Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   162 / 291
(#) KissAttila válasza nik6868 hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Poti incerca si asa exemplu conectare LED, sau cum ai spus Tu.
(#) frob válasza KissAttila hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
A led2 nem fontos, csak az impulzusokat jelzi, más jelentősége nincs, mondjuk inkább raknék be még egy 470ohm ot és párhuzamosan kötném az opto csatolóval a második ledet mint sorba az optóval...
(#) KissAttila válasza frob hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Köszi a ki igazítást. Teljesen igazad van, nem gondoltam végig, hogy itt 30V csámborog, ami igencsak sok egyszál árva LED-nek. Szóval, nik6868-nak is az impulzusok követésére kellene a LED.
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Szept 29, 2013 /
 
Sziasztok! Itt találtam a fórumban egy kapcsolást amihez össze raktam egy NYÁK tervet. Megtennétek, hogy megnézitek nincs-e benne hiba. A segítségeket előre is köszönöm!

pásztor.lay
    
(#) erdgab válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Szia!
A tirisztor bekötése és gyújtóköre nem jól van megalkotva.
Nem az a G lába a tirisztornak,nem oda kapcsolódik a diak az 1M és az 1M trimmer.
(#) Bártfai Ferenc válasza erdgab hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Szia! Köszönöm a segítségedet, igazad volt! A triak-ot átnéztem párszor, ha a diak-nak háttal ültetem be akkor elvileg jó a lábkiosztás. Fel teszem még egyszer a javított változatot. űha van még valami szóljatok!
(#) erdgab válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Szia!
Most úgy néz ki jó.A 33 ohm ellenállás legalább 1W legyen,a 2x47nF kondi helyett egy 22nF/630V is megfelel.
(#) Bártfai Ferenc válasza erdgab hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Köszönöm, akkor elkezdem kimaratni. Amúgy mi a véleményed erről a kapcsolásról? mennyire erős? Kb mekkora karámot bír el?
(#) erdgab válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Kiépítés és terep függvénye is a mekkora ? kerítés mérete.Gondolom,autótrafót teszel a végére.Szerencsés esetben,ha a kondit fel tudod tölteni 400 voltra és nem 8 hanem legalább 16-20uF,ezt rásütve a trafóra akkor kb. 1,5-2 km kerítést (5-6 hektár) elvisz 5 sor,több helyen párhuzamosított jó minőségű vezetékkel.Ekkor még a vaddisznót "megfogja".A jó földelés kiépítése alapkövetelmény! A trimmerrel lehet állítani a kisülések közti időt,de befolyásolja a kondi töltését is.A tirisztor BT151/800 legyen. BD-s tranzisztort még nem használtam,de majd meglátod,lehet,jobb lenne BUT12 vagy ezek valamelyike 2SC3153,2SC3339,2SC3890,2SC4242,2SC4834,2SC4977,BUT12,E13007-2.Zárt szikraközt 8-10mm hézaggal mindenképpen építs be! Ellenkező esetben akár 6-8cm nagyságú szikrákat is láthatsz,ami hazavághatja az elektronikádat. Megoldást találsz rá a fórumban,ha visszalapozol vagy a képek között.
(#) Bártfai Ferenc válasza erdgab hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Köszi megfogadom a szikraközös dolgot. Ha kicsit nagyobb szikraközt hagyok, az nem jelent nagyobb teljesítményt a kerítésre? Szarvasmarhára kellene 1 sor drót van kihúzva viszont Kb 10Km hosszú.
(#) Antennaman válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Szia!
A gyújtó trafóval párhuzamosan tégy egy diódát Katóddal a Gnd felé a keletkező önindukciós feszültségek kioltása végett! Ugyanis az úgy visszarúg, hogy elszállhat a Tirisztor. Sőt nem ártana egy védő dióda a Tirisztorral párhuzamosan Katóddal felfele. Ezek lehetőleg nagy feszültségűek és nagy áramúak legyenek, minimum 1000V 1-2A de jobb híján 1N 4007, BY2000 ... Legalább is a panelterveden nem látom, hogy lenne.
Amúgy ezt a kapcsolást megépítettem és azóta is ketyeg itt, a karámokon több példány is.
Sok sikert!
(#) Bártfai Ferenc válasza Antennaman hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Köszönöm a segítségedet. Természetesen megfogadom a tanácsodat. Még 1 kérdés.. Ha arra téved 1 ló azt ugye nem fogja kinyírni?
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2013
(#) Antennaman válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Bizony nálunk a lovászatban a csikót amikor először megvágta ( mert eddig nem találkozott ilyennel ) úgy meg ugrott, hogy bele gabalyodott a karám szalagba. Sajnos nem volt más kéznél mint LADA gyújtó trafó . De amúgy még nem volt különösebb gond, legalább is nem panaszkodtak a lovak.
(#) Bártfai Ferenc válasza Antennaman hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Rendben. Köszi. Én 12v-os simson trafót teszek bele a mérete miatt.
(#) erdgab válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Ne tedd bele (!!!),nem lesz "jó",még rosszabb eredményt ad mint az autótrafó.
(#) deak francis hozzászólása Okt 2, 2013 /
 
