Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1477 / 2508
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Na ez az a rész amit nem tudtam. Akkor kénytelen vagyok a többi végtranzisztor mellé tervezni.
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Próbáld meg ezt az elrendezést lemásolni! A nagyjelű erősítő-erősítőben az a vezetősáv dzsungel kész életveszély.
(#) miki2 hozzászólása Jan 4, 2014 /
 
Segitségeteket kérném hogy igy kaptam ezt a WEGA V135-ös erösitöt hogy hiányzik belöle két tranzisztor és miLYen jár bele ez a tanzisztorok vannak benne: B775 ennek miLYen társat lehet tenni?
Segitségeteket előre is köszönöm
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2014
(#) miki2 hozzászólása Jan 4, 2014 /
 
eröl az erösitöröl lenne szó(.)
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2014
(#) szamóca válasza miki2 hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Komplementerpárja: 2SD845 NPN 2SB755 PNP
(#) miki2 válasza szamóca hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
köszönöm szépen a gyors választ
(#) almacsutka hozzászólása Jan 5, 2014 /
 
Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy Nad 3020i erősítőt lehet-e távirányítóval vezérelni? A leírások között nem találtam róla semmit. Bár találtam olyan fotót róla a neten, amin volt távirányító( nem biztos ,hogy az övé volt),csatolom a képet.

Köszönöm előre is a fáradozásotokat!
(#) CIROKL válasza almacsutka hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Nem , ezen a képen csak valaki rátette a távirányítót a készülék tetejére .
(#) DJanosi hozzászólása Jan 5, 2014 /
 
Üdv mindenkinek. A tegnap nagy örömömre behoztak hozzám egy Behringer Europower EP2500 as erősítőt. Őrültem neki, ezért hamar felbontottam hogy lássam mi van benne. Mivel én is készülődök egy nagyobb teljesítményű erősítővel. Elkezdtem méregetni és a panelre 6 szál csatlakozik a diódahidaktól. 2x +-50 V megy bele. Méregettem az eggyik utolsó végtranzisztort. Ott is 50V ot mértem. 8 db végfok van benne. Az ereje brutál. Komoly erősitést végez. De a kérdésem az hogy letezik hogy a mellekelt kapcsolás kemenyebb legyen ennél? Mert én 75V ot adok neki+/-.?
Ez a könnyebbik kérdésem nos mérés közben történt egy olyan hogy miközben méregettem az utolsó végtranyón a feszt. Pontosan én sem tudom hogy mit de sikerült zárlatot okoznom egy pillanatra. 2 lehetséges varians van hogy hol vagy a 2-3 láb ért össze vagy a 3 as láb a hűtéssel.
Abban a pillanatban a panel alján elpaskant egy szál azt kicseréltem. De sajos a kimeneten megjelent DC 13.79V . Segitséget kérnék. Ennyit a nagy kiváncsiságról A végtranyón A1943-0 ir. Ha minden igaz egy PNP tranyó de ennek semmi baja.
(#) Szpisti válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
8 darab végfok ? Tényleg brutál lehet
No és hidegen előtte végigmérted a félvezetőket?
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 5, 2014 / 1
 
(#) Szpisti válasza reloop hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Az miaz ott az elején, OTA-s lágyindítás?
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) DJanosi válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Igen 8 db. Igen végigmértem a félvezetőket.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Mit szólsz ez erősebb mint a kapcsolás amit postoltam?
(#) almacsutka válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Köszönöm válaszod!
Sajnos ettől féltem, hogy nem az ő távirányítója.

Üdv!
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Na jó ez sokkal erősebb mert 110V ot kapcsolgat. De valami ötlet hogy mit lőhettem ki benne? :/
(#) Szpisti hozzászólása Jan 5, 2014 /
 
Majd a szervíz megmondja. Máséval egy kicsit nagyobb felelősséggel kéne bánni, gondolom nem hobbizni vitte hozzád... Ezt szokták "tanulópénznek" hívni.
(#) DJanosi válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Nem lehet olyan nagy baja. Kimértem szinte az összes tranzisztort illetve félvezetőt. Mindegyik rendben van...
(#) Szpisti válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Legyen szerencséd !
Ha esetleg megkeresnéd a kapcsolási rajzon amit reloop kollega linkelt, hogy hol "paskant el" a fólia, és berajzolnád nekünk, talán valaki tudna segíteni a lehetséges következményekről.
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 5, 2014 / 1
 
Ránézésre a D3 paskanta el magát. Egy ilyen 200V-os erősítőt hobbi szinten, online javítani - a gerincemen végig fut a hideg
(#) DJanosi válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Valahol itt lehet a baj mert a 2 db 8k2 es ellnállás lábánál paskant el.

talan.JPG
    
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Most már ez a Ch1 vagy Ch 2? Ez szerintem a Ch1 de a D30 at mertem és nyitofesz. 470 mV
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 5, 2014 / 1
 
Valóban elírtam, bocsánat. A T19 akár bázisát, akár emitterét zártad a bordához, annak a gyors diódának alakulhatott ki túlterhelése. Ezek szerint a felső táp is kinyitott, és a 110V-ágban égett el a fólia. Amit bekarikáztál az a jelindikátor, a 8k2 ellenállások másik végén kéne a hibát keresni.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Igen így van az égett meg csak az a baj h megégett de nem égett el. Ma mikor felemeltem megmertem és még vetett ez jelenti azt hogy valamit biztosan kiütött. Annyit tudok hogy ez az elégett szál közvetlenül az R75 re csatlakozik s nyák szerint. Itt egy rajz. S nem értem hogy itt miért van -110V és fölül a tranyóknál +110V
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014

talan2.JPG
    
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 5, 2014 / 1
 
Azt a vezetősávot meg kell rendesen reparálni, A 8k2 ellenállásokról kapja a műveleti-erősítő a +15V tápot ami a jelekből ítélve akár hiányozhat is.
A rajz és a valóság eltérhet egymástól, mert a gyártó szokott változtatásokat eszközölni.
Szerk.: mondanám, hogy méregessél, de azt csak úgy lehetne megnyugtatóan, ha áttennéd az erősítőt áramkorlátos labortápra.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Esetleg nem kellene valami feszültségeket mérjek ? Esetleg rajzolhatnál be pontokat ahol megmerjem amiből tudnál ezt azt következtetni :/ Az nem megoldható mert a labortápom igaz Alkotó féle 5 tranyós csak sajnos egyik fele 40V os a másik csak 30 az túl kevés. De megkockáztatom táp nélkűl.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) matyusz hozzászólása Jan 5, 2014 /
 
Üdv mindenkinek, és Boldog Új évet!
Olyan kérdésem lenne, hogy mi a különbség a TA8220 és a TA8205 között, azon kívül hogy a 8220-as-t 2 ohm -al is terhelhető? Szerintetek használhatok 8220 helyett 8205-öt? (Úgy néztem nem is kell módosítani a kapcsoláson, de itt vannak sokkal okosabbak is nálam ) A válaszokat előre is köszönöm.
(#) gambler válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Ezt a doksit tudom ajánlani javításhoz.
http://www.loudandclearproductions.com/library/QSC.pdf
(#) Primary hozzászólása Jan 5, 2014 /
 
Ha már szó esett a D osztályról. Ismer valaki valami egyszerűbb D osztályú erősítő kapcsolást? kb. 30-50 W teljesítményre van szükségem 4-8 ohm hangszórókkal. (elvileg 6ohm lesz, de bármi elő fordulhat). +- 16V egyenirányított feszültségem van.
Érdemes ezzel foglalkozni?
Két utas aktív rendszer mélyközepeihez kell, multimédiás célra, tehát jól szóljon, de azért nem elvárás a hifi színvonal, a hangszórók sem olyanok lesznek.
(#) vipera1997 válasza Primary hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Akkor már ne D-osztályút építs hanem egy tda2050-et!
Következő: »»   1477 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem