Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2185 / 3960
(#) kérdező válasza pucuka hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Létezik valamilyen részletes leírás matematikai példákkal az egyenirányításról? Azt tudom, hogy pufferelés esetén terheletlenül 220*1,41=311,13 V van. Érdekelne, hogy pl. pufferelés nélkül mekkora lesz az átlagérték? Ha egyutas az egyenirányítás, akkor 220V esetén hány V az átlagérték? Van ezekre képlet?
(#) RobertK válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Köszönöm! Kérhetek Tőletek segítséget, ha elakadok? Tulajdonképpen az alapokról kezdek újra mindent. (És mi a zöld pötty a nevek mellett?)
(#) laszlo raduj válasza RobertK hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Hogy most itt ép lezeng a név tulajdonosa.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2013
(#) Kari55 válasza RobertK hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
A felhasználó éppen online, (itt van a fórumon)
(#) gabi20 válasza kérdező hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Sajnos csak integrálszámítással lehet kiszámolni. Bővebben: Link
(#) Kari55 válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Gyors vagy.
(#) laszlo raduj válasza Kari55 hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Mert itt lezengek minden szabad időmben, meg ha nincs is mit keresek
(#) Kari55 válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Én is reggeltől estig. Tetszik az oldal.
(#) pucuka válasza kérdező hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Tisztán matematika, és némi logikával magyarázható.
Nézz körül a wikinél. Hosszú lenne elmagyarázni.
Bővebben: Link
(#) kérdező válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Tehát továbbra is 220V-tal számolhatok. Ha egyutas, és nincs puffer, akkor 110V az átlag érték? (Egy elektroncsöves kísérleti áramkör fűtését így oldom meg.)
(#) RobertK válasza Kari55 hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Kössssz! Ez jól esett! Há montamm, hogy úúj vagyok! Urak! ne nézzetek le, tanulni akarok Tőletek, ha szabad. Regisztrálás nélkül is sokat lézengtem a fórumon. No, most ez nagyon nem volt magyar nyelvű. Néhány szó még, és köbzoli kidob. 56 évesen AKAROM újrakezdeni az elektronikát. Utolsó munkám egy AET 785/A felújítása és másolása volt, utána kiestem a körből. Sajnálom. Ha butus leszek, kiabáljatok rám. Nem fogok megsértődni. Na, még egy kérdés: Ástam ki egy trafót, 220/6-12-24-48 V, jó vastag dróttal megtekerve. Lehet abból labortápot csinálni? M150-130/75 mag. He?
(#) Kari55 válasza RobertK hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Idézet:
„220/6-12-24-48 V”
Ez van rá írva, vagy ennyit mértél?

Szerintem lehet, de várd meg a nálam okosabbakat is.
(#) granpa válasza RobertK hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Ha úgy ástad ki..Egy szigetelés vizsgálattal kezdj. A méreteit egy kicsit pontosabban; de elég nagynak látszik, lehet rá építeni.A HE(Hobbielektronika?)
(#) tcupper hozzászólása Dec 15, 2013 /
 
Sziasztok. Nézegettem E-bay-en az az olcsóbb erősitőket. Ráakadtam erre és egyből megrendeltem Szerintem rosz döntés volt mert tuti nem fogja ki adni magából a 2X 100wattot. Nektek mi erről a véleményetek?
(#) nightlife válasza tcupper hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Szia!
A hátulján van egy felirat: DC12V-2A
2x5 vagy 2x8 Wattról lehet szó.
(#) RobertK válasza Kari55 hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Szia! Ez van ráírva, (kézzel) még ki kell szerelnem hogy tudjak vezetékátmérőt mérni, ránézésre egyforma átmérő 48 V-ig, remélem nem üt át.
granpa: ok, ha ki tudom (ki fogom) bányászni a dobozából, próbálok mérni. És akkor jelentkezem az eredménnyel.
(#) tcupper válasza nightlife hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Ténleg. Rossz vásár volt.
(#) laszlo raduj válasza granpa hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
A "He?" az nagyabol azt jelentene , mit szóltok?, mi a véleményetek?, hasonló. Szerintem .
(#) granpa válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Ez evidens, de errefelé nem járja!
(#) RobertK válasza granpa hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Bocsánatot kérek, nem ilyen parlagi "he" akart lenni, hanem az, hogy ez Hobbielektronika? vagy más oldalon kell feltennem a kérdést. (Közben ugyanis rámkiabáltak, rakjak a kandallóra, mert kihűl a lakás, de ez nem mentség) Így jártam a kapkodással. Még egyszer elnézést, ha bárkit megsértettem volna. Mindamellett köszönöm a válaszokat, további bontogatás után előbbre jutok, még a kérdésekkel is.
(#) granpa válasza RobertK hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Nincs bántódás, csak annyira 'lazák' némelyek (nem az ilyen népies kifejezésekkel), hogy lereagáltam. Az oldalak kezelésébe, keresésébe majd belejössz. Várjuk a kérdéseid, hogy villogtathassuk tudásunk.
(#) tcupper hozzászólása Dec 16, 2013 /
 
Hali, TDA7294-es ichez milyen izolációs lapka kell?
(#) vicsys válasza tcupper hozzászólására (») Dec 16, 2013 / 1
 
(#) Tarbur hozzászólása Dec 16, 2013 /
 
Sziasztok!
5V-os hordozható USB töltő építésekor milyen feszültségkonverter a megfelelő választás? Step-up egy 3,7V-os akkuhoz, vagy step-down 7,4V-os akkuhoz?
(#) nedudgi válasza Tarbur hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
A sorbakötött akkupakk töltését nehezebb korrekten megoldani, ezt is kalkuláld bele a megoldásba.
(#) Tarbur válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Kész dolgokból tervezem összerakni, Li-po akku saját töltőjével, plusz egy készre szerelt konverter, az építés lényegében egy pofás dobozolásban ki is merül majd. Ha a telefon töltését illetően nincs különbség a stepup, vagy stepdown konvertrekben, akkor utóbbi lesz, mert 7,4V-os akkum már van.
(#) proli007 válasza Rezzhy hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Hello! Pld. így.. üdv!

Mini-Amp.png
    
(#) proli007 válasza gyuller hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Hello!
- Az alapja a mérésnek a pontos mechanika, és nyúlásmérőbélyegből készült erőmérőcellák. A cellák Wheastone kapcsolásúak, hőfok-kompenzáltak és általában 1..2mV/V érzékenységűek. Vagy is 1V hídtápfeszültségre névleges terhelésen 1..2mV feszültséget szolgáltatnak. Így a cella kimenti feszültségének tartománya 1..20mV tartományba esik. Több alátámasztási pontnál a cellák párhuzamosan vannak kötve, így a cellára eső átlagterheléssel arányos a kimeneti feszültségük.
- A cellát egy precíziós erősítő fokozat követi, ami a feszültséget "mérhető" tartományba erősíti. Ez követően végzik a digitális jelfeldolgozást, ami vagy egy digitális multiméter IC-ből áll, vagy analóg-digitál átalakítóból és mikrokontrolleres jelfeldolgozásból-megjelenítésből áll. A tára értékét, első esetben az analóg erősítőben egyenlítik ki, a másodikban számítással végezik. Újabb készülékeknél szinte csak a második megoldással találkozunk, amely több lehetőséget-szolgáltatást kínálhat.
üdv!
(#) Csabi14 hozzászólása Dec 16, 2013 /
 
Üdv. mindenki !
Egy régi 5.1 -es Genius erősítőt (SW-5.1 Value) szeretnék átalakítani úgy hogy a center és a sub egy 7.1 es rendszer oldalsó hangszóróiként szolgáljon. (külön erősítővel van meghajtva egy center és egy sub) a problémám csak az lenne, hogy az 5.1 sub erősítő részénél csak a mély hangokat adja le a hangszóró. Ezt szeretném kiiktatni, de sajnos elég kezdő vagyok ilyen téren. Gondolom csak egy szűrő kondi vágja le a mély hangokat, amit lehet, hogy meg is találtam (bár egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy azaz ) de azt gondolom nem elég egyszerűen csak kikötné és áthidalni a kondenzátor helyét.
Előre is köszönöm a segítséget! üdv.
(#) Csabi14 válasza Csabi14 hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Az erősítő belülről..
.. és a kondi ami szerintem a szűrőkondi
Következő: »»   2185 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem