Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   17 / 3562
(#) árpix válasza vicsys hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
elég érdekes témákat feszegetett modhatni komolytalan ötletek tömkelegével
(#) Balázs válasza Fery hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Hát ez van!

Norberto (#151108): Pont így jártam én is! Vettem egyszer valami olcsó WLAN routert, naponta 4-5-ször kellett újraindítani. Aztán kettébontottam a rendszert egy Conceptronic routerre és egy LinkSys access point-ra. Igaz, hogy durván háromszor annyiba került, de már két és fél éve nem kellett hozzányúlni. Azért megnézném azt a szétvágott SMC-t!
(#) Lucifer válasza Norberto hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
SMC?
Milyen típus?
OpenWrt kompatibilis?
Van benne szabad GPIO?
(#) kaszarobert hozzászólása Dec 8, 2007 /
 
Bocs egy zárolt témához szóltam volna hozzá. Tudom poén volt, de ha egy szines képcső piros+zöld+kék eltérítését közösen vezérlem akkor nem elég egy fekete fehér eltérítőegység a meghajtáshoz? Szines nem lesz, de fekete fehéren megjelenhet a kép nem? Ok, más eltérítő és egyéb feszültségek, de akár megoldható lehetne? (Nem mintha ilyen hülyeséggel foglalkoznék, csak érdekel)
(#) kaszarobert hozzászólása Dec 8, 2007 /
 
Ja meg egy kérdés: Egy lcd kijelzőt próbáltam életre kelteni, de nem sikerült. Viszont a printer port bemenetére rákötöttem az infra meg a kapcsoló vezetékeket is... Egy szó mint száz látom a távkapcsoló jelét a programomban, ahol gyönyörűen elkülöníthetőek a kiadott adatcsomagok, bár úgy érzem nem elég gyors a printer port hogy bit-mélységig belelássak. Nyithatok ennek új témát, vagy van már téma ahova beleírhatom, feltéve, hogy elolvassa valaki ott.
Köszi. Csodaszép képeim vannak róla +progi Delphiben
(#) Ricsi89 válasza Norberto hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Ha rossz volt a router akkor nem sok kár volt érte, de nekem is ugyan olyan modemem van, mint a havernak és nekem is forró szokott lenni. Főleg, ha egész nap megy. Mégsincs semmi baja. Amugy nagyon nyomorék a haverom. Múltkor mondta, hogy az erősítője olyan forró, hogy nem lehet megfogni. Én mondtam neki hogy tönkre fog menni, de nem hitt nekem. Egy hete mondta, hogy szerelőnél van, mert tönkrement. én meg mondtam neki, hogy én megmondtam.
(#) puskas87 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
na neked is pont olyan haveraid vannak mint nekem, igaz en sokszor athuztam oket,megis erdemlen nehozzak hozzam javitani a cuccokat :rinya:
(#) Ricsi89 válasza puskas87 hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Most én is átvertem egy kicsit őt. Hozott egy tunert amiben kivágta a VFD-t. én mondtam neki, hogy nem éri meg megcsinálni és átvettem tőle olcsón. Én meg megcsináltam 7szegmenses kijelzővel 500 ft-ból.
(#) Norberto hozzászólása Dec 8, 2007 /
 
Itt van az SMC router-ről néhány kép, lehet nézelődni (és ajánlatokat tenni)!
(#) szabi83 hozzászólása Dec 8, 2007 /
 
Szasztok

infománia című műsorba a héten volt egy "alakformáló oldal", nem tudjátok vajon mi lehet a címe?

Üdv
(#) Sergei válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
jobb mint az eredeti :yes:
Link :vigyor5:
(#) szabi83 válasza Sergei hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
szupi a vid
(#) Lucifer válasza Norberto hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Szép kis mod.Az én ASUS WL-500G-m így néz ki.

Visszatérve a cuccodra, ahogy elnéztem mindenki fikázza a neten főként a firmware hibák miatt. Sajnos nyílt szoftver nincs még rá. Itt látszik meg a nyílt forráskód előnye...

00001.jpg
    
(#) mokus válasza Lucifer hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Nem zavaró ennek a zümmögése?
(mondjuk én csendpárti vagyok)
(#) Lucifer válasza mokus hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Padláson a lőtéri kutyát sem érdekli.
Van mellette egy USB-os külső winyó is annak is van hangja rendesen.

És tölt éjjel nappal a kis drága
(#) Topi hozzászólása Dec 10, 2007 /
 
Itt van már a nyakunkon a karácsony. Ha az oldalt is szeretnétek megajándékozni, akkor kérlek titeket, amint láttok hirdetést kattintsatok rá.
Hirdetés igazából az apróhirdetés oldalon van a legtöbb, mert ott szinte senkit nem zavar, hisz az egész szekció a reklámról és az eladásról szól.

Egy szó mint száz, az oldalnak az a legnagyobb ajándék ha ezerrel kattintgattok hirdetésre, mindig mikor megjelenik. Ritkán van, de akkor azt ki kell használni.

Ez azt hiszem köz érdek!

Köszönöm.
(#) sound.man válasza Topi hozzászólására (») Dec 10, 2007 /
 
Vasárnap kellett meggyújtani a második gyertyán az adventi koszorún Két hét és karácsony
(#) gtk hozzászólása Dec 10, 2007 /
 
Sziasztok !

Telepitettem Ubuntu 7.10-desktop-ot, egyelore nem csalodtam benne
Remelem a gcc avr target-re valo forgatasanal sem fog akadekoskodni; meg a root is sikerult;
(#) Lucifer válasza gtk hozzászólására (») Dec 10, 2007 /
 
Nem fog akadékoskodni. Nekem legalábbis megy.
Kontrollerlabot használok IDE-nek, már csak mert igen lusta vagyok. Csak egy klikk és fordul programoz villog a led.
(#) szabi83 válasza Topi hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
így van, különben ez lesz: :bummafejbe:
(#) gtk válasza Lucifer hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Koszi, ki fogom probalni azt is egyszer. En szeretek forgatni ..es tudjuk, hogy erre hol adott minden elkepzelheto lehetoseg..
Ha az ISE WebPack-et is sikerul beuzemelni alatta, akkor azt hiszem egy ideig nem is valtok masra.
(#) valve hozzászólása Dec 11, 2007 /
 
Kerdes; hogyan, ill. milyen programmal keszitettek a Hobbi Elektronika 90-07 vagy Radiotechnika Evkonyv 68-07 es Radiotechnika 00-06 -os pdf konyveket,.. Beszkenneltek, lementettek pl jpg -be es utanna mivel raktak ugy be egy pdf -be? (Milyen formatumba mentsem a kepeket es mekkora felbontasban? En 250 dpi -re gondoltam,.. Ha mar beszkennelek joparezer oldalt akkor legyen ertelme es minosege,..) Csak azert kerdem mert megvan 99-07 -ig egy elektronikai folyoiratom es be akarom scannelni, es azutan konyvbe (pdf) -be konvertalni, hogy legyen hordozhato es idotallo,.. (igaz roman nyelven van de nagyon cucc rajzok vannak benne es amit idaig megepitettem mind mukodtek)
Ket kapcsolas kivetelevel, es az is az en hibam )
(#) Frankye válasza valve hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
A Honosító műhely oldaláról pl. letölthető egy PDF Creator nevű program, amit feltelepítve egy virtuális nyomtatót hoz létre a gépeden. Ezzel ki lehet nyomtatni a képet, és akkor pdf doksi lesz belőle. Nem utolsó sorban magyarul beszél!
(#) valve válasza Frankye hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Ok, koszi szepen,.. Mar ki is probaltam,.. Nagyon szepen nyomtat, word, excel stb,.. De meg nem jottem ra hogyan lehet pl 70db kepet kinyomtatni egy pdf fileba? Esetleg a kepeket tegyem bele word ba laponkent es onna nyomtassam ki,.. Arra gondoltam akkor a minoseg rovasara fog menni, nem?
Egy kis info jol jonne,..
(#) Ricsi89 hozzászólása Dec 11, 2007 /
 
Helló valaki nem tud olyan progit amivel WMA-ból lehet MP3-ba konvertálni?
(#) valve válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Nero, Sound Forge, winamp, csak az utobbit nemtudom hogyan kell hasznalni,..
(#) Frankye válasza valve hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Ezt sajnos nem tudom. Én az Eagle-ből szoktam a NYÁK rajzokat kinyomtatni vele (melóhelyen van lézerprinter), hogy mérethelyesek legyenek, és az csak egy-egy oldal...
(#) válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Legjobb szvsz az Easy CD-DA Extractor, mindenből mindenbe tud konvertálni kb. Na ezt aztán jól megaszondtam...na mind1

----

más:
Múltkor megkaptam egy ismerőstől a teljes 1948-as Rádiótechnika évfolyamot. Nekem ez már elég durván történelem De ettől függetlenül legalább akkora érdeklődéssel tudtam olvasgatni, mintha egy mostani lenne - leszámítva h már jópár dolgoban elavultnak számít - de mindenesetre akkor is tök érdekes... :yes:
(#) mex válasza Frankye hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Frankye! Te fotózod,vagy vasalod a lézerprintelt maszkot? Mostanában vennék én is de maradnák a fotózásnál,ha a lézernyomi tud jó fedettségű rajzot késziteni.
(#) puskas87 válasza Topi hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Sziasztok!
Topi lenne ket kerdesem:
1.)Hany regisztralt felhasznaloval büszkelkedhet a Hobbielektronika?
2.)Miota mukszik a weblap?
Következő: »»   17 / 3562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem