Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   121 / 198
(#) emmzolee válasza patesz22 hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Mi is a kérdés voltaképpen?
A poti cserétől nem fordulhat elő hiba.
A protektálás mindegy milxen hangerőn áll a cucc akkor is le tilt? Vagy csak nagy hangerőn? Ha vékony a tápkábel és hosszú is, akkor előfordulhat nagy hangerőn a protekt.
Milyen erősítő ez? Hány amperes a bizti benne?
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2013
(#) patesz22 válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Van egy sal pro+ 900 kocsi erősítőm. És ha halkan szól érdes hangon mint a brummogás lenne csak de ha nagy hangon van akkor már szinte nem is hallani egyszer. másik meg le véd pedig nincsen nagy terhelés rajta .
(#) emmzolee válasza patesz22 hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Idézet:
„És ha halkan szól érdes hangon mint a brummogás lenne csak de ha nagy hangon van akkor már szinte nem is hallani egyszer.”


Ezt a mondatot nem értem.
(#) patesz22 válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Bocsánat a hülye fogalmazásért mint ha nem birna szólni mormog torzan itt van róla kép http://www.google.hu/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&sourc...es&; cd=&docid=mgjEOGy_W_RoeM&tbnid=ejh2EFQQjFfVbM:&ved=&url=http%3A%2F%2Fimg15.aprod.hu%2Fimages_aprodhu%2F23519177_3_644x461_sal-pro-900-auto-hifik.jpg&ei=_YV-UtDzG4qA4gSsjIHABA&psig=AFQjCNHI6SKFKBU8uksIvvFhGXiO_JHW2g&ust=1384109949831230
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2013
(#) bihari laci hozzászólása Nov 11, 2013 /
 
Sziasztok ,lenne valakinek javitásra 1 Kenwood kac 823 a táp meg végfokozat zárlatos ,lehetne naggyob telyesitményt kihozni belöle ?.Nem tápoltam mert zárlatos a kijövet de kb +-30v -tal mehet.
(#) gordonfreemN hozzászólása Nov 14, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy alpine 3547 erősítő nálam és szükségem lenne a kapcsolási rajzára.
Nem tudtok valami jó kis oldalt, ahonnan be lehet ilyesmiket szerezni?
(#) attika28 hozzászólása Nov 15, 2013 /
 
Sziasztok,van egy SAL BX 2055 erositom, segitsegeteket kerem,elszaltak a tranyok,egy rajz ha vkinek van az jolenne,koszi
(#) Ge Lee válasza bihari laci hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
A nagyobb teljesítményhez az egészet át kell méretezni. Tehát a +/-30V-os tápot +/-40 vagy +/-50V-ra kell áttekerni, de ehhez az kell hogy az ebből adódó teljesítménytöbbletet bírják a primer oldal fetjei, illetve bírja majd a végfok is. A táp még csak csak bírná, mert lehet kapni akár 65A-es feteket is bele, de a végfok biztos hogy nem bírja.
(#) emmzolee válasza attika28 hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
Rajzot nemigen fogsz találni hozzá. Ha viszont tudod, hogy elszálltak a vég tranyók, akkor meg van a hiba. Az okát kéne keresni, hogy mitől volt. Azért meg általában a végtranyó előtti néhány tranyó szokott felelni. Ha túl sok kínzást kapott már az erősítő, akkor a benne lévő tranyók bétája a és egyéb paraméterei romlanak. Ezért szokott egy idő után megdögleni.
Tehát a végtranyő előtti félvezetők paramétereire is mérj rá. Na meg a többi passzív cuccra is. Hátha megégett egy ellenállás vagy dióda, ami nem látszik rajta, de az értéke nem pont annyi.
(#) bihari laci válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
OK, akor maradnak a saját paraméterei köszi.
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Annyi már mostanra kiderült, hogy a feszültségértékeket nem hozza az elvárható szintre.
Tehát az előerősítőn IC 9V (STK350-010A) míg a kimeneti tranzisztorokon 13V-ot mértem.
Az inverter hibája lesz nagy eséllyel. A kettősdiódákat megmértem, azok jók. A kapcsolóüzemű FET-ek IRFZ44 típusok, a meghajtó IC uPC494C.
Melyik alkatrész hibája lehet nagyobb eséllyel a táphiba, FET vagy IC?
(#) BiGDavid hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Hali! Van egy Magnat Rave 440-es hidalható autós végfokom, és egy toroid 230/12V trafóm, meg lehet oldani a "szobai" használatot? Nem kell hozzá egy feszültség stabilizátor(?), mert terhelésnél 17-voltot mutat a trafó vagy mit tűrnek meg ezek? egy mélyládát hajtana. Előre is köszönöm a segítséget.
(azt sem tudom hol kezdjem el és mi a menete )
(#) emmzolee válasza BiGDavid hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Ha le tudnál tekerni annyit a 230/12V toroidodból, hogy az erősítő amikor be van kapcsolva de nincs terhelve akkor nem menne 15V fölé, akkor lenne az erősítő biztonságban.
(#) BiGDavid válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Köszi a gyors választ! A trafó 300 wattos, és olyan stabilizátort ami ekkora teljesítményt elbír nem nagyon találtam. Esetleg ebben tudnál segíteni? Előre is köszi
(#) mondeo2008 hozzászólása Nov 17, 2013 /
 
Sziasztok!

Elég sokat olvasgattam,de nem találtam megoldást a problémámra.
Lenne egy rockford fosgate 800a.2 erősítőm,a jelenlegi problémával vettem.
Első gondom,hogy a toroid sípol benne bekapcs után(2 választ találtam.1 a tekercs lakk szigetelése elöregedett.2 vmelyik kondi miatt nem tud "fölrezegni" és ez így nyilvánul meg),ha
kissé mozgatom a tekercset akkor a hang frekvenciája változik.

A másik része,hogy mint a képen is látszik már jó pár alkatrészt kicseréltek,nem túl szépen.
a gondom az,h ennek az erősítőnek szét kéne szedni az autómat,de magasabb hangerőn elgyengül,a mélyek elvesznek.Halk és normál hangerőnél szebbek a mélyek(700W rms nyomót hajtok 4ohm-on),de hallható olyasmi mintha egy kontaktos potit tekergetnék.A multiméterem meghalt,holnap veszek egyet,szkópom nincs.Igazából az érdekelne h merre induljak el?Mindkét oldal szól,de nem szépen,ráadásul hídba kötve össze-vissza üti a hangszórót és úgy vettem észre,helyes polaritásnál is inkább befelé húzza a hangszórót.25-ös táp 20as negatív közvetlen akkuról,1F kondi.Válaszokat ,hozzászólásokat előre is köszönöm.Van kapcs rajzom vhol.

DSCF0023.JPG
    
(#) Gegike99 hozzászólása Nov 21, 2013 /
 
Helló!
Van egy Audi-ból kiszerelt erősítőm, rokontól kaptam. Be szeretném kötni. Sejtésem van, hogy mi micsoda de nem vagyok biztos benne.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1452852651607998&set=pc...heater]Képek[/url]
Egyenlőre ezzel a 4 képpel tudok szolgálni.
(#) matyusz válasza Gegike99 hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
De sajnos még a képeidet se tudja megnézni az aki nem az ismerősöd.
(#) emmzolee válasza BiGDavid hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Hát azt mondtam. A toroid trafó meneteiből tekerj le párat. Ekkora áramra nem fogsz találni jó megoldást.
(#) Gegike99 válasza matyusz hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
(#) matyusz válasza Gegike99 hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Itt az adatlapja és a lábai alapján kéne a csatlakozóra kisípoltatni mindent. Igen így már meg lehet nézni.
(#) Gegike99 válasza matyusz hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) pinyó39 válasza mondeo2008 hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Nagy valószínűséggel az egyik oldala megint kifi...-gott. De látszik is hogy mindkét oldalon a végfokokban cseréltek alkatrészt. Ez már tökéletes csak nagy meló után lesz.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2013
(#) mondeo2008 válasza pinyó39 hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Helló,az gond lehet h a táp fetek-ből egyet korszerűsítettek az oldalankénti 4-ből(IRF3205-re)?
Mi az amit cserélni kell?Rámérni mindenre és ami rossz?Mitől sípolhat a trafó?Köszi a választ,üdv.
(#) mondeo2008 válasza pinyó39 hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Szia,alapfogalmaim vannak képes vagyok keresni és tanulni,de lenne néhány kérdésem.Azokat hol tehetem föl?Mindenképp akarok venni szkópot,(bár a használata még nem tisztázott számomra)abból mekkorát vegyek ami az erősítőkhöz elég?(1 vagy 2 csatorna,hány Hz-es.újabb fajta digitális kézi jó lehet?)üdv.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2013
(#) Ge Lee válasza mondeo2008 hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Első körben meg kellene nézni a kapcsolási rajz és a beültetési kép alapján, hogy egyezik-e a rajz azzal ami neked van. Ha igen az nagy szerencse, mert akkor már csak méregetni kell.
(#) mondeo2008 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Ezt találtam róla,a nyákon a verziószám megegyezik.
(#) Ge Lee válasza mondeo2008 hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Akkor innét már gyerekjáték.
(#) mondeo2008 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Minden esetben ki kell forrasztani a mérendő alkatrészt?Multiméter elég hozzá?A fetekre rámértem,egy volt ami kicsit nagyobb értéket mutatott(alsó sor,jobbról a harmadik asszem IRF9640,az egy kicsit meg is van füstölve),a többi nagyjából egyforma a két oldalon.Mértem jobbról-balról,úgy tűnt h nincsenek elszállva.Mind fix értéket mutatott egy-egy irányban.
(#) Ge Lee válasza mondeo2008 hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Nem kell, de ez a kapcsolástól is függ, hogy mi van vele még sorosan vagy párhuzamosan kötve. A feteket nem tudod multiméterrel kimérni. Vagy egy AVR-es tesztert kell használni, vagy ezt. Ahogy tekergeted a potit (vagyis változtatod a gate feszt) úgy kell a LED-nek felerősödni, illetve elhalványodni. Ha nem azt csinálja, akkor kuka.
(#) mondeo2008 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Akkor csinálnom kell egy ilyet.Köszönöm az infót.igaz megvettem az összes fetet mindkét oldalhoz,csak még az nem tiszta,hogy mit kell még a környezetből cserélni.
Következő: »»   121 / 198
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem