Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   882 / 1271
(#) kadarist válasza csoki18 hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Szia!
A tápegység kimenetein lehet feszültséget mérni?
(#) gurami válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Sziasztok
Sajnos csak most értem rá foglalkozni a TV-vel.Tehát ez lenne az a bizonyos sortranyó.
Utána néztem ennek a J6920 típusnak és meg kell mondjam próbálkozásnak (ugye egyáltalán nem biztos hogy ez a hibás) elég drága.Létezik olyan olcsóbb alternatíva amivel ideiglenesen helyettesíteni tudom, és kiderül hogy ez okozza e a bajt?
(#) kadarist válasza gurami hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Multiméter műszered van? Mert akkor ki is mérheted a tranzisztort.
(#) gurami válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Sajnos nincs, én nem vagyok ennyire benne ebben a szakmában.
(#) kadarist válasza gurami hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Ebben az esetben hívj szerelőt.
(#) gurami válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Közben olvasgattam, keresgéltem, ha jól értelmezem és kiveszem a sortranyót, abban az esetben is be kell kapcsolnia a tv-nek. Esetleg ez nem egy alternatíva a hiba megállapítására?
(#) zoltansz hozzászólása Okt 15, 2013 /
 
Sziasztok.
Kaptam egy thomson scenium 100hz-es tv-t. Kicseréltem a sorvégtranzisztort, beindult a készülék, csak az a probléma, hogy amikor bekapcsolom rebeg a kép, vékony srég zöld csikok látszanak halványan, a kép nézhetetlen, a hálózati trafó sipol, majd kb 5 perc után kitisztul a kép, a trafó sipolása halkabb lesz, de a kép tovább rebeg.
Tud valaki segiteni abban, hogy mi lehet a probléma?
A tv modellje: 28 wf 64 es, chassis: icc19 100hz mm.
És még egy kérdés, távkapcs nélkül lehet tv programot keresni vele?
Segitségeteket előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza gurami hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Attól függ, hogy nevezünk bekapcsolásnak. De műszer nélkül nem érdemes hozzálátni elektromos szerkezet javításához.
(#) kadarist válasza zoltansz hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Szia!
A képremegést valószínű, hogy valamelyik tápegység-pufferkondenzátor hibája okozza. A sípolást szintúgy.
(#) zoltansz válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm a gyors választ, kicserélem a primer és szekunder elkóit.
(#) gurami válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Értem én és teljesen igazad is van.Így legfeljebb azt tudom megcsinálni, kicserélni amire tippeltetek.Ez esetben a tranzisztorra.Tulajdonképpen annyira nem is fontos a tv, van másik.
Csak ha én meg tudnám a segítségetekkel javítani akkor nem dobnám ki.Pár ezer forintot áldoznék rá, szerelőt nem hívnék, annyit nem ér.
Éppen ezért kérdeztem hogy valami pár száz forintos alkatrésszel nem lehetne pótolni a tranzisztort ideiglenesen, pár percre.Csak annyira hogy azzal működik e, érdemes e megvennem a belevalót.
(#) eyess válasza gurami hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Az a baj ezzel , hogy sok össze tevője lehet annak , hogy tönkre ment az a tranzisztor.És ugyan biztos lehetne bele csak próbára tenni egy másikat , de nagy valószínűséggel az is tönkre menne , mert annak oka van , hogy tönkre ment emez is.
Szóval mérés nélkül , mert arra meg nincs lehetőséget mi sem tudunk tovább lépni .Konkrétumok kellenek , hogy még is valamerre el tudjunk indulni .De ez , így tű a széna kazalban egyenlőre .De jó film volt az régen.
Szóval remélem érted.
(#) gurami válasza eyess hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Bizony jó film volt, az öreg Sutherland-el.
Értem én, tudom hogy a hibalehetőségek korlátlanok.Tényleg nem szeretnék erőszakos lenni de azért mondanátok egy alternatívát.
Most már amúgy is kíváncsi vagyok, ezt kipróbálom, utána beszerzek egy multimétert és megyünk tovább.
Egy ilyen megfelel? Ez nem is pénz érte, én azt hittem hogy ez sokkal drágább.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2013
(#) eyess válasza gurami hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Az alternatívára is csak azt tudom mondani , hogy mérni kellene még ha látszatra nincs is más baja.De csak úgy passzióból nem szoktunk , és nem is tudunk nyilatkozni , mert nincs mihez viszonyítani.
Van egy rossz alkatrész , de lehet több is van még , és ezt meg ujj rá tétellel nem tudod , és nem is lehet megállapítani.Innentől kezdve balgaság lenne bármit is mondanunk.
(#) kadarist válasza gurami hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Nagyon megfelel! Ha megvetted, akkor gyere vissza és folytatjuk! A gyors zárlatvizsgálathoz még ki sem kell forrasztanod azt a tranzisztort
(#) gurami válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Már kivettem.
Tényleg nehéz leírnotok egy típust ami pár száz forint és pár percre helyettesíti az eredetit?
Ezt nem értem.
(#) eyess válasza gurami hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Nem nehéz , csak az is tönkre fog menni , és ez így felesleges körök , és kiadások.
(#) gurami válasza eyess hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Én azért csak meg próbálnám ezt legelőször.
Feltéve ha segítetek és írtok egy típust.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2013
(#) eyess válasza gurami hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Te tudod az alkatrész , amit kivettél mi van rá írva ?
(#) kadarist válasza gurami hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Igen, nehéz. Ez egy 20A-es, 800V-os típus. Ennek csak hasonló árú helyettesítője van. Vegyél egy multimétert!
(#) gurami válasza eyess hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
J6920
(#) eyess válasza gurami hozzászólására (») Okt 15, 2013 / 1
 
Ez jó helyette 2SC3997 vagy ez FJAF6920A
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2013
(#) gurami válasza eyess hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Ez sem pár száz forint de ezen nem múlik.
Köszönöm szépen
(#) eyess válasza gurami hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Azért írtam , hogy költséges , ha még párat elküldesz a vadászmezőkre , de te tudod.
(#) gurami válasza eyess hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Én nem vagyok tájékozott az ilyen árakkal.
Mikor utoljára vettem rádióhoz alkatrészt 90 fillér volt.
Akkor a multiméterrel együtt meg is veszem.
(#) gurami válasza gurami hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Lenne még egy kérdésem: a régi tévékben van ilyen?
A szomszéd most mondja hogy van két régi tv-je a garázsba az egyik egy grundig.
Érdemes belenéznem?
(#) eyess válasza gurami hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Nem valószínű.
(#) gurami válasza eyess hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Köszi, akkor hagyom a fenébe.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Üdv.
Most itt van nálam a tv. Sajnos nincs szerencsém, mert valaki csúnyán belekontárkodott :S fene vigye el azt a kókányolást. Ha találok hozzá rajzot meg tudnád nekem mondani melyik rész felel a vízszintes dolgokért?
(#) matyusz hozzászólása Okt 16, 2013 /
 
Itt van egy service hozzá. Sajnos nem találom a panelen a sasszi számot, elég koszos, bár nem is tudom merre keressem rajta. Ez a Z-8 asé.
Következő: »»   882 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem