Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   238 / 375
(#) macera2 hozzászólása Szept 16, 2013 /
 
Üdv Mindenkinek!
SC-PM29 típusú Panasonic minihifi kapcsolási rajzát keresem. Vagy a doksi, v. valamilyen nyom jól jönne. Előre is kösz a segítséget.
(#) digifoto válasza digifoto hozzászólására (») Szept 17, 2013 /
 
Köszönöm a kiokítást, sajnos a számítás technikához még annyit sem értek, mint az unokám.
(#) digifoto válasza gerenk hozzászólására (») Szept 17, 2013 /
 
Köszönöm a küldött rajzokat. Sajnos a macskák az előterünket sem tiszteli, ezért kell egy riasztót készítenem az elviselhetetlen szag miatt.
(#) silent15 hozzászólása Szept 17, 2013 /
 
Sziasztok, olyan rajzot keresek, ami egy 4 ohmos hangszóróra (ami 3W-os) egy kis pici és kompakt erősítő. 9V elemről, vagy 12V aksiról jólenne, ha menne.
Köszönöm!
(#) pucuka válasza silent15 hozzászólására (») Szept 17, 2013 /
 
Használj egy ilyet, bár a 9 V -os elem kicsit soványka lesz neki, de 12 V -ról prímán fog működni. A kapcsolási rajz az adatlapon.
(#) kisagyi hozzászólása Szept 18, 2013 /
 
Sziasztok.

Érdeklődni szeretnék.
Adott 20db nyomógombom, melyek mögé vettem 20 mikrokapcsolót.
Igazából mindegyik egy bizonyos funkciót látna el (relékapcsolás) , viszont még nem tudtam átgondolni hogyan is tudnám kikapcsolni a funkciókat egyenként.
Egy autóba tenném 12V-AC-re és nem szeretném a kollektív áramtalanítást választani, hiszen cinkes lenne éjjel a sötétben vezetve lekapcsolni a világítást csakazért hogy kikapcsoljam a fűtést.

Szóval érdekelne egy áramkör melyben a kezdő egység egy mikrokapcsoló és a vége egy mágneskapcsoló.
Közte pedíg egy olyan alap rendszer ami az első gombnyomásra kapcsolja a relét, a másodiknál oldja az áramellátását.

Köszönöm a segítséget. Péter
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2013
(#) morgo válasza kisagyi hozzászólására (») Szept 18, 2013 / 1
 
Szia! Te ezt keresed:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2013
(#) mezei2054 hozzászólása Szept 18, 2013 /
 
SIMES RV 302 kapcsolási rajzra lenne szükségem. Tud valaki segíteni?
(#) kisagyi válasza morgo hozzászólására (») Szept 18, 2013 /
 
*
Köszönöm Szépen.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2013
(#) kmegyd13 hozzászólása Szept 19, 2013 /
 
ÜDV!! Tudna valaki segíteni THOMSON DPL 660/560-as kapcsi rajzba? Már jó pár éjszakám ráment a kütyüre, de van egy panel ami az 5.1-es dekódolást végzi azon valahol el akad a jel és már kezdek tanácstalan lenni. Volt baj a mikrokonti résszel is azzal sikerült dűlőre jutnom. De nem tudom, hogy a vezérlő jelek akadhatnak-e el valahol, vagy alkatrész hiba lenne. Ha egyből az 5.1-be adok jelet akkor, hangerő IC-nél akad el a jel. Biztos lehet összefüggés a volume és a dekódoló rész hibájában. Nagyon örülnék, ha tudna valaki tanácsot adni. üdv!!
(#) Frankye válasza digifoto hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Nem kioktatásnak szántam, bár azért ehhez nem kell akkora hatalmas informatikai tudás...
(#) digifoto válasza Frankye hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Az elektronikával régóta foglalkozom, azzal kapcsolatban ami a fotózás során felmerült, például exponáló óra, vaku kapcsolás, stb. Nem is szándékozom különösebben belemerülni.
Most kísérleteztem egy kapcsolással, ami lehetővé teszi bármelyik vaku működtetését, mert ha a vaku + közepű a pozitív középpel rendelkező gép elvillantja, de ha a vaku középérintkezője - akkor nem villan a vaku. Érdekel e valakit ez a kísérletem?
Sajnos a Canon vakum hibájára még most sem tudtam rájönni.
(#) laci0822 hozzászólása Szept 19, 2013 /
 
sziasztok! Szeretnék a helyi polgárőr autóba egy ledes villogót összerakni. Úgy képzeltem hogy a hátsó szélvédőre 5 piros és 5 kék ledsort ami majdnem úgy villog mint a rendőröknek. Ehhez esetleg tudnátok egyszerű kapcsolást dobni nekem?
(#) titak válasza laci0822 hozzászólására (») Szept 20, 2013 /
 
Egyszerű bekötés képekkel, videóval

http://danyk.cz/polic_en.html
(#) digifoto hozzászólása Szept 21, 2013 /
 
#endrusz hozzászólására szeretnék válaszolni. A kapott oldalt már régebben megkaptam, sajnos ebben nincs meg a teljesítmény tranzisztor körüli kapcsolás. A vaku működése elindul, de valami ok miatt megszakad. A töltés leállítása körül van valami zűr.
Egyébként köszi az oldalt, amit küldtél.
(#) kadarist válasza digifoto hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Szia! Miért nem használod a válasz gombot annál a hozzászólásnál, amelyre reagálni akarsz? Úgy biztosan lehetne tudni, hogy mire válaszolsz.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2013
(#) laszlokunstar válasza digifoto hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Melyik hozzászólására?

enrdusz.jpg
    
(#) sprofan hozzászólása Szept 21, 2013 /
 
Sziasztok!
Hol találok olyan UPS kapcsolási rajzot amin rajta van az RS232-es kommunikációs rész is? Egyszerűen nem találok olyat amin ez szerepelne mintha valami szuper titkos dolog lenne. Van itthon egy Mustek gépem ami PC-re kötve szépen küld egy raklap infót mindenféle állapotokról, egyetlen IC végzi ezt a kommunikációt: SCA1062024, de ehhez meg nincs adatlap. Talán más UPS-ben hozzáférhetőbb IC-vel van megoldva a dolog. Pár APC rajoz már néztem, azokon sem volt ilyesmi.
(#) brigi hozzászólása Szept 21, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy quad 405 erősítőm, szintemelővel, háromsávos hangszín szabályzóval. Szépen be van szabályozva, de a hangszín szabályzóval meg tudom tollni és némi túlvezérlés keletkezik. Nos azon gondolkodtam, hogy épitenék egy olyan kapcsolást ami 200mv-nál nem engedné feljebb a bemeneti feszkót, illetve leszabályozza erre a szintre. Szerintetek lehetséges egy ilyen áramkört építeni, ha van rajzotok légyszi közöljétek.
(#) Csupasz hozzászólása Szept 22, 2013 /
 
Sziasztok
Szeretnék építeni egy 1602 LCD-vel működő kivezérlésjelzőt. A gugli mutat jónéhányat, de se kapcsolást, se progit nem találtam hozzá.
Ha valakinek lenne, megosztaná velem (velünk)?
Köszönöm!
(#) Szpisti válasza brigi hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Ismereteim szerint ezt potencométernek hívják, ami egy egyszerű feszültségosztót képez a bemenő jel és a bemeneti fokozat között. Addig kell tekerni, míg a túlvezérlés meg nem szűnik.
Hogyha a magas hangszínnel annyit emelsz hogy az túlhajtja a véget, akkor ott más hiányosságot kell orvosolni (pl. magassugárzó rossz hatásfok).
Erősítő bemenetre nem szoktak ALC (automatic level control) és hasonló áramköröket tenni, mert csak elrontja a hangképet.
Legfeljebb egy limitert antiparalel diódákból, ez esetben két germániummal a 200mV megoldható, de ha a szabályozatlan bemenetre teszed és nagyobb jel kerül rá, az is torzítást okoz, mert kezdi vágni a jelet.
Marad a poti.
(#) kokozo válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Szia!
Bővebben: Link
és a program hozzá :Bővebben: Link
(#) brigi válasza Szpisti hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Igazad van, hogy torzítást okozna bármilyen limitáló kapcsolás. Elvetettem az ötletet, amúgy a kamasz gyerekeim tekerik túl. Én vigyázok a hangládákra, hiszen én építettem.
Köszönöm, hogy elgondolkodtál és időt szántál az esélyek latolgatására. Köszönöm!
(#) Sebi válasza Szpisti hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Idézet:
„Erősítő bemenetre nem szoktak ALC (automatic level control) és hasonló áramköröket tenni, mert csak elrontja a hangképet.”


Inkább azt, mint a hangládákat... Zenekari kW-os cuccokban azért van ilyen. Amikor megfogja a szintet, egy LED-del is jelzi, de nem kell zenésznek lenni, hogy meghalljuk.
(#) morgo válasza brigi hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Azért itt nézz körül:
Bővebben: Link
A kapcsolás alatt találsz hasonló témákat.
(#) szabi95 hozzászólása Szept 23, 2013 /
 
Üdv.
Valami ilyesmi szerkezethez kéne kapcsolási rajz. Bővebben: Link
fontos lenne hogy sípoljon és minimum 3 cellát kéne mérnie alacsony fogyasztás mellett.

Szerk: A link gomb, nem dísz a válaszablakban.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2013
(#) Csupasz válasza kokozo hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Köszi! Esetleg utánépítetted? Van valami tapasztalat, változtatni való benne?
(#) kokozo válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Én csináltam magamnak egyet csak még nincs kész a programja teljesen, mert sajna nincs rá időm ezért 2 éve áll a project. ilyeneket fog majd tudni meg már sokkal többet is.
(#) Csupasz válasza kokozo hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Valami miatt nem indul....Fogsz vele valamikor foglalkozni? Mert ebbe akkor nem kezdek bele...
(#) kokozo válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Csak a télen lesz rá időm.
Következő: »»   238 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem