Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   236 / 375
(#) brato válasza Sebi hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Köszönöm a linket.
(#) Directors válasza endrusz hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Szia!

Köszönöm szépen.
Ahogy nézegettem ugye az első oldalon látom azokat a bekötéseket ami magán a dvd lejátszóban van(innen jön a jel). Viszont azt a kötést ami magában a mélyládába lenne azt nem találom rajta.
Vagy csak én keresem rossz helyen?
(#) szikorapéter hozzászólása Aug 17, 2013 /
 
Helló.Konkréta nekem már van egy kapcsolási rajzom LINK és az lenne a kérdésem hogy ez kb mekkora bemenő feszültségtől használható?És az ellenállások és kondenzátorokat mekkorára kell méretezni?Remélem tudtok benne segíteni.A válaszokat előre is köszönöm.(és ha esetleg rossz helyre fordultam volna a kérdéssel akkor előre is elnézést az adminoktól)
(#) proli007 válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Hello! Először is a "Kapcsolóüzemű táp 230V-ra" c. topikba való. Másodsorban semmi egyéb infót nem adtál meg, hogy ez gerenda lesz, vagy fogpiszkáló. Harmadszor ez csak egy vázlat, nem kapcsolási rajz. De miért nem néztél szét ott, ahonnan vetted. Modikkal áthelyeztetheted a kérdést, ezt meg törölteted.. üdv!
(#) szikorapéter válasza proli007 hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget majd ha több információval rendelkezem az adott "kapcsolásról" majd áthelyeztetem.Mégegyszer köszönöm.
(#) balux33 hozzászólása Aug 17, 2013 /
 
Sziasztok!
Sikerült szereznem egy szép állapotú Akai vs-3seg vodeómagnót, de sajnos nem akar bekapcsolni.
Áram alá helyezéskor a fej felpörög pár másodperce majd megáll, egyedül a funkció gomb megnyomásakor villan egyet egy piros led és ennyi, a kazettát se veszi be.
A tápot kimértem az jónak látszik, de nem tudom merre keresgéljek tovább a panelerdőben.
Egy kapcsolási rajz sokat segítene, vagy az is ha tudnátok segíteni hogy merre keresgéljek.
(#) endrusz válasza balux33 hozzászólására (») Aug 18, 2013 / 1
 
Szia! Tessék parancsolj. üdv pali
(#) szabi95 hozzászólása Aug 18, 2013 /
 
Üdv.
Egy olyan dc-dc convertert keresek ami 4.5V ból csinál 6 vagy 5V-ot.
(#) proli007 válasza szabi95 hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Egy kéréshez, mindig az áramigényt is hozzá kell írni, nem csak a feszültséget. Valamint a bementi feszültség változási tartományát is. (Uin tól-ig.) üdv!
(#) szabi95 hozzászólása Aug 18, 2013 /
 
Az áramigényt nem tudom. De ha segít ezt szeretném üzemeltetni róla: Bővebben: Link
(#) proli007 válasza szabi95 hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Ennek 3,75V a minimum feszültsége, 6V a maximuma. Akkor mi a gond?
(#) szabi95 hozzászólása Aug 18, 2013 /
 
Akkor semmi.Úgy emlékeztem hogy stabil 5V kell neki.
(#) soos csaba hozzászólása Aug 18, 2013 /
 
Sziasztok, szűkségem lenne az alábbi képeken látható frekvencia mérő műszer kapcsolási rajzára!, aki tud azt kérem segítsen. Köszönöm!.
(#) soos csaba hozzászólása Aug 19, 2013 /
 
Sziasztok!, senki nem tud nekem segíteni egy kapcsolási rajzzal?.
(#) Davidd hozzászólása Aug 19, 2013 /
 
Udv! Keresnem egy szunetmentes tap kapcsolasi rajzat Quantex UPS-650X. Googleben keresgettem de nem lettem sokkal okosabb, csak tudom mostmar hogy miket tudott mukodo koraban.
(#) .colin hozzászólása Aug 19, 2013 /
 
Üdv! Érdeklödnék egy erősitő kapcsolási rajza után. Az áldozat neve: Carver htr 885.1 Receiver.
Ő az.
(#) Baxi hozzászólása Aug 21, 2013 /
 
Hi Mesterek

Aurex SB-77 (toshiba) erősítő kapcsolási rajzát keresem, sajnos idáig eredménytelenül.
Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.
(#) Baxi válasza Baxi hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Megoldódott, két ellenállás volt megnyúlva s remélem emiatt ment el a végtranyók B, C zárlatba. Úgyhogy már nem érdekes a kapcsolási rajz
(#) Balu424 hozzászólása Aug 24, 2013 /
 
Sziasztok!
Ennek a panelfúrónak keresem a kapcsolási rajzát: Bővebben: Link. Működik, de annyi a hibája, hogy a fordulatszáma magas, és nem tudom állítani a fordulatszámát. Két cuc van benne ami kimehetett: egy 555 IC és egy IRFZ 44 N Mosfet. Azt mire tudom cserélni?
(#) Baxi válasza Balu424 hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Nézd meg hogy a feten a G és a D között van e zárlat, ha igen az cserés, ha nem akkor az 555.
(#) szebee hozzászólása Aug 26, 2013 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Szükségem lenne 2db kapcsolásra, ami 3,7V-ból állít elő 1,25V-ot és kb. 18-20V-ot.

Előre is köszönöm!
(#) proli007 válasza szebee hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Hello! Felétek csak feszültség létezik, áram, pontosság nem? Nagyon nem mindegy a terhelés. De legalább az alkalmazást írtad volna le, hogy fogalmunk legyen valamiről.. üdv!
(#) szebee válasza proli007 hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Szia!

De létezik az áram itt is! De a pontos adatot nem tudom megadni. Inkább megmondom hogy mihez kell. Az szerintem segíteni fog, és rá jössz majd hogy nagyon nem kell mondjuk 1A!
Egy 5672-ből felépülő füles erősítőhöz kell.
(#) proli007 válasza szebee hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Ha jól látom, a cső fűtőárama 50mA, anódárama 5mA. Ezt egy-egy MC34063-al megoldható, StepDown éa StepUp módban. Vagy is menj át a "DC-DC konverter" topikba.. üdv!
(#) szebee válasza proli007 hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
A StepDown üzemmódra lenne valami javaslatod? Köszönöm, átmegyek.
(#) proli007 válasza szebee hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Az adatlapon ott vannak a kapcsolások. A szakértők, meg a másik topikban..
(#) szebee válasza proli007 hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Vettem. Köszönöm.
(#) szebee válasza szebee hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Valakinek, vmi konkrétabb?
(#) szebee válasza proli007 hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Utána néztem ennek az MC34063-nak és tökéletes lesz! Köszönöm!
(#) Amigos70 hozzászólása Aug 28, 2013 /
 
Keresek kapcsolási rajzot 6P1P elektroncsöves SE erősítőhöz.
Következő: »»   236 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem