Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2180 / 3965
(#) BEMcorp válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
A PC-d nem ismeri fel? (már csak az USB-os vevő egység miatt is gondolom)
(#) laszlo raduj válasza BEMcorp hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Erre gondoltam én is , ugyanis régebb építtetem egy vevőt , amihez progi volt és meg lehetett tanítani bármilyen távkapcsolót. De azt sem használtam sokáig.
Most is itt hányódik a fiókomban.

De nem is akartam felszakítani a csomagolást amíg nem kaptam tőletek valami megoldást .
(#) BEMcorp válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
A csomagoláson szokták jelölni, hogy mivel kompatibilis, ha máshogy nem is, piktogramokkal.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2013
(#) laszlo raduj válasza BEMcorp hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
7 nyelven írja , (németül is, de magyarul nem) sony P3 távkapcsoló .
(#) BEMcorp válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Evvel nem mentünk sokra.
De amúgy ez egy kontroller, vagy mi? Pontos megnevezés/típusszám nincs rajta?
(#) laszlo raduj válasza BEMcorp hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Idézet:
„típusszám nincs rajta?”


Az hogy kenne kinézzen? Nem találtam semmit a markaja alapján "POWER KING" .
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2013
(#) kadarist válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Nem így néz ki?
(#) laszlo raduj válasza kadarist hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Nem denevér formája van , szép lapos , okos telefon alakja van.
Nem papír dobozban van , hanem ilyen átlátszó plexi .
(#) BEMcorp válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Ahhan, akkor viszont mostmár tutira nem tudom mi is ez....
Okostelefon (sima téglatest) alakú kontrollert még nem láttam (mondjuk nem vagyok konzol használó, így akár ettől még az is lehet).
Gondolom fotót még mindig nem tudsz feltölteni.
Típusszám alatt 'értelmetlen' betű-szám kombinációra gondoltam. A "Power King" valószínűleg a márkája, de azon belül valami azonosító jó lenne.
Valami ilyen a tied?
Mert akkor ez inkább távirányító, mint kontroller. (inkább 'normál' vezérlésre, mint játékra való)
(#) enree hozzászólása Dec 10, 2013 /
 
Még mindig ezen vergődöm, tudnátok segíteni, a kondik kisilabizálásában? Van pár dolog, amit nem értek, mindegyik elkónak van jelölve, de én még pl 5pf-os elkót nem láttam :-/ Illetve az érzékenység ágában még adat sincs megadva, az mekkora lehet?
(#) Frankye válasza enree hozzászólására (») Dec 10, 2013 / 1
 
Ne foglalkozz vele, hogy elkonak van jelölve, ez csak a rajzoló hanyagsága, illetve egyes, főként tengerentúli (amerikai) kapcsolási rajzban nem különböztetik meg az elkót a nempolarizált kondiktól. (Pontosabban csak annyiban, hogy az elkónál odabiggyesztik a "+"' jelet a pozitív pólusához, ha egyáltalán odaírják...)
Sajnos a másik kérdésben (érték nélküli) nem tudok segíteni Neked, de talán lesz olyan, aki tud.
(#) enree válasza Frankye hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Köszönöm! Igen, ez amerikai rajz... Akkor valószínű, hogy mind kerámia, mert igen pici értékek, és egyik mellett sincs polaritás jelölve.
(#) laszlo raduj válasza BEMcorp hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Igen, te hogy kaptad meg és én nem.
Talán csak annyi a kullombseg hogy az enyémen azt írja 46 lej és meg nem vágtam fel a csomagolást .

Mihez tudnám felhasználni?
(#) laszlo raduj válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Az csak vicc volt a macska egér játék, amúgy köszönöm hogy le torlod a sok zagyvaságot amit időnként írok, utólag belegondolok és tényleg én is törölném .

Azt tudom mihez való, azt nem hogy én mit kezdjek vele , reméltem esetleg hogy valakinek van valamilyen ötlete.
(#) BEMcorp válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Ahogy írtam is, ez valószínűleg arra jó, hogyha a Playstation-t nem játékra használod éppen, hanem pl film vagy zene lejátszására, akkor kényelmesen tudod távirányítani, akár csak egy sima dvd/cd lejátszót. De ez csak egy tipp.
(#) hepi02 válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
12V

Bővebben: Link

Mi történik a vezérlőelektronikával, ha kisebb vagy nagyobb impedanciájú trafót kötök rá? Gyárilag 0,8Ohm-os kellene, de sajna úgy néz ki, hogy csak 3,5Ohm-os trafó van csak(primer tekercs)
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2013
(#) hepi02 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Köszönöm, át is költözök a kérdésemmel oda
(#) laszlo raduj válasza hepi02 hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
En csak annyival tudok segíteni hogy: A Trabikat 2 fele gyulytasal szereltek , megszakítós (amire tehetel bármilyen tekercset) és az elektromos amire ha nem az eredeti trafót tetted a vegtranyo ezeregyig kiégett, volt aki tett ellenállást sorba állítólag úgy jó volt .
Tanácsom ha olcsón akarod megúszni bontó mérőműszer és keresel egy hasonló értékűt.
Esetleg menj át Kobzoli által ajánlott topikba ott esetleg többet tudnak segíteni.
(#) Troga hozzászólása Dec 10, 2013 /
 
Sziasztok!

Kellene nekem egy kis segítség, adott nekem egy kis "multifunkciós barkácsgépem" melynek van egy 18V 1A adaptere és és egy 18V-os motorja, és a probléma hogy a fordulatszám szabályzó elektronika hiányzik, ehhez kellene nekem valami kapcsolási rajz szerű. Előre is köszi a segítséget!
(#) proli007 válasza Troga hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Hello! Van hozzá topik pld. ez. üdv!
(#) Aang hozzászólása Dec 10, 2013 /
 
Üdv!
A kérdésem az lenne, honnan tudom, merről-merre kell néznem az ellenállás színeit. Találtam kalkulátort, azonban nem szimmetrikus a jelölés. (multiméterem sajna nincs kéznél)
Köszi!
(#) mikrokapcsolo válasza Aang hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Ezt pontosan nem lehet megmondani, de ha megnézed az egyik végét, meg a másikat is, biztos van olyan szín, ami csak az elején/ csak a végén lehet, és ebből megvan.
(#) Aang válasza Aang hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Időközben rátaláltam: az ellenállás színeit attól a gyűrűtől kell kezdeni, amelyik közelebb van az ellenállás pereméhez (esetleg ha később másnak is szöget ütne a fejébe)
(#) laszlo raduj válasza Aang hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Általában az utolsó színek az ellenálláson arany vagy ezüst .
(#) Aang hozzászólása Dec 10, 2013 /
 
Új kérdés: astabil multivibrátort meg lehet építeni PNP tranzisztorokkal? (NPN tranzisztorok helyett)
ha igen, mit kell máshogy kötnöm (sajnos csak ilyet kaptam) [típusa: CTBC 212B]
(#) enree válasza Aang hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
(#) Aang válasza enree hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Némi szarkazmust vélek felfedezni a hozzászólásodban. Jól érzem?
(#) laszlo raduj válasza enree hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Idézet:
„Persze, mindent lehet”


Csinálj nekem akkor légyszíves fából vaskarikát .
(#) enree válasza Aang hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Valóban van benne, de csak egy pici Google is your friend!
(#) enree válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Te egyre több munkát adsz Köbzoli kollégának...
Következő: »»   2180 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem