Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   440 / 607
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget!
Az átkötés volt a bűnös.Bedobtam és egyből megszólalt.Vélemény:Hát huh
nagyon jó.Eddig az IC-s erősítőkről negatív véleményem volt ,de ez Piros pont!
az lenne a kérdésem ,hogy ezzel a hidalgatással meddig lehet elmenni?Illetve meddig érdemes?
Tehát esetleg 2*400W vagy 2*600W megcélozható vele?
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Egy IC-re 70W-ot lehet jószívvel bízni. Hídban (szigorúan 8 ohm-mal terhelve) ennek a duplája érhető el. Az ésszerűség határán belül itt vége is a dalnak.
Nagyobb teljesítményre más erősítőt építenék.
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Lenne az egyik hidalt oldalra 24V 250W-om azzal nincs is gond ,de a másik oldalra csak 24V 200W lenne nagyon ki lenne hegyezve a trafó?
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Ha beülteted a következő IC-t, ki tudod próbálni a 200w-osat. A tapasztalat eldönti, az a biztos! Trafó leégéstől nem kell tartanod, a melegedését és a tápfeszültség esését vizsgáld!
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Egyenlőre még szépen tartja a 35V-ot.
A tápját csak gyorsan összedobtam.
A trafóm csak Asszimetrikus ezért 2 utas egyenirányítással és 2*10000 µF-nyi kondibol szimmetrikusat csináltam belőle és így hajtom.
(#) lukacsp válasza havranarpi hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Ehhez én már kevés vagyok, hogy értelmezni tudjam, de reloop biztosan érti...
(#) havranarpi válasza lukacsp hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
elnézést a kuszaságért
(#) lukacsp válasza havranarpi hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
OK, akkor +-17V-ról megy a cucc. Így már értem. Legalább leellenőrizted, hogy működik, arra tökéletes ez a táp összeállítás.
(#) havranarpi válasza lukacsp hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Nem 17V
A trafóról 24V jön le és ez után az egyenirányítás után -35-0-35V lesz a kimeneten terhelve
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2013
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Ezt úgy tudnád szépen megcsinálni, hogy az egyik trafó + graetz + puffer adja a pozitív tápfeszültséget és a másik ugyan ilyen összeállítás a negatívat. A tápszimmetria nem létkérdés.
El tudod ezt így képzelni? Jó lenne ha megúsznám rajz nélkül
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Igen sikerült megérteni.Viszont 1-2 kérdés felmerül.
Akkor lesz 2 db Graetz kocka.Az egyik kocka + ága lesz a +
A másik +ágát hozzákötöm az első - ágához , ez lesz a GND
És a második negatív ága lesz a negatív.
Jól értelmeztem?
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Oh nagyon király.
Köszönöm.És így ,hogy megvan oldva a 200+250W akkor 450
Így megoszlik a terhelés is és remélhetőleg pont jó lesz.Nem lesz túlhúzva egyik sem.
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 1, 2013 / 1
 
Valóban Király Tibor írásában szerepel a rajz Alkalomadtán olvasd el az egészet!
(#) Alkotó válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Az IC háthalpjának jelentős része nem érintkezik a bordával! Ez így nem jó!
Ennek az IC.nek egyébként is macerás a kellő hűtést elérni, de a te módszered biztosan nem hozhat elfogadható hűtési intenzitást.
(#) havranarpi válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Igeb tudom.A borda csak próba alatt volt rajta.természetesen kiszigetelve szeretném feltenni majd egy jóval nagObb bordára.
(#) lukacsp válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Tegyük fel, hogy elhiszem, +-35V-ot tudsz csinálni ezzel a kapcsolással 24VAC-ból, de akkor néhány tankönyvet át kéne írni.
(#) peter1995 válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Hehe, igen tudom, nem egy ordító de nekem így is elég. Csak szeretném tudni, kb milyen végfokot építsek neki, mert szerintem a jelenleginél azért tudna többet is a hangsugárzó, de fél perc csuma közeli járatás után bekapcsol az IC védelme.
(#) havranarpi válasza lukacsp hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Mint ìrtam még csak 1 Ic van rajta. Igy nem olyan nagy a terhelés , hogy leessen.Szerintem
1.kép GND és a + ág között
2.kép a+ ág és a - ág között
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2013
(#) Szabi1 válasza peter1995 hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Elég vajon a hűtése? És biztos 8 ohmos a láda? Ha netán 4 ohmos akkor bekapcsol az erősítő áramkorlátja.
(#) peter1995 válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Hát az az úgy hiteles mérésnek mondható, hogy a hangfalból* kijövő csatlakozón 8,1 ohm-ot mérek műszerrel akkor igen.
Az egyik végfok egy 100x100 as bordán van 80x80as ventivel a venti folyamatos 12V-ot kap. A másik is egy elég nagy bordán szintén ventilátorral. Szóval szerintem a hűtéssel nincs baj. A 2 végnek van egy 600W körüli trafó, 8darab 10A 300V dióda és 2x10.000µF pufferral. HA egy adott hangerőn járatom akkor jó (ez olyan 60%-os potméter állás) ha kicsit több már kezd bekapcsolni a védelem.

Ne falazz! Mod.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2013
(#) lukacsp válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Végülis ha rendesen meg van pufferrel támasztva, akár okés is lehet egy ilyen táp, valóban. Csak annyira nem használják ezt a felépítést a készülékekben, hogy elsőre nagyon meredeknek tűnt, de belátom igazad van.
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Szia! Az önmagában nem elegendő, hogy hűvösen tartod a bordát, az IC-toktól a borda felé az átlagosnál jobb hővezetést kell biztosítani. Ezért kell hűtőtönköt alkalmazni a TDA7294-nél.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2013
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Reloopnak igaza van, nekem is van hűtőtönk és aztán van szigetelve a -vs től.
Amúgy egy végfok nemfog azért kikapcsolni mert több wattot lehet préselni a hangszóróba. Innentől más topikba illenek az erősítővel kapcsolatos kérdések
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2013
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Az egyik végfoknál van hűtőtönk a másiknál nincs. Persze paszta az van. És mind a két végfok kezd védekezni. A tápfesz 2x43Dc ha számít valamit.
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Remélem nem estél abba a hibába, hogy a szigetelést az IC és a hűtőtönk közé raktad. Egy régebben feltett fotód gyanús ebből a szempontból. Bővebben: Link
A +/-43V-os táplálás sajnos távol áll az optimálistól. A 8 ohm-mal terhelt hidat úgy kell méretezni tápfeszültség szempontjából, mint a 4 ohm terhelésű alapkapcsolást. Az adatlapi ajánlástól való eltérésért kapod ezt a rengeteg meleget büntetésül.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Hááát, de... Szóval a hűtő tönköt szigeteljem el a hűtőbordától? Ha lesz időm rendbe teszem az egészet amúgy sem esztétikus ez így.
(#) Szabi1 hozzászólása Nov 18, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy 2xtda 7294 híddal épített erősítőm, ahogy megfigyeltem néha felvesz zavarokat, mert a jelkábel meg a hangerő poti a toroidhoz nagyon közel van.
Arra gondoltam, hogy lehetne e direktbe rákötni Balanced jelet, úgy hogy a + és -t kötni a 2 ic bemenetére amik hídba vannak?
(#) havranarpi válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
Próbáld meg elszigetelni egy alulappal a toroidot a többi alkatrésztől, kábelektől
(#) Alkotó válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 18, 2013 / 1
 
Az alumínium mágnesesen nem árnyékol. A vaslemez tud ilyen hatást (is) produkálni. Több vékony lemez jobban árnyékol, mint egy vastag.
Következő: »»   440 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem