Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   109 / 136
(#) papus51 hozzászólása Ápr 25, 2013 /
 
Én is építettem egy UV fénycsöves levilágítót.
A/4-es méretig tudok NYÁK-ot levilágítani.
A fényforrás 4 db 15W-os UV fénycső.
A levilágítási idő pozitív lakknál 6 perc.
(#) ic20 hozzászólása Ápr 26, 2013 /
 
Sziasztok, szeretnék még egy kicsi segítséget kérni hogy ez uv-cső jó levílágitóba ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2013
(#) kaqkk válasza ic20 hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Jó de miért vennél 60cm es csövet? Vedd meg ezt
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2013
(#) ic20 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Van ithon egy ilyen csövem és ezért kérdeztem mert lehet ezt fogom majd használni nagyobb panelokhoz. Menyi lehet a kb levilágitási idő 12-16cm -re a paneltól ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2013
(#) kaqkk válasza ic20 hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Tedd legalább 30 cm re a paneltól (ha nagy nyákot akarsz levilágítani) és 6-10 perc az idő ha p20 at használsz, 8-12 perc ha gyári fényérzékeny panel kerül alá, és 30 másodperc a dry fólia ideje .
(#) ic20 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget .
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2013
(#) mrkevin hozzászólása Máj 17, 2013 /
 
Sziasztok!

Keresgéltem itt a fórumon meg a google-ön is, de nem találtam használható infót. Gondolkodom én is UV levilágító építésén, de nekem otthon van jópár UV CCFL csövem. UV ledek helyett ezek mennyire lennének használhatók?
(#) rainbowtolle hozzászólása Máj 21, 2013 /
 
Ela*

*Törölve! A fórumon tilos a kereskedelmi tevékenység.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2013
(#) 1984white hozzászólása Jún 28, 2013 /
 
Sziasztok!
***

Apróban hirdess!
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2013
(#) dvid12 hozzászólása Jún 29, 2013 /
 
Sziasztok bocs hogy ilyen későn írok de van itthon egy 4W os UVA fénycsövem de semmi más
Azt szeretném kérdezni, hogy milyen kapcsolással tudnám működésre bírni(sima folytó + gyújtó vagy valami előtét)
(#) soskajoska hozzászólása Júl 24, 2013 /
 
Végigböngészve a fórumot, még mindig sok ellentmondás van pl. a megvilágítás hullámhosszát illetően. Ide másolom a P20 leírásának ide vonatkozó részét:
"Exposure:
Time required for exposure depends on both the thickness of the film and the intensity of the
light source. The spectral sensitivity for the Positiv 20 lies within the wavelength range 360
and 410 nm
. Vapour lamps using iron or pure mercury are ideal. For small areas (up to 30 x
30 cm2) lamps of the OSRAM Vitalux type are suitable. If the correct thickness of coat is
chosen (6μm to 8μm) the developing time will be approx. 60 seconds. Large areas can be
exposed by, for example, impure 5kW iron burners type MO 61 Fa. Sylviana. If the
exposure strength is 100 mJ/cm2 the exposure time will be approx. 10 seconds for a film
which is 8μm thick. "
kaqkk kolléga: a 395÷405nm közötti spektrális elosztású LED-ek ugyanolyan jók, mint a 365nm-es. Sőt mivel a kisugárzott teljesítményük általában nagyobb, sokkal (nagyságrenddel) olcsóbbak és veszélytelenebbek a szemre nézve a kibocsájtott fényük, ezért határozottan javasolt az ilyen (minőségi, tehát CREE, AVAGO,...) LED-ek használata.
(#) p_istvan válasza soskajoska hozzászólására (») Júl 24, 2013 /
 
És hol az ellentmondás?
(#) kaqkk válasza soskajoska hozzászólására (») Júl 24, 2013 /
 
Ha jól emlékszem én valami olyat írtam hogy arra a hullámhosszra a leg érzékenyebb a dry fólia , és azt is hogy használtam 2 évig szuperflux ledes levilágítót....De tényleg hol itt az elentmondás??
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2013
(#) usane hozzászólása Júl 24, 2013 /
 
Üdv!

Egy A3-as levilágítót zseretnék készíteni. Kérdés, hogy elég 4db 15W-os uv fénycső vagy inkább 6 kellene? Láttam itt olyat akinek a széle már A4-nél sem lesz homogén, de láttam 1 fénycsöveseet is A4-esben szóval nem tudom melyik mennyire igaz, vagy milyen feltétalak mellett működik megfelelően.
(#) tomipap válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 24, 2013 /
 
Ha talal egy meretes A3 scannert akkor siman belefer.... De ennek ellenere nekem 4x9W A4-en alomjo. Philips Actinic csovekkel. 40-60mp a max levilagitasi idom.
(#) usane válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Természetesen keresztbe mert hosszában nem ér végig, vagyis a cső végei az A3 lap hosszabbik oldalán lennének.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
(#) usane hozzászólása Júl 26, 2013 /
 
Igen, azt láttam, de ezek hány wattosak?
(#) usane hozzászólása Júl 26, 2013 /
 
A következő kérdésem pedig az, hogy a 15W-os T5 fénycsövekhez milyen elektronikus előtétet tegyek, kisebbet (14W) vagy naagyobbat, az talán 18W vagy 24W mert 15W-osat csak T8-ashoz találtam eddig.
(#) usane válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Akkor ehhez hagyományos előtét kell, nem megy elektronikussal?
Bár kisebb is a hagyományos csak nem akartam gyujtózni.
(#) usane hozzászólása Aug 5, 2013 /
 
Na, készül a levilágító doboza, csak még mindíg nem tudom elég lesz-e 6x15W T5-ös cső egy A3-as dobozba keresztbe, vagy inkább tegyek 8-at.
(#) pluto válasza usane hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Szia!

Ha megteheted, legyen nyolc. Az enyém ilyen. Energiatakarékos izzókból kibuherált "elektronikus előtétekkel".
(#) chopper800 hozzászólása Aug 13, 2013 /
 
Szerbusztok.
A mellékelt képen látható uv ledes levilágító kötése szerintetek kivitelezhető ötlet? Ha van benne hiba akkor miben változtassak? Mellékesen ezek a ledek egy A5 méretű nyákon lesznek elhelyezve
a led sorok közt 46.5 mm távolság van, a sorokban a ledek közt 33mm a távolság. A mellékelt pdf dokumentumban pedig a táp látható. Az uv led adatai pedig a következők:
5mm átmérő
120°-os sugárzási szög
hullámhossz: 390-400nm
800-1000mcd
3-3,5V nyitófesz
~20mA áramfelvétel
Üdv.
(#) pgabor2 válasza chopper800 hozzászólására (») Aug 14, 2013 / 1
 
Szia! Az általad rajzolt kapcsolás több sebből vérzik: a csatolt tápegység feszültséggene-rátoros módban működik, a LED-ek áramkorlátozás nélkül tönkremennek, azon kívül a LED-ek fordított polarítással vannak bekötve. Áramkorlátozásra ellenállás is szóba jöhet, de ha a táp nem stabil, akkor az LM317-el áramgenerátort is lehet csinálni. A LED-eket lehetőleg négyzetes raszter szerint helyezd el az egyenletes fényerő miatt. Csatolok egy rajzot, ebből kiindulva meg tudod tervezni a működőképes áramkört. Az LM317-et hűteni kell. Miután nincs két egyforma nyitófeszültségű LED, ezek kiegyenlítésére szolgál a soronkénti ellenállás.

UV.pdf
    
(#) Bell válasza chopper800 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Én kipróbálnám néhány LED-el, hogy ez a kis teljesítmény mekkora távolságból mennyi idővel ad korrekt eredményt.
(#) chopper800 válasza pgabor2 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Köszönöm szépen a segítséget. Megmondom őszintén nagyon nem variálok szerintem ebbe a kivitelbe ahogy van megépítem esetleg még egy sor ledet rakok bele, és vadászok egy 19,4V tápot ha jól számoltam.
Mégegyszer köszönöm a segítséget.
Üdv.
(#) chopper800 válasza Bell hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget.
Üdv.
(#) chopper800 válasza pgabor2 hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Szerbusz.
Mégis csak variáltam és a következő kötésrajz született. Itt most azon gondolkodom hogy vajon egy 12v 1A adapter elegendő a meghajtására, vagy jobb ha megkapja a 14.5V feszültséget?
Üdv.
(#) pgabor2 válasza chopper800 hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Szia! 12V esetén ha 4 db LED van sorba kötve, nem fognak világítani a LED-ek, mert kevés lesz a nyitófeszültség. 2db LED legyen csak egy oszlopban, az LM317 árambeállító ellenállását az oszlopok számának megfelelően módosítani kell (az LM317 ref. feszültsége fix. 1.25V).
(#) chopper800 válasza pgabor2 hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Szerbusz.
Csináltam két rajzot is egyik álltalad javasolt 2 ledes megoldás a másik meg egy 3 ledes megoldás. Mi a véleményed?
Üdv.
(#) chopper800 válasza chopper800 hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Észrevettem mindkét kapcsolás vérzik ugyanis rosszul számoltam a referencia feszültség ellenállás értékét (bocs ha rosszul írtam).
Üdv.
Következő: »»   109 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem