Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   308 / 489
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Nekem a 16f88 bázis üzemel azon a kitöltés 98-ig állítható csak és a légtekercsel 55 az ideális beállítás 12V DC táp esetén. A 18f2550 bázis bár meg lett építve de csak a tesztelésre használtam egy PicKit2 kölcsönözte a kontrollert azon más a kitöltési beállítás osztása így nem lehet összehasonlítani nagyon a kettőt. Gyenge hűtést igényel nálam a fet.
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Közben elküldtem egy hex-et a mailcímedre mi biztosan jó ez fut az én óráimon most. Ha ezzel sem megy akkor más a baj.Beégetéskor elemet vedd ki ha van bent,töröld rendesen a "Blank Check" parancsal majd írd bele mit küldtem (tömörítsd ki előtte).
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
szia
Ma reggel átvariáltam a videófej motor tekercseinek kötését mert egy próba panelra volt kivezetve ahol juperek segítségével kísérleteztem ki hogyan kell kötni a tekercseket hátha az zavarta az átvitelt hogy össze vissza volt gubancolva minden. Létezik az hogy a Hall szenzor megadta magát ? miután mindent össze raktam újra nincsen kijelzésem. Mértem a rotoron
az 5V os stabon a bemenetén 15V a kimenetén 5V úgy tűnik az áram ellátás rendben van.
(#) KKobra válasza KKobra hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Megoldottam a kijelzést újra minden megy! Feltettem amit küldtél. A kezelőprogramból minden módosítható rendesen veszi a parancsokat a rotor Kijelzési mód analóg, digitális, ahogy elküldöm 1-2 másodperc múlva végrehajtja a rotor CSAK A DÁTUM IDŐ nem megy át!
Valamit érzékel mert időnként átállítja az órát de mégy csak véletlenül sem találja el az aktuálist A dátumot nagyjából a helyére teszi 13-09-01
Szerintem nem a rotorban már. Az átvitel is megy hellyel-közzel Nem lehet hogy a bázisnál kell keresni a hibát ?
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2013
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Akkor a bázis programja a hibás vagy valahol igen sok a zavar az átvitelben.
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Az lehet hogy van zavar az átvitelben. Kikísérleteztem a kitöltés módosításával. Csak akkor megy az átvitel ha felemelem a kitöltést amennyire lehet. Melegedés miatt nem kell aggódnom van elegendő hűtés
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
LM358 6 lába és a GND közt van a terven egy 100nF kondi. Az bent van? Cseréld esetleg próbáld 200 vagy 220 esetleg 330nF kondira cserélni. A nyák hátoldalán lévő 10µF/16V tantált 22µF/16V-ra cserélni esetleg. Tantál esetleg nincs e fordítva? A jelölt fele (csík,sáv felőli oldal) azn a pozitív.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2013
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
szia
A 10µF/16V tantált kicseréltem 22µF/16V-ra Semmi nem változott a 100n a helyén van cserélni nem tudtam mert nincs mire cseréljem SMD alkatrészekkel nem vagyok még felkészülve
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Csak akad egy 100nF smd kondi még azt forraszd rá a tetejére így 200nF lesz az eredője ha nincs változás más a baj. Persze próbáld a kitöltést is változtatni ha ezt megcsináltad.
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Szégyellem magam erre magamtól is rájöhettem volna hogy a tetejére teszek még egy százast. De sajnos az eredmény így sem változott csak akkor van átvitel ha a felviszem a kitöltést nagyon magasra a beállítható max 238 nekem most 215 ha feljebb viszem akkor már nem kap áramot a rotor. így stabil a kijelzés minden állítható a programból csak éppen az óra és a dátum nem megy át
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2013
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Ha a beállítások állítgatása stabilan megy többszöri véletlenszerűen indított parancsokkal és változik pár max 2 sec után akkor véleményem szerint a táviratban van a hiba mit a bázis küld. A bázist is resetelted ugye mikor cseréltél bent állományt? Elemet vedd ki feltétlenül ha átírod a kontrollert! RTC ugye jól működik áramtalanítás után is megjegyzi az adatokat? (18f2550 esetén az RTC nélkül vagy hibája esetén a működésben probléma adódik)
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Az RTC jól mükszik megjegyzi az adatokat az elemet viszont nem vetem ki mikor átírtam
akkor most szétkapom a bázist újra írom kontrollert és kiveszem az elemet
(#) KKobra válasza KKobra hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Hát valami nagy disznóság van itt nálam ez nem akar működni mindent végig néztem amit irtatok de semmi eredmény
Majd holnap reggel kezdem az elejéről előbb utóbb meg kell találjam a hibát ENNEK MŰKÖDNI KELL
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
A hiba nem az ön készülékében van, hanem a 18F2550 -es bázis programjában. Valamit véletlenül kitöröltem belőle. Igaza volt Patexatinak. Köszönom neki az észrevételt.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2013
(#) m_ix hozzászólása Szept 29, 2013 /
 
Будет ли такой датчик правильно работать?
Will this sensor work properly?
Vajon ez a szenzor működik megfelelően?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2013
(#) Hp41C válasza m_ix hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Since datasheet is common for all MPXA6115A, MPXAZ6115, MPXH6115A it will work fine without any modification.
Mivel közös a MPXA6115A, MPXAZ6115, MPXH6115A variánsok adatlapja, változtatás nélkül jól fog működni.
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Szia Örvendek a szerencsének! A hibakeresésbe sikerült leégetnem a videó fejmotor tekercsét De nem esem kétségbe! Egy kis mechanikai munka. Van egy másik ugyan olyan motor csak az 2 fejes, de a két tekercsnek is át kell vinnie az energiát. Azért égett le az elődje mert 1 tekercsel próbálkoztam Energia azzal is átjött szépen, 15V azzal is megvolt és ment is a kijelzés csak mikor elkezdtem emelni a kitöltést akkor füstölt el
Kár érte négy tekercs stabilabb lett volna
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
szia
Gyorsan Szétkaptam a leégett videófejet kidobtam belőle a szénné égett három tekercset a negyedik nem égett meg azzal összeraktam az órát kicseréltem a bázis hex állományát és indítottam az órát. a beállított paraméterekkel a pontos idővel és dátummal indult az óra.
Menet közben nem tudom változtatni a kijelzést a kitöltést nem nagyon merem emelni
az óra áramfelvétele 1A mekkora áramfelvétel az elfogadható maximum
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Szia! 1A az már a felső határ körül van 700-800 mA áramnak elegendőnek kéne lenni. A kis menetszám lehet probléma. Próbáld a tekercsek kötését és a tekercsvégek cseréjét hátha javulás lesz.Esetleg a tápfeszültséget levinni 9V-ra így emelni a kitöltésen.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2013
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Szia
Megint a videófej!! Ezzel a sors büntet! Ebben a fejben is zárlatos az egyik tekercs! Megint csak 1 tekercsel viszem át az energiát. Meglepő módon gond nélkül ellátja árammal a rotort
Az átvitel is megy, na jó döcög. Indításnál szépen átkerül minden a rotorra de miután pörög a rotor már semmi nem kerül át. Ha leállítom a pörgést és újra indítom akkor minden átkerül
A kitöltéssel játszottam az átvitel nem javult semmit az áramfelvételt 850-900mA köröl
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Szia! A probléma adott meg kell oldanod. Nem gondolkoztál a sima pc ventis megoldáson:? Megy vele az átvitel gond nélkül és halkabb a videó illetve hdd motornál.
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Szia
Nem hogy nem gondolkodtam de már elvileg meg van minden alkatrészem hozzá (vagy legalább is remélem) Halkabb !? Már ácsoltam három órát az elsőt a leg egyszerűbbet Eleve PC motorral másikat a hibrid verziót Videófej motorral és hát ezt az smd rotort csak hát elkészült rotor és nem volt bázis a teszteléshez Itt hibáztam mert a leg egyszerűbb pc motoros bázis építettem meg. Találtam 2 olyan motort (Videófej) ami hangtalanul ment meg kellet fognom hogy tudjam pörög Ezért lett az smd rotor hajtása ilyen
Nem csalódtam a hangot illetően Halkabb mint a PC motoros órám (sokkal) A PC motor fordulatszáma ne stabil legalább is az amibe a bázist tettem az gyalázatos minden -képpen megoldom ezt átviteli problémátÉs utána indulhat az új bázis építése a Pc motorral
És szeretnék egy földgömböt is építeni Vagy még egy órát ? ja és PIC vezérléssel
(#) Panhard válasza patexati hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Szia patexati! Próbáltad Te már a videófejet? Ég és föld a különbség. A PC ventivel soha nem lesz olyan jó mint a videófejjel. Sokkal komolyabb a csapágyazása. Sokan azért csinálják pc ventivel, mert egyszerűbbnek tűnik, és megy nekik éves szinten pár órát. Nálam 2006-óta megy folyamatosan éjjel-nappal egy óra, hol bírna ennyit egy pc venti.
(#) patexati válasza Panhard hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Szia! Igen próbáltam ezért írom! Az átviteles verziónál a moduláció elégé halható a videófejnél még a pc ventisnél nem hallok semmit! Kb 4 éve megy egyik folyamatosan. Csak szélzaj van semmi más. Csak a siklócsapágyas fajta jó ha valaki ezzel építi! Ha profin ki van egyensúlyozva akkor a fordulat eléri az 1600-at sima kommersz ventivel 12V DC-ről.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2013
(#) m_ix válasza patexati hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Хотел лично у вас спросить о вашем проекте.
Кроме фотографии и платы в формате LAY
Есть к нему полная документация схема и прошивки?
Потому как отвечают за вас за ваш проект.

Personally would like to ask you about your project.
In addition to photos and card format LAY
There is to it complete documentation scheme and firmware?
Because the answer for you for your project.

Személy szerint szeretném kérdezni a projekt.
Amellett, hogy a fényképek és kártya formátumú LAY
Van, hogy az a teljes dokumentációs rendszer és a firmware-t?
Mivel a válasz az Ön számára a projekt.

http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1504499.html#1504499
(#) patexati válasza m_ix hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Képeket,adatlapokat,terveket elküldtem a mail címedre. software ITT
(#) KKobra válasza Panhard hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
szia Én azon gondolkodom hogy ötvözöm a kettőt. Már mint a két motor jó tulajdonságait. Megépítem a PC motor köré épített bázist a tekercseket is megtekerem a mint a PC motornál csak nem PC motor lesz hanem videófej motor
(#) Panhard válasza KKobra hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Hajrá! Majd fotózd le.
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Felejtsd el! A fém elviszi a fluxust a szekunder elől hatalmas lesz a primér áram. Ezért nem ajánlott a golyócsapágy sem mert kiolvad belőle a zsír és zajos lesz erősen.
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Próbáltad? Csak "hangosan" gondolkodom nem értek hozzá. A Pc motor forgó része is fém ha nem tévedek Vas mágneses vas arra tekerjük a forgó rész tekercsét És ugye azon kívül van egy önhordó álló tekercs. A videofej motor réz ami nem is mágnesezhető és az zavarja meg a mágneses teret vagy pont ezért ? A csapágyat értem mivel az is vas a melegedéssel is igazad lehet. Ha a fejmotor tekercseit használom akkor is ott van a fém igaz a mágneses terek iránya más.
Következő: »»   308 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem