Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   202 / 254
(#) sooty válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
A mattítókrém az micsoda pontosan ( gondolom valami fluorsavas cucc), mert csak kozmetikai szerek jönnek elő a gugliban. Úgy érzem magam, mint Mézga Aladàr amikor Blöki azt mondja neki, hogy Kriszta könyvei között talàlt egy csillagàszati könyvet a "Kozmetika rejtelmei" cìmmel.
(#) kaqkk válasza sooty hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Fogalmam sincs mit tartalmaz , én egy haveromtól kaptam aki díszüvegezéssel foglalkozott, ő keverte de titkolja az összetételt .
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2013
(#) vicsys hozzászólása Okt 30, 2013 /
 
Keresztkérdésem lenne: A Z566M csövekhez jól számoltam, hogy anódellenállás 38K (37,5K)?
Az adatlapja alapján 150V és 4mA kellene neki.
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Nekem a Mulev2 -ben a te tàpodról 5,5k -s ellenàllàsokkal ment. Gondolom a 38k-t multiplexelés nélkül gondoltad...
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
(#) vicsys válasza sooty hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Igen, multiplex nélkül.
(#) baloghvl hozzászólása Nov 5, 2013 /
 
Sziasztok!

Beleterveztem a Mule V2 Nixie órába egy glimm-pont villogtatót. Szeretném ha megnéznétek, jó-e az elképzelés, jók-e az alkatrészek értékei (felhúzóellenálás. stb.), működne-e a dolog?

Köszönöm!
(#) Hp41C válasza baloghvl hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
A PCF8583 Int kimenetén az 1Hz -es jel csak addig jelenik meg, amíg a kontroller fel nem programozza.
(#) yodee hozzászólása Nov 6, 2013 /
 
Készülök bedobozolni a DCF vevő-antennát. Teljesen mindegy hogy az antennát hogyan helyezem el a dobozban vagy figyelni kell valamire?

IMAG0183.jpg
    
(#) sooty válasza baloghvl hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Elvileg jó lehet, bár ez az egyik régebbi nyákterv és ezzel a megoldással, hogy áthúzod az egész panelen a vezérlését sok hibalehetőséget viszel bele. Szerintem inkább a kijelzős panelre kellene tenni azt az 1 db tranzisztort hiszen itt mindegy, hogy magas vagy alacsony szinttel vezérled, mert nem muszáj a pozitív feszültséget kapcsolnod mint az anódvezérléseknél. A glimm előtét ellenállása is lehet ugyanúgy elhelyezve, mint az anódoknál, de most nem látom még hova akartad tenni. A picet ezzel a változattal kell felprogramozni.
(#) sooty válasza yodee hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Nekem van gyári tokoztott dcf vevőm, az se néz ki belülről máshogy, annyi, hogy a tömítésekre ügyeltek, mert a doboz tetejében is van egy gumitömítés és a kábel is egy tömszelencén keresztül megy be (kintre szánod?)
(#) yodee válasza sooty hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Nem feltétlenül kinntre, de a bírja azt is ha szükség lenne rá. A doboz bírja az tuti, a kábelnél majd tömbszelencézem én is. A kérdés egyedül az, hogy az antennát jól helyeztem e el
(#) sooty válasza yodee hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Hát ez attól függ merre van Frankfutrt Amúgy jól, a gyári is ilyen még annyi a különbség, hogy a ferrit két végére húztak egy egy szilikongumi gyűrűt és úgy rögzítették a dobozba, gondolom ütődés ellen.
(#) yodee válasza sooty hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Frankfurtra majd ráfordítom Amúgy most várom az új antennát mert ennek sikerült véletlenül fordított tápot adnom
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2013
(#) patexati válasza yodee hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Fordított táp ellen úgy tudom van bent egy dióda tehát az nem lehet baj.
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
A Conrad DCF77 moduljainak kapcsolási rajzai:
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2013
(#) yodee válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Akkor most megöltem vagy sem?
(#) Hp41C válasza yodee hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Sp1 verzió: A D1 minden elemet megvéd (legalábbis meg kellett volna védenie).
Sp2 verzió: A ZD1 fordított polaritásnál elvileg nyit és korlátozza a tápot, de a kimeneti tranzisztorok a sokkapcsora vannak kötve (R7 elé). Az R6 (100k) alacsony szinre korlátozhatta az áramokat. Legfeljebb a T1 és T2 károsodhatott. Ezeken a rajzokon még nincs rajta a nagy elektrolit kondenzátor, ami közvetlenül a sorkapcsokra van kötve. A kimenetet felhúzó ellenállás hova volt kötve - be volt kötbe?
(#) yodee válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
A tőled kapott rajz alapján kötöttem össze mindent. Kivéve azt hogy felcseréltem véletlenül a tápot
(#) vicsys válasza yodee hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Nagy valószínűséggel túlélte a modulod.
(#) Csupasz válasza yodee hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Sajnos ezt egyszer én is eljátszottam, és onnantól kezdve a nem invertáló kimenet meghalt, az invertáló működött....
(#) Hp41C válasza Csupasz hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Az Sp2 -es modul T2 és / vagy T1 cseréjével javítható.
(#) Csupasz válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Köszi, megnézem, mert megőriztem a szekrényben!
(#) baloghvl válasza sooty hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Úgy gondoltam ez a legújabb nyákterv, merre található a legújabb, és miben jobb vagy másabb?

A glimmek előtét ellenállásai a kijelzős panelen vannak, ezekhez nem nyúltam csak arrébb lett tolva az egyik. Azt nem nagyon értem hogy miért van az egyiknél a pozitív ágban a másiknál meg a negatívban. De gondolom mindegy neki, lényeg hogy legyen.

Nem akartam a tranzisztorokat a kijelzős panelra tenni, nem tudom elférnének-e. Szeretném majd a kisebbik dobozba beletenni az órát. Remélem belefér.

Kérdezném még: hangjelzőnek jó ez is? http://www.hestore.hu/prod_10030677.html

A beégetendő hex-fájlról már tudtam, de azért köszi!
(#) Pali79 válasza baloghvl hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Idézet:
„Kérdezném még: hangjelzőnek jó ez is?”

Jó! Nekem is ilyen van benne.
(#) sooty válasza baloghvl hozzászólására (») Nov 6, 2013 / 1
 
Itt a topikban... elemtartó, vonalvezetés stb. stb. Paneltervben ezek az újabbak. A különbség abból adódik, hogy többféle alávilágítás verzió készült és emiatt elágazott a tervezés, de mindenképpen ezek a fejlettebbek (vezérlőpanel tekintetében és nem az rgb-részről szólva).
Egy tranyó akkor is elég ha ott hagyod a sorban. Az viszont nem jó, hogy ott akarod elhúzni az átütési távolságon belül a vezérlés vezetékét. Az csak akkor lenne jó maximum, ha egy szigetelt huzal lenne. A muléban használt glimmeknek nincs polaritása, csak mindenképpen a katódja fog világítani a két egymás mellett lévő egyforma elektróda közül (nem úgy mint amikor váltóról megy) azt akarja jelölni, hogy így szimmetrikus lesz az óra az egyik glimm bal a másiknak a jobb elektródája világít.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2013
(#) sooty válasza baloghvl hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Most néztem, itt nem szimmetrikus a glimmek bekötése valami miatt, szerintem úgy lenne helyes, csak gondolom közben valaki áttervezte és ezt már nem vette figyelembe.
(#) baloghvl válasza sooty hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Sajnos a linked nem működik, csak üres oldalt hoz be. Pedig nagyon megnézném! Annál is inkább mert már rendelném meg az alkatrészeket.

Alávilágításhoz eddig kétféle paneltervet találtam, engem az érdekel amit a PIC kezel, és nem kell külső RGB vezérlő.

A két tranyó szerintem marad. Elfér, és lehet hogy nagyobb biztonságban van az RTC. Ha mondjuk meghal az egyik még mindig marad 1db a 180V és az RTC között.

A vezérlőjel oda vitelében igazad van, megpróbálok rá valami más útvonalat kitalálni.

A glimm csöveken van valami jelölés, meik a katód?
(#) sooty válasza baloghvl hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Bocs, ez a jó link. A glimmekbél mindegy melyik a katód, ha olyat használsz, amelyiknek két egyforma hengeres elektródája van. Viszont mindig csak egy elektróda fog belőle világítani egyenáramról.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2013
(#) Hp41C hozzászólása Nov 8, 2013 /
 
Következő: »»   202 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem