Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2194 / 3962
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
De erőből is nyomtam, és csak picit haladt, nem akarom eltörni. Csak nyomjam mint az őrült?
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 25, 2013 / 1
 
A potit azért ne tedd tönkre, erősen nyomd, de ésszel!
Mivel ez nem csavaros, nem lehet megszorítani. Ez akkor jó, ha szoros
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2013
(#) demcar válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Állandó tápon van és távirányitóval aktiválom. Úgyhogy akkor ezek szerint muszály leszek szétszedni és benne úgy ahogy mondtad átmérni a dolgokat, és ott ha találok valami tápot ami aktiválás után van akkor nyert ügyem van mert van nekem itthon 12V-os led ami már alapból blikál csak azt rákötöm és kész.
Köszi a segitséget.
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 25, 2013 / 1
 
Igazad volt, majdnem eltörött a hüvelykujjam, de felment rá. Köszi!
(#) every hozzászólása Dec 25, 2013 /
 
Sziasztok! Hogyan tudom meg állapítani, hogy a daewoo lcd monitorba a: 04N60C3 jó e? Mert így elsőre minden jónak tűnik. A monitor egyik pillanatról a másikra nem műkődött. Köszi!
(#) mikrokapcsolo válasza every hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Ha jól látom Ez egy Fet. Ezt pedig Így tudod tesztelni.
(#) Zegibaba válasza djapor96 hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Szia, nem az enyém a hűtő, állítólag 3órát állt mert azt mondták a hölgynek a szállítók. Ha az van amit mondasz, 24órás leállítással és újra indítással megoldható?
Köszönöm a választ
(#) NyariG válasza Zegibaba hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
A 12 óra ill több állás nem a bubik miatt kell. Amúgy normális a bugyborékolás. Olvasd el a használatit.
Ha nem vártatok volna kellő időt akkor bedugod és kuka a hűtő. Legalábbis a régiek így voltak....
(#) amda hozzászólása Dec 26, 2013 /
 
Sziasztok! Van olyan koax csatlakozó amivel két különálló koax véget lehet összekötni? Olyanra gondolok, amibe két oldalról lehet koaxot bedugni. Vagy egyszerűbb ha az egyik végre fiú, a másik végre lány csatlakozót kötök és azokat csatlakoztatom?
(#) nedudgi válasza amda hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Erre gondolsz?
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2013
(#) amda válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 26, 2013 1 /
 
Köszönöm!
(#) amda válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Valami hasonlóra! De ehhez a két végre még kell egy egy csatlakozó, nem? és a két csatlakozóvéget kell a belinkelt eszközre rácsavarni. jól értelmezem?
(#) nedudgi válasza amda hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Igen, az anya (hollander) mindig kell.
(#) amda válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Akkor egy csatlakozóval nem is oldható meg? Én olyanra gondoltam, hogy hátha van olyan csatlakozó, amibe két oldalról lehet becsatlakoztatni a koax végeket. Egyik oldalról az egyik véget, másik oldalról a másik véget, és a csatlakozó köti össze az árnyékokat és a melegpontokat.
(#) proli007 válasza amda hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Hello! Nézzél már meg egy koax F csatlakozót, és egy koax F toldót. Mi itt a gond öt perc alatt összeszerelhető.. üdv!
(#) amda válasza proli007 hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Értem. Köszönöm!
(#) pucuka válasza amda hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Azért kell ilyen "F" toldót használni, mert "F" csatlakozóból nem létezik mama csatlakozó. Az "F " csatlakozó családot úgy alakították ki, hogy a helyszínen könnyen szerelhető, és olcsó legyen. A csatlakozó középső ere maga a koax kábel központi ere, és egyszerűen felszelelhető egyszem bicskával, akár az árbóc tetején is egy biztosító kötélen lógva. A komolyabb megmunkálást igényló mama csatlakozót csak a készülékekre szerelnek gyárilag, illetve ilyen toldó formában létezik.
(#) bbalazs_ válasza macsaba hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
A szervonak is van hangja, mivel abban is villanymotor van. Esetleg hangszigeteles?
A kettekercses megoldas jonak latszik, sebessegben veri a szervot, csak nagy aram kell hozza es hosszu tekercstest, hogy mar az elejen letrehozza a kivant vonzerot. Esetleg megfelezni az utat es ket tekerccsel dolgozni mindket oldalon.
Jo lenne tudni, hogy vizszintes vagy fuggoleges a kialakitasa. Fuggolegesnel erdemes lehet ellensuly beepiteset megfontolni.

Mihez kell?
(#) szikorapéter hozzászólása Dec 27, 2013 /
 
Helló. Egy olyan kérdésem lenne hogy tévedésből vásároltam CD4066-os ic-ből 30db-ot,mivel nekem azt mondták róla hogy ez a 14 lépcsős bináris számláló,így gyorsan ráharaptam és meg is vettem. Itthon miután rákerestem kiderült hogy ez egy Cmos 4X-es kapcsoló ic. Azt szeretném megkérdezni hogy ezzel a típussal mit lehet készíteni pontosan?
(#) laszlo raduj válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Például digitális potit .
(#) sastas01 válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Vagy élsz a jogoddal és visszaviszed, hiszen félretájékoztatott az eladó(véletlenül pont a saját hasznára...)
(#) zolti hozzászólása Dec 27, 2013 /
 
Van egy orosz 30 éves bromedár 4,5,6kw-os 1(230v)fázisú aggregátorom.Öninditós ,berugós stb.
Szegénykémnél az itteni védőföldeléses dugajt még nem alkalmazták, helyette 2darab 8milimétres csavar plusz rá szárnyas anya rögzíti a kijövő feszt,plusz mellette a földnek is ugyanolyan kimenet.
Kérdésem a következő,Tisztelt hozzáértő Mesterek.a földnek leszúrtam egy 2-méteres köracélt,mert hát nem véletlenül van ott.
Hogy állapítom meg hogy melyik a fázis?Mivelhogy a két kimenőn 230v-ot méreka bal oldali kimenőn+védőföld(test)között 160 voltot,a jobb kimenőn+test 64v-ot mérek??Ugyanez a szit u ha nem szúrom le a védőföldet Melyik a fázis,bal,vagy jobb???
(#) zolti hozzászólása Dec 27, 2013 /
 
Miért mi a hiba ? bocsi én még csak k.b. 3napja vagyok ezen az oldalon, amatőr vagyok ezen a téren.
(#) kadarist válasza zolti hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Szia!
Az lesz a "fázis", amelyiket kiválasztod. Ez két egyenrangú kivezetés a földhöz (test) képest, ezért nincsenek meghatározva a kivezetések nevei.
(#) zolti válasza kadarist hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Ne haragudj de vissza olvasnál néhány írást amit én írtam,illetve a válaszokat ?A kazánommal illetve és az aggregátorral kapcsolatban.2-3 oldal az egész.És megérted hogy mi a probléma 0 ohm!!!
(#) maria hozzászólása Dec 27, 2013 /
 
Hello
Van nekem egy cinezom es szeretnek bellole csinálni egy elemes cinezot!
(#) kadarist válasza zolti hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
A kazánod rossz, javíttasd meg! Ehhez ennyit tudok hozzáfűzni. Az aggregátorhoz: tartom az előzőekben leírtakat.
(#) kadarist válasza maria hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Szia!
Nem fog sikerülni!
(#) enpesta válasza maria hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Miért? "Terepen" (kert végében, padláson) akarsz forrasztani? Jobban jász, ha ezt eladod, teszel hozzá pénzt, veszel gázzal tölthető pákát. (Csak azért gondolom, mert nehezen fogsz olyan fűtőbetétet találni, amelyik 4-6 V-ról 20-30 W teljesítményt produkál. Meg akkumulátort... egy forrasztás, egy töltés...)
(#) szikorapéter válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Digitális potmétert hogyan tudnék belőle készíteni? Amugy nem boltba,hanem piacon vettem.
Következő: »»   2194 / 3962
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem