Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » LC mérő
Én ebben sem vagyok biztos, hogy valóban küldi...
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2013
Ahhoz hogy a karakterek megjelenjenek a kijelzőn, kell a felprogramozott PIC, a kijelző (amin a a kontraszt beállitott) , és a kettő között a vezetékek. Valahol itt kell a hibának lenni, de nem jövök rá hogy mi az. Mivel nem tudom ellenőrizni a PIC tartalmát, csak arra tudok hagyatkozni amit mérek. A szkópos mérések arra utalnak, hogy a PIC teszi a dolgát.
Nem akarlak elkeseríteni, de az általad alkalmazott kijelző nem kompatibilis az LCM3-ban alkalmazott típussal. Bekötése azonos, karakter készlete és címzése viszont eltérő.
Ha az LCD-n csak az első sorban vannak sötét karakterek, akkor nem inicializálódik.
- Meg kell nézni nincs-e szakadás vagy zárlat egymáshoz képest, valamelyik vezetékben vagy nyákon a PIC lábától mérve. - Nincs-e felcserélve valamelyik vezeték. - Az LCD négy nem használt adatvezetéke és az R/W kivezetés a földre van-e húzva. Más: Ha a relé nem kattan (nem húz meg egy pillanatra) bekapcsoláskor, akkor ott is ellenőrizd a szakadást/zárlatot vagy helyes bekötést. A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2013
Mert ha ez a jó tipus, érthető hogy nem látható a kijelzés. Ennek máshol van a cimtartománya.
Pontosan erről van szó. Sajnos a háttérvilágítása sokkal több áramot igényel
Kicseréltem a kijelzőmodult, és igy sincs karakter sehol. Csak na téglalapok.
Természetesen olvastam, és köszönöm a hozzászólást.
Mint irtam a lehetőségem annyi, hogy szkóppal vizsgálok. Minden esetben az LCD modulon mérek. A D4-D7, E, RS pontokon van adatcsomag kb 2sec ciklusban. RW testen. Azt hogy milyen információt tartalmaz nem tudom, mert nem tudom ellenőrizni. elvben 1.25 verzio lett beégetve. A kijelzőn kivül minden működni látszik mérés alapján. A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2013
Az LCD adatvezetékeinek egymáshoz való zárlatának ellenörzéséhez nem szkóp, hanem ellenálás mérő kell! (ilyekor a szkópon van jel...)
Az elkötésének ellenörzéséhez meg semilyen műszer nem kell, egészen biztos jó sorrend? Csak az első sorban vannak téglalapok? Nem látjuk az insatallációt, ezért a kérdés: nem kap hamarabb tápot a PIC mint az LCD?
A sorrend jó.
Nincs szakadás, rövidzár egymáshoz képest sem. Csak az elsősorban. A tápellátás sorrendjét hogyan tudom befolyásolni? Egy tápcsatlakozó van.
Ha Te mondod, biztos úgy van!
Nem tettél fel képeket, nem tudhatjuk pontosan milyen módosításokon esett át és milyen a kivitel akár a tápellátással kapcsolatban... Viszont azon az egy tápcsatlakozón honnan és milyen tápot kap? Milyen a stab IC típusa. A tápfesz megvan? Tudsz mérni bekapcsolási tranzienst a szkópoddal? Nincs gerjedés, lengés a tápon? Pl. ha a táp lassan éri el az 5V-ot, akor a PIC 2-3V-nál éled és majd később az LCD, amikor az inicializáló rutin már lefutott. Vagy bekapcsolás közben resetel a PIC a tápfesz zavarok miatt és ez is megzavarhatja az LCD inicializálását. Ha a relénél van zárlat, vagy van beépített dióda de fordítva van bekötve (írtad hogy nem húz meg bekapcsoláskor) az is kihathat a tápra.
Fényképet nem tudok most csinálni.
A cikkben megjelent PCB másolata. Tápellátást a külső csatlakozón keresztül kapja, egy 9V-os transzformátoros dugasztápról. Próbáltam labortápról is, ugyan az. Minden alkatrész a leirás szerinti, 5V IC is. Nincs semmilyen gerjedés. Relé bekapcsoláskor egy rövid impulzust kap, nincs forditott dióda sem. Csináltam most egy próbát, az LCD állandóan kapott tápot és a PIC-et utána kapcsoltam be. Igy sem változott a helyzet.
Üdv!
Bocsánat, hogy bele szólok... Az is lehet , mint nekem, hogy nincs rendesen felprogramozva a PIC. Nálam ugyanis a programozó szoftvere pont ennek a PIC-nek nem ismeri a teljes memória cím tartományát- így a teljes programot nem is írja bele, a működés nem teljes értékű. Na azóta is várom gyártó honlapján az újabb szoftvert, de hiába! ( Genius G540) Egyébként sok programozó (pl. K150) nem is ismeri a 16F690-et.
Mely programozót érdemes megvenni? Bár nem lesz rá szükségem többet, de megveszem. Bosszant a dolog.
A 3-ason gondolkodom, de 1 IC miatt .... Még alszom rá.
Most csúnyát mondok: JDM klón, meg egy normális soros port(ami kiad nincs 12voltot)
Én is azzal toltam bele, azt hiszem PronyProg-gal...
Igazad van, én is így csináltam sőt nem soros hanem párhuzamos portról WINPIC800-al.
Ssép Napot,
Tehát beruháztam egy programozóra. Ennek segitségével ujra felprogramoztam a PIC-et. Láss csodát bekapcsolás után értelmes szöveg jelent meg. Köszönöm a segitséget, most a dobozolás jön, és utána a tapasztalatok.
Induljunk a kályhától. Az általad eredetileg használt kijelző (RC1602B, létezik belőle vagy 10 fajta) 3.3V-os. Nem tudni, hogy egyáltalán elviselte-e az LCM3 5V-os tápját. Ha nem akkor a meghibásodását elviselte-e a PIC? Csak mellékesen jegyzem meg, hogy az RC1602B-nél speciálisan van bekötve a kontrasztszabályzó potenciométer. Nem a VDD-VSS, hanem a VDD-VEE közé.
Segítség képen kettő ajánlatom van, ha pesti vagy akkor elhozod és díjmentesen kijavítom. Ha nem akkor elpostázod és kijavítva visszaküldöm. Noha nem látom értelmét, de ha programozó vétele, vagy készítése mellett döntesz, * A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2013
Szia,
Nem olvastad el amit irtam. Van programozóm, HEX letöltve, kijelző működik.... örül. Most a dobozolás készül, utána teszt.
A műszer által mutatott adatok:
F0=505,7 k FCal=360,4 k Re=0,244 k Uesr0=159,3 mV Fesr=86,2 k Egy viszonylag pontos kondim van 85,5 pF, mérve ugyanannyi. Kéznél lévő elkókat értékhelyesen mutatja. Régről itt maradt hibás elkónál kapacitás rendben, de jól mutatja, hogy erősen szivárog. Induktivitást még kell keressek aminek ismerem az értékét.
A régi elkókat egy-egy formálás után érdemes újra mérni.
Igen ez igy van. Most csak a műszert próbáltam ki. Tetszik nagyon.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |