Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » 3D nyomtatás
A téma engem is érdekel, én is majd a leendő CNC-met szeretném átalakítani / kiegészíteni 3D nyomtatósra.
Én PIC mikrókat használok, de szerintem semeddig nem tartana portolni a kódokat. Az USB stack-el már párszor megbirkóztam, talán azzal sem lenne gond. Mindenképpen egy egy paneles, komplett vezérlőt akarok csinálni, és azt legyártatni olcsón, Kínában. Egy ilyen panelt nem túl bonyolult elkészíteni, csak a lendület kell hozzá Ha valami konkrétumod van a vezérlési protokollokról, ne tartsd vissza.
Én is PIC-ekkel foglalkozom, de csak hobbi szinten.
Itt találtam a protokollról talán némi infót. A szoftverben, a kommunikációnál tud ASCII-t vagy ezt a repetier protokollt.
Sziasztok,
Én is most határoztam el magamat, hogy megépítem a 3D nyomtatót, igaz harmadszorra, mert eddig a költségvetésnél mindig megakadtam. Szinte mindent az eBay-en rendelek, itthoni forrásom nem nagyon van. Készítettem egy táblázatot az alkatrészek beszerzéséről, biztos jól jön majd valakinek. Megpróbáltam mindent a lehető legolcsóbban megrendelni, persze van azért benne extra is (pl. LCD smart controller). A fából készült tervem kibontakozását pedig itt lehet megnézni. Bővebben: Link
Szia!
Jól néz ki a géped modellje, meg végre lehet látni, hogy az alapoktól, kb mi mennyibe kerül tételenklnt lebontva. Milyen programmal tervezted a modellt?
Köszi, azon a weboldalon tervezem amin meglehet nézni, tinkercad.com. Egyszerű mint a faék
Ez a kinai legyártom "kicit ocóért" ez mennyire olcsó?
Határozottan dobná a projektet, ha tényleg olcsó lenne! A táblázatot én is köszi! A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2014
Nagyon
$19.90-ért gyártanak 10db 10x10cm-s PCB-t 2 oldalasan, furat galvanizálva, lakkozva, 2 oldalon szitázva, elektronikusan tesztelve. A nagyobbak valamivel drágábbak, de mutass itthon egy gyártót, aki 10 panelt legyárt nekem ~5000Ft körül.
Hoppá! Találtam egy érdekes videót. Ezek szerint a mach3 is tud 3d nyomtató kezelő szoftverként működni. Csak az nem derült még ki, hogy az extruder hőmérséklet mérését hogyan oldja meg.
Mivel többen is kértétek, megosztom itt, az általam legígéretesebb két PCB-s oldalt. Egyiket sem próbáltam személyesen eddig, de egy külföldi fórumon találtam egy TOP10-es listát és ők benne voltak az első 3-ban:
iteadStudio SeedStudio Szinte minden PCB szolgáltatótól le lehet tölteni a saját Design Rule Check file-t EAGLE-hez, (ezt mindíg tegyük meg) és az adott géppark technológiájához tudjuk igazítani a panelünket. Az említett fórumon azt tanácsolták, hogy csak végső esetben használjuk a minimum értékeket, és ez különösen a VIA átmérőkre igaz! Nem mindíg sikerül a furat központosra, és bosszantó lehet, ha felszakad egy átkötés. (Van, aki csak 50% e-tesztet végez a paneljeiken) Remélem segítettem FONTOS!! Bár tudom, hogy mindannyian törvénytisztelő polgárok vagyunk, semmi esetre se küldjetek nekik EAGLE brd fájlokat, mert hivatalos disztribútor némelyik, és megeshet, hogy a panelek mellé kapsz egy unwanted full licensz szerződést is, egy zsíros csekkel egyetemben Egyébként is a Gerber formátumot javaslom, mert ott pontosabban tudsz rendelkezni az adott rétegek tartalmáról. A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2014
Bíztató, és ez biztosan G-kóddal megy
Ha nem is szobrokat nyomtatni, de tesztelni jó lesz. Nálam a hőfok szabályozás automatikus lesz, a mikrokontroller fogja kontrollálni. A terv egy K-típusú szenzor, MAX31855-el, és egy PI szabályozó kóddal.
Köszönöm!
Közben nézegettem a meghajtás mechanikáját, és felmerült egy kérdés. Ha jól látom, akkor itt 1:1 kapcsolat van a motor és a bordásszíj között ugye? Tehát a motor egy lépésnyi elfordulása (1.8°) a kerék kerületének 1:200-ad részét jelenti (200 lépést tud a motor egy fordulatra)? Ha egy centi a bordáskerék átmérője, akkor d*pi alapján 01*3.14/200=0.157 ~ 0.2mm egy lépésre az elmozdulás. Jól számolok? Egy ilyen menetesszáras megoldás mekkora elmozdulásra képes kottyanásmentesen? Maga a trutyi amit kinyom, vajon mekkora pontosságra képes? Gondolom ez utóbbi lesz a rendszer gyenge pontja. Amúgy mennyire beszerezhető a huzal amit megolvaszt? A táblázat alapján jelen pillanatban kb 30k-ba jönne ki a cucc, így hogy motorjaim már vannak
Gondolom a nyomtatott felületet majd lehet marni is, hogy simább legyen.
Beszerezhetősége szerintem nagyon könnyű. A google-n kerestem hogy "ABS szál, vagy PLA szál" rengeteg webshop-ot dobott ki magyarországról is. Azzal szerintem nem lesz gond.
A menetes szár kotyogásmentesítését el lehet érni egyszerűen, ha két anyát pl. egy rugóval szétfeszítesz, így a két anya a menetprofilok szemközti oldalaira fekszik fel. Az anya/menetes szár kopását a rugó folyamatosan kompenzálja. Én személy szerint trapézmenetes szárat használok majd bronz anyákkal, ha sikerül valami áttételt aplikálnom rá. (több bekezdéses, nagy a menet emelkedése a direkt használathoz)
A lépegető hajtást lehet (kell) szögfelezős módszerrel hajtani, ami annyit tesz, hogy a két egymás utáni tekercs az átléptetés között félúton is meg tudja állítani a tengelyt: mindkét tekercsnek adod a delejt, és a két mágneses mező között az középre beáll. Így az ereje is nagyobb a motornak, tiszta haszon
Szia!
Ilyenre gondoltál, csak menetes szárral és anyákkal.
Basszus, ez egy nagyon szép mechanikai megoldás, köszönöm!
Azt hiszem, pontosan ilyet fogok esztergálni a cuccomhoz
Kár ennyire megbonyolítani !Nézd ! A hobbi CNC-k 90% án ilyen van
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2014
Ezt a hasított anyás megoldást bonyolultabb legyártani, és nem is önbeálló. Én maradok az esztergálható rugós megoldásnál szerintem.
Várom a további mechanikai ötleteket, ha látott valaki bárhol valami leleményes, praktikus megoldást, az tegye közkinccsé!
Az alábbi leleményes 3D nyomtató fej megoldást találtam eddig a legpraktikusabbnak, ötletelés jöhet mellette, ellene!
Szerintem nem ideális, ha nehéz a nyomtatófej, gyors mozgásoknál nagy a tehetetlensége és minőség rovására megy. Legjobb ha az adagoló bowdennen táplálja a fejet.
Bár ha neket egy robosztus CNC géped van, akkor ez a kis súlytöblet nem probléma.
Teljesen jogos, látod pont ezért dobtam be a köztudatba a terveim
A bowdenes adagolás nagyon jó ötlet, de gondolom nem szó szerint bowden házra gondoltál, vagy mégis? Az nem túl rugalmas, nincs valami könnyebb, picit jobban kezelhető továbbító alternatíva? Láttam szilikon csöves továbbítókat is, de gondolom ott csak szabadon fut benne, vezetés jelleggel...
Én már vettem erre a célra 4mm pneumatika csövet, az nem túl merev. A még meg sem érkezett adagolóm szeretném majd átalakítani.
Az külső, vagy belső átmérő? A tippet megjegyzem, azt hiszem én is beújítok egy métert. Jól hangzik.
Hol vetted, és milyen árban van? Lehet csak úgy venni 1m-t is?
Én is csak egy métert vettem, 150 forint körül lehetett. 4 mm a külső méret.
Valahogy így néz ki csak kék.
Olcsóság van megint az eBay-en:
csatlakozó cső Itthon megvéve milyen árban lehet? Ha nem sokkal drágább, akkor nem várnék rá egy hónapot.
Ez a bowdenes megoldás, nagyon jó ötlet, nem kell a vezetékekkel szórakozni, hogy a mozgó fejhez eljusson. Főleg hogy én az asztalt nem szeretném mozgatni, csak Z irányban. A fej fog mozogni X-Y irányban.
Én is hasonlót tervezek. A szerelési pontatlanságot hogy küszöbölöd ki? Nem okoz gondot? Párhuzamosság, merőlegesség?
Sablonnal szeretném majd fúrni a lukakat, valamivel nagyobbra, hogy legyen állítási lehetőség. Holnap kapom meg elvileg a lapszabászatból az anyagot, majd szerelés közben meglátom. Még csak a nyomtatott alkatrészeim jöttek meg, többi alkatrész még úton van. Az alapot csak sikerül jól összerakni, lesz rá időm.
Ha összeáll a gép, Mendel90 alapján tervezem a motortartókat és a rúdtartókat is nyomtatott alkatrészekre cserélni, addig kell kibírnia a fa tákolmánynak. Végül is az enyém egy Mendel90-Prusa i3 öszvér. |
Bejelentkezés
Hirdetés |