Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   55 / 1160
(#) kojano válasza mandix hozzászólására (») Dec 19, 2007 /
 
Halihóóóó!
A második tényleg lehet frekimérő, az első viszont katonai cucc. (Ilyen hülye kifejezést a technikai eszközökre, hogy "gyártmány", sehol máshol nem használnak. Valamikor a történelmi idők hajnalán, valakinek ez jutott eszébe, mint az orosz "izgyélije" magyar megfelelője). A 9M14P1 egyébként egy ma már nem használt páncéltörő (tankelhárító) rakéta kódja. Gondolom ilyened nincs, , úgyhogy legfeljebb alkatrésznek tudod használni.
(#) mandix válasza kojano hozzászólására (») Dec 19, 2007 /
 
Köszi szépen a válaszokat. A katonai cuccot szétbontom a frekimérőt megpróbálom megcsinálni egy kis segítséggel!
(#) Medve hozzászólása Dec 19, 2007 /
 
Üdv!
Ez a kapcsolás mire való? Hogyan használandó?
(#) titi válasza Medve hozzászólására (») Dec 20, 2007 /
 
Hali!
Szerintem is szakadásvizsgáló.
Gondolom a két mérócsúcs között vizsgálja a szakadást.
Szerintem a P1-et úgy kell beállítani, hogy IC1 neminvertáló bemenetén a fesz egy kicsivel kisebb legyen. (vagy fordítva...?...)
Ha az A-B pontot összekötöd (nincs szakadás) akkor az IC1 kimenete alacsony szintre kerül, megszólal a zümmer.
- szerintem...
(#) Medve válasza titi hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Hello, Köszi a válaszod. A bemenete teljesen szimmetrikus, a potival vagy szimmetrizálni kell (nem szól) vagy kibillenteni? (szól) A mérőcsúcsok állapota ezen úgy tűnik nem változtat HACSAK nem feszültség alatti vizsgálatról van szó, ehhez mit szólsz?
(#) Fery válasza Medve hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Ez biztos hogy az. Tenném még hozzá hogy ez ugynevezett roncsolásmentes szakadásvizsgálo mivel annyira kicsi árammal dolgozik a müv.erősitő bejárata hogy akár nagyon érzékeny IC-kel tele áramkört is vizsgálhatunk vele anélkül hogy el kellene távolitani belőle a tokokat.
(#) titi válasza Fery hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Úgy, ahogy mondod:
Idézet:
„roncsolásmentes szakadásvizsgálo mivel annyira kicsi árammal dolgozik a müv.erősitő bejárata hogy akár nagyon érzékeny IC-kel tele áramkört is vizsgálhatunk vele”

csak nem akartam túl hosszúra húzni a hsz-t.

Medve:
Mellesleg Ferenczi Ödön - Elektronikai receptek III. című könyvében van hasonló.
A Poti szerepe is olyasmi, mint abban, azért írtam a potiról azt, amit írtam.
A mérőcsúcsok összezárása pedig szerintem azt eredményezi, hogy IC1 mindkét bemenete azonos fesz-re kerül.
(Vedd figyelembe az ellenállások, ill. poti értékét.)
...ha jól gondolom...
(#) Medve válasza titi hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Ferenczi? Tudtam, hogy láttam már valahol! Köszönöm a válaszokat!
(#) Medve válasza Medve hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
A teljesség kedvéért közzéteszem Titi által "linkelt" kapcsolást. Igazán hasznos és egyszerű műszere lehet kezdőnek, mesternek egyaránt. Az OPA bármi egyéb, lehetőleg alacsony feszültségű típus lehet. Az 5 oldalas alapos leírást közzéteszem, ha valakit érdekel.
(#) Fery válasza Medve hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Titinek: Jól gondolod.
Aztán ha Fet bemenetü müv.erősitővel még kissebb lehet a vizsgálóáram.
Harmadszor kombinálni lenne érdemes a kettőt akkor van fény és hangjelzés is. Az jobb mert nem kell felnézni a kapcsolásból, mert ugye mindig akkor csúszik le a mérőtüke csinálva valami rövidzárat. / Murphy után szabadon/
(#) Medve válasza Fery hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Terrrmészetesen! Nálam ami csak lehet, tapsol, fütyül! Sőt, ha egy VCO lenne a kimeneten hangmagassággal tudnánk mutatni az ellenállást jól jöhet néha, pl a kontaktusoknál...essetleg
De ahogy belegondolok: "banándugó"-mérőtüske-ónozott pad. Megannyi esetleges átmeneti ellenállás...lenne ott trilla rendesen.
(#) Fery válasza Medve hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Nálam is igy van, mivel az a szemétláda Murphy már annyira befészkelte magát hozzám hogy már ő nyit ajtót ha csöngetnek. Azért csináltam hangosra az infra tesztert is.
(#) Taki33 hozzászólása Dec 21, 2007 /
 
Sziasztok!

Van egypár kvarcom, de nem tudom őket azonosítani, pl. KDS0C. Ha van valakinek táblázata hozzá, vagy valami infó, azt megköszönném.
(#) Medve válasza Taki33 hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Hello, szám nélkül igy elég sovány, félő, hogy be kell rezgetni egy kristály-ellenőrzőben s rámérni frekimérővel...
Vagy leosztod hangfrekvenciáig és összehasonlítod füllel egy ismert kvarccal.
(#) Taki33 válasza Medve hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Köszi!
Esetleg tudnál egy ilyen Kristály-ellenőrző rajzot adni?
(#) Medve válasza Taki33 hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Hogyne! Bocs a ferdeségért, de ilyen dizájnos volt az elektor. A LED a rezgőképességet jelzi, bármelyik kapcsoláshoz hozzátűzheted. Sajnos úgy sejtem, hogy órakvarcra egyik sem alkalmas.
(#) Taki33 válasza Medve hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Köszi szépen, így már azt hiszem jutok valamire velük!
(#) Macsek71 válasza Fery hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Uff

Ha házilag "kell" vezetékazonosító-szakadásvizsgálót készíteni, a kontroll fényt lehetne a mérőtüske szárába is tenni. Ott szem előtt lenne ....

Boccs én röfögtem...
(#) Medve válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 22, 2007 /
 
Lehetne még fejleszteni...50mV az óvatos, 0,8V a tranzisztoknak, 2,5V pedig a diódák átmeneteinek vizsgálatához.
(#) szegibalint hozzászólása Dec 22, 2007 /
 
kérdezni szeretnék
azt szertném kérdezni hogy az elektrotechnikai kapcsolások c. konyvben a 24 szolamos zenedobozba kell egy IC az a neve hogy TMS 1000-MP 3318 és semmilyen uzletben nem találom és szerintem ez az IC eléggé oreg konyvben volt na szoal mi ennek az Icnek a megfeleloje???
ja és a Texas Instruments gyártja vagy gyártotta szoval segitség kéne honnan lehetne beszerezni.
Koszi
(#) titi válasza szegibalint hozzászólására (») Dec 22, 2007 /
 
Hali!
Szerintem reménytelen...legalábbis kishazánkban...
De ha mégis sikerül találnod, feltétlenül szólj!
Köszi!
(Ja egyébként a 3318 francia dalamokat tartalmaz.)
(#) HAYPER hozzászólása Dec 23, 2007 /
 
Eggy alkatrészre lenne szükségem a száma BTS2140-1B vagy N347AN hol lehetne beszerezni valaki segítsen és mi lehet ez? előre is köszi
(#) zoly15 hozzászólása Dec 25, 2007 /
 
sziasztok!
ma szét néztem itthon hogy miből élünk és ezeket teláltam:
- 4DB BU508
- 3DB MJE15030
- 2DB BD435
- 2DB BD 135
- 1DB BD 136
- 2DB BD 234
- 1DB BD 436
ezekből mit8ket) lehet építeni?
(#) Norberto válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
- Gigantikus tengeralattjárót, illetve
- Szuperszonikus űrszondát

SEMMIKÉPP SEM!
(#) Müszi válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Pentium6-os gépet sem
(#) zoly15 válasza Norberto hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
ezt gondoltam h nem jó a humorotok :taps:
de most komolyan mire jók ezek?
(#) Medve válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Tehát a kérdésed, hogy mire jó a tranzisztor? itt megtalálod a választ, de ajánlhattam volna a Googlet is. De most karácsony van.
(#) zoly15 válasza Medve hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
nem értitek a kérdést
az lenne a kérdésem h mit tudok ezekből építeni pl: erősítő stb-stb
de inkább nem is fárasztok evvel senkit
(#) maTaKee válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Üdv!
MJE15030: "...use as high-frequency drivers in audio amplifiers."
BU508: "...use in large screen color deflection circuits."
BD435: talán vmien kapcsolgatós dologhoz jó...
BD 135: "Driver stages in hi-fi amplifiers..."
BD 136: nem értem (vagyis értem csak nem bírom megfogalmazni )
BD 234: ez is vmien kapcsolgatós marhaság
BD 436: detto

(#) brato hozzászólása Dec 25, 2007 /
 
Üdv!

Ezt az alkatrészt egy USA gyártmányú készülékből bontottam. Mi lehet?
Elnézést a kissé homályos képért.

1.JPG

2.JPG
   
Következő: »»   55 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem