top károsodás nélkül?
(#) Davidd válasza bajtaig hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Megvolt egyszer hajtva egy dB hpa1400-as végfokkal, bírta majdnem teljes kivezérlésig. Kb a mélyközép mechanikailag nem birta ha nagy basszus ment ra. De igy ha vágva van gond nelkül birja. Azaz olyan 350W rms-t bir üzembiztosan.
(#) bajtaig válasza Davidd hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Kétszer 122-123 dB top szekció már elég lehet 1-2-száz fős közönséget szórakoztatni, ez alá min. 130 dB mély szekció kell!
(#) Davidd válasza bajtaig hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
2 darab hogscoop, sajnos(sal pa50100), t.amp ta2400assal hajtva. Az megvan a 130 dB?
(#) fehrudi válasza Action2K hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Tetszik vagy sem, az ipar egyre inkább úgy tervez, hogy rövid ideig kell tudni a névlegest, az átlag úgyis alacsonyabb, mivel zenéről van szó.
A legtöbb cég nem teszi közzé, hogy milyen a teljesítmény vs. idő görbéje. Valahol régen találtam egy ilyet, a tesztelt 3 erősítő egyike se tudja a névleges teljesítményét sokáig. Pedig Crown, Lab és Powersoft erősítők, annyira nem névtelenek.
Vitát befejeztem

Test.jpg
    
Következő: »»   166 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem