Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   54 / 261
(#) cserika70 válasza botesz hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
azt hogy tudom megnézni?
(#) botesz válasza cserika70 hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Csak akkor látod hogyha szétszeded.Ha nem megy inkább hívj szakembert.
(#) Sacc hozzászólása Szept 3, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy Whirpool ADP 539-es mosogató gépünk, de pár napja nem indul el csag, berreg zümmög. Olyan, mintha nem kapna vizet (elvileg só van benne, meg öblítő is - és a víz is eljut hozzá). Vki tud tanácsot adni? Előre is köszi (hétvégére nagyon kellene, mert gyerekzsúr lesz).
(#) zolika60 válasza Sacc hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Az nem lehet, hogy valóban nem kap vizet? A befolyó cső szűrőjét nézd meg. Ha az rendben akkor a vízbeeresztő szelepet ellenőrizd.
(#) Sacc válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
tyű, ezekete hol találom? (nem vagyok műszaki ember)
(#) zolika60 válasza Sacc hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Ahol a falból kijön a vízvezeték, ott csatlakozik rá a mosogatógép csöve egy hollanderrel. Abban van a szűrő. Kicsivel utána a vízbeeresztő szelep. Ebben a PDF-ben a 33. oldalon van a felépítéséről egy általános rajz, hogy könnyebben boldogulj.
(#) Sacc válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
köszi, nem is tudtam, hogy a hollanderben van egy szűrő,. Este megnézem őket. Köszi
(#) sztmiki hozzászólása Szept 4, 2013 /
 
Sziasztok!

FAGOR LF019IX mosogatógép probléma:

Elindítom a programot és kis idő múlva F6 program hibával megáll. A fűtőszálat kimértem és direktbe kötve fűt. A termosztátot tegnap kicseréltem. Nem tudom hol lehet a hiba.

Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) kasznai hozzászólása Szept 5, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy előbbi hozzászólásból sikerült megtalálnom Candy CDI45 ös mosogatógépem hibályát Sajna szerintem az üritő szivattyú adta be a kulcsot. Kérdés: ha direktbe adok neki 220V-ot akkor forognia kéne?
Nem, tudtok véletlenül olcsóbb szivattyút, az Orczynál 17 000et mondta az originálra.
Köszi
(#) zolika60 válasza kasznai hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Direktbe kötve mennie kéne. Ha ki van szedve vidd el az Orczyba és lehet tudnak adni helyette utángyártott univerzálisat olcsóbban. Nekem is ilyet mondtak a mosógépen az eredeti szivattyúra, de 2500 kemény magyar forintért kaptam utángyártottat, ami tökéletes lett helyette.
(#) kasznai válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Köszi
(#) Zozz_ hozzászólása Szept 6, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy Samsung mosogatógépünk (DMS400TRW). Természetesen lejárt a garancia 4 hónapja.. Segítséget szeretnék kérni, hogy milyen irányba induljak el (nincs bizalmam a szerelőkkel..). Elindul, a vizet kinyomja majd próbálkozik még párat víz kinyomással mintha lenne még benne víz és pici várakozás után megáll E2 hibakóddal (vízellátás probléma). Nagyon minimális 1-2 mm víz marad csak a szűrő házban, gondolom ez csak a csőből csurog vissza.

Az aquastop-ot szétszedni nem tudom, úgy látom nem szedhető szét..

Hogyan győződhetnék meg arról, hogy az-e a hibás vagy még a víz kiszivattyúzásánál akad meg a program?

Köszönöm.
(#) botesz válasza Zozz_ hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Nagy valószínőséggel azt érzékeli hogy víz van benne.Nézd meg a vízszintszabályzóját(nem tudom milyen van benne) De lehet hogy felakadt a nikecel úszó gép padlólemezén.
(#) vestits hozzászólása Szept 10, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy 12terítékes beépíthető BEKO LS9212B-2 tipusú mosogatógép és bekapcsolás után semmit nem csinál csak JJ hibát jelez. Tudna valaki nekem ebben segíteni, mit nézzek meg rajta?
(#) szarvas56 hozzászólása Szept 12, 2013 /
 
Sziasztok kedves fórumtársak.Engem Gyurinak hívnak,és olyan problémával szembesültem ami számomra nem szokványos.Röviden szeretném a hibát leírni:Tehát a mosogatógépűnk olyan kopogósan működött.Gondoltam biztosan ki ment a siklócsapágy.No ezt megoldottam összeszereltem és ugyan úgy brekegve működött az Askoll magnet.Most itt állok tanácstalanúl,hogy mitévő legyek.Ha van valakinek ötlete szivesen venném.Előre is kösz.
(#) szarvas56 hozzászólása Szept 12, 2013 /
 
Sziasztok,nagyra értékelem a fórumtársak egymásközötti csevegését.Ami ugye hasznos dolgokat is takar,csak én nem vagyok kisegítve,ugyan is a mosogatógép turbószivattyú még azóta is brekegve forog.A gép tipusa/ADP4426WH/.Ha valakinek volna hathatós ötlete megköszönném.
(#) botesz válasza szarvas56 hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Mit értesz azalatt hogy brekegve forog?Ha minden igaz akkor ez már a modernebbik fajta keringető szivattyú ami ugyanolyan mint a leersztő(csak nagyobb).Ha így van csak cserélni lehet mert egy idő után szétkopik.....
(#) millermoki hozzászólása Szept 16, 2013 /
 
Sziasztok! A vízlágyító tartály amibe a sót kell önteni tegnap vettem észre hogy a tartalyban a vízszint kb. a felén van. Régen amikor kitekertem a fedelet a víz fent volt.Jelent ez valamit? A működése a megszokott a gépnek. Üdv!
(#) pdudas hozzászólása Szept 17, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy Gorenje GV61220 markaju mosogatogepunk ami az alabbi videon lathato hibakodot dobja ki kb 17 perc mukodes utan (urites kozben csipog):

http://www.youtube.com/watch?v=eel4r1CVEUU

Ha jok az infok az alabbi linken akkor ez egy E2 kod.
http://www.mosogepszerviz.info/HIBAKODOK/gorenje_mosogato/index.htm

A gepet az utolso csavarig szetszedtem.
- A labirintus tartalyt a kollegaim valamilyen savval atmostak - vizko vagy dugulas nem maradt benne.
- a mosas es az urites mukodik. Nincs elakadt kar vagy eldugult cso.
- A gep aljaban levo Hungarocell uszo nem jelez hibat (nincs viz a gep aljaban).
- A futoszalat megmertem, kb 30 ohm az ellenallasa. Azt meg nem mertem ki kap-e aramot - holnap majd kilampazom.
- A sotartaly aljan van egy erzekelo aminek egyik labat lehuzva teljesen mas hibakodot jelez par perc utan.
- A gepben van egy nyomas kapcsolo ami az aljan levo urito reszbol kap egy vekony gumicsovon keresztul vezerlest. Ezt lehuzva semmi nem valtozik. Mi ez a nyomas kapcsolo? Netan az urito szivattyu altali vakuum jelzi ha kiurult a gep? Vagy a futes altali meleghez van koze?
Netan a gepben levo vizszint magassagat hivatott merni?
Az E2 hibakod valahogyan a vizszinttel fugg ossze ha jol olvasom az angol nyelvu doksit.
Erdekes, hogy a nyomas kapcsolorol a gumicsovet lehuzva nem valtozik semmi.
- a gep a hiba megjeleneseig nem fut. Azaz az elso 15 percben hideg vizzel mos/oblit. Nem tudom ez hiba-e, sajnos nem emlekszunk mikor kezdett el futeni.
- az elektronikat kiszereltem, ranezesre nincs eldurranva semmi. A kontaktok nem oxidaltak, vezetekezes ep.
- az ajtoban van egy NTK a femlemezhez nyomva - az sem szakadt.
- a sotartalyban van eleg so.

A gepbe a labirintus tartalyon at bejuto viz eleg buborekos - talan direkt van igy.
Az alabbi videon lathato a mukodes kozben.

http://www.youtube.com/watch?v=ZimQNZM-vUc


Tudja valaki mi lehet a gond a geppel? Mit felejtettem meg el ellenorizni?
Esetleg hibakod lista vagy kapcsolasi rajz netan szervizkonyv van valakinek?
(#) szarvas56 hozzászólása Szept 18, 2013 /
 
Kedves Botesz köszönöm a hozzászólásodat.Azért csak most írok mert Wellnesen vagyok.Egyébként megtudtam utólag egy közeli szerelőtöl,hogy ez a ker.sziv egy gyenge konstrukció.Úgy ahogy mondod ki lesz cserélve egy erősebb fajtára.
(#) qvasz2 hozzászólása Szept 21, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy Elektrolux ESF6145 mosogatógép nem akar melegedni. Hideg vízzel végigviszi a programokat, és a végén szárítani sincs kedve.
A burkolatot levettem, a fűtést 27 ohmnak mérem, ami sorba van kötve egy nyomáskapcsolóval. Abba ha belefújok kattan és kapcsol is. Viszont nem találom a hőérzékelőt, vagy bármi hasonlót. Hol keressem?
(valahonnan tudnia kéne, hogy meddig fűtsön, a különböző progik eltérő hőfokon mentek)
A vezérlésre is ránéztem, a panel tiszta, nem pukkant el semmi.
Aki tud valamit, kérem segítsen!
(#) botesz válasza qvasz2 hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
A fűtőbetét egyáltalán kap áramot?
(#) qvasz2 válasza botesz hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Nem.
Ismered a konkrét típus lelkivilágát?
(#) botesz válasza qvasz2 hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Nem ismerem(szerencsére).
A fűtőbetét mellett kéne lenni egy NTC nek(hőérzékelő) és egy hőkorlátozónak(Nem mindig van)Az ntc-t úgy tudod ellenőrizni hogy melegíted és közben méred az ellenállását. Csökkenni kell neki miközben melegíted.Még azt is megpróbálhatod úgy hogy próbazsinórral direktbe kötöd a fűtőszálat és egy pillanatra bedugod a konnektorba. Ha jó akkor forrósodik de nagyon.
(#) qvasz2 válasza botesz hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Ez a bajom, hogy se a fűtés mellett, se máshol semmilyen hő-elektromos dolgot nem látok.
Ez a fűtés, amit látok úgy néz ki, hogy a keringető szivattyú vízcsövébe van beillesztve egy öklömnyi hengeres fém. Csinálhatják ezzel a szárítást is?
(#) botesz válasza qvasz2 hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Igen az a fűtőtest.Szárításkor a gép csak áll magában.Az utolsó öblítés magasabb hőfokon törtnéik és annak a hőjével szárít.
(#) qvasz2 válasza botesz hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
A másik bajom, hogy nem tudom lekövetni: a fűtéshez egy narancs és egy barna (meg a zöld/sárga persze) megy. A narancs megérkezik a vezérlőbe. A barna elindul a nyomáskapcsolóra, annak a másik feléről szintén barna belemegy egy kötegbe, elindul a gép közepe felé, és nem tudok hozzá férni. A vezérlőre pedig egy kék jön már a narancs párjának. Tehát valahol valami van még közte, de nem látom, nem találom, hogy mi az és hogy hol lehet?
(#) botesz válasza qvasz2 hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Lehet hogy az a hőkorlátozója. Esetleg klixon de nem hinném hogy digis gépbe klixon lenne.
Fordítsd a hátra vedd le az alját és minden kiderül.
(#) qvasz2 válasza botesz hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
És nem lesz baja, ha felborítom? Van mindenféle tartályban mindenféle folyadék: lágyító, só, mittudomén? Nem fog az jól szétfolyni mindenhova, ahova nem szabadna?
(#) botesz válasza qvasz2 hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Ha a hátára fordítod akkor nem.Lehet hogy az oldalsó tartályból egy kicsi kifolyik(típusfüggő hogy nyitott teteje vagy sem) de ha ki is folyik nem lesz egy tetemes mennyiség.
Következő: »»   54 / 261
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem