Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   1 / 3
(#) Toska hozzászólása Dec 4, 2007 /
 
Sziasztok!

Szeretnék építeni egyik airsoft fegyverembe(xm8) BB lövedék számlálót.Hogy miért:

Elektronika terén nagyon megvagyok lőve.Találtam két weboldalt is, ami szimpatikus.

Az egyik:http://www.syste.ms/g36c/index.php
A másik:http://www.kitsrus.com/pdf/k1.pdf

Az első linkben, nekem szimpi módon, infra kapu érzékeli a BB lövedéket, és viszi a jelet a számláló Ic-nek.
Fontos, mivel nem mindíg annyi lövedék hagyja el a csövet, mint amennyit tüzelek vele.Föleg sorozatlövésnél.

A második linken viszont, korrektül megvannak adva az alkatrész adatok, de sajnos nyomógombos megoldás.


Kérdésem az lenne, hogy tudne-e valaki segíteni az első link, Bullet Counter megvalósításában?
Nem tiszta számomra,hogy hogy van összekötve a számláló, és az infra része.
Amit rajzolt az oldalon IR sensor circuit néven, az én kis elektrotechnikai tudásomnak kevés.
Ha valaki megtudná rajzolni nekem a kettőt egyben, annak nagyon szépen megköszönném. :worship:
(#) proli007 válasza Toska hozzászólására (») Dec 4, 2007 /
 
Hello!

Nem kell ide rajz. Az első rajzon rajta van az optokapu, és jelformálónak egy 74HC14.
A második rajzon a COUNT bemenetnél, egy nyomógomb van meg egy kondi és egy ellenállás, itt a jelformáló egy CD4093.
Az elsőnél elhagyod a 74HC14-et, amásodiknál a nyomógombot a 10nF-os és a 470kohm-ot.
Majd az optokapu tranyójának kollektorát átvezeted a 4093 bemenetére.
És már kész is vagy.

Ja, a második rajz szervileg ugyan az, csak más a BCD/7seg maghajtó és persze nem kell 5V.

üdv! proli007
(#) fureszk válasza Toska hozzászólására (») Dec 4, 2007 /
 
Tessék. Ha valami még nem tiszta, kérdezz.

segitseg.GIF
    
(#) proli007 válasza fureszk hozzászólására (») Dec 4, 2007 /
 
Hát igen, csak nem lehetett eldönteni, hogy a tranyó hogy van bekötve, meg a munkaellenállásán (1k) ott van az a 400nF ha igaz, az nem biztos hogy kell, ha a lövedéket nézzük, az elég gyors tud lenni. (bár nem tudom hol látja az opto.)

üdv! proli007
(#) fureszk válasza proli007 hozzászólására (») Dec 5, 2007 /
 
Ez a link is ott van az oldalon, ezen jól látszik jópár dolog. Opto pedig nincs az egészben, az egy infraled és egy fototranzisztor, ami érzékeli az infrát is(BPW41).
(#) proli007 válasza fureszk hozzászólására (») Dec 5, 2007 /
 
Köszi, a rajzot!
Egyébként optokapunak hívom ezt is.

Én 74C926-al csinálnám, mert abban egy tokban benne van az egész buli, és a kijelzőnek meg HP582-7433-at használnék. Abban össze vannak kötve a szegmensek Az MPX-hez és jóval kisebb.

üdv! proli007
(#) Toska hozzászólása Dec 5, 2007 /
 
Köszönöm az eddigi infókat, és help-eket.
A második rajz szerint összeraktam a kapcsolást próbapanelon.
Remekül működött kapcsolókkal.
A kapcsoló kiváltása már nehezebb ügy volt számomra
Próbáltam elhagyni a 10nF-ot és a 470kohm-ot,a kapcsoló helyére pedig belekötöttem egy ilyet:fotótranzisztor

A baj az volt, hogy infrajelre össze-vissza kezdett számlálni.
Visszatettem a 10nF-ot és a 470kohm-ot, plusz a fotótranzisztort a kapcsoló helyére, és szépen elkezdett számlálni minden egyes infrajelre.Távirányítót elérakva meg csak úgy pörögtek a kijelzök felfelé

Kérdésem lenne, hogy nem árt-é a fototranyónak, hogy 9,és nem 5 V-os kapcsolásba illesztettem bele?(ellentétben mint ahogy az első linkeben szerepel 74HC14-es Ic-vel).
(#) fureszk válasza Toska hozzászólására (») Dec 5, 2007 /
 
Igen a kondik a tüskék eltűntetése miatt vannak ott. Örülök hogy működik a dolog. Ha 9v-ról működteted a fotótranyót, akkor cseréld ki a bázis ellenállását 1,8Kohm-ra.
(#) Toska hozzászólása Dec 6, 2007 /
 
Megrajzoltam a pcb-t, 1.8 Kohm-mal, ha kész lesz rakok fel képet róla.

Csak azt nem tudom még, hogy magának az infra lednek muszály az 5V-os stabilizátor?Vagy elég lenne egy ellenállással sorba kötni a 9V-os elemmel?
Mert ha kell a stabilizátor, akkor rárajzolom a pcb-re azt is.
(#) fureszk válasza Toska hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
Szerintem nem kell stab, egyszerűen tegyél elé egy ~750ohm-os ellenállást.
(#) Toska hozzászólása Dec 6, 2007 /
 
Oks.köfönöm.Megcsinálom a nyákot, összerakom, és ha müködik felrakom a pcb-t.
(#) fureszk válasza Toska hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
Ok, de mivel nem túl bonyolult az áramkör, akár át is nézhetem(jük) a nyáktervet. Több szem többet lát és ha hibás lenne neked is több nyákod marad! (nameg kevesebb ősz hajad lesz)
(#) Toska hozzászólása Dec 6, 2007 /
 
Rendben, de hozzá kell fűznöm, hogy nagyon picibe rajzoltam meg a helyigény miatt.
Így, vannak az ic lábak között is vonalak.
Nekem eddig sima fotólakkos megoldással sikerült ilyen kicsibe megvalósítanom kapcsolásokat.Csak oda kell figyelni, hogy a nyomtatott fólián jó minőségűek legyenek a vonalak.

Remélem azért minden ott van a helyén

Ja, még annyit hogy ez csak Board.

untitled.brd
    
(#) proli007 válasza Toska hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
Az R1 és R3 ellenállást simán kihagyhatod, mert nem a "levegőben van, hanem a 4093-ra csatlakozik.
Az R2 helyett, pedig rövidzárat is tehetsz, mert azt nem vezérli semmi, az csak logikai "L" szintet ad a bemenetre.
Viszont az IC-k tápfeszére tennék egy 10µF-os elkót, és a számláló közelébe, ugyan ide, egy 100nF kerámiát. (szerintem ez lemaradt)

Kíváncsi lennék, hogy fototranzisztor emitterében lévő 1,8k ellenállást mi alapján választottátok meg?

üdv! proli007
(#) fureszk válasza proli007 hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
Nem tudom mire gondolsz. A fototranzisztor emittere le van földelve.
(#) proli007 válasza fureszk hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
Persze a rajzon úgy van, de a nyákon meg úgy, hogy a nyomógomb "helyén" van a fotótranyó, és a föld felé az 1,8k ellenállás. (Persze ez mindegy, hogy alul, vagy felül van) Én csak a fotótranyó munkaellenállás kiválasztására kérdeztem rá, amit javasoltál (igaz Te bázis ellenállást írtál, csak nem tudom, hova) az most a COUNT és a föld között van a rajzon.
(Remélem érthető volt)

üdv! proli007
(#) GreenGrass33 hozzászólása Dec 17, 2007 /
 
Hi vaklaki nem venne fel msn-re és mondaná el részletesen hogy mi kell hozá és mire valo mert elekronikábol nem vagyok jeles éppen msn: htf_green@c2.hu elöre is köszi
(#) proli007 válasza GreenGrass33 hozzászólására (») Dec 17, 2007 /
 
Nem kell problémázni, azért van a fórum.

üdv! proli007
(#) Toska hozzászólása Dec 17, 2007 /
 
Sikerült megcsinálnom, rá is tákoltam a fegyóra, persze csak ideiglenesen kívülről rászereltem.
Dehát nemakart számolni .
Átgurítottam a BB golyókat a csövön, akkor szépen számolt.Viszont mikor lőttem vele, megsem nyekkentek a számlálók
Lecsíptem a nyákról a fotótranyó oldali kondit, és tadamm, tiszta Alien feeling
"Márcsak" bekell szerelnem a fegyóházba valahova.



"Nem kell problémázni, azért van a fórum."

Egyetértek proli007-el.Itt többen segítségedre vannak bármiről is legyen szó.Nyugodtan felteheted kérdésedet, azért (is) van a fórum.
(#) proli007 válasza Toska hozzászólására (») Dec 17, 2007 / 4
 
Idézet:
„Az elsőnél elhagyod a 74HC14-et, amásodiknál a nyomógombot a 10nF-os és a 470kohm-ot.
Majd az optokapu tranyójának kollektorát átvezeted a 4093 bemenetére.”


Idézet:
„..ott van az a 400nF ha igaz, az nem biztos hogy kell, ha a lövedéket nézzük, az elég gyors tud lenni.”


Én szóltam, hogy nem kell a kondi! :yes:

üdv! proli007
(#) Toska hozzászólása Jan 12, 2008 /
 
Jogos.Jogos
(#) magitor válasza Toska hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Üdv urak, kellene egy kis segítség, ezt a két cél ict mc14543 és mc14553 itthon hogy kell keresni, mert nálunk Debrecenben nincs. És gondolom véletlen sem egyeznek meg cd 4543 és cd4553 mal?
(#) magitor válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Ó hogy az a én meg ma vettem mc icket Akkor jó, sajnos nem volt időm már adatlapot nézni, csak egy gyors kérdésre.
(#) kevindorner hozzászólása Aug 23, 2011 /
 
Hello,
tudom hogy eleg regi topic, de attol meg megkerdezem. Nem kuldene el nekem a vegleges pcb-t?
koszi
(#) Zolen hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Egy olyan kérdéssel/kéréssel fordulok hozzátok, mint tökéletes analfabéta a mikroelektronikában, hogy tudnátok e nekem segíteni egy olyan 'ammo counter' -ben ami nem a lövedék távozásánál, hanem az elsütőbillentyű meghúzásakor lép működésbe és egy megadott számtól (mondjuk 60-tól) kezd el visszaszámolni, akár egyes lövés, akár sorozatlövés közben, és a végn ha elérte a nullát, ott megáll és úgymond 'reload'-olni kell hogy újra 60-t mutasson?
Ezt a részletesebb leírást találtam a szerkezetről: Bővebben: Link

Valamint itt egy videó arról amit a végén szeretnék hogy megvalósuljon: Bővebben: Link
Ebben kérem a segítségeteket, és mivel számomra az összeszerelés is problémás lenne, ezzel is megbíznék egy vállalkozószellemű embert.

Válaszotokat előre is köszönöm!!!

A LINK gomb nem dísznek van a válaszablakban, javítottam !
(#) Zolen válasza Zolen hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Köszi a javítást, én is így szerettem volna csak valamiért nekem nem működött a LINK gomb.
Még1x köszi
(#) Krisztián 99 hozzászólása Feb 2, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék tőletek a következőben:
Szeretnék készíteni, egy az airsoftban használatos foszforeszkáló lövedék megvilágításához használatos eszközt. Az elektronikai részéhez annyira nem értek,
de ha van egy kapcsolási rajz azzal már elboldogulok. Én úgy gondoltam, persze javítsatok ki ha nem jó, hogy egy infra kapu kapcsolna (minél rövidebb idő alatt) 5db uv ledet, amikor a lövedék elhalad közötte és utána kb.1 másodpercig világítana. Az áramforrás 4db AAA elem lenne. A led adatai:
- Fény hullámhossza: 390...397nm
- Max. áram: 20mA
- Nyitó feszültség: 3,3...3,5V

Lehetőleg minél kisebb elektronika kellene a hely szűke miatt.(smd?)
Töltöttem fel egy rajzot az elméleti megvalósítási elképzelésemről.
Kérlek segítsetek.
Előre is köszönöm: Krisztián
(#) bighead hozzászólása Júl 12, 2012 /
 
Sziasztok,
Szeretném a segítségeteket kérni.
Szeretnék én is a airsoftban használatos lövedékszámlálót építeni.
Én olyat szeretnék építeni ami 460-tól számol vissza 0 ig és egy reset gomb megnyomásával vissza lehetne álítani 460-ra.Pic-es megoldásra gondoltam,de mivel eléggé távol áll tőlem a pic progrmozás ezért kérném a segítségeteket,de bármely más őtletett szívesen várok.
Üdv
(#) vzoole válasza bighead hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
És ezt a fegyveren kéne mérni vagy ide kéne célba juttatni a BB-t?
(#) vzoole válasza bighead hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Szia!

Legegyszerűbben valami mikrokontrollerrel tudnád megoldani.
Lényegében kell egy optokapu, aminek a jelét rákötöd egy megszakítás lábra, meg egy kijelző hozzá. Szinte semmi az alkatrész igénye.

Vagy megoldhatnád analóg módon is, de a költsége és a mérete szerintem sokat nőne.

Ha a jövőben is akarsz hasonló dolgot készíteni, akkor mindenképp kezd el ismerkedni valamelyik mikrokontrollerrel, nagyon hasznosak tudnak lenni.

Ha elakadsz akkor tudunk segíteni, de senki nem fogja megcsinálni helyetted (max jópénzért). Nézz utána az optokapu működéseknek, készíts egy kapcsolási rajzot, és akkor tudunk segíteni. Ugyanez érvényes az mcu-ra is és a kijelzésre.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem