Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop LCD
 
Témaindító: ZLED, idő: Ápr 19, 2007
Lapozás: OK   13 / 15
(#) sooty válasza matyusz hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Igen, azon tűnődöm, hogy az elektronikát át lehetne-e cserélni a két kijelzőn, mert ha valamiben eltér, az leginkább a vezérlő elektronika lehet? Csak hát egy kb 7 mm-es szélességű panel a kijelző alján... felületszerelt flexibilis bekötésekkel LTN156AT19
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2013
(#) matyusz válasza sooty hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Az nem vezet sok jóhoz azokat a panelokat cserélgetni.
(#) sooty válasza matyusz hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Azért bosszant, mert szerintem vagy 2 db munkaponti ellenállás vagy kondi lehet a kettő között az eltérés... sose fogom megtudni.
(#) tom75 válasza sooty hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Érdemes lenne megnézni külső monitoron, milyen képet ad a laptop.
Kijelzőn az elektronikát nem cserélheted le utána nem lesz használható semmire.
(#) mustang74 hozzászólása Júl 7, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy működő laptopom. Mivel már elég régi szeretném monitorként használni. Pontosabban arra gondolok, hogy VGA bemetetet tennék rá, a gépet hagynám ebben az állapotában. Tehát az alaplapi VGA vezérlője helyett külső forrásból venné a VGA jelet. Esetleg átkapcsolhatóvá tenném. Talán érthető voltam.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2013
(#) bbalazs_ válasza mustang74 hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Hardveresen iszonyu munka megoldani, nem eri meg. Esetleg szoftverbol valami lassan valtozo adat kijelzesere halozaton vagy egyeb kapcsolaton at a masik geprol.
(#) mustang74 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Ez az átkötés mire használható?

images.jpg
    
(#) interferi válasza mustang74 hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
(#) bbalazs_ válasza mustang74 hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Ugynevezett kompozit szinkronnal rendelkezo LCD-k es a VGA osszekotesere.
Sajnos, az eltero felbontas miatt altalaban szetesik a kep es speci videomeghajto driverre van szukseg. A kulcsa az, hogy az LCD ilyen bemenetu legyen. Laptopok eseten ez csaknem kizarhato. A nagyon regiek DSTN-esek, a regebbiek TTL RGB (25-40MHz korul), a jelenlegiek LVDS elven mukodo, ritkabban TMDS kommunikaciot alkalmaznak, ezek digitalisak es magas frekvenciajuak (70MHz korul).
(#) mustang74 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
A fentebb említett szoftveres megoldás pontosabban milyen programot takar?
(#) bbalazs_ válasza mustang74 hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Pl. windows tavoli ablak.
De tokmindegy, akar te is megirhatod, mondjuk soros vagy parhuzamos porton vagy halozaton at atvitt adatot a helyi gepen futtatott progival jelzed ki. Vagyis csak mondjuk egy szam jon at, mondjuk 4byteon, ebbol te a helyi gepen alakitod ki a meretet, a kiiratast, elojelet, tizedespontot, stb, es a vegen kijelzed.

De akar azt is megteheted, hogy mondjuk egy .pcx vagy BMP esetleg .jpg kepkent kuldod at.
A sebesseg es az igenyek alakitjak ki, hogy mit erdemes bevetni vagy hasznalni.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2013
(#) voodoo hozzászólása Nov 10, 2013 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az LCD halványulását mi okozza? Az inverter? Amúgy lassan LCD-t is kéne cseréljek mert a szélein már olyan minta bepenészedett volna azt se tudom mitől. Nagyon gagyi.
(#) bbalazs_ válasza voodoo hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
A segedfeszultseg csokkenese. Lehet hatter is, de akkor a kontraszt marad, csak rosszabbul lehet latni. Sotetben tokeletes.
Amugy ilyen laptop milyen LCD-je?
(#) freechat hozzászólása Dec 5, 2013 /
 
Van egy rossz laptopom amivel összeveszett valaki és így betört a kijelzője.
Monitoron kiválóan működik.

Le lehet valahogy szedni róla a rossz kijelzőt úgy, hogy utána még működjön?
Mivel így a bekapcsoláshoz mindig ki kell nyitni nem igazán kényelmes.
(#) zolika60 válasza freechat hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Elméletileg leszedheted fedelestől a zsanérnál. A csatlakozót kihúzod az alaplapból és kész. nem hiszem hogy figyelné van-e rajta képernyő. Mindenesetre először csak a csatlakozót húzd szét és ha megy leszerelheted a fedelet.
(#) sooty válasza freechat hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Ha fedlapban van a kamera és a wifi antennája, akkor meglepetés érhet, ha leválasztod... ha nincs benne ilyen akkor elég a csatlakozót kihúzni.
(#) bbalazs_ válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Eloszoris van-e wifi rajta, mert ha igen, annak az antennaja is a fedlap tetejen van.
Webcamera, ritka esetben a mikrofon is fent van.

De tenyleg nem figyeli, hogy van-e kijelzo rajta.
(#) zolika60 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Valóban a járulékos kütyükre nem gondoltam.
(#) freechat válasza sooty hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Már csak az a kérdés, hogy hogyan kell leszedni .
Sehol egy csavar vagy bármi .
MSI
MS 163C
(#) sooty válasza freechat hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Szétszerelés valahol a felénél szedi le a kijelzőt, persze neked nem kell az összes lépést követni
(#) djsms válasza freechat hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Vagy 10 ilyen laptopból csináltam már "asztali gépet" ugyan ezen okok miatt. Eddig nem volt olyan notebook, aminél gondot okozott volna az lcd eltávolítása. Az egyéb perifériák (wifi, bt antenna, webcam, mikrofon) kis ügyességgel áthelyezhető, ha kell!
De ha csak az lcd törött akkor adott esetben elgondolkodnék a javításon is.
(#) freechat válasza djsms hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Sikerült megcsinálni köszönet érte.

Amúgy, hogy mi lett belőle:
Digitális zongora(és szinti) állványára állítva fel lesz fogatva. Egy 10"-os táblagépre ki lesz vezetve LAN-al a vezérlés (kb ez lesz a képernyő meg az egér).
A szinti be lesz kötve, utána egy jó hangfal.
Vagyis lehet majd felvenni, több sávot keverni, kottázni, kottákat olvasni, midizni stb...
Először android-al próbálkoztam, de mivel egyiknek sincs külső line-in bemenete elbukott.
Ez így mivel volt egy törött laptop egyszerűbb.
Most már csak meg kell csinálnom a tartókat és készen is van.
(#) freechat hozzászólása Dec 16, 2013 /
 
Elkészült a Stúdió kislányomnak úgyhogy köszönet a segítségért.
Újabb ötlet: Van egy ősöreg rossz laptopom, Advent 7088.
A kijelzője elvileg még jól működik le is szereltem, van rajta két vezeték a kérdés, hogy előfordulhat, hogy használni tudom másik laptopon? (amit szétszedtem MSI 163-as)
(#) matyusz válasza freechat hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Ez csatlakozó függő szerintem. Nézd meg hány tűs volt az MSI kijelző csatija (a kijelző hátulján nézd fennt a kijelzővezérlő panelnál) meg nézd meg az említett másik laptopnál ugyanazt és pl ha mind a 2 30 tűs akkor elméletileg lehetséges, hogy megy vele.
(#) ufi hozzászólása Márc 13, 2014 /
 
Sziasztok Üdv.mindenkinek!
Lenne egy kis (nagy) problémám egy HP Pavillion zd7000 tipusú laptop kijelzőjével!
Hibajelenség:Háttér világítás van,de kép nincs! Mi lehet a hiba a kijelző panelján?
Másik (proba) kijelzővel működik rendesen!
Várom hozzászólásaitok, ötleteket mit nézzek át?
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2014
(#) cupika97 válasza ufi hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Bocsi nemolvastam el teljesen. Próbáld meg megmozgatni a csatlakozót.
(#) ufi válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
semmi változatlan
(#) matyusz válasza ufi hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Üdv.
Milyen GPU van benne?
(#) Lala88 hozzászólása Jan 17, 2016 /
 
Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy nincs piros szín a laptopon (Samsung NP300 E5c).
Kijelző csere, kábelcsere volt már, és nem oldotta meg a bajt sajnos
40 pines lvds kábelen melyik pinek felelősek a piros színért, mert valószínűnek tartom, hogy a lapon van valami bibi. (már a Phoenix képernyőnél is hiányzik, tehát nem hiszem hogy driveres hiba lenne)
A két kimeneten van rendes szín ( vga, hdmi).
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a baj?
Előre is köszönöm a válaszokat, infókat.
(#) bbalazs_ válasza Lala88 hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Nekem Backard Bell es ugyanez a baja, piros nincs az LCD-n, mindenhol mashol tokeletes a kep. A bajt szerintem az okozza, hogy a videochip mar nem adja ki a piros jelet az LVDS labain, valoszinuleg belso szakadas miatt.
Az LVDS-nel egyebkent az elso par szokta hordozni, tehat a TX0-/+.
Következő: »»   13 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem