Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   860 / 1271
(#) djseed1 válasza Lali24 hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Akkor ezt tényleg IC! Salynos...
(#) laszlo raduj válasza eyess hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Szep estet!
Van nekem egy grundig TV-em , amelynek a kepe keskeny, mivel meg nem tekertem helyere.
Azt szeretnem megkerdezni , hogy me'g vagytok erre fele, birjatok energival?

Udv
(#) fakezű hozzászólása Aug 28, 2013 /
 
Sziasztok

Videoton C29s11 tipusú TV-n a képernyő kb. fele becsíkozódott. Csatolok egy képet róla, és a TV rajzát.
Ez valamilyen eltérítési gond lesz? Merre kellene a hibát keresni? (esetleg a rajzon megjelölni azt a részt)
Köszönöm.
(#) eyess válasza fakezű hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Ezt a kört nézd át , hogy minden feszültség annyi e. Az alkatrészeket mérni ellenállásokat kondenzátorokat stb
(#) eyess válasza laszlo raduj hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Mindenféle képen keskeny ?Vagy csak mondjuk az M1 HD csatornán , mert akkor az úgy helyes .Persze abban az esetben , ha a tévé nem tudja a HD t.
(#) fakezű válasza eyess hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Melyik kört? Mert nem látok semmilyen mellékletet a hozzászólásodban.
(#) eyess válasza fakezű hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Ja bocs lemaradt

rajz.PNG
    
(#) fakezű válasza eyess hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Most már látom.
Hú, hát ez egy elég nagy kör...
(#) eyess válasza fakezű hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Első körben ellenőrizd le , hogy a feszültségek , amik meg vannak jelölve stimmelnek e.Az nem olyan nagy kör.
(#) djseed1 hozzászólása Aug 28, 2013 /
 
Üdv! Én azt szeretném kérdezni, hogy a három kivezetésű PTC-ellenállást be lehet e helyettesíteni a két kivezetésüvel? Képeket mellékeltem! Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza djseed1 hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Szia!
Nem lehet.
(#) djseed1 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Hmmm, affene!
Köszi!
(#) laszlo raduj válasza eyess hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Azt a keskeny keernyot reggeb letargyalruk, helyre kenne csavarjam a kis tekercs vasmagjat. Azert firkalta ide ,hogy megkerdezem hogy vagytok.
(#) Ancsaaa hozzászólása Aug 28, 2013 /
 
Hello! van egy hyundai kis tévém és bekapcsolom a piros villog és pittyeg de se kép se hang nincs. mi lehet a baja és meg lehet csinálni házilag??
(#) djseed1 válasza Ancsaaa hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Üdv! Valószinüleg a sorvégtranzisztor adta meg magát!
(#) Ancsaaa válasza djseed1 hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
és az kb merre találom?? ki lehet cserélni?
(#) Ancsaaa hozzászólása Aug 28, 2013 /
 
és van még egy hyundai az meg bekapcsolom és egyből ki is kapcsol azt érdemes megcsinálni? köszi a válaszod
(#) djseed1 válasza Ancsaaa hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Ha tudsz egy képet feltölteni a TV paneljéről, megmutatom hogy hol van! A hyundai-al kapcsolatban pedig, szerintem megér annyiz hogy belenézz! Először forrasztási hibát keress, vagy púpos kondikat stb!
(#) Ancsaaa hozzászólása Aug 28, 2013 /
 
ok rendben küldök mindjárt képet róla!
(#) djseed1 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Üdv! Ha mérnem múltival a 3 kivezetésű PTC-t, akkor milyen értékeket kell hogy kapjak? Merthogy kiszedtem a TV-ből, szétszedtem és a két kis karika valami van benne! Abból a nagyobbik el volt törve plussz megégve! Szétszedtem a két kivezetésü fajtát, és abban találtam pont ugyanolyan méretű épp karikát! Azt beletettem, de még nem próbálom ki! Mértem, az 1-2 lábak között kb 2-2,5kohm, a 2-3 lábakon pedig 18ohm! Ez így jó?
(#) kadarist válasza djseed1 hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Próbáld ki, úgy, legfeljebb nem lesz teljesen jó a lemágnesezés.
(#) Ancsaaa hozzászólása Aug 28, 2013 /
 
hello itt a kis tévének a képe!
(#) Ancsaaa hozzászólása Aug 28, 2013 /
 
meg ez is
(#) djseed1 válasza Ancsaaa hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Kb ő lessz az, de jó lenne egy kapcsolási rajz is! Mi a TV pontos száma?

1.jpg
    
(#) kadarist válasza Ancsaaa hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Szia Anita!
Van műszered és nem félsz az áramtól? Kezdd a mondatokat nagy betűvel és használj írásjeleket!
(#) djseed1 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Anitaaaaaa???? Női szerelő? Ez igen, pláne ha még bele is mer fogni! Respect! És igen, tényleg! Kellene egy múlti is, kiszedni azt a tranyót és lemérni, hogy mizu!
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2013
(#) Ancsaaa hozzászólása Aug 28, 2013 /
 
hát akkor az macerás lenne a javítása!!
(#) zolika60 válasza Ancsaaa hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Csak ha nem vagy felkészülve rá. Használj nagybetűket és a válaszgombot a fejléceben, hogy tudni lehessen kinek írsz.
(#) djseed1 válasza Ancsaaa hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Ha meg van az alapfelszereltség: forrasztópáka, forrasztóón, múltiméter, egy kis kézügyesség és esetleg néhány szerszám mint csavarhózó stb, akkor meg tudod oldani Te is! Ha ezek hiányában szenvedsz akkor sajnos csak szerelő, de az drágább mulatság lessz! A lényeg az, hogy egy ilyen hiba javítása nem túl drága! Végülis olcsóbb mint egy új TV! Úgyhogy csak bátran, ha segítség kell ittvagyunk!
(#) Ancsaaa hozzászólása Aug 29, 2013 /
 
hello! Egyedül multimérőnk nincsen de többi mind van! néztem a kondit az nem púpos meg nincsen elégve ott a forrasztása az ic nél sem,de viszont nézd meg ezen a képen olyan barnás színű az lenne a gond vele vajon??
Következő: »»   860 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem