Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   475 / 727
(#) szamóca válasza golem hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Teljesen mindegy.
(#) Buvarruha válasza Primary hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Arról nem is beszélve, hogy ezek is messze lehetnek a valóságtól ránézésre.
(#) golem válasza Primary hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Mélyet szeretném cserélni azért érdekel.
(#) szamóca válasza golem hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Ha a perem miatt, akkor csak javítani kell. Más típusú hangszóró behelyezésével felesleges kísérletezned.
(#) golem válasza szamóca hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
igen csak a perem miatt de sajnos nem kapok hozzá peremet
(#) ptesza válasza golem hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Ott kell keresni és kérdezni, ahol van.
(#) golem válasza ptesza hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Ők vállalnak egyedi habszélt?
(#) szamóca válasza golem hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Mérd meg, és hívd fel őket. Nem értem mi ezen a bonyolult? Tíz perc alatt megtudsz mindent.
(#) Primary hozzászólása Dec 21, 2013 /
 
Mi a teendő akkor, ha nincs akkora dimenziója doboznak, mint amit a reflexcső megkíván?
Hallottam olyanról, hogy kanyar van benne egyes gyártóknál. Milyen megoldás lehet?

110 mm-es PVC csőre gondoltam, és a végét a doboz anyagából kialakítom tölcséresre. Az a baj, hogy ha vékonyabb cső az 63 mm-es, a kettő közt pedig nincs. Kettő 63 mm-es még kezelhető hosszt adna, de akkor ott van az a probléma, hogy nagyon pontosan ugyanolyanoknak kell lenniük.

Mi lehet a nehezebb, két csövet jól behangolni, vagy egy olyat, ami kanyarodik?

Ha elég lenne az 1 db 63-as akkor pont stimmelne a 41T jelzésű cső.

25R672N-ről van szó 64 literes dobozban.
Egyedül függőlegesen férne el a 110 mm 413 mm-el.
(#) elektrorudi válasza Primary hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Komoly gyártók, komoly dobozai készülnek kanyaródó, sőt, minden irányba tekeredő csővel (pl. Genelec). Tehát elvileg semmi probléma nem lehet vele. Én ennek ellenére nem csinálnék (csinálok majd, ha egyszer elkezdem) "kanyarcsövet". Inkább a doboz tetején lesz a nyílás (HA25 1544-671).
(#) Buvarruha válasza Primary hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Könnyen előfordulhat, hogy szélzajos lesz a kanyar miatt.
(#) Primary hozzászólása Dec 21, 2013 /
 
Akkor marad az egyenes. Megnéztem a Genelec kis reflex csöves animációját, hamar rájöttem a problémára.

Egy 25 cm-es hangszóróhoz mekkora keresztmetszetű cső kellene?
Van jelentős különbség az egyenes végű és a tölcséres végű cső között?
(#) ptesza válasza Primary hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Egy szimulátorban (Pl bassbox-pro, unibox) meg kellene nézni, hogy mekkora a légsebesség a reflexcsőben. Lehet ,hogy a 110-es egy kicsit nagy, és kisebb átmérővel sem, lesz probléma. Hova szeretnéd hangolni? 30 Hz-re?

A gyári szubok sem nagyon mennek F3 35 Hz alá.

Inkább ajánlok 40 Hz-es hangolást a 110-es csővel és így 1db 20 cm hosszú cső kell.
F3= 33 Hz és még kezelhető marad a kónusz kitérése 150 W ig.

Amúgy a 86 dB-es érzékenység mellé kell is majd a kakaó rendesen.
(#) Robi85 hozzászólása Dec 22, 2013 /
 
Üdv.

Kaptam 1 pár 20cm-es hangszórót és szeretnék belőlük 2 vagy 3 utas hangsugárzót építeni. Megmértem a hangszórókat amit mellékeltem és két képet is a hangszórókról. Kérdésem, hogy mekkora doboz lenne az ideális ezekhez?
(#) Primary válasza ptesza hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
30 Hz-re az ajánlás szerint.
WinISD-vel néztem, de ott nagyon alacsony volt az áramlási sebesség, nem mertem hinni neki.
A hangsebesség 7% nem szabad átlépni ugye?
Egyébként a csővel belül a szemközti falat mennyire lehet megközelíteni?
(#) Primary válasza Primary hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
2 db csőnek annyi lenne a titka, hogy pontosan ugyanolyannak kell lenniük?
Egyébként csak arra kell figyelni, hogy mindentől legyen legalább 1 átmérőnyi távolságra?
(#) ptesza válasza Primary hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Igen a szemben lévő falhoz legalább egy átmérőnyi helyet kell hagynod. Meg a hangszórótól (a mozgó résztől) is.

Hidd el nem lesz szükséged a 30 Hz-es hangolásra , ugyanis nem nagyon fogsz tudni különbséget tenni 28 és a 33 Hz F3 között, Viszont a hasznos teret pazarolod a hosszú nagy átmérőjű csövekkel. Azonkívül a terhelhetősége jelentősen csökken. Lásd csatolmány.
Magyarán a 30 Hz es hangolással a lineáris kitérést (±7.5mm) jóval túlléped az ajánlott max kitérést a ±9mm is . Ez ±12 mm ami már közel áll az ütközéshez.

A 40 Hz megfelel az adatlap elvárásainak.
(#) ptesza válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
25 liter 40 Hz-es hangolással, normál mennyiségű csillapító anyaggal. Ránézésre jó lesz 2 utas rendszerben is de kelleni fog egy jó minőségű magas is hozzá.
(#) DJanosi hozzászólása Dec 23, 2013 /
 
Sziasztok remélem jó helyre írok Kb 2 éve tervezem hogy jó lenne mar beszereznem egy pár hangfalat. Volt nekem minden fele de többnyire kis teljesítményűek(80W RMS) . Van egy álmom mar régóta olyan 250-350W teljesítményűre. Egy kisebb hangosításon vettem reszt ahol kifigyeltem ezeket a hangfalakat s eldöntöttem hogy nekem ilyen kell. A hangfal tartalmaz 2*30 cm es hangszórót mint mély hang sugárzó. 3 db 13cm es közepet, ;s 3 tweetert+3 db 6 cm es levegőző . Nos hasonló hangfalat láttam netten is. Lehet hogy velem van a baj de nem akarok gyárit vásárolni. Inkább megrendelnem én külön a dobozt és külön a hangszórókat+szűrés. A gond az hogy attól félek hogy elkészítem ugyan azt a példányt amit láttam élőben és a hangzása közel sem olyan lesz mivel más hangszórónak más az akusztikája. Ezt szeretném elkerülni. Ötletekre lennék kíváncsi ,ajánlatokra hogy miként is kezdjek bele. Küldök egy linket ahol van egy hasonló méretű hangfal, hogy kb lássátok hogy mire gondolok.Ez a hangfal
Üdv:Levente
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2013
(#) kadarist válasza DJanosi hozzászólására (») Dec 23, 2013 / 1
 
Ez nem hangfal.
Idézet:
„A hanglesugárzást javító eszköz lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap.”
(#) Benji94 hozzászólása Dec 23, 2013 /
 
Üdv skacok!
A segítségeteket és véleményeteket kérem a következő dologban.
Két utas Hi-Fi hangdobozt szeretnék építeni, és két hangszóró nagyon szimpatikus összeállításnak tűnik:
-SONY 134 mélyközép
-PHILIPS PSS 297 magassugárzóval.
Nyilván Logotech-ről van minkettő. A mélyközéphez valami T/S paramétert mondjatok nekem, illetve úgy egyébként ha valakinek van ilyen, hogy mit gondol róla, mennyire jó választás. Hangváltónak másod vagy harmadrendűn gondolkodom, 2,8-3,5 kHz között valahol keresztezve. Kétrétegű doboza lenne, MDF lap és rétegelt lemez kombinációja, lakkozva.
(#) DJanosi válasza kadarist hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Akkor rossz topicban vagyok?
(#) Buvarruha válasza Benji94 hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
A mélyközép nagyonjó én is ezeket használom, tedd 25-30L-es dobozba kb. 40Hz-re hangolva. Másodrendű váltó elég neki, a magasakat viszont nem ismerem, de keresnék helyettük valami rendes dómsugárzót.
(#) DJanosi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Igen elolvastam mert bizonytalan voltam hogy jó helyre írok-e. Sajnos itt Romániában ilyen szót nem hallottam hogy hangdoboz. Egyszerűen hangfal. A logika szerint tényleg hangdoboz. De mivel így hallom így mondja mindenki ezert összezavar.
Elnézést kérek :/
(#) Szpisti hozzászólása Dec 23, 2013 / 1
 
Pedig nekem van itthon egy naaagy sztereo hangFALAM!

hangfall.JPG
    
(#) Robi85 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Zárt legyen, vagy reflex doboz? Magas hangszórót mérjem meg, vagy elég a kép is róla? Ez most biztos hülye kérdés volt.
(#) Szpisti válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Az a falBAN van.
(#) elektrorudi válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
... és a hátsó része hová sugároz?
(#) reloop hozzászólása Dec 23, 2013 /
 
Sziasztok! Itt egy prototípus. Még lesz rajta pár változtatás, egy biztos 9 db Visaton lesz egy lapon. Valószínűleg egy függőleges vonalba fogom rendezni őket. A kísérlet másik tanulsága: a furat mögé szerelt hangszóró előtt létrejövő cső (tölcsér?) kellemetlen kiemelés okoz.
(#) Szpisti válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
A FALba! Gipszkartonba .
Következő: »»   475 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem