Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   900 / 1272
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Hogy érted azt, hogy ritka? Kapható és én ezt ajánlom.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
ahol néztem SK oldalon, egyiken sem volt. Külföldi oldalakon is alig találni.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Értem, Szlovákiában élsz. Pech. Mármint alkatrész beszerzési okból. Keress ezek között egy neked tetsző típust.
(#) kislacikahu hozzászólása Nov 26, 2013 /
 
Hali!

Samsung CK21P 308 Z Tv-hez kellene a tápba 1db DA 28A,

a HQ -ba a SINI-nél sem tartanak!

Bontott is jó lenne...sürgős!
(#) kadarist válasza kislacikahu hozzászólására (») Nov 26, 2013 /
 
Szia!
Mi lenne ez a DA.... ?
(#) JaniK válasza jdani hozzászólására (») Nov 26, 2013 /
 
Szervusz Dániel.
Itt AvElmak-Snina sok más mellet van BU2725DX-Philips gyártmány, darabja 3.55 €, persze ÁFA-val, 10 darab folott már jobb árért.
(#) kislacikahu válasza kadarist hozzászólására (») Nov 26, 2013 /
 
Hali


A tápot meghajtó 5 kivezetéses tranzisztor DC 028A ebbe a szériába ezeket rakták!
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2013

DSCI0153.JPG
    
(#) Inhouse válasza kislacikahu hozzászólására (») Nov 26, 2013 / 2
 
5 lábú tranzisztor?
esetleg nem egy 3SO680RF IC lenne ez?
Ne a lemezen levő DC028A jelölést nézd, hanem az ablakában az alkatrészen látszódót!
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2013
(#) kislacikahu válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 26, 2013 /
 
Hali !

A pozitiv értékelést megtettem köszi!
(#) fxjozsi válasza janostoth hozzászólására (») Nov 26, 2013 /
 
Szia!
A hétvégén ki szettük a szekrényéből és levettük a hátulját és láss csodát tökéletesen működőt.Na de tegnap este visszaraktuk és ahangot állítottuk és megint ki világosodott.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2013
(#) fxjozsi válasza fxjozsi hozzászólására (») Nov 26, 2013 /
 
Matyisnak írtam!
(#) tomii hozzászólása Nov 26, 2013 /
 
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
Van egy Panasconic márkájú TV (NEM PANASONIC, hanem Panasconic) és tegnap még ment, ma nem kapcsol be, nincs kép csak hangosan zúg...
Mi lehet a probléma? Kérlek segítsetek!!!
(#) kislacikahu válasza tomii hozzászólására (») Nov 26, 2013 /
 
Hali!

A sorvégtranzisztor meghibásodott

Mérjél a tápegység kimeneten 12 volt, 24 volt és ami ami megy a sorvégfokhoz legalább 125voltot, -ha nincs forraszd ki a hütőbordán levő Bu sorvégtranzisztort - mérd ki, hogy zárlatos-e.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2013
(#) Doncso hozzászólása Nov 27, 2013 /
 
Helló urak. Nemrégiben küzdöttem a samsung projektoros TV-vel, amit végül sikerült megjavítani panel és alkatrészek átcsereberélésével. (J60A) A beállításokat ugyan elvégeztem, de maradt egy kis probléma, amit közben felfedeztem és zavar. A tünet a következő. Amikor megtörtént az operáció, ugye el voltak csúszva a színek. Ezt konvergencia beállítással orvosoltam. De igazából nem csak a színek, hanem a kép is el volt csúszva, a kép tulajdonképpen hordós volt, de befelé, vagyis az alja és a teteje oldalra szét volt menve. A konvergencia beállítás során ezeket alul és felül nagyjából be tudtam húzni, (hálóábrával menüből lehet állítani) így tulajdonképpen jó lenne a kép, de az a probléma vele, hogy nagyon széles. Ennek okán beléptem a szerviz menübe, ahol lehet állítani az eltérítéseket, linearitás, parabolát, mindent. Itt vettem észre, hogy a H amp és a H parabola beállításra nem csinál semmit, nem húzza össze, és nem húzza szét sem. Függőlegesen ok a dolog, de vízszintesen nem. Megkérdezném, ennek mi lehet az oka, mely fokozat hibája okozhatja ezt?
(#) BarnaPili válasza tomii hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Mielőtt bármibe kezdesz,cseréld ki a két kis elkót a táp primer oldalán.Valószínűleg azok már kapacitásukat vesztették,és emiatt a táp szabályzása megszűnt.Sokkal magasabbak a kimeneten a feszültségek.A többit leírta kislacika fórumtárs. RECOR TV rajzot keress hozzá.
(#) gubík gábor hozzászólása Nov 27, 2013 /
 
Sziasztok egy OVP CTV2872S tipusu tévével van kis gondom. A sorvégtrafót cseréltem rajta szivárgás miatt PET22-41b tipusról, F35N5003A tipusra, mert ez a helyettese, de furán indul (kép 1)
aztán átkattan a "hangyaháborúra" (kép 2) de a fenti sorokkal gond van. Mi lehet a megoldás?
Sajna rajzot nem leltem hozzá.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2013
(#) kadarist válasza gubík gábor hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Szia!
A G2 potin állítottál?
(#) gubík gábor válasza kadarist hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
A fókusz alatti potira gondolsz?
(#) kadarist válasza gubík gábor hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Éppen arra.
(#) jdani hozzászólása Nov 27, 2013 /
 
Hali. Van egy NEC xy típusú TV. Bekapcsolás után zöld led világít, sorvégtrafó sipol mint minden tvnél, de kép nem jön be. A sorvégtrafó körül találtam két 1000µF kondit, aminek a teteje nem volt púpos, viszont az alján a gumikarika mintaki már nyomta volna magát ki. Érdekes, mert ha felfujódik a kondi, akkor a teteje szokott puposodni, de volt már rá példa nálam, hogy teljesen ki volt fordulva a kondi alja, de a teteje egy cseppet sem volt púpos. Lehet ez a két kodni volt a megoldás? A trafó és a kondi kürül volt még egy 3,3R 2W ellenállás, ahol körülötte a nyák barnás volt. Körülötte a forrasztási pontokat átforrasztottam, úgy ahogy a trafóét is. Kipróbálni már nem volt időm. Ha nem ez volt a gond, mi más lehet? Ha nem fog menni, megnézem, és leírom a pontos nevét is. Egy elég régi NEC TVről van szó.
(#) gubík gábor válasza kadarist hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Tekergettem annyira hogy ne látszódjon az ami a kép 1-en van, így csak a hangyaháború jön elő de túl sötét és túl zöld és a felső sorok sűrűbbek. Amikor kiugrik a visszaszámlálás (mivel nincs antenna jel) az csak egy fekete téglalap. Egyébként a trafócserénél a régi trafón volt egy láb ami mínuszra volt kötve de az újon ilyen láb nemvolt
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2013
(#) Nanok hozzászólása Nov 27, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy ORION T2835 STX típusú tévékészülékem, össze van esve a képe. Olyan 8cm-t elhagy a szélétől körben, oldalt behorpadva, párna alakban. Nekem egy picit gyanús, olyan mintha a sorvég szivárogna, de a kép stabilan tartja az alakzatot. Viszont hallok sziszegő hangot, de áthúzást, fényjelenséget sehol nem látok. A kondik nem púposak, a FET sem melegszik fel.
Mi lehet a gond, van valamilyen tipikus alkatrész hiba ami okozhatja? Van rá esély, hogy tényleg a sorkimenő szivárog?
(#) kadarist válasza gubík gábor hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
A szervizmenüben be kellene állítani a meghajtásokat, meg a G2 feszültséget. A fényerő növelésére nem lesz jobb a kép? Ha sűrűsödnek a sorok, akkor függőleges eltérítés-gond is van, például a tápfeszültséget illetően.
(#) gubík gábor válasza kadarist hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Egy púpos elkót cseréltem a szekunder oldalon de értékre ugyanolyat kapott csak 16 volt helyett 25 voltosat. Utánanézek hogy is juthatok a szerviz menübe jó lenne egy rajz
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2013
(#) gubík gábor válasza gubík gábor hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Bejutottam a szervizmenübe a fényerőre minimális változás van. A szervizben van olyan lehetőség hogy Ug2 de az állításával nem látok változást
(#) kadarist válasza gubík gábor hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
A szervizmenüben csak azt látod, hogy jó-e a G2 beállítása, mert ott csak egy tesztábrát látsz.
(#) Kicsi Vezér hozzászólása Nov 28, 2013 /
 
mitől csinálhatja a tv hogy majdnem elindul de aztán kikapcsol ezt 3× egymás után megcsinálja és abba hadja ? (videoton tv) a táprészén egy kerámia kondi ketté volt repedve de már kicseréltem és ugyan úgy csinálja
(#) gubík gábor válasza kadarist hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
Szia reggel készítettem egy gyors képet. Így a színek elég jól néznek ki de igazából minden olyan zöldes. De a screen potin kellett állítanom hogy ennyire látszódjon a kép
(#) djakos hozzászólása Nov 29, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy sharp tv-vel lenne gondom!

Be kapcsolásnál 3 színes csík jelenik meg a kép közepén!
Piros,kék,zöld!
Először arra gondoltam hogy a kép eltérítő IC-vel lenne gond,de nem azzal volt,mert ki cseréltem és ugyan az a hiba fordul elő,valami ötlet?
(#) kadarist válasza gubík gábor hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
A függőleges eltérítés körüli elkókat gyomláld ki. Ezen kívül még érdemes lenne a szervizmenüben a vertikális méretet jól beállítani.
Következő: »»   900 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem