Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   893 / 1271
(#) wlanbolha válasza eyess hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
A hibajelenségre mit tudsz mondani?
(#) eyess válasza wlanbolha hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Mi a hiba jelenség?
(#) wlanbolha válasza wlanbolha hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
A jobb alsó sarokban a két ellenállás.....
(#) wlanbolha válasza eyess hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
bekapcsoláskor teljesen fehér a kép, a távirányító gombjaira reagál de nem ír ki semmit, kép nem jelenik meg egyáltalán,még egy betű sem!
(#) kadarist válasza wlanbolha hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Ha ez egy LCD-tévé, akkor ne vedd figyelembe a válaszom.
(#) wlanbolha válasza kadarist hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
LCD TV igen......
(#) matyusz válasza wlanbolha hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Lehet nincs meg egy feszültség, repedt forrasztás valahol, vagy kiszáradt elkók az ellenére, hogy nem látszik, zéner zárlat, ha nincs meg valami alap tudás akkor ez elég nehéz lesz.
(#) wlanbolha válasza matyusz hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Igen,hát sajnos alaptudás az nincs,csak egy vadonatúj TV,és nem működik.....és fogalmam sincs mi a baja!
(#) wlanbolha válasza matyusz hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Az egyik Z dióda lesz rossz a ZD502,mert amikor mérem akkor mind a két irányba mutat értéket,ugye jól mondom ha ez így rossz?
(#) kadarist válasza wlanbolha hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Kiforrasztva mérted?
(#) eyess válasza wlanbolha hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Bocs , hogy kicsit kimaradtam , de volt egy kis dolgom közbe.
A Z- dióda nem biztos , hogy rossz főleg , ha a helyén mérted .Az egyik lábát emeld ki , és ha akkor is mindkét irányba méred a hibát , akkor mondhatjuk , hogy rossz.
Addig itt lesz neked a blokk rajz , még utána nézek valaminek közbe.

LG block.pdf
    
(#) wlanbolha válasza kadarist hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Nem......
(#) matyusz válasza wlanbolha hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
De ez nem túl jó ez a találomra random rámérek valamire. Akkor legelőször nézd át a forrasztásokat, kezd a tápnál. Mi az előélete a Tv-nek?
(#) wlanbolha válasza matyusz hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Vadonatúj.......
(#) eyess válasza wlanbolha hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Akkor most kérdeznék egy jó kérdést , ha annyira új , akkor még garanciális ?
(#) matyusz válasza eyess hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Erre én is kíváncsi vagyok, mert ha igen akkor a garinak annyi...
(#) wlanbolha válasza matyusz hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Nem,én bolhapiacos vagyok és ott vettem minden táv nélkül,de távom van hozzá az enyém,és hát ennyire működik!
Belül teljesen pormentes,annyira új,hogy fáj ahogyan nem jó!
(#) eyess válasza matyusz hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Bizony bizony annyi.Ilyenkor sosem azt helyezzük előtérbe , hogy majd de megcsináljuk , hanem ha még garanciális , akkor minden a tv ben lévő alkatrészre vonatkozóan , akár még ha mindent ki kell cserélniük is benne kötelességük úgy eljárni , hogy működőképesen kapja vissza a gazdája.És ha nagyobb értékű is az alkatrész amit cserélni kell benne azt is ingyen , és bérmentve kell , hogy kicseréljék.
Ha annak ellenére , hogy a tv garanciális , és szétszedted , erre nem tudok mit mondani.
(#) wlanbolha válasza eyess hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Sajnos nem az,dehát amennyiért vettem........
(#) matyusz válasza wlanbolha hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Szerintem "eyess" az utolsó hozzászólását neked szánta. Akkor van gáz, ha proci hibás mert akkor cserélhetsz egy egész panelt minimum huszonezrekért, de inkább több. Amint írod, hogy nincs nagy alaptudás így nem túl egyszerű nekünk sem, mert te előtted van az egész, mi csak látatlanban tudunk mondani bármit. Azért google-ba keress rá hátha van valakinek ilyen hibája. Attól még hogy új lehet rossz elkó is, de most hiába mondogatnánk így neked, mit meg hogy, ez rengeteg idő lesz, de ha neki szeretnél állni akkor az alapokkal kell kezdened. De még akár a nagy kijelződ is lehet rossz, mert azon is van vezérlés...
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2013
(#) wlanbolha válasza matyusz hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Igen ez mind így igaz,a legnagyobb baj az,hogy semmi tudás nincs hozzá,hiába is olvasgattam át már több száz oldalt,okosabb csak úgy lettem,hogy mindig azt hittem most meg van a hiba!
(#) eyess válasza wlanbolha hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Na akkor kezdjük az elején az a két ellenállás , amit kivettél miért vetted ki.Mértél valamit nem voltál magadba biztos ilyenkor nem szedegetünk ki semmit főleg ha nem is tudjuk mit miért.
A másik tüzetesebben nézd meg még egyszer annak a két ellenállásnak a pozíció számát , mert ami képet feltettél az a power supply , és azon általában 900 as számmal szerepelnek alkatrészek.Ezt tisztázzuk le előbb , aztán tudunk tovább menni.
(#) wlanbolha válasza eyess hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Azért vettem ki,mert Kadarist azt mondta,szerinte ellenállás hiba"szakadt".Na én fogtam és méregettem,és arra jutottam hogy a két ellenállás rossz.Pozició száma ami a panelon van az "P100"ill"P102".A képeken látszik hogy hol is van a két ellenállás!Nagyon jól látszik a nyákon a felírat,P100...P102....
(#) Pongó válasza kadarist hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Köszönöm, a hozzászólást, az az egy aprócska kis problémám lenne, hogy nem igazán van feltüntetve, hogy mekkora feszültségnek kellene adott ponton lenni.
Amiket cseréltem már benne FMP-3FU, KSD5703(FJAF6810) ill. cseréltem még kondenzátorokat pl 471/500V.
Viszont van benne LA7845-ös IC 16,5V helyett én 17.5 mértem lehet az IC a gond?
(#) eyess válasza wlanbolha hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Hát valami még sem jó , mert ellenállást nem szoktak P vel pozicionálni .Akkor talán a közelben lévő kondenzátornak mi a pozíció száma ?
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2013
(#) wlanbolha válasza eyess hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Bocsi,nem P hanem "R" mind a kettőnél......
(#) eyess válasza wlanbolha hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Nem tudom nekem gyanús ez a tv .Szerintem a burkolata nem az övé , ezért szerintem nem fedi a valóságot .Azon a panelon amiből kivetted a két ellenállást milyen számok vannak írva chassi szám , vagy bármilyen szám fontos lehet.
(#) wlanbolha válasza eyess hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Küldök 4 képet,nem tudom melyik számsor lehet az amit kérsz.......
(#) wlanbolha hozzászólása Nov 6, 2013 /
 
Ha valakit érdekel a TV akkor írjon,eladnám potom pénzért!Nem kínlódom tovább vele!
(#) wlanbolha hozzászólása Nov 7, 2013 /
 
Valaki tudna egy LG 26LB75-ZE rajzot,vagy a helyét ahol található feltenni?
Köszönöm előre is!
Következő: »»   893 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem