Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mozgásérzékelő
 
Témaindító: jana, idő: Jan 8, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 30
(#) Inhouse válasza nagyzsak hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Szerintem olvasd le róla...nem?
nagy valószínűséggel LM324
(#) Inhouse válasza fecameca hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Idézet:
„A 24 V-al kapcsolatban viszont nekem van igazam.”


Kivel szemben?
(#) store92 hozzászólása Jún 21, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy mozgásérzékelőm, amiből 3 vezeték lóg ki egy piros egy fehér és egy fekete. Melyik melyik lehet?
(#) Gafly válasza store92 hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Idézet:
„Van egy mozgásérzékelőm”

Villanykapcsoló, vagy riasztó?
(#) store92 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Kapcsoló.
(#) Inhouse válasza store92 hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Ha ez egy 230V-os PIR mozgásérzékelő relékimenettel, akkor:
Nézz bele, de valószínűleg a fekete a fázis, a fehér a nulla, a piros a kapcsolt fázis.

Üdv
Inhouse
(#) store92 válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Bekötöttem, de az van hogy folyamatosan világít, ha bedugom. Sosem kapcsol ki.
(#) Gafly válasza store92 hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Szokott lenni olyan üzemmód, hogy folyamatosan bekapcsolva.
Ehhez megfelelő ütemben kell ki/be kapcsolgatni...
(#) fecameca válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Azokból általában nem lóg, hanem sorkapocsban (csoki szorító) van. Én nem mernék rákötni 220 voltot valamire, amit csak úgy találtam, és lóg belőle 3 szál. És ha csak a törpefeszültségű rész van benne a dobozban, akkor mi van? Jobb lenne előbb a dobozba belenézni.
(#) store92 válasza fecameca hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
De ez 230V-ról üzemel, mert akitől kaptam, hogy üzemeljem be konnektorosra, mondta hogy ez 230V-os, mert ő bontotta ki otthon. Van rajta egy olyan hogy teszt egy poti aminek az egyik vége "teszt" a másik "on". De ezt hiába tekergetem....
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2013
(#) Kastler válasza vzsolo hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Hello, ugy olvasom már későn válaszolok, de egy lehetséges megoldás a problémádra az alábbi kapcsolás. Kicsit csunyára sikerült elnézést érte.
(#) proba válasza Kastler hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Azért ennyire nem egyszerű, de tetszik. Ugyanis mikor elmegy akkor a mozgásérzékelők jeleznek (tárolva van a távozó emberke) A kapcsoló visszakapcsolásával borítékolt a csengetés.
(tudom kötözködni könnyű) Azonban így a működtetés talán korrekt. Ha az órát ebbe a rendszerbe teszi, már nem kell különböző kezelési trükkökkel játszani.
(#) Kastler válasza proba hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Ebben az esetben a relé lehet egy késleltetve elengedő relé, ha el megy otthonról fel majd le kapcsolja a kapcsolók valamelyikét, így az időzítő relén beállított ideig a csengő nem szólalhat meg, de ebben az esetben a lámpát kapcsoló váltó érintkezőt ki is lehetne hagyni, így a mozgás érzékelővel a lámpa kapcsolna addig is míg a csengő tiltva van...
(#) Inhouse válasza fecameca hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Idézet:
„Én nem mernék rákötni 220 voltot valamire, amit csak úgy találtam, és lóg belőle 3 szál. És ha csak a törpefeszültségű rész van benne a dobozban, akkor mi van? Jobb lenne előbb a dobozba belenézni.”


Ezért írtam amit írtam:
Idézet:
Ha ez egy 230V-os PIR mozgásérzékelő relékimenettel, akkor:
Nézz bele, de valószínűleg a fekete a fázis, a fehér a nulla, a piros a kapcsolt fázis.”
(#) mizsei.robi válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Sziasztok!
Van 2 darab ilyen mozgásérzékelőm, ami nem akar működni rendesen. Az egyik néha kapcsol mozgásra, kb 2-3 kapcsolás után teljesen lekapcsol, led villog rajta, többet nem kapcsol be. A másik az egyáltalán nem akar kapcsolni, a led azon is villog. Mit lehetne ezekkel csinálni, hogy működjenek?
(#) Lorand02 hozzászólása Szept 17, 2013 /
 
Segítséget szeretnék kérni.

Azt akarom megoldani hogy van egy Reflektorom ami mozgásérzékelős, de nincs benne alkonykapcsoló. És én nem akarom azt hogy nappal is bekapcsoljon ha elmegyünk előtte.

Ezért vettem kettő váltó kapcsolót, mivel két helyről akarom kapcsolgatni. Tehát mikor beszürlül akkor felkapcsolom és onnantól bekapcsol mozgásra reggel meg lekapcsolom.
Linkelek egy képet hogy jól e gondolom a bekötést.
(#) Gyu válasza Lorand02 hozzászólására (») Szept 17, 2013 /
 
Szia!
Jó a rajzod, úgy működne ahogy szeretnéd.Csak felkapcsolás után is világítani fog pár másodpercig, úgy hogy nincs mozgás, legalábbis amikkel én találkoztam azok olyanok voltak.
(#) Pujc hozzászólása Szept 19, 2013 /
 
Üdvözlet mindenkinek
Akinek van tapasztalata ilyen mozgásérzékelővel , megoszthatna velem egy bekötésit, előre is köszönöm szépen.

Amire jutottam:
1 = +12v
2 = - 12v
3= ?
4= ?
5= ?
6= ?

Működik és reagál a mozgásra. A kérdőjeles sorkapcs részek nem reagálnak viszont semmire.
Illetve mit jelent , mire valók a PIR, ALARM , MW állítási lehetőségek?!
(#) Inhouse válasza Pujc hozzászólására (») Szept 19, 2013 / 1
 
Mivel oda van írva, hogy a 3-4 a relé, akkor ott kellene történnie változásnak, amikor kapcsol, mivel azt írtad, hogy működik. Nem szerelek ilyeneket, de az 5-6 vagy a tamper mikrokapcsoló, vagy valami egyéb, esetleg üres. Ha megfordítod a NYÁK-ot, le lehet követni, hogy mi hova megy.
A relé elképzelhető, hogy NC érintkező, vagyis alapból zárva van és szakít, amikor működik. Valamint lehet sorban egy pár ohmos ellenállás a kivezetésekkel...
A PIR a passzív infra érzékelő, a felső részen, az MW a mikrohullámú része, alul van az érzékelő. Az ALARM riasztást jelent. Egyébként teszteléshez van, hogy külön be tudd lőni az érzékelőket...
Esetleg keress már rá a neten, rajta van, ez egy Napco Champ C-100-as érzékelő...
(#) Pujc válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Köszönöm a válaszod!
Igen , oda van írva hogy relé, szóval próbáltam is rákötni egy relét csak épp nem kapcsolta. (a 12v-os tápfesz önmagában képes működtetni amúgy a relét) Így gondoltam az akkor a 3-as és a 4-es egy záró vagy nyitó érintkező. Idegen nyelvel nincs gondom a rövidítés nem volt evidens számomra. Nyilván való,hogy észrevettem a típus nevét , de azért írok ide mert a net-en éppen hogy nem találtam leírás.
(#) Inhouse válasza Pujc hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Huhh, nem igazán értem amit írsz...a relének a panelon kellene lennie, a kivezetése egy érintkező a 3-4 ponton, arra hiába kötsz egy másik relét...tegyél rá egy ellenállásmérőt és nézd a változást, ha érzékel a mozgásérzékelő!
(#) Pujc válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Köszönöm még egyszer a segítséget!!!
Volt egy másik elképzelésem az bejött.
A 12V-betápról a 3-4 es (kapcsolót) sorba kötöttem és kiválóan működik
(#) Inhouse válasza Pujc hozzászólására (») Szept 20, 2013 /
 
Idézet:
„Volt egy másik elképzelésem az bejött.”


Nem semmi vagy! Erről beszélek az eleje óta...az csak egy érintkező, nem jön ki feszültség. Ahhoz, hogy üzemeltess róla valamit, kell a feszültség, amit ezzel az érintkezővel kapcsolsz...persze, hogy így működik...
(#) Pujc válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 20, 2013 /
 
Figyi , az nyilván valóvá vált számomra,hogy nem jön ki feszkó próba alapján -.- )
Első mozgásérzékelő amit életemben bekötöttem, bocs. Felnyitottam és ez a két elgondolásom volt ,hogy a RELÉ vagy azt jelenti hogy a betáp 12V -ja jelenik meg amihez egy relét kell kötni vagy azt, hogy egy relének az érintkezője. Most szerintem ez nem annyira abszurd elképzelés.
(#) Inhouse válasza Pujc hozzászólására (») Szept 23, 2013 / 1
 
Idézet:
„Most szerintem ez nem annyira abszurd elképzelés.”


Nem, nem az, viszont én nem látom az elképzelésed, csak a kérdésed. Arra válaszolok...az, hogy a válaszom egybeesik az egyik elképzeléseddel, az meg lehet, hogy nem a véletlen műve.
(#) Sisela hozzászólása Okt 4, 2013 /
 
Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy vettem egy 10w-os LED kültéri lámpát. Szeretném mozgásérzékelőre kötni. Sikerült is összekötni működik,de ha alaphelyzetbe kerül akkor a LED elkezd villogni. Ha valaki találkozott már hasonló esettel és talált rá gyógyírt szívesen venném ha megosztaná Velem. Köszönöm,hogy meghallgattok. Üdv:Sisela
(#) Gafly válasza Sisela hozzászólására (») Okt 4, 2013 /
 
Szia,
van erre egy külön topic Villog az energiatakarékos izzó kikapcsolás után és a villanyszerelős topic-ban (és még sok másikban) is ki van vesézve a dolog.
A lényege, hogy kell a lámpával/fénycsővel párhuzamosan kötni egy kis terhelést...
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2013
(#) Sisela hozzászólása Okt 4, 2013 /
 
Köszönöm a gyors választ Gafly! Már megyek is olvasgatni az ajánlott csoporthoz!!
Köszi:Sisela
(#) bally hozzászólása Okt 14, 2013 /
 
Hali!

Alacsony költségvetésű riasztót építenék, az első lépésnél tartok, az ötletnél. Ezzel a mozgásérzékelővel össze lehet kötni valami szirénát, illetve milyen tápegységről érdemes működtetni az egységet? A hangsúly az üzembiztosság és az alacsony költségvetés Miket olvasgassak a témában, hogy képbe kerüljek?

Előre is köszi!
(#) Inhouse válasza bally hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Összekötheted. A táp attól függ, hogy milyen a sziréna. Jellemzően 12V-osok szoktak lenni, de az áramfelvételüktől is függ, hogy mekkora a teljesíménye. Amikor a sziréna is meg van, akkor ahhoz kell igazítani a tápot.
Következő: »»   10 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem