Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1576 / 2208
(#) pucuka válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Nov 21, 2013
Ahogy írta, ha nem is a lelke, de legmeghatározóbb része a csöves végerősítőnek a kimenő trafó.
(#) küzmös Gergely válasza pucuka hozzászólására (») Nov 21, 2013
Na igen.. eszem ágában sincs vitatni ezt a tényt.
(#) Tomi94 hozzászólása Nov 24, 2013
Sziasztok!
Még augusztus végén fogtam neki egy ECC85-EL84 SE erősítő építésének. Akkor csak a panelokat tudtam összerakni és működésre bírni, az összerakásra nem volt tovább időm. Most nekiálltam megint, jelenleg már nem csak működik és szépen szól, normálisan kezelhető is az erősítőm, minden része fel van szerelve az alaplapra. A tápegység körüli rész élőben nem ennyire átláthatatlan, de ott még lehet, hogy pár kábelt rövidebbre cserélek... A doboz egy VT Szatmár rádió fakávája lesz, és lehet, hogy a hátlap is arról kerül át (mivel a szerelőlap is innen származik). Az előlap elkészítése még hátravan, egyelőre nincs is végleges terv róla...
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2013
(#) szili83 hozzászólása Nov 24, 2013
6sz19P-ből milyen PP erősítőt lehet építeni? Mármint hangminőség, és teljesítmény terén. Persze ne legyen nagy torzítása.
6P14P is amit ajánlatotok, azt dícsérik, de a 6P1P is valaki szerint ugyanolyan jó. Csak az utóbbit olcsóbban be lehet szerezni. Persze mindkettőből az azonos évjárat beszerzése bajos.
Még esetleg ezeken kívül ki épített valami 15W körüli PP-t? Valami nagyon szép hangú, olcsó csövet tartalmazó, bevált kapcsolás lenne jó.
(#) CIROKL válasza szili83 hozzászólására (») Nov 24, 2013
Idézet:
„Valami nagyon szép hangú, olcsó csövet”

Erre uralást tettem több irányzatból is .
(#) szili83 válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 24, 2013
Tudom, Te is a 6P14P-t ajánlottad.

De hátha van más alternatíva. De ahogy nézem lehet még sincs.
(#) mofesa válasza szili83 hozzászólására (») Nov 24, 2013
6P1P 10W, 6P14P 15W, az általad említett 6SZ19P -ből is ki lehet szorítani 15-20W -ot. A trióda szerintem jobb, csak a hatásfoka nem.
A Laci által linkelt rajz a 6P1P és 6P14P -hez is használható, csak a katódellenállást kell megtoldani csövenként 1-1db 100 ohm -al, és a bekötésük is eltérő.
(#) CIROKL válasza szili83 hozzászólására (») Nov 24, 2013
Igazából ha kicsit visszaolvasol akkor rájössz hogy nem special a csőre gondoltam !
(#) szikorapéter hozzászólása Nov 24, 2013
Helló.Még kezdő vagyok az efféle témában,és annyi lenne a kérdésem hogy van itthon 2 Db R-807-es szovjet gyártmányú csövem,még egyszer sem voltak használva,beépítve.Annyi lenne a kérdésem hogy velük milyen erősítőt lehet építeni?A válaszokat előre is köszönöm.
(#) FordPrefect válasza szili83 hozzászólására (») Nov 24, 2013
A 6P1P is tudja gyárilag a 14 W-ot, az EV változatból 315 V tápfesszel picit többet is ki lehet préselni. 6SZ19 szintén tud ennyit 200 V tápfesszel, kb. 35 mA-el AB osztályban. Viszont utóbbinak a meghajtása már problémásabb, mert trióda. Illik egy Williamson-féle meghajtófokozattal építeni.

6p1p.pdf
    
(#) szili83 válasza FordPrefect hozzászólására (») Nov 24, 2013
Köszi! Akkor már csak egy bevált kapcsolást kell keresnem.
(#) Orbán József válasza szili83 hozzászólására (») Nov 24, 2013
Itt egy német megoldás.
Igaz, ez csak 6W-os.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2013
(#) FordPrefect válasza szili83 hozzászólására (») Nov 24, 2013
Melyik végcsőhöz?
(#) gkari válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 24, 2013
(#) szikorapéter válasza gkari hozzászólására (») Nov 24, 2013
Sajnos csak ez a 2 db csövem van itthon esetleg az előerősítő nem lehetne ic-s?Mindenképpen szükséges hozzá a másik cső is?Mert ha nem akkor még tudnám kivitelezni a dolgot.
(#) Szpisti válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 24, 2013
Már megbocsáss, de foglalatod meg kimenőtrafód és hálózatid van hozzá?
Csak mert ezek beszerzése vagy elkészítése egy előfokcsőnél nagyságrenddel drágább.
Attól hogy van otthon két traktorkereked, nem hiszem hogy traktort lehetne készíteni egy lendkerekes kisautó hozzáillesztésével.
(#) szikorapéter válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 24, 2013
A foglalatok és a hálózati trafók megvannak,viszont a kimenő nincsen sajnos,de tudok tekercselni.
(#) Robid válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 24, 2013
Nemtudom kellően átgondolta e a doboz építője a készülék stabilitását , keveslem a csavarokat az erősítő tetején.(csak baj ne legyen belőle)
(#) Orbán József válasza Robid hozzászólására (») Nov 24, 2013
Erősen meggyőződésem, hogy a biztonság volt a fő szempont. Állandóan halljuk, hol ennek, hol annak - szállodák, üzletházak - szakadt be a teteje... Ennek nem fog!
(#) Robid válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 24, 2013
Meggondolandó még, a csavarok közti esetleges hézagok kitöltése csavarokkal, megnyugvásképp.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2013
(#) Orbán József válasza Robid hozzászólására (») Nov 24, 2013
Beszéltem a készítővel, alul 15 db, Krupp műveknél polcon maradt (NOS) Királytigris oldal páncéllemezéből reszelt 50x50mm-es T idomok vannak betéve 5mm-enként. A csavarok szakítószilárdságáról csak annyit, a nyúlásmérőt le kellett selejtezni, megmakkant. Meg van ez csinálva, kérem szépen.
(#) Robid válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 24, 2013
Megnyugtatóak a soraid. (Kockázatos dolognak tartom olyan képek bemutatását egy szakmai fórumon ahol erősítők fedlapjait kizárólag 40-50 db. 8-as csavar rögzíti.(köszönöm magam és felháborodott családtagjaim nevében is)
(#) mofesa válasza Robid hozzászólására (») Nov 24, 2013
Engem nem is (csak) a csavarok zavarnak. Kíváncsi lennék, mi sül ki a dologból, ha az a fémházas kondi áthúz.
(#) belaradio válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 24, 2013
Szia! Egy SE erősítőt építhetsz belőlük. Egyszer már volt szó itt a fórumon róla.Itt találod
(#) szikorapéter válasza belaradio hozzászólására (») Nov 24, 2013
Köszönöm,tüzetesen átolvasom.
(#) Orbán József válasza mofesa hozzászólására (») Nov 24, 2013
Mi nem a képeken látható erősítőt elemeztük...
(#) mofesa válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 24, 2013
Akkor megnyugodtam.
(#) belaradio válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 24, 2013
Nincs mit. De a gugliba is beütheted : "807 SE amp " és máris egy kosár rajzot találsz. Előfok cső mindenképpen kell majd.
(#) szikorapéter válasza belaradio hozzászólására (») Nov 24, 2013
Akkor az előfoki csövet sajnos nem hagyhatom el semmiképpen?
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 24, 2013
Éppenséggel elhagyhatod, de akkor honnan veszel 10 - 20 V -os jelet, amivel a végcsövet meghajtod. Így nem sok értelme van.
Következő: »»   1576 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem