Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Sziasztok!
Új ARDUINO felhasználó vagyok, illetve szeretnék lenni. Próbálgatok programocskákat írni, több-kevesebb sikerrel. Most ott akadtam el, hogy nem tudok string lévő számot valós számmá alakítani amivel tovább tudnék számolni. Ha valaki tud megoldást kérem írja meg. Előre is köszönöm a segítséget.
Az Arduino ezt igen vacakul kezeli...
C szintig illik lemenni... Minta: http://arduino.cc/en/Reference/StringConstructor
Sziasztok! Itt folytatom az "AVR - Miértek hogyanok" topic után. Egy arduino mini boardnak a fuse bitjei hogyan vannak beállítva? Valahonnan meg lehet ezt tudni?
Meg is van, működik is az FTDI kapcsolat rendesen. Bővebben: Link
Csak hogyha más is találkozik vele - ne keresgéljen feleslegesen (off: a tudást ha kérdezzük - azért osszuk is már vissza ):
A boards.txt állományban vannak benne a felprogramozási paraméterek. A programmers.txt meg a támogatott programozókat írja le.
Sziasztok!
Kaptam egy programot amiben a következő változó típusnál mindig kiáll hibára a fordítás: uint8_t Hogy lehetne ezt életre kelteni, mit és hol kellene átírni ? Próbáltam typedef unsigned char uint8_t; -t beírni a progiba de nem segített. Válaszokat előre is köszönöm!
pde? ino?
Aruino-0023 ill Arduino-1.0 éa Arduino-1.0.5-l is fordítsd le. A keretrendszereket is átírták jópárszor .
Ino van. Arduino-1.0.5-el próbáltam.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2013
Ehhez kell még minimum 4 plusz eljáráskönyvtár is még...:
#include <Ethernet.h> //library for ethernet functions #include <Client.h> //library for client functions #include <DallasTemperature.h> //library for temperature sensors //#include <stdint.h> #include <OneWire.h> //library for the onewire bus
Ezek meg is vannak. Itt egy kép is a hibáról hátha így egyszerűbb.
Nem ez a probléma, de egy alapvető hiba, hogy az Arduino keretrendszer elérési útjában, a Windows által nemkívánatos karakterek vannak.
Pl. nálam nem indul el az Arduino, ha az eredeti "X:\arduino-x.y.z\" könyvtárban hagyom. Át kellett nevezem, pl. arduino-nak... De ismétlem nem hiszem, hogy ez a hiba.
Más a könyvtár által várt változótípus, mint amit a főprogram ad neki.
Ekkor jön, hogy kérdezd meg a SW készítőjét, hogy - melyik arduino verzió - melyik függvénykönyvtárakkal használta... Én most szívok ezzel, mert aki publikál _totál_ képtelen megadni verziószámokat, összecsomagonli a leforduló anyagokat.... Az Arduino is rengeteget változott a 0020 verzió órta (persze dokumentáció meg a holdban ) Szóval sok sikert nem látok ezen infók nélkül....
Talán vagyunk még egy páran akiket ez érdekel:
Arduino alapú, több funkciós opensource PID vezérlő, kávéfőzőkhöz. Nem vagyok infós, igy a program elég kusza lett, de szerintem megérthető. Magyar leirás a linknél található. A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2013
Sziasztok!
Szerintetek megoldható-e rs485-ön több arduino kommunikációja a következő képpen: 1. Lenne egy arduino (mester) ami információkat kér másik arduino-(k)tól és ez alapján utasításokat adna, hogy mi legyen a kimenete (a szolgának) 2. (szolga) arduino pl. hőfokokat mér és küld. És a (mester) arduino-tól kapott infó alapján tesz aktívvá kimenetet. Szerintetek megoldható? Sajnos ilyen példát nem találtam még. Azért gondoltam az rs485-re mert az arduinok között kb 10méter lenne. Köszönöm a segítségeteket előre is.
Simán. A kulcsszó:
- modbus - fieldbus Illetve Bascom-AVR alá van jó leírás: BenBus protokoll. Az alapelv nagyon jó... Tovbbképzés: RS485
Köszönöm a választ!
Ezekre ráakadtam, csak az un. transcevier -es példákat nem találok arduinohoz amiből el tudnék indulni. Csak olyanokat találok ami csak Adóként és a másik Vevőként funkcionál. A bascom-ot még nem használtam, csak az arduino-t használom (de lassan abba is bele kéne ásni magam)
A 485 chipen ott az R/V láb. Azt kapcsolgatod, hogy adsz vagy veszel (sima I/O lábra teszed).
Trükk: - az utolsó _adott_ jel után 1.5 byte-val lehet csak iránytváltani, mert különben elveszik az adat! Pl.: Arduino modbus master: http://playground.arduino.cc/Code/ModbusMaster
Sziasztok!
Teljesen kezdő vagyok, és valószínűleg az is maradok.... Vettem egy Arduino Mega 2560-t, egy előre megírt programot szeretnék rátölteni,de mindig "time out" hibát kapok. Minden jól van beállítva mert ha egy minta progit próbálok akkor minden jó... Angol fórumokon több helyen is találkoztam hasonló problémákkal, viszont annyira nem vagyok jó angolból hogy megoldjam, főleg hogy a programozás részhez sem értek... Többen írják hogy egy kisebb méretű progi gond nélkül felmegy de nagyobbaknál ezt a hibaüzenetet kapják ök is. A lényeg amit fel szeretnék tölteni az mások által már használt , és jól megírt program. a mérete: 27608 byte Valakinek ötlete?
Sziasztok!
Ez a hibaüzenetet miért kapom? Ftdi kábelt használok, és a fordítás rendben megtörténik. A hiba a feltöltésnél történik meg.
- hibás a tool-board alatt a panel kiválasztás
- rossz com portot adtál meg - a gépedben a bluetooth letiltandó, mert bekavar.
Köszi Robi ,hogy reagáltál.
A panel kiválasztását a mellékelt képen a célhardver szerin kellet elvégeznem. Portot látja (USB serial port Com4) Bluetooth nincs a gépemen. RX TX-en komunikál az FT 232,viszon a ledek visszajelzése csak pár felvillanás. (Ebben az esetben gondolom nem kell bootloder)
De, kell bootloader.... (soros porton programozol!)
A panel: diecimila/duemilanove 328
Hétvégén remélem megoldom.
Az Arduino-ban nem találtam meg ezt a panelt (több verziót is letöltöttem). Lehet,hogy én értem félre és a "/" az vagy -vagy? A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2013
Nálam is csak "Arduino Duemilanove w/ 328" található, de a leírásod is azt említi...
Azt is jó lenne leellenőrizni, hogy az USB/UART konverter és a kártya csatlakozójának kiosztása valóban egyezik-e, és 5 V-os logikai jelszinttel dolgozik. Létezik 3,3V-os illetve állítható jelszintű kivitelű is. Ennél a Sparkfun konverternél például a hátoldali átkötéssel választható a jelszint. A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2013
A 16 MHz-s ATMega328 chipes boardot válaszd ki....
Megpróbáltam a bootloadert beégetni egy stk 500-al.
Nem sikerült,pedig ezzel már töltöttem be 644-be bootloadert. Az Arduinom ismeri az stk 500-at (a Te leírásod alapján). Most ezt a hibaüzenetet kaptam. "A 16 MHz-s ATMega328 chipes boardot válaszd ki.... " ilyen nekem csak ugy simán nincs. A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2013
Keresgélj még.
Bootloadert kiütöd, rossz áramkört választasz ki... Légy figyelmesebb! Bármely ATMega328-as rendszert, 16 MHz-vel válaszd ki (arduinoban a boards.txt állományban megnézheted, hogy ezek melyek)
Átnéztem és a Arduino Duemilanove w/ 328 panel úgy tűnik,hogy megfelelő.
Ennek ellenére a bootloader betöltése nem sikerül Arduino-ból. ...Elbizonytalanodtam ,(hozzáértésem ami bizony kevés) és a témakör nagysága ( pedig a 60 naposat végig "csináltam" ).. Elolvastam a bootloader témakört és félek marad a Bascomos verzió?
Bootloadert mivel töltöd le?
Az AVR chipID-t ki tudod olvasni pl. AVR-Studio 4.19-l? Az AVR holmid kap tápot?
A bootloadert az Arduinoból szeretném betölteni az alábbi eszközök egyikével.
Az AVR idét semmivel nem tudom kiolvasni ,ill a Fusebit Doktor Terminál ablakában látom az azonosítóját de nem ismeri fel. Szerintem tápot kap (usb-ről). A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2013
|
Bejelentkezés
Hirdetés |