Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2158 / 3961
(#) SzT3 válasza laszlo raduj hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
Énis erre tippeltem! Egy skiccet tudnál feltenni az elvről?
A gyerek rágja a fülemet érte de azért inkább összedobnám mint megvenném ( van itthon nemhasznált fehér led füzér)
(#) laszlo raduj válasza SzT3 hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
Hat őszintén megvalva , kérjed inkább szakik segítséget, az elmélet valahogy úgy van hogy a kondi sül ki leden keresztül , és ez az áram kapcsolja a következő tranyot ami megint kisüt egy kondít , de hogyan töltődnek nem emlékszem, de fogadni mernek hogy 2 vezetékről működött, amiből az egyik fold volt. Tehát a másik csak az impulzus lehetett.
(#) SzT3 válasza laszlo raduj hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
Értem remélem van aki itt olvassa és segit!
Mondjuk itt találtam egy videot aminél 1:10 nél látszik valami IC és mintha mátrixba mennének a szálak, de ez lehet hoyg csak az én tudatlanságom!
A tranyós valahogy egyszerűbbnek tűnik!
(#) laszlo raduj válasza SzT3 hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
Csak annyit mondhatok , hogy biztos van tranyos megoldás futófényként , én is csak bóklászok kapcsolások után de csak olyan alkatreszekel amit tudok bontani.

Hat mar késso este van , nekik nem biztos hogy csak annyi dolguk van ebben az órában hogy lesek a mi kéréseinket .
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2013
(#) SzT3 válasza laszlo raduj hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
Nembaj van holnap is nap!
De azért reménykedek!
(#) Kolti0 válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
Köszönöm. Esetleg ha valaki tud adhatna tippet, hogy hol lehet venni fém lámpa foncsort. 60*40es körüli kéne.
(#) laszlo raduj válasza SzT3 hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
Esetleg a ketot kombinálod .
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) SzT3 válasza laszlo raduj hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
TAláltam egy elég komplex leírást!

Ott egy PIC-el van megoldva elég érdekesen de ott már az alkatrészek ára nagyon elszáll!
Eddig a 4017 léptető egy 555 jelgenerátorral a befutó
4017 kb 50 Ft az 555 meg szintén jégcsaponként 150ft per jégcsap saccra plusz led!
(#) majorka hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Sserbustok.
Volt video oszcciloskopos mérésröl,sehol nem találom vagy már levették?
majorka
(#) Hilo hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Sziasztok! Anno volt egy kapcsolás fent, de már nem találom, hagyományos régi telefonvonalhoz ledes hívásjelző. Valahogyan úgy volt hogy a vonal két szála közé egy 330nF/250V fóliakondenzátor, egy 10K-s ellenállás és két led egymáshoz viszonyítva párhuzamosan de fordítva bekötve.
B opcióként valaki nem tudja hogyan lehet korábbi hozzászólásokra rákeresni, de név alapján? Ha a saját hozzászólásaimat vissza tudnám keresni, vagy listázni akkor megtalálhatnám.
Előre is köszönöm.
(#) krisztian990621 hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Sziasztok még nagyon kezdő vagyok ezért lenne pár kérdésem hozzátok.Hogyan tudom kimérni hogy melyik a tranzisztor bázis,emittere,collektora multiméterrel? És hogy az ellenállásnak melyik feléről kell leolvasni a kódokat. előre is köszönöm
(#) kadarist válasza krisztian990621 hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Szia!
A tranzisztorokról: Bővebben: Link
(#) efraim válasza krisztian990621 hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Feltételezem, hogy színkódra gondoltál. Nos egy négy színsávos kódolásnál a negyedik színsáv, amelyik a tűrést jelenti, általában elkülönül, tehát egyértelmű, hogy honnan kezdődik a kód. Vannak nagyon kisméretű ellenállások, ahol már a színkódok össze vannak zsúfolódva, itt a színjelzés ad támpontot.

Mellékeltem az E12/24 sorozat első három színkódjának táblázatát.
(#) elektro777 hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Régi Német labortápegységem (26V/5A) ami nem működött, és úgy döntöttem megjavítom. A Táp egy LM723-as Feszültségszabályzó IC-n alapul és 3db 2N3055 ös teljesítménytranzisztor az erősítő fokozat, melyek párhuzamosan vannak kötve, mindegyiken 10 ohm-os emitterellenállással, Lengőtekercses Analóg műszerekkel. Nincs rajzom hozzá de nagyon hasonlít Ehhez. a Tranzisztorok Bázisát egy BD139-es vezérli. Szóval szétszedtem és kimértem a félvezető elemeket, elvolt szállva a BD139-es a 723-as és még egy 2N3055 is, majd rájöttem hogy a Fesz/Áramszabályzó Potméterek is rosszak azokat is cseréltem. A Tápegység működik, de nem igazán jó. Sajna nem tudom leszabályozni nullára csak kb 3-4 Voltig és néha magától meginog a feszültség, és van hogy meggondolja magát és felugrik 30V-ra de ha a potit maxra tekerem majd le akkor letudom ilyenkor szabályozni. Ha épp olyanja van akkor szépen lineárisan szabályzom, de van hogy nem lineáris lesz a szabályzása tehát csavarom, nem változik majd hirtelen megugrik a fesz. Mi lehet a baja? Az okozhatja ezt a problémát hogy az Új 2N3055-nek a BE Nyitófeszültsége 620mV környékén van, a régi tranyóknak amiket jóknak véltem meg 500mV? lehet hogy károsodtak azok a tranzisztorok is, és ezért nem stabil a táp?
Köszi Előre is!
(#) pjg hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Srácok. Tud e valaki olyan húzózsinóros kapcsolóról amit ha egyszer meghúzok bekapcsol az első áramkör. Második húzásra bekapcsol a második áramkör is és harmadikra a harmadik áramkör is bekapcsol. Ezután következő húzásra vagy kikapcsol mind, vagy kikapcsol visszafelé sorrendben. No és persze kapható a boltban. LEDes lámpát építenék dolgozóasztal fölé. Köszi.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2013
(#) Davidd hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy a hangváltóban található izzót (12V 10W) helyetesíthetem 2 darab parhuzamosan kotott 5W ossal?
(#) kadarist válasza Davidd hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Szia!
Milyen hangváltó az, amiben izzólámpa van?
(#) zsolti900 hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Sziasztok! Van két kristályom. Az egyik rc távirányítóból a másik pedig RC autóból van. 1. Kristályra van van írva, hogy FM TX 35.120M a 2.-ra pedig az hogy FM RX 35.120M. Ezek a megnevezések/jelölések mit jelentenek? Illetve össze hangolható valahogyan a két kristály?

Szerk.: A másik oldalán pedig ez olvasható:
1.Kristály - TYPE 35-2 FM TX
2.Kristály - 35-2B FM RX
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2013
(#) pjg válasza zsolti900 hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
A TX az adóba, az RX a vevőbe való.
(#) zsolti900 válasza pjg hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
A többi jelölés jelent valamit? És az teljesen mind egy hogyan rakom bele? (a polaritásra gondolok ha persze van ilyen a kristályoknál)
(#) pjg válasza zsolti900 hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Kvarcnál nincs polaritás.
(#) zsolti900 válasza pjg hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Az a főbb problémám, hogy akármit kötök be, bárhogy a szervó random módra oda és vissza pörög. Bármit nyomok a távirányítón semmi nem történik, csak a szervó rosszalkodik. Csatolok képet hátha tudtok rá megoldást. Egyszer sikerült elérnem, hogy a motor is pörögjön de vezérelni nem tudtam. És pár mp alatt meg is állt.
(#) efraim válasza kadarist hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Világítós hangváltó
(#) vladcepes hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy Bővebben: Link ezt ha jól látom 2.7-3.3V-al lehet terhelni?
Egy 3.7V os telefontöltő gondolom már sok lenne neki. Abból hogyan lehet 3.3V ot csinálni?
Válaszokat köszönöm.
(#) zsolti900 válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Kiszámolod és beteszed a megfelelő ellenállást.
(#) kadarist válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Minden nap tanulok valami újat.
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Hello! Mondjuk egy soros diódával. üdv!
(#) proli007 válasza krisztian990621 hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Hello! Szerinted van értelme egy kérdést háromszor feltenni? Egyébként meg István válaszolt a kérdésedre, csak rá kellett volna kattintanod az aláhúzott szövegrészre. Kezdőknek való kapcsolást és magyarázatot itt találsz. De a hálón is szerintem ezrével vannak kapcsolások. üdv!
(#) Davidd válasza kadarist hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Hát mint pl a mellékelt hangvátlóban is van. Védelmi szerepe van.
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Szia! Így?

1.jpg
    
Következő: »»   2158 / 3961
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem