Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   979 / 1385
(#) Prendick válasza eyess hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Aha, látom már mi zavart meg:

Idézet:
„Rézgálic , szódabikarbóna,mosó szóda, hiperol tabletta , és időnkénti sósav, és ha gyorsítani akarod egy pár csepp hidrogén peroxid”


Rézgálic+szódabikarbóna = réz-karbonát
Réz-karbonát+sósav = réz-klorid (a sósav elfogy a reakció közben)
Réz-klorid+réz = réz-kuproklorid
Réz-kuproklorid+sósav+oxigén = réz-klorid (a sósav szintén fogy, az oxigénadagolás H-peroxiddal gyorsítható, de nem kötelező)

De már tényleg nem kéne túlhajtani a témát. Magánban bárkivel elcsevegek a témáról, de szerintem itt már nagyon unják.
(#) eyess válasza Prendick hozzászólására (») Dec 28, 2013 1 /
 
Igy ahogy tetszik mondani .Mert a végeredményben beolvasztott hiperol tabletta oldata hidrogénperoxid lesz , és a cseppecske sósav pedig , ami mindig hozzá van adva előbb utóbb az amúgy is elterjedt hidrogénperoxid+víz+sósav elegyet kapjuk idővel.
De tényleg ennyi ebből elég volt.
(#) Temela válasza INOX 4 EVER hozzászólására (») Dec 28, 2013 / 1
 
Üdv!

Azzal nem is számoltál, hogy akár négyzetcentinként 10-20 Ft.-ért meg is csinálják frankóra a nyákokat!
No, de ez barkács fórum... , ahol néha -néha gyártogatnak az emberek nyákokat is. "Homemade" kategória, de azért mindenki "tökéleteset szeretne. 1-1 darabos dolgoknál szerintem nem a technológiák közötti minimális árkülönbség válik döntővé, egyszerűen csak, mi vált be. Gondolat meneteden tovább sétálva simán eljutok odáig, hogy mi a francnak görcsöl az ember házi nyák barmolással, mikor a kínaiak mindenféle kütyüt sokszor még bontási (barkács) ár alatt is kínálnak pl. az ebay-on. ÉS akkor hova lesz az alkotói öröm? - az, ha valamit Te magad készítettél valóban a sufniban!
(#) czibulak hozzászólása Dec 28, 2013 /
 
Üdv!

Kérdésem a következő:
Nyomtatós vasalós módszernél lehet-e várni a nyomtatás és a felvasalás közt avagy a felvasalás és a maratás közt? Lévén itthon nincs nyomtatóm de a város másik végén ingyen kinyomtatják nekem, viszont nincs vasalási lehetőség legfeljebb a lamináló gép, de maratni semmikép sem tudok ott, így haza kellene hozzam a félkész nyákot ami alsó hangon 20perc, hátizsákban. Vajon szenved valami károsodást ha nem teljesen friss a tinta vasalásnál, avagy számít az ha nem marom azonnal a frissen festett nyákot?

Lassan kell egy precízebb módszer, kicsit soká tart megrajzolni filccel a nyákokat és nem mindíg elég pontos, ezért szeretnék átállni a nyomtatósra.

Válszaokat köszönöm!
(#) Temela válasza czibulak hozzászólására (») Dec 28, 2013 / 1
 
Üdv!
Nem igazán van időkorlát, csak ne sérüljön meg a nyomat. Nem olyan drágák már a lézernyomtatók.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2013
(#) czibulak válasza Temela hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Köszönöm válaszod!

A nyomtató lehet nem drága de kevés a helyem, át kellett rendezzem a szobámat hogy kissé férjek benne de még így is azonali rendetenség lép fel ha elkezdek dolgozni.
(#) kaqkk válasza czibulak hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Ha van ott laminálógép akkor ott fel is laminálhatod és otthon már csak áztatni maratni kell...(persze csak ha megengedik hogy beletedd a nyákot a laminálóba)
(#) czibulak válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Pontosan ebben a lehetőségben reménykedtem. A laminálót akkor használom amikor akarom, mivel tudják ohgy ha el is rontom meg tudom javítani. Szerencsére van ott egy patinás gép amin akár 3mm!! is átmegy.
(#) czibulak válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Mijen hőmérsékleten szokás ezt művelni?
(#) kaqkk válasza czibulak hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Ez tonerfüggő ki kell kisérletezni , egyet felvasalsz és ha sikerül megméred a vasaló hőfokát .
(#) Repvez hozzászólása Dec 29, 2013 /
 
üdv! lehet hogy volt már róla szó és elég hülyeséget kérdezek,de mi kell ahhoz, hogy egy Nyákot directbe tudjak nyomtatni a panelra mint ezen a videon?
link
És azokkal a nyomtatokkal amivel CD lemez grafikát lehet késziteni azokat lehetne használni ilyen célra? mit kell ha egyáltalán kell modositani a nyomtatókon ehhez és ha kell akkor miért?
(#) nagym6 válasza Repvez hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Ha tintasugaras a nyomtatód, annak festékét oldja a víz, és egyéb folyadékok.
Próbáld meg, a papírra nyomtatott festékre cseppents vizet.
(#) Repvez válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Értem, akkor a mellékelt videóban speciális festéket használtak hozzá?
Illetve ha lézeres és van CD lemez nyomtató tálcája és funkciója azzal már müködhetne, kis méretű panelekhez?
(#) laszlokunstar válasza Repvez hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Kis összefoglaló a nyomtató tintafajtákról.
(#) Repvez válasza laszlokunstar hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Nagyon nem értek hozzá, igy gondolom akkor az oldószeres tintával ha ujratöltök egy tintapatront a nyomtatóba ugy már müködhetne?Még sose csináltam csak megláttam ezt a videót és ez az ut lenne a legegyszerübb számomra, ha jól értem,mert csak megtervezem beteszem a nyomtatóba a lemezt és márcsak le kell oldani a felesleget.
Mert a felviteli "macerák" és eszközök hiánya miatt nem tudok önállóan kisérletezgetni
(#) laszlokunstar válasza Repvez hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
-Nyomtatója válogatja, hogy a gyártó milyen tintát használ hozzá. Próbáld ki a tintát, illetve nézz utána.
-Hosszabb távon a Simpi által ajánlott módszert javaslom.
-Esetleg lézernyomtató és vasalós módszer.
Próbáld ki a lézerrel való nyomtatást öntapadós fólia hordozóanyagára (tükörképet nyomtatni). Kicsit viaszos tapintású anyag, dekorostól ingyen kapsz, a festék a viaszossága miatt könnyen leválik róla, nem annyira macerás mint más papír.
(#) elektros90 hozzászólása Dec 29, 2013 /
 
Sziasztok!
A napokban megérkezik az "új" nyomtatóm (tintás) amibe relatívan olcsón tudok majd festékeket venni. Szerintem itt a fórumon olvastam valakitől, hogy úgy ér el jó takarást a fólián, hogy szines rétegeket is nyomtat. Ez működik? A nyomtató rétegekként nyomtat? Tehát ha egy mondjuk piros rétegre kopizom ugyanazt feketében is, akkor nemcsak a legfelsőt fogja nyomtatni?
(#) pjg válasza elektros90 hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Én nyomtatok színes lézerrel úgy, hogy a fekete mellé adok 10% kéket és 10% vöröset.
(#) elektros90 válasza pjg hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Ezt nem teljesen értem. Hogy érted, hogy hozzáadsz? Bocsásd meg értetlenkedésem
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2013
(#) pjg válasza elektros90 hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Így:

szin.jpg
    
(#) elektros90 válasza pjg hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Aha. Köszi. Ez elvileg tintással is működik és ezzel úgymond rákényszerítem a nyomtatót, hogy szinessel is nyomtasson. Ezzel jobb takarást kellene elérnem.
(#) pjg válasza elektros90 hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Nekem fotózáshoz jobb nyomatot produkál pauszra. Ha csak feketével nyomtatom, szürke áttetsző a nyomat.
(#) nagym6 válasza Repvez hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Ha esetleg lenne ide megfelelő tinta, azt nézd meg nyomtatódon erős nagyítóval, mennyire szórja szét a festéket. Két vonal közel egymáshoz szabadszemmel jónak néz ki, nagyítva esetleg az látható, hogy a vonalköz is tele van pöttyökkel.
(#) elektros90 válasza pjg hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Igen az olyan. Fóliára fekete, de pauszra szürke. Igaz ócó tescos feltöltős tintával.
Multkoriban kinyomtattattam (de sok t) stúdióban lézerrel. Pedig mondtam hogy hi qualityben, de ígysem lett jobb mint nekem. Szürke, átlátszó. Pauszra pedig csomós lett.
Közép suliban csináltattunk valakivel nyákot és kaptunk igazi mesterfilmet, negatívt. Az valódi fekete volt. Olyan kellene nekem is. Olyat csinálnak valahol, és hogy?
(#) eyess válasza elektros90 hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Nyomdába csinálnak.
(#) pjg válasza elektros90 hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Persze. Nyomdai előkészítők vállalják. A/4 méretben 4-800Ft közt.
(#) elektros90 válasza pjg hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Ha nem jön be a nyomtatósdi, akkor megérdeklődöm a városban. Hogy kell kérni, hogy mit szeretnék? Viszek egy pdf et és abból megoldják?
(#) eyess válasza elektros90 hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Igy van , de jó minőségű vektoros pdf legyen.
(#) nagym6 válasza elektros90 hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Régen fényképészek is csináltak ilyet, kontaktmásolással. Eseteleg ha van még fényképész akinek megvan a hagyományos kémiai technikája, meg tudja csinálni. Ha a nyomda nem jönne össze.
Csak azért mondom, mert nekem egy nyomda sem vállalta, nem pepecselnek 1-2 darabbal.
(#) elektros90 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Ezért kérdeztem Nemtudtam elképzelni, hogyis van ez. Akkor egyszerűen megmondom, hogy negatív filmet szeretnék.
Következő: »»   979 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem