Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   869 / 1271
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Szia!
Érdekes szavakat használsz: habókás, ártogat. Azt nézd meg, hogy a vezérlő IC, ami a távirányító jeleit fogadja, az megkapja-e a tápfeszültségeit.
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Ez a kép , amit feltettél , és szerintem hiányos is.
Nem ártana egy rajz , mert most így fejből nem tudom,de kapásból a C2907 hiányzik , az R3015 hiányzik , az R3908 gyanúsan rossz képet mutat mérni kellene , a 7903 tranzisztor is furcsa nincs e ott zárlat , az 5903 tekercs bal oldali bekötése gyanús .Első körben ennyi , és még nem is láttuk a többi részt miféle tv ez ? Lehet tudni valamit az előéletéről ? Honnan származik stb.

Panel.PNG
    
(#) V1rusH hozzászólása Szept 6, 2013 /
 
Szasztok!

Egy érdekes hibában szereném segítségeteket kérni:
Kedves szomszédom a televízió bekapcsolásakor egy csattanára lett figyelmes, és onnan megszűnt működni a készülék.
Az alaplapot kivéve egy különös dologra lettem figyelmes. A táp primer oldalán (vélhetőleg) 2db tantálkoni kidurrant. Ami miatt különös a dolog, hogy túlfeszre utal a jelenség, de a vitman bizti nem égett ki és elkok sem, ami túlfesz esetén indokolt volna.
Mértem diódákat mind primer mind szekunder körben, nem szárlatos nem szakadt egy sem.
Képet csatolok, adjatok tanácsot mire érdemes rámérnem. Ha panelban mérek, mennyire zavar be a mérésbe a környező alkatrészek.
(Tanultam Tv video technikát, bár nagyon rég és kis tapasztalatom van benne, de nem teljesen vagyok laikus benne..)
Mérésre csak egy multi méter áll rendelkezésemre, bár anno az elektro tanár azt mondta, bőven elég tv javításhoz...
Annyit még elfelejtettem írni, hogy katódsugárcsöves tv.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2013
(#) kadarist válasza V1rusH hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Szia!
Nem tantál, hanem kerámiakondenzátorok és az alkatrészeket (legalább a egyik lábbal) kiforrasztva kell mérni.
(#) eyess válasza V1rusH hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Azt a kondit kapásból cserélni kell a meghajtó tranzisztort ki kellene mérni . És ha csattant bár nem tudni mi , de az nem jó jel .Általában a sorkimenő szokott csattani , de az szokta magával vinni a processzort is .
Milyen tv ez egyébként ?
(#) V1rusH válasza eyess hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Típusát nem tudom, nem is kérdeztem. A sorkimenőn lehet ilyenkor felfedezni sérülést? Esetleg égés szagot...
Az egyértelmű, hogy a kondik csereszabatosak, mert szét vannak nyílva. Fura hogy más alkatrészen melegedés nyoma nem látszik, de a panel alján van egy kis kormolódás fsüt nyom.
Sorvékfokon a panelben lehet zárlatot mérni? Két szélső lába között oda vissza zárlatot mérek, de még nem vetem ki. De kicsit gyanús...
(#) eyess válasza V1rusH hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
A sorkimenőt azt nem lehet beépítetten mérni , és talán egy alkatrészt sem biztonságosan , mert sok mindent belemér ilyenkor a műszer .A sorkimenőn általában , ha csattan a felső részéből kifelé szokott átütni ahová éppen neki a legkönnyebb .Ennek persze égés, füst , és korom nyomai szoktak lenni. A sorkimenőt kivéve az adatlapja szerinti láb , és kivezetések ismeretében lehet kimérni az ere való készülékkel teszterrel stb.
Egye lehet tenni , hogy a tápot rendbe tenni kondenzátort kicserélni , meghajtó tranzisztorokat kimérni esetlegesen cserélni , ha rossz.És ha már csak a sorkimenő lesz hátra , akkor ennek a résznek a kiiktatásával indítható a tv , ha a többi egység jó lesz, akkor kép nem lesz , de viszont hang igen , innen már csak egy sorkimenő kell bele , és ennyi , de ez hosszú folyamat én röviden vázoltam a menetet . És még egyáltalán nem biztos , hogy rossz a sorkimenő , mert egyenlőre mért értékeket , és konkrétumokat nem tudunk.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2013
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
A kondit én vettem ki kimérni, csak nem tettem vissza, mielőtt fotóztam. Az ellenállás eredetileg hiányzik, a másik feketedett ellenállás annak ellenére ahogy kinéz, kimérve jó. A tranzisztort is kivettem kimérni, az is jó. A tekercset nem néztem, viszont igaz h. érdekes, mintaki kicsit meg lenne égve. Mit lehet azzal tenni?
Tvről annyit tudok, h. a felhasználó ki akarta lökni, mert ,,nem megy,,

A Típus 21PT1653/58P
(#) stevepapa válasza jdani hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Valószínű trafós lesz, trafó nélkül ezen semmi sem működik
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
A tekercs ha zárlatos , vagy meg van égve , akkor azt csak cserélni lehet.
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Üdv!
Holnap fogom piszkálni ezt a TV-t, mert nemrég értem haza egy másik TV szerelésből és már az akkufeszültségem alacsony.

Holnap reggel közlöm hogy mi a helyzet!
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Ok másik tv szerelésből hú nem vagy kispályás na mindegy jól van , majd holnap.
(#) eva.csatari hozzászólása Szept 6, 2013 /
 
Sziasztok.
Segitenétek az "lcd tv probléma" topikban
Köszönöm
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Igen a másikból! A hétvégére még van 4 TV

Akkor holnap...
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Belehúztál rendesen .
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
TV-szerelő vagyok, csak ennyi az oka!
(#) abdulka hozzászólása Szept 7, 2013 /
 
Sziasztok!

Csak annyi érdekelne hogy egy Orion T 2835S STX Silver televízióban a gyári STV9306A IC helyett miért nem jó az STV9306?

Köszönöm.
(#) eyess válasza abdulka hozzászólására (») Szept 7, 2013 / 1
 
Például ezért .

STV.PNG
    
(#) fakezű válasza eyess hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Szia

Elnézést hogy csak most reagálok, de tegnapig nem volt időm foglalkozni a TV-vel Bővebben: Link.
Tegnap szétszedtem és átnéztem. A függőleges eltérítő IC lábainál elég gyengék voltak a forrasztások, így átforrasztottam a lábait. A csíkok eltüntek. Örültem, hogy csak ennyi volt a baj. Aztán egy idő után újra becsíkozódott a képernyő, viszont most már nem olyan durván mint azelőtt. Ha kicsipogtatom az IC lábait műszerrel, akkor minden jónak tünik, nincs kontakt hiba.
Egy fontos dolog: Ha valamivel (mondjuk a mérőzsinórral) megérintem az IC 4. lábát, akkor eltünnek a csíkok. Újra átforrasztottam azt a lábat meg a 7. lábat, hátha elsőre nem sikerült tökéletesen, de maradt a hiba. Csíkmentes a kép akár órákon keresztül is, aztán valamennyire becsíkozódik, megérintem a 4. lábat, csíkok eltünnek. Most például megy már kb 2 órája hibátlanul.
Mi lehet a nyűgje? Talán így már könnyebb beazonosítani a hibát.
(csatoltam a rajzát, mert amit a múltkor csatoltam nem ehhez a TV-hez való)

c2911.pdf
    
(#) eyess válasza fakezű hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Azt nézd meg , hogy nem mászik e el az ic feszültsége , és azért jönnek elő a csíkok , illetve még kondenzátor hibára utaló jel is lehet ebben.
(#) fakezű válasza eyess hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Az IC lábain lévő elkók valamelyike esetleg, vagy más tipusú kondi is okozhat ilyet?
Gondolom az IC feszültségét akkor mérjem, amikor becsíkozódik újra, igaz?
(#) eyess válasza fakezű hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Igen akkor mérd .
És pirossal megjelöltem neked azokat az alkatrészeket , amiket fontos lenne kimérni .
Kondenzátorokat , ellenállásokat ezeknél azt , hogy pl annyi e az értéke mint a rajzon , ha jócskán eltér , akkor cserélni kell.És hát a feszültség értékek , ami megint csak fontos , hogy lehetőleg pontos legyen.

TDA8357.PNG
    
(#) fakezű válasza eyess hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Köszönöm.
Leellenőrzöm majd őket. A C604 C605 elkókat egyszer már cseréltem úgy egy éve. (akkor kép összeugrásos baja volt a TV-nek és kicseréltem az összes elkót az IC környékén)
Az ellenállásokat lehet mérni a helyükön, ugye? (mármint nem kell kiforrasztani őket)
(#) Lali24 hozzászólása Szept 7, 2013 /
 
Sziasztok, már a múltkor kérdeztem, hogy lehet a Settopbox-ot olyan tv-hez kapcsolni améken nincsenek video bemenetek (SCART). Ajánlottátok az RF Modulátorokot de azok erre mi felénk elég drágák. És van olyan szerelő "ismerősöm" aki simán rak beléjük SCART-ot csak nem akarja megosztani,h hogy kel csinálni. Valaki tudja közületek?
(#) eyess válasza fakezű hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Nem lehet mérni e helyükön legalább az egyik végét emeld ki a helyéről, úgy már lehet mérni.
Pl ha az R608 nem 22ohm , hanem mondjuk 30 , vagy még több , akkor cserélni kell .És a többinél is , ha már eltérések vannak cserélni kell .
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Ez jó lesz neked .A modulátort bármelyik már nem használt videó magnóból ki tudod szedni.
Remélem estére már menni fog .

modulator.PNG
    
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Köszönöm megnézem kell ilyennek itthon lenni.
(#) DRAWS hozzászólása Szept 7, 2013 /
 
Sziasztok! Volna nekem egy Dyras XE WS32TST 16:9 -es CRT Tv-m. Sajnos az egész kép tiszta kék. Át néztem a tv nyomtatott áramkörét. Van rajta egy integrált áramkör amibe csatlakozik a képcső végéről levő panel egyik vezetéke. Lehetséges hogy az a "chip" hibásodott meg? A segítségeteket előre is köszönöm.
(#) stevepapa válasza DRAWS hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Igen lehet. Milyen cső van benne?
(#) DRAWS válasza stevepapa hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Szia. Típusát nem tudom, de LG,Philips. Így van rá írva.
Következő: »»   869 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem