Fórum témák
» Több friss téma |
Én is építettem egy UV fénycsöves levilágítót.
A/4-es méretig tudok NYÁK-ot levilágítani. A fényforrás 4 db 15W-os UV fénycső. A levilágítási idő pozitív lakknál 6 perc.
Sziasztok, szeretnék még egy kicsi segítséget kérni hogy ez uv-cső jó levílágitóba ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2013
Jó de miért vennél 60cm es csövet? Vedd meg ezt
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2013
Van ithon egy ilyen csövem és ezért kérdeztem mert lehet ezt fogom majd használni nagyobb panelokhoz. Menyi lehet a kb levilágitási idő 12-16cm -re a paneltól ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2013
Tedd legalább 30 cm re a paneltól (ha nagy nyákot akarsz levilágítani) és 6-10 perc az idő ha p20 at használsz, 8-12 perc ha gyári fényérzékeny panel kerül alá, és 30 másodperc a dry fólia ideje .
Nagyon szépen köszönöm a segítséget .
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2013
Sziasztok!
Keresgéltem itt a fórumon meg a google-ön is, de nem találtam használható infót. Gondolkodom én is UV levilágító építésén, de nekem otthon van jópár UV CCFL csövem. UV ledek helyett ezek mennyire lennének használhatók?
Ela*
*Törölve! A fórumon tilos a kereskedelmi tevékenység. A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2013
Sziasztok!
*** Apróban hirdess! A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2013
Sziasztok bocs hogy ilyen későn írok de van itthon egy 4W os UVA fénycsövem de semmi más
Azt szeretném kérdezni, hogy milyen kapcsolással tudnám működésre bírni(sima folytó + gyújtó vagy valami előtét)
Végigböngészve a fórumot, még mindig sok ellentmondás van pl. a megvilágítás hullámhosszát illetően. Ide másolom a P20 leírásának ide vonatkozó részét:
"Exposure: Time required for exposure depends on both the thickness of the film and the intensity of the light source. The spectral sensitivity for the Positiv 20 lies within the wavelength range 360 and 410 nm. Vapour lamps using iron or pure mercury are ideal. For small areas (up to 30 x 30 cm2) lamps of the OSRAM Vitalux type are suitable. If the correct thickness of coat is chosen (6μm to 8μm) the developing time will be approx. 60 seconds. Large areas can be exposed by, for example, impure 5kW iron burners type MO 61 Fa. Sylviana. If the exposure strength is 100 mJ/cm2 the exposure time will be approx. 10 seconds for a film which is 8μm thick. " kaqkk kolléga: a 395÷405nm közötti spektrális elosztású LED-ek ugyanolyan jók, mint a 365nm-es. Sőt mivel a kisugárzott teljesítményük általában nagyobb, sokkal (nagyságrenddel) olcsóbbak és veszélytelenebbek a szemre nézve a kibocsájtott fényük, ezért határozottan javasolt az ilyen (minőségi, tehát CREE, AVAGO,...) LED-ek használata.
És hol az ellentmondás?
Ha jól emlékszem én valami olyat írtam hogy arra a hullámhosszra a leg érzékenyebb a dry fólia , és azt is hogy használtam 2 évig szuperflux ledes levilágítót....De tényleg hol itt az elentmondás??
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2013
Üdv!
Egy A3-as levilágítót zseretnék készíteni. Kérdés, hogy elég 4db 15W-os uv fénycső vagy inkább 6 kellene? Láttam itt olyat akinek a széle már A4-nél sem lesz homogén, de láttam 1 fénycsöveseet is A4-esben szóval nem tudom melyik mennyire igaz, vagy milyen feltétalak mellett működik megfelelően.
Ha talal egy meretes A3 scannert akkor siman belefer.... De ennek ellenere nekem 4x9W A4-en alomjo. Philips Actinic csovekkel. 40-60mp a max levilagitasi idom.
Természetesen keresztbe mert hosszában nem ér végig, vagyis a cső végei az A3 lap hosszabbik oldalán lennének.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
A következő kérdésem pedig az, hogy a 15W-os T5 fénycsövekhez milyen elektronikus előtétet tegyek, kisebbet (14W) vagy naagyobbat, az talán 18W vagy 24W mert 15W-osat csak T8-ashoz találtam eddig.
Akkor ehhez hagyományos előtét kell, nem megy elektronikussal?
Bár kisebb is a hagyományos csak nem akartam gyujtózni.
Na, készül a levilágító doboza, csak még mindíg nem tudom elég lesz-e 6x15W T5-ös cső egy A3-as dobozba keresztbe, vagy inkább tegyek 8-at.
Szia!
Ha megteheted, legyen nyolc. Az enyém ilyen. Energiatakarékos izzókból kibuherált "elektronikus előtétekkel".
Szerbusztok.
A mellékelt képen látható uv ledes levilágító kötése szerintetek kivitelezhető ötlet? Ha van benne hiba akkor miben változtassak? Mellékesen ezek a ledek egy A5 méretű nyákon lesznek elhelyezve a led sorok közt 46.5 mm távolság van, a sorokban a ledek közt 33mm a távolság. A mellékelt pdf dokumentumban pedig a táp látható. Az uv led adatai pedig a következők: 5mm átmérő 120°-os sugárzási szög hullámhossz: 390-400nm 800-1000mcd 3-3,5V nyitófesz ~20mA áramfelvétel Üdv.
Szia! Az általad rajzolt kapcsolás több sebből vérzik: a csatolt tápegység feszültséggene-rátoros módban működik, a LED-ek áramkorlátozás nélkül tönkremennek, azon kívül a LED-ek fordított polarítással vannak bekötve. Áramkorlátozásra ellenállás is szóba jöhet, de ha a táp nem stabil, akkor az LM317-el áramgenerátort is lehet csinálni. A LED-eket lehetőleg négyzetes raszter szerint helyezd el az egyenletes fényerő miatt. Csatolok egy rajzot, ebből kiindulva meg tudod tervezni a működőképes áramkört. Az LM317-et hűteni kell. Miután nincs két egyforma nyitófeszültségű LED, ezek kiegyenlítésére szolgál a soronkénti ellenállás.
Én kipróbálnám néhány LED-el, hogy ez a kis teljesítmény mekkora távolságból mennyi idővel ad korrekt eredményt.
Köszönöm szépen a segítséget. Megmondom őszintén nagyon nem variálok szerintem ebbe a kivitelbe ahogy van megépítem esetleg még egy sor ledet rakok bele, és vadászok egy 19,4V tápot ha jól számoltam.
Mégegyszer köszönöm a segítséget. Üdv.
Köszönöm a segítséget.
Üdv.
Szerbusz.
Mégis csak variáltam és a következő kötésrajz született. Itt most azon gondolkodom hogy vajon egy 12v 1A adapter elegendő a meghajtására, vagy jobb ha megkapja a 14.5V feszültséget? Üdv.
Szerbusz.
Csináltam két rajzot is egyik álltalad javasolt 2 ledes megoldás a másik meg egy 3 ledes megoldás. Mi a véleményed? Üdv.
Észrevettem mindkét kapcsolás vérzik ugyanis rosszul számoltam a referencia feszültség ellenállás értékét (bocs ha rosszul írtam).
Üdv. |
Bejelentkezés
Hirdetés |