Helo. Szeretnék házilag késziteni egy magasfeszülség trafot pásztornak.Probálkoztam de nem sikerült igazán.Megoldásotokat előre is köszönöm.Üdv.ferencz
(#) Bártfai Ferenc válasza erdgab hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Akkor autó trafó inkább? Vagy nem lehet valahol szerezni direkt erre a célra nagyfesz. trafót?
(#) Bártfai Ferenc válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Ez jó lesz hozzá?
(#) Bártfai Ferenc válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Köszönöm.
(#) Antennaman válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Igen!
Nálunk is ez van benne.
Bár meg jegyzem egyetlen autó gyújtó trafó sem alkalmas erre a célra csak ez van kéznél és megelégszünk azzal, hogy üt és kész....
Sokan arra törekszenek, hogy akár 3 cm-es szikra legyen, vagyis jó nagy feszültséget sütnek ki a primeren. De a paciknak nem kell 30000V csupán max. 8000V sőt a karám legtávolabbi pontján ha már 2500V van jelen az már nekik elég. ( de ezt már fentebb említettük) És a trafó sem üt át ha nem hajtjuk agyon.
Üdv. Gábor
(#) DJanosi hozzászólása Okt 3, 2013 /
 
Sziasztok Elszánt villanypásztor épitő/fejlesztő vagyok . De sokszor foglalkoztat hogy hogyan lehet késziteni 4-5-6 [J] energiáju pásztort ? Mivel ekkora energiánál nagy kapacitasu kondi kell azon kivul nagy feszültség is. Nameg egy szimpla auto gyújtotrafó nem is igazán bir ki ekkora kisütést. Mégis szeretnék egy ilyet épiteni. Ilyen teljesitménynél az inverter rész is sokkkal nagyobb hatásfoku kell legyen hogy időben feltöltse a kondit mielott az oszcillátor kisüti azt . De azt megoldom én nekem valamilyen ötlet kellene hogy akár 5 [J]-t tudjak kicsikarni az inverter utáni részből vagyis főként a kisütőtrafóval vagyok gondban. Valakinek valamilyen ötlete illetve hozzáfűzni valoja van kérem tudassa velem
Előre köszönöm! Üdv:Levente
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Okt 4, 2013 /
 
Engem az érdekelne, hogy a "Szabályozható" villanypásztorba mi a szabályozható? Gondolom nem a teljesítménye..
(#) DJanosi válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Okt 4, 2013 /
 
Szabályzás alatt azt értjuk hogy van egy oscillator rész a villanypásztorban amivel betudjuk állitani hogy mennyi időközönként sűljön ki a kondi a kimenő tekercsen át. Viszont ha gyorsitjuk a kisülést akkor csökken a teljesitmény is mivel a kondi kisebb feszültségre tud feltöltődni.
Üdv:Levente
(#) Bártfai Ferenc válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget. Ezen mit kellene módosítani, hogy szabályozható legyen?
(#) Bártfai Ferenc válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
És ha az 555 frekvenciájával játszadozok?
(#) DJanosi válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Akkor is fog változni a teljesítményed . Jómagam is alkalmaztam 2 potmétert sorba az ellenállásokkal( R1 R2) így szépen be lehet állítani a kívánt eredményt. Itt van pl egyik bővítésem értékek nincsenek tökéletesen feltüntetve .
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2013
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Okt 13, 2013 /
 
Sziasztok! Össze raktam a pásztort aminek a nyáktervét le ellenőriztettem veletek. Az lenne a problémám, hogy a paneltrafóból egyenirányítás után nem jön ki 40V-nál több feszültség. egy 220/12V-os nyáktrafót használtam. mi lehet a gondja?
(#) Bártfai Ferenc válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
bocsánat elírtam, nem 40V hanem 80V. Az nem lehet, hogy a bd249C elé sok a 200 ohm ?
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2013
(#) DJanosi válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Szia. Jómagam 2 K Ohm ellenállást használtam.
Érdemes kicserélni a trafót 220/9 V ra , és változtatni az IC kimenő frekvenciáját mert nem telítődik rendesen a trafó.
Üdv:Levente
(#) erdgab válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Nem a 200 ohm sok a BD elé,hanem a BD sok az 555 IC-nek,nem tudja kihajtani,nem képes teljesen kinyitni s ezen a bázis ellenállás csökkentése sem segít.Én javasoltam néked jó néhány más típust,nem a semmiért.Az 555 max. 200mA áramot tud kiadni,ha megnézed a BD249C adatlapját láthatod mekkora a bázisáram igénye,akár 5A is lehet.Próbálj meg egy TIP122 tranzisztort,ez egy darlington vagy a BUT12 is jó választás lehet.A múltkor javasoltam több más típust is,azok régebbi PC tápokban megtalálhatók.Jól megválasztott alkatrészekkel és jó beállítással elérhető,hogy a kondenzátoron mért feszültség elérje a 360-420V értéket.
Következő: »»   162 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem