Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   439 / 607
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
A tápot át kell alakítani +/-10V-tal alacsonyabb feszültségűre, a fotó így tárgytalan.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Az hogyan lehetséges?A trafó letekercselhetetlen.Tehát nem átalakítható sajnos.Megincsak másik trafó?A pufferek oldalankénti 63V 9800uF+100nF-os szűrés.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2013
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Ez a tápfeszültség sok egy ilyen filigrán jószágnak. Két ésszerű megoldást tudok javasolni: hirdetés útján elcseréled a trafót vagy építesz erre egy másik erősítőt. Nem Te vagy az első aki szembekerül ezzel a problémával.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Akkor szerintem csere lessz.Azért köszönöm a segítséget ismért Reloop.
(#) FeketeVipera hozzászólása Okt 15, 2013 /
 
Bocsi, gondolom 1000X volt már kérdés, de az erősítő mute/standby nélküli hidalt kapcsolásához valakinek van NYÁK-terve?
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Annyi kérdést szeretnék még feltenni hogy most összeraktam egy másik tápot és terheletlenül lejön róla 2X45,5V (ez már egyenirányítva,pufferelve.Ez már megfelel az erősítőnek?
(#) lukacsp válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Nem.
Ha még mindig 4 Ohm terheléssel szeretnéd használni, akkor menj le +-35V körüli üresjárási feszre, ahogy reloop tanácsolta.
Az adatlapban vannak kivehető teljesítmény - tápfeszültség diagramok különböző terhelő impedanciák esetére. Nézd meg a 4 Ohm terhelő impedanciához tartozó diagramon mi a legnagyobb tápfeszültség ahol még meg van rajzolva a görbe (+-30V). Ez nem véletlen. Ha nagyobb tápfeszről használod mint a specifikáció, akkor nagy az esélye, hogy a megnövekedett drain áramerősség okozta disszipáció miatt az IC belsejében lokális hősokkok érik a félvezető alkatelemeket, így az IC tönkremegy.
Van aki írja erre: rá kell pakolni 100 m2 hűtőbordát , és akkor lehet nyúzni. A probléma ezzel az elmélettel az, hogy az IC szilícium lapkáján keletkező disszipációs hő nem tud végtelen gyorsan, és nem tud teljes mértékben átadódni a tokozásnak, a tokozásról a szigetelőlemezre, onnan a hűtőbordára szintén véges idő alatt tud eljutni, hogy végül a környezet felé szétsugárzódjon. Az, hogy a lapkán keletkező hő nem tud végtelen gyorsan átadódni a hőkapacitástól, az hogy nem tud teljes mértékben átadódni a termikus ellenállástól van.
Lényegében: az IC végtranzisztorait durván specifikáció feletti tápfeszültséggel úgy is ki lehet nyírni, hogy a hűtőborda közben hideg.
(#) szikorapéter válasza lukacsp hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Akkor ha nagyobb inpetanciáju hangszóróra kötöm maradhat ez a tápfeszültség?Mert akkor már most nem variálnék többet az erősítőn maradna így ahogy van.
(#) lukacsp válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Mennyi a tápfeszültség, ha mondjuk megterheled mindkét ágát 2A-el?
(#) szikorapéter válasza lukacsp hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Akkor a + és - ágon (egyik,eggyiken) 39V-jön le mindkettőn.Az úgy már megfelelő feszültség?
(#) Alkotó hozzászólása Okt 17, 2013 /
 
Miért kell ennyit körözni egy trafó feszültségen? Még felületesen szemlélve is többször olvasom a jó értéket. Mi értelme megkérdezni, hogy a 100=35-el? aztán a nemleges válasz után: és a 85 már egyenlő? majd a következő lépésben: de az 50 már egyenlő ugye?
Rommá gyalázzátok ezt a príma fórumtémát.
(#) lukacsp válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Terheld 8 Ohm impedanciával, és ne használd házibuli erősítőnek, akkor OK lehet.

Alkotó kollégával egyetértek. Ha kettőt-hármat visszalapozol egy fórumtársnak ugyan ez volt a témája, és mivel irreálisan melegedett neki a végfok, inkább úgy döntött leteker a trafóból. Így elrugózott rajta egy darabig, aztán csak belátta, hogy nem véletlenül írtak specifikációt a gyártók az IC-hez.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2013
(#) szikorapéter válasza lukacsp hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Akkor szerzek hozzá hangfalat és meglessz máris az erősítőm amit annyira szerettem volna.Köszönöm a kitartó válaszadást.
(#) Folditomi4487 hozzászólása Okt 22, 2013 /
 
Na sziasztok!
Egy sikeres műtét után ismét itt vagyok veletek
Fel tennék egy kérdést, amire kezdőként nem tudok rájönni, hogy is van... :S
D-Audio weblapján látok egy 7294es IC-vel szerelt erőlködőt, meg akarom építeni, megvan a trafó is...(régi Sony erősítőből lett kiszerelve 2x35V AC)
Itt ez a kapcsolás:
http://www.d-audio.hu/images/amp05_tap_2x45v.png
Az IC-nek maximum +/-40V feszültséget lehet adni, a rajz pedig ehhez tartozik.. Pedig a kimeneten DC 90V jön ki... Na ez most hogy van?
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2013
(#) pont válasza Folditomi4487 hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
Ha bekötik a O-val jelölt közepet (GND-t) akkor lesz +-45V. Szerény véleményem szerint az is sok, pedig 32v AC a trafó. A Tied 35V AC kb. -+49V DC......
(#) Folditomi4487 hozzászólása Okt 22, 2013 /
 
Szerintem hanyagolom ezt a témát..
Lemértem a trafómat, ott a kép. Ez lehetséges ? O_o

trafom.jpg
    
(#) reloop válasza Folditomi4487 hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
Nézd csak milyen IC van abban a KIT-ben!
Köss a mért szekunderre valami terhelést, például egy 230V-os izzót! Az elnyomja az esetleges zavarokat.
(#) Folditomi4487 hozzászólása Okt 22, 2013 /
 
Upsz, bocsánat, Ezt akartam linkelni
(#) Folditomi4487 hozzászólása Okt 22, 2013 /
 
Végeztem egy gyors mérést, egy 230V, 75W-os Tungsram ízzót használtam, dettó ugyan azokat a feszültségeket kaptam, egyenirányítva ugye még magasabb, gondolom így kiesett az alkalmas intervallumból ...
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2013
(#) Szabi1 válasza Folditomi4487 hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
A szekunder terhelés alatt eshet valamenyit a feszültségből.
(#) reloop válasza Folditomi4487 hozzászólására (») Okt 22, 2013 / 1
 
Annál linknél olvasd el az ajánlott tápfeszültséget! Ne a maximumra méretezz, mert kalkulálni kell a hálózati feszültség ingadozásával is.
(#) lukacsp válasza Folditomi4487 hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
Az a tanácsom, hogy vegyél egy 230V/2x22-30V / 200-300VA trafót, vagy ne építs végfokot TDA7294-el. Annyi gyönyörű végfok kapcsolás van még ami elmegy nagyobb tápfeszről, de a TDA7294 nem fog.
(#) _JANI_ hozzászólása Okt 23, 2013 /
 
Sziasztok! Sikerült kiváltani az STK025-ös végfokot a TDA7294-el. Nagyon szép dinamikus a hangja. S elsőre gond nélkül fel is éledt. A staby-mute funkciót kellett csak kiismerni. Nagyon meg vagyok vele elégedve! Bárkinek ajánlhatom után-építésre!
Akinek a nehezen beszerezhető STK IC-ket kell kiváltani, annak a DTA7294-es ( vagy a TDA7293-as ) nagyon jó alternatívát ad! THX!
(#) Folditomi4487 hozzászólása Okt 23, 2013 /
 
Hát sajnos az a gond, hogy 3-szor próbáltam TDA IC-vel erősítőt kovácsolni, csak túl kezdő voltam, (vagy csak buta?) mert azt hittem pozitív és negatív kell (a Nullát figyelmen kívül hagytam....)
(#) Alkotó válasza Folditomi4487 hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Reloop tollából születtek "nullátlan" változatok, egyke és hidalt kialakításhoz is. Persze ott is van nulla, csak másképp. Ennek jelentős hozadékai vannak, pl. az 1 biztosítékkal való védelem, az egyetlen tekercses trafó vagy a földhurkolódás kizárása/csökkentése témában.
(#) havranarpi hozzászólása Okt 31, 2013 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a hidalt 7294-es kapcsolást
az lenne a kérdésem ,hogyha minden alkatrész bent van csak 1 Ic nincs akkor be lehet indítani mint 1*100W-os?
(#) lukacsp válasza havranarpi hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Az a lényeg, hogy az az IC legyen bent amelyik "direktben" kapja a bemenetet.
Ha az az IC van csak bent amelyik a bemenetét a másik IC kimenetéről akarja kapni, akkor nem fog szólni.

A hangszórót a beültetett IC kimenete és a GND közé kell kötni.

TDA_hid.jpg
    
(#) havranarpi válasza lukacsp hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Köszönöm.
Megcsináltam de meg sem mukkan.A jel eljut az Ic-ig.
A tápfesz Váltó 24V azaz terhelve kb 31V lesz.
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Szia!

Javítás.JPG
    
(#) akos153 válasza havranarpi hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
A bordára elszigetelve kellene feltenni az IC-t. Az áram is eljut az IC-ig?
Következő: »»   439 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem