Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1476 / 2499
(#) blasz válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
St volt?
(#) DJanosi hozzászólása Jan 2, 2014 /
 
Nem dehogy Ez volt akkor az egyszerűség okozta a vesztemet ezert választottam most ezt a bonyolultat Az előző feléledt de makrancoson ragaszkodott az 55V hoz ezért készítem el ezt is

300w.gif
    
(#) blasz válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Haj,ezt megakartam én is csinálni de vártam valakire aki előttem megcsinálja.szerencsém volt.Az St lett belőle bővitve,de nem bántam meg.
(#) szaka hozzászólása Jan 3, 2014 /
 
Sziasztok!

Koda sw-952 aktív subwooferhez tud valaki kapcsolási rajzot? 2 db ellenállás teljesen leégett benne.
Előre is köszönöm!
(#) DJanosi válasza blasz hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Volna egy olyan kérdésem hogy te milyen előérősítőt tettel az ST d be? Mert ha tettel és bevállt nem zajos akkor elkérném
Üdv:Levente
(#) balazsbalint hozzászólása Jan 3, 2014 /
 
egy kérdés!!! van egy aiwa hifi 150w os de a kérdés az hog 35v 4700uhf kondi van benne mi volna ha ki cserélném egy hasonlo hifiből de e 69v a teljesitmén érdekében jobb volna vag megse brobáljab?
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Szia! Mi lenne az a jelforrás amelyik erősítést igényel? Egy átlagos eszközhöz elegendő a visszacsatolás 1k ellenállásának csökkentése. Lemehetsz akár 220 ohm-ig, persze akkor a 47µF helyére már 220µF kell.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Többnyire számítógépről hajtanám. Csak gondoltam h azért teszek bele egy előérősítőt is de persze csak ha kell másképp nem teszek semmit mert az mind zajjal jár s nem szeretem. Amúgy mit szólsz a tervhez? Megfelelőnek tűnik ?
Üdv:Levente
(#) Beringer 600 válasza balazsbalint hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Üdv! Ha a uf lenne nagyobb,azt mondom cseréld ki,de így hogy csak a feszültség tűrése lesz nagyobb,így szerintem nem sok értelme van,de ahogy jónak látod.
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 3, 2014 / 1
 
Nem lesz szükséged előerősítőre. A végfok kimenetén 50V eléréséhez a hangkártyából kijövő 700-800mV-ot 70-szeresen kell erősítened, ehhez a visszacsatolásba 330 ohm és 100µF szükségeltetik.
A nyomtatott-áramköri tervben még nem volt időm elmélyülni.
(#) mhatalyak hozzászólása Jan 3, 2014 /
 
Szép napot!

Csak kíváncsiságból lenne egy kérdésem.
Van egy Audi A6-ból származó 6csatornás BOSE erősítőm, szétszereltem kíváncsiságból és TDA7393 van benne 2db (első-hátsó csatorna) és valami sztereó FET-es D osztályú végfog szerűség(abból gondolom, hogy tele van tekercsekkel és folytókkal meg nem melegszik) a mélynyomónak. Valaki használt már ilyen TDA IC-t? Nagyon meglepődtem mikor szétszedtem, mert a hangzása valami nagyon jó, bár van előtte jó pár cucc és IC BOSE logóval ellátva, gondolom azok miatt szól szépen. Az IC datasheetje
(#) reloop válasza mhatalyak hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
(#) Buvarruha válasza mhatalyak hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Csak azért szól szépen, mert nem tudod milyen az amikor valami valóban szépen szól.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
De nem kel több legyen a kimeneten mint 50V ? Nekem a tápom pontosan 75 V.
(#) mhatalyak válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
7393, nem 7293.
(#) granpa válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
...és nem is vagy gonosz!
(#) mhatalyak válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Hallottam már olyat, amit tényleg nagyon szépen szól, nyilván nem High-End kategória ez sem, de nem is úgy szól, mint egy TDA.
(#) reloop válasza mhatalyak hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Hopp, tényleg
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 3, 2014 / 1
 
Az 50V-tal a kimenő feszültség effektív értére utaltam. 8 ohm terhelésre ez 300W-ot jelent.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Értem Még lenne egy olyan kérdésem is hogy a visszacsatolásnál a kondi lehet polarizált is? Mivel nem folyik nagy áram s na... hátha jó lenne polarizált is. S még a kimenetnél van az a 6,8 uH tekercs . Tudnál valami infót szolgálni róla? Hány menet ,mekkora a cséve átmérő és drótvastagság?
(#) blasz válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Szia semmilyen előerősitő nincs benne.
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
A polarizált kondenzátor is elmegy a visszacsatolásban.
A Quad405 témában keress rá hogyan készül annak a 6,9uH-s tekercse!
Nézegetem közben a tervedet. Az a hosszú GND vezető nagyon kockázatosnak tűnik. A vezetősáv ellenállása, induktivitása lerontja a szűrés hatékonyságát. Tanulmányozd a képet amit feltettem! Nem látok indokot az attól való eltérésre.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Nézegettem én is a rajzot csak van nekem egy olyan kitűzésem hogy rühellem az átkötéseket. Ha megnézed amit küldtél abban 10 en felül van átkötés. Nekem 5 kellett csak. Esetleg a fólia oldalon kössem össze a GND t egy burkolt vezetővel?
(#) DJanosi válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
A végtranzisztorok alatt ahol van az a 2 széles csík. Ahol vannak a szűrő kondik.
(#) blasz válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Nem rábeszélni akarlak,de az St az már kiforrott darab,és akkor nem kell kísérletezni,de a Te döntésed
(#) lukacsp válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
A valóságban azért szól szebben, mint egy kisebb nevű cucc, mert a Bose szokása, hogy az alkalmazott hangszórók átvitelét ismerve a végfok elé korrekciós szűrőket épít be, ezzel kompenzálja a hangszórók "hegyes-völgyes" átvitelét. (Ezért is jellemző, hogy a Bose aktív hangsugárzókat épít - autóban persze ez nyilván nem játszik.)
(#) Buvarruha válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Ebben lehet igazság.
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Ez a terv valóságos labirintus, teljesen elvesztem benne. A NYÁK-on nincs alkatrész érték, a rajzon nincs pozíciószám. A tranzisztorokon sem tudom mit tekintsek kollektornak, vagy emitternek.
Nézzük például a T1-et. Egyik lába a negatív tápon van. Ilyen nincs a rajzon. A T5 a testet köti össze a negatív táppal, eleve halálra van ítélve.
A rajz szerinti Q7-nek a bordán kéne lenni!
Az átkötésektől egyáltalán nem kell tartanod. Azok is közönséges alkatrészek, és nem drágák
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Nos az összes MJE kap hűtést csak azért nem tettem oda nagy hűtőbordához mert akkor annyira kiszélesedett volna a panel hogy a nálunk kapható szabványméretet nem tudom jól kihasználni. A tranzisztoroknál azért van gond mert mert BC helyett is 2n5401 et tettem és a 2SA1084 helyett is. Amúgy abban igazad van hogy elszúrtam a kapcsolási rajzot és ezért a tervben tényleg rossz helyre került a T1 C ra. Ezt nagyon köszönöm gyorsan orvoslóm a hibát.
Itt a pdf ben látszik is az a hiba amit észrevettél. Még egyszer köszönöm.
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
A Q7-et nem a melegedése miatt kell bordára tenni, hanem az érzékeli a végtranzisztorok hőfokát, így stabilizálja a nyugalmi áramot.
Következő: »»   1476 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